Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez a rész nagyon szomorú volt :para:

Viszont az eleje nem teljesen volt összhangban az előző végével. Ott hagytuk abba, hogy Jori rátámadt Gavra, azt hittem, lesz valami összecsapás, de nem. Az a támadási szándék az előző rész végéből nem igazán illik az egészbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt, azt kell hogy írjam :fuckoff:

Láthattunk egy szép ünneplést Coruscanton, és egy újra megjelenő Ludot, aki most már végleg eltávozott az élők sorából. Ez sejthető volt, hiszen a Sith Birodalom csak úgy pusztulhatott el, ha ő is meghalódik (hiába "támadt fel" halottaiból ideiglenesen) a többi Sith-tel együtt. NS pedig elhúzta a csíkot a Yavin 4-re a massassikkal együtt :) Legalább ezt is láthattuk. Odan-Urrnak szép tervei vannak, igazán hozzáillő egy Jedi könyvtár alapítása :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként elfilóztam rajta, hogy ezek a régen élt Sith-ek talán többet tudtak a Sith praktikákról, mint későbbi elvutódaik, ha olyan szemfényvesztésre voltak képesek, mint pl. egy fél hadsereg. Lehet, hogy a birodalmuk pusztulásával tudásuk egy része is odaveszett. Igaz, hogy Sadow lelépett a Yavin4-re, de vajon ő tovább tudta adni a tudását? :nana:

Na most visszanéztem, és van erről szó lentebb. A később történtek alapján a tudásuk részben nem most veszhetett el igazán, hanem később, miután Exar Kunt legyőzték a Jedik.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is korrekt befejezés... Odan-Urrhoz már csak azért is jobban illik ez, mert ő egyébként is egy "elmélkedő/meditálgató" karakter semmint kemény harcos :)

 

Ody: Azóta elolvastad már? :D

Sajna még nem. :hmm: Ma mindenképpen sort kerítek rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett a befejezés. A Coruscanti ünneplés külön kiemelendő. :) Egyébként érdekes, hogy milyen könnyen legyőzték a Sith hadat. Már itt is látszik, hogy erővel nem lehet leigázni a Köztársaságot. Belülről lehetne legjobban bomlasztani. Bár ezekben az időkben szerintem még sokkal erkölcsösebbek a vezetők.

 

Jó poén volt Jori kérése a végén. :D Bár kicsit félve kérdezem, de gav hova a fenébe tűnt? :hmm: Meghalt? Mert nem vettem észre...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár kicsit félve kérdezem, de gav hova a fenébe tűnt? :hmm: Meghalt? Mert nem vettem észre...

Az előző rész végén meghalt. Szerintem, de lehet, hogy elnéztem, vagy rosszul értelmeztem az angol szöveget (ezen egy cseppet sem csodálkoznék). Teta hadserege Jorival meg tudott még lépni a robbanó vörös csillag elől, mikor Gav figyelmeztette őket. Jori meg akarta menteni, de nem volt rá idő. Gav ottragadt Sadow megrongált hajóján a kamrában, nem tudott menekülni. Azt hiszem, így volt.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Szó volt arról, hogy Luke az endori csata után (Most ne nézzük az EU-t) új Rendet alapít. Érdekelne, hogy vajon Obi-wan és Yoda segítségére vannak-e ebben. Hisz maga Obi-wan mondja, hogy "Yoda mindig veled lesz"... Továbbá ha Anakinék halhatatlanok, beszélnek-e Luke-kal, egyengetik-e az útját, stb? Mert ez szerintem döntően befolyásolná a Jedi rend további alakulását. Ebből a szempontból kulcsfontosságú lehet az EPIII kivágott jelenete, ahol Yoda Qui-Gonn-nak elismeri, hogy hibázott, a Rendnek megújulásra van szüksége. Enélkül a jelenet nélkül kicsit úgy tűnik, hogy Yoda annyira nem ismerte fel, hogy reformokra van szükség, ahogy Obi-wan sem. Tehát támogatták-e Luke-ot az Erő honából, és ha igen, akkor milyen tanácsokat adtak neki?

 

És vonatkoztassunk el az EU-tól, csak a ti fantáziátokra vagyok kíváncsi :cry:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem iagzán isntruálták, hiszen azt látniuk kellett, hogy Luke már egy új generációs Jedi, és rá kell bízni a rend újra szervezését. Én úgy képzelem, hogy csak a legszükségesebb esetekben konzultál Yodáékkal. Nagyon érdekes beszélgetések lehettek Anakin és Luke között. Én egy ilyen párbeszédre lennék a legkíváncsibb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. Hisz ne feledjük, az EpIII-ig gyakorlatilag fogalmunk sem volt, hogy a hangok és a szellemek mi alapján jelennek meg, mennyit beszélhetnek, hol bukkanhatnak fel, stb. Persze most sem tudunk sokkal többet, de azt igen, hogy halhatatlanok lettek, és elvileg ezzel a technikával bármikor meg tudnak jelenni Luke-nak. Márpedig azt hiszem nem hagynának ki egy ilyen lehetőséget, hogy az egyetlen "igazi" Jedinek átadják a több ezer éves tapasztalataikat a rendről, amellyel Luke elkerülheti a buktatókat, stb. Szóval szerintem ennek tükrében elindulhatna az Expended Universe második hulláma az Endor utáni csata történéseiről, ahol megkímélnének minket klón Palpatine-októl, Luke az anyját keresi, stb dolgoktól, és a prequelek szellemében íródna az összes mű.

 

Szerintem érdekes lenne. Más kérdés, hogy erre mennyi esély van? Én gyakorlatilag 0%-ra tippelek, de hátha Modi tud mondani valami bíztatót :cry:

 

 

Donát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az újak már az ep1-2-3 szellemében íródnak, a régiek meg... hát azokat vagy átírják kicsit vagy úgy hagyják.

 

Amúgy szerintem nem szólnak bele az Új Rend felépítésébe, mivel nekik ilyenhez szvsz már joguk sincs. Nem csak azért, mert az ő irányításuk alatt egy Jedi Rend már megbukott, hanem azért, mert mégis csak halottak. Én úgy képzelem, hogy iránymutatást adnak, tanácsokat.

 

Én arra lennék kiváncsi, hogy ezután vajon minden Jedi halhatatlanná válik?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.