Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mármint ki tud megjelenni szellem alakban?

Qui-Gon. Donát felvetésére írtam, csak Dzséjt közben írt már. Bocsi, majd próbálok folyton ídézni, hogy ne legyen kavarodás. Egyébként csak találgatás :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, hogy pont Te írod azt, hogy Qui-Gon mezei Jedi :lol:

Qui-Gont nagy Jedinek tartom, de azért az Erőben való jártassága jócskán alul múlja Yodát, na meg a kiválasztottat. Ő nem az Erőben volt nagy, hanem az életszemléletében. Viszont ezt nem nevezhetjük kiváltságnak, mert akkor Yoda és Obi-Wan mit keres a halhatatlan szellemek klubjában?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Qui-Gont nagy Jedinek tartom, de azért az Erőben való jártassága jócskán alul múlja Yodát, na meg a kiválasztottat. Ő nem az Erőben volt nagy, hanem az életszemléletében. Viszont ezt nem nevezhetjük kiváltságnak, mert akkor Yoda és Obi-Wan mit keres a halhatatlan szellemek klubjában?

Érdekes, amit írsz :( Ha nem volt olyan jártas az Erőben, mint Yoda mester, akkor miért ő jött rá a halhatatlanságra? És miért lesz a mesterből Qui-Gon tanítványa? Talán egy Jedi nagysága nem csak abban rejlik, hogy milyen mértékben képes használni az Erőt önmagában. Mint ahogy a harc sem tesz naggyá :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy Jedi nagysága nem csak abban rejlik, hogy milyen mértékben képes használni az Erőt önmagában. Mint ahogy a harc sem tesz naggyá

 

Szerintem pontosan így van. Luke sem valami Erőzsoké vagy fénykardvirtuóz, mégis nagy Jedivé nőtte ki magát, nagyobb, mint Obi-Wan és Yoda együtt véve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán egy Jedi nagysága nem csak abban rejlik, hogy milyen mértékben képes használni az Erőt önmagában. Mint ahogy a harc sem tesz naggyá

 

Szerintem pontosan így van. Luke sem valami Erőzsoké vagy fénykardvirtuóz, mégis nagy Jedivé nőtte ki magát, nagyobb, mint Obi-Wan és Yoda együtt véve.

De akik eddig ezt a képességet elsajátították, azok nagyon fontos szerepet játszottak Anakin életében. Szerintem inkább ez a meghatározó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Anakintól függ, ki lesz halhatatlan? Ez nekem már meredek.

Nekem is meredek egy kissé. Természetes, hogy mindenki, aki halhatatlanná vált, valamilyen szinten kötődött Anakinhoz, hiszen ez nem egy 150 részes sorozat, ahol sok szereplőt ismerhetnénk meg mélyebb szinten, itt csak néhányan vannak, akik mind kapcsolatban állnak egymással. A többit meg lehet találgatni, és ez benne a szép :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még a végén Padmé integet szellem alakban a Jediknek, Palpatine öléből :D

 

 

Donát

Marha vicces vagy, csak az a baj, hogy Padmé nem Erőhasználó. Én erre a csoportra értettem, és nem mindazokra, akiket élete során ismert. Ennyi erővel Jar Jar is szellem lehetne. Kicsit gondokodjatok.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt Dzséjt írására írtam, másrészt pedig arra, hogy nem hinném, hogy az Anakinnel való kapcsolat határozná meg a szelleméválás kérdését.

 

Donát.

Pedig a hozzá legközelebb állók lettek szellemek. Ezt remélem nem tagadod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda nem is állt annyira közel hozzá, úgyhogy itt van egy kis bökkenő. Az ep1-2-3-al együtt van 5-6 közös jelenetük. Abból a 6-ból egyben cseszegeti holmi félelemmel, a másodikban szimplán elutasítja, hogy Jedi lehessen, a harmadikban mindenki Qui-Gon temetésével és a jövővel van elfoglalva, a negyedikben feladatot ad neki, az ötödikben Anakin kómás, a hatodikban Yoda megmondja neki, hogy jobb, ha Padmé meghal. Szóval Yoda kb annyira állt közel hozzá, mint Windu. Yoda Obi-Wanhoz állt közel.

Aztán meg, mikor Obi-Want leölte, akkor a szó szoros értelmében gyűlölte, tehát ez sem éppen közelséget jelent. Az ep3-ban igencsak eltávolodtak egymástól. És maximum csak az ep6 végén lehetett megint barátság köztük, akkor viszont Obi-Wan már évek halott és szellem volt.

Qui-Gon még felfogható így, hiszen apja helyett apjaként tisztelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan a mestere volt. De persze lehet, hogy ettől még olyna messze állt tőle, mint Makó Jeruzsálemtől.

 

Anakin Yodához ment tanácsért az EPIII-ban, egy olyan dologban, amiből még Obit is kirekesztette. De persze lehet, hogy csak éppen arra járt, és úgy gondolta megkérdezi már a vén suttyót...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi-Wan a mestere volt. De persze lehet, hogy ettől még olyna messze állt tőle, mint Makó Jeruzsálemtől.

Ahogy te is írtad, mást kérdez meg olyanról, amiből kizárja Obi-Want. Szinte mindenből kizárja Obi-Want. Kizárta Padméval való kapcsolatából (jó, ebből mindenkit kizárt), kizárta az anyjával történtekből (megosztotta Palpatine-nal), kizárta a rémálmaiból (megosztotta Yodával). Aztán ott van az: "Obi-Wan az oka mindennek. Féltékeny. Megközi a kezem." meg a "Gyűlöllek!!!" mindezt égő szemekkel. Makó Jeruzsálemtől? Annyira sem voltak közel egymáshoz az ep3 végére.

 

Anakin Yodához ment tanácsért az EPIII-ban, egy olyan dologban, amiből még Obit is kirekesztette. De persze lehet, hogy csak éppen arra járt, és úgy gondolta megkérdezi már a vén suttyót...

Tekintettel, hogy a legnagyobb Jedi mesternek tartották égen és földön, ezáltal a leghatalmasabb lénynek a Galaxisban, ez logikus lépés. Majd éppen egy "mezei" Jedit kérdez meg arról, hogyan kéne befolyásolni a jövőt. Sőt, úgy is fogalmazhatunk, hogy Yodához már csak akkor fordult, amikor már önmagát is gyengének tartotta valami eléréséhez. De pl az anyjáról szóló rémálmok ügyében meg se fordult a fejében Yodához fordulni. Ez nem közelség. De ha ekkor tudta volna, hogy kicsoda Palpatine, akkor hozzá fordul, és Yoda eszébe sem jut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem azért kért tanácsot Yoda mestertől, mert ő volt a legbölcsebb Jedi, 800 évvel a háta mögött. Ha ő nem tud neki segíteni, akkor senki sem. De nem állt közel Anakinhoz.

Obi-Wanhoz közel állt (eléggé összeforrtak az epIII-ra, mint barátok, harcostársak), csak miután Sith lett belőle, váltak el útjaik (sőt még akkor is próbálta egy kicsit menteni). Utána persze gyűlölte érthető okokból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, akkor ha mindenki azt akarja látni, hát legyen. Tévedtem, és nem azért szellemek, mert Anakinhoz közel álltak. Hogy lehettem ilyen hülye, hogy erre gondoltam. Remélem mostmár mindenki happy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről nem vagyok happy. Azért, mert valamiben eltér a véleményünk, amit érvekkel is próbálunk alátámasztani, még nem kell hisztizni. Velem is előfordult, hogy egyedül maradtam a véleményemmel, de attól még nem dőlt össze a világ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Csak próbálom (a magam nevében beszélhetek) a saját véleményem alátámasztani. Velem is volt már ilyen, legközelebb majd más lesz. Ez csupán véletlen, nincs mögötte semmilyen összeesküvés vagy hasonló.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát márpedig nem fogok egyetérteni olyanban, ami szerintem nem úgy van, senki kedvéért. És szerintem te nem vagy most happy, és te estél neki először Donátnak, mert viccelni mert, aztán nekem, aztán most Karrdenek, mert ellenérveltünk. Elég sokszor egyet értünk veled, sőt, több az olyan eset. Ez most kivétel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.