Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jól van akkor máskor majd kussolok.

OFF

Rog! Mi lenne ha nem lelkiznél, hanem belefolynál a témába. Ha van mondanivalód szívesen olvassuk. Nem kívánok ezzel többet foglalkozni, úgy hogy leszel szíves ennek szellemében aktivizálni magad.

ON

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sejtettem, hogy ezt válaszolod, ám erre nekem is van ám egy nyomós érvem: Maul esetében is mondhatnák, hogy a Sötét oldalon bóklászik, valakivel összeállt, és innen a tudás, de ők konkrétan Sith-et mondanak. Valószínűleg az Erő használat és a fénykardtudása miatt.

 

Az oké, hogy Dooku képzett Jediként hagyta ott a Rendet, no de azt kétlem, hogy villámozni is tudott. Ehhez vedd hozzá azt is, hogy Yoda megdöbbenve közli Dookuval, hogy mennyit erősödött, mióta lelépett... azaz valószínűleg ő sem a piros fénykard miatt gondolja, hogy átállt, hanem hogy megerősödött, új Erő-praktikákat használ, és itt jöhet még ráadásként, hogy a kardja is vörös.

A kard vörösségének a filmben semmi jelentőséget nem tulajdonitanak... Maulnál senki nem emliti és ezzel minimum gyanus hogy tesznek rá.

 

Ha jól emlékszem egyébként pont te erősitgetted, hogy a jedik arra se láthattak példát milyen az amikor egy jedi szimplán a sötét oldalra kerül ilyen olyan okokból és pont ezaz: Dooku átlép a sötét oldalra és megtesz ezzel egy olyan lépést amiről gőzük sincs... ők honnan tudhatnák, hogy ott mi természetes és mi nem, mikor nekik arról az oldalról nincs ismeretük.

 

És akkor ha már Yoda: ha csatájuk bármely pontján világossá válna számára, hogy Dooku Sith lovag (ergo Sidious tanitványa) akkor talán némi ezirányu meglepődőttséget mutatna, nemde? Ám ennek semmi nyoma... Yoda csak azt acceptálja hogy érzi benne a sötét oldalt és kész.

 

És immáron sokadszor kapaszkodok Lucasba, aki szerint csak Dooku Coruscantra való érkezésével derül ki hogy ő Darth Tyrannus és hogy sith lovag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de pont te szoktad mondogatni, hogy onnantól kezdve, hogy a film kikerült Lucas kezei közül, irreleváns, hogy mit mond: nemde? :)

 

Egyébként utalhatott arra is Lucas, hogy pont azért nem mondja ki Yoda, hogy Dooku Sith, mert a nézőknek szándékosan a Sidious - Tyranus találkozásra tartalékolják a meglepit. Lucas arra gondolhatott, hogy ebben a jelenetben tudják meg a nézők, hogy Dooku Sith, de a Jediknek már ettől függetlenül hamarabb leeshet... és tartom, hogy le is esett.

 

Yoda pedig szerintem igencsak meg volt lepődve, épp a meglepettségéről tanúskodik, amikor mondja, hogy erősebb lett a tanítványa. Ugyan hogyan erősödhetett volna meg, ha nem egy Sith mester révén? Mault is az Erőhasználata miatt azonosították be Sithként. Ha Dooku olyan Erőket használt, amit Jediként nem sajátíthatott el, egyértelmű, hogy őt is be kellett skatulyázniuk a "Sith" jelzős dobozba, mint elődjét.

 

Kiegészítés: Ellenkező esetben ugyanis, az EpI-ben Qui-Gonn is felhozhatná, hogy találkozott valakivel, aki úgy harcolt, mint egy Jedi, ergo egy Erőhasználó, aki a sötét oldalon bóklászik. De ő egyből Sith-et mond, ezért tűnik számomra úgy, hogy a Jedinek ebben korban nincs más alternatívája, csak a Sith. Valaki vagy Jedi, vagy Sith... de a kettő között nincs lehetőség manőverezni.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan hogyan erősödhetett volna meg, ha nem egy Sith mester révén?

Pont az ep.2-ben beszéli Yoda és Windu, hogy a sötét oldal erősödik és ők kezdik elveszteni az erejüket. Ezzel együtt gondolom mindenki aki a sötét oldalt használja, annak az ereje nő.

 

Igen, de pont te szoktad mondogatni, hogy onnantól kezdve, hogy a film kikerült Lucas kezei közül, irreleváns, hogy mit mond: nemde?

 

Persze, de csak akkor mondok ilyet ha Lucas érvei ellenem szólnak :D:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de csak akkor mondok ilyet ha Lucas érvei ellenem szólnak  :o :o

:)

 

A másikon meg gondolkodom... de igazán nem tudom, mi más kellene még, hogy a Jediknek leessen a dolog. Villámokat szór... ez egy olyan dolog, amit nem tanulhat meg csak úgy... pont mint Maul esetében a kardforgatás. Kell valaki, aki betanítja, Maul esetében kardozni, Dooku esetében villámozni. Mert egy Jedinek legalább olyan ujdonság a villámozás, mint egy mezei embernek a fénykard forgatás. Tehát ha egy fénykarforgatás miatt valakiről azt feltételezik a Jedik, hogy Sith, akkor ezt átvonatkoztatva egy olyan Erő használata miatt, ami szintén idegen a Jedi-Rendtől, ugyanúgy feltételezhetik Dookuról ugyanezt.

 

És most fogytam ki az érvekből :D

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor ha már Yoda: ha csatájuk bármely pontján világossá válna számára, hogy Dooku Sith lovag (ergo Sidious tanitványa) akkor talán némi ezirányu meglepődőttséget mutatna, nemde? Ám ennek semmi nyoma... Yoda csak azt acceptálja hogy érzi benne a sötét oldalt és kész.

 

És immáron sokadszor kapaszkodok Lucasba, aki szerint csak Dooku Coruscantra való érkezésével derül ki hogy ő Darth Tyrannus és hogy sith lovag.

Yoda azon se lepődik meg, hogy Anakin Darth Vader, vagy hogy Palpatine Darth Sidious. Egész pontosan, Yoda soha semmin nem lepődött meg, így szerintem ez nem túl nyomós érv amellett, hogy a Jedik nem tudták, hogy Dooku Sith.

Azon túl valószínűleg annyi tudásuk csak van, hogy ezer évvel azelőtt is bárki, legyen az Jedi vagy sem, ha a Sötét Oldalra került, Sith lett. Legalábbis egyik Jedi sem említett más alternatívát. Ez a baj, hogy soha senki nem említ a filmben semmiféle más alternatívát. Pedig ha a Jedik nem hitték volna Dookut Sithnek, csak kapunk a filmben valahol egy nyúlfarknyi tiltakozást ezzel kapcsolatban. Ezzel szemben eddig mindenki, aki átállt a Sötét Oldalra, az Sith lett, és a film sehol sem mutat más lehetőséget.

 

Szerintem a film végén Lucas úgy érti, hogy a nézőnek lesz világos. Bár szerintem már a nézőnek is világos a film elején :)

 

Pont az ep.2-ben beszéli Yoda és Windu, hogy a sötét oldal erősödik és ők kezdik elveszteni az erejüket. Ezzel együtt gondolom mindenki aki a sötét oldalt használja, annak az ereje nő.

Ebben a felfogásban akkor minden Sithnek az ellenük kiálló Jedi fölé kellett kerülni. Ezzel szemben egy mezei Jedi lovag kettőt is tacsra vágott, amiből egy a kiválasztott volt. És hát a Yoda-Sidious harcnak sem éppen döntetlenként kellett volna zárulnia, hanem egyértelműen Sidious győzelmével. Szóval az, hogy erősödik a Sötét Oldal szerintem nem azt jelenti, hogy a semmiből lesznek meg az oda csábulók ereje. Mert ebben az esetben azokban az időkben, mikor a Világos Oldal nyomta el az ellenpólust, a Jediknek mindenféle képzés nélkül kellett volna erősödnie. Akkor meg mire fel a mester-parawan kapcsolat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon túl valószínűleg annyi tudásuk csak van, hogy ezer évvel azelőtt is bárki, legyen az Jedi vagy sem, ha a Sötét Oldalra került, Sith lett. Legalábbis egyik Jedi sem említett más alternatívát. Ez a baj, hogy soha senki nem említ a filmben semmiféle más alternatívát. Pedig ha a Jedik nem hitték volna Dookut Sithnek, csak kapunk a filmben valahol egy nyúlfarknyi tiltakozást ezzel kapcsolatban. Ezzel szemben eddig mindenki, aki átállt a Sötét Oldalra, az Sith lett, és a film sehol sem mutat más lehetőséget.

 

Tehát a jedik azért tudják hogy Dooku feltétlenül Sidious tanitványa, mert Maul is sith volt? Ugye jól értem, hogy ez az érv? Mert én itt valamiféle logikai bakugrást látok... hogy következik egyik a másikból?

 

Ebben a felfogásban akkor minden Sithnek az ellenük kiálló Jedi fölé kellett kerülni. Ezzel szemben egy mezei Jedi lovag kettőt is tacsra vágott, amiből egy a kiválasztott volt.

 

Már miért? Yoda azt mondja gyengébbek lettek korábbi önmaguknál, mig a sötét oldal képviselői pedig korábbi magukhoz képest erősebbek lettek valoszinüleg. Ebből miért következne hogy minden sith erősebb minden jedinél?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Donáttal értek egyet.Kellett, hogy tudják, hogy Dooku Sith.Mivel sötét Jedi nincs, csak Sith lehet.

 

A másik témához, hogy Luke új Rendet hoz létre...Mi van akkor ha Luke talákozik a 66-os parancsot túlélt pár Jedivel?Mikor a Birodalom megszünt létezni előjöhettek.Ők viszont meg tudják Luke-nak mondani milyen volt a régi Rend.Abból meg tanulni is tud.

Ami viszont eszembe jutott, hogy Luke soha nem fogja megtudni ,hogyan állt át az apja, mível aki ott volt mind halott.Se azt nem tudja meg, hogy a háborút Sidious csinálta.

Gyakorlatilag az egész storyt csak mi nézők ismerjük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát a jedik azért tudják hogy Dooku feltétlenül Sidious tanitványa, mert Maul is sith volt? Ugye jól értem, hogy ez az érv? Mert én itt valamiféle logikai bakugrást látok... hogy következik egyik a másikból?

Valamit félre értesz, mert azon túl, hogy egyáltalán nem erre gondoltam, Mault egy árva szóval sem említettem :)

 

Már miért? Yoda azt mondja gyengébbek lettek korábbi önmaguknál, mig a sötét oldal képviselői pedig korábbi magukhoz képest erősebbek lettek valoszinüleg. Ebből miért következne hogy minden sith erősebb minden jedinél?

Mert ha a semmiből teremnek Dooku birtokában olyan erők, amiket Jediként nem birtokolhatott, akkor az olyan hatalmat bizonyít, ami magasan a Jedik fölé helyezi őket, míg a Jedik tudása semmibe vész.

 

Gyakorlatilag az egész storyt csak mi nézők ismerjük.

És R2-D2 :D

A filmek szerint Obi-Wanon és Yodán kívül nem igazán élte túl más Jedi a 66-ost. Yoda is mondja az ep6-ban, hogy Luke az utolsó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

Rog! Mi lenne ha nem lelkiznél, hanem belefolynál a témába. Ha van mondanivalód szívesen olvassuk. Nem kívánok ezzel többet foglalkozni, úgy hogy leszel szíves ennek szellemében aktivizálni magad.

ON

 

EDIT: ezt ne itt beszéljük meg.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit félre értesz, mert azon túl, hogy egyáltalán nem erre gondoltam, Mault egy árva szóval sem említettem :)

Az nagyon könnyen előfordulhat, hogy félreértek valamit. Mindenesetre "Ez a baj, hogy soha senki nem említ a filmben semmiféle más alternatívát." - ementén más alternativa Maul volt Dooku elött. Ő a sötét oldalon volt és sith volt. Azt hittem ebből kéne következzen hogy Dooku is Sith lovag és Sidious tanitványa, ha már egyszer a sötét oldalon van (az hogy mi volt az elmult ezer évben vagy pont az emlegetett háború idején áttérés szempontjából azt nem tudjuk meg a filmekben, ugyhogy abba nem kapaszkodhatunk). Egyébként én meg azt érzem hogyha Sithnek hiszik akkor ez felkéne merüljön az ep.2 végén ahol pont erről beszélnek és mégse merül fel annak lehetősége, hogy ő a Sith aki talán kiadta saját mesterét. Sőt pont ugy tünik hogy ők ennek az ellenkezőjét hiszik... hogy sötét odalra áttérés ide vagy oda talán jót mondott (naplementés Tanácstermi dumcsira gondolok)

 

Mert ha a semmiből teremnek Dooku birtokában olyan erők, amiket Jediként nem birtokolhatott, akkor az olyan hatalmat bizonyít, ami magasan a Jedik fölé helyezi őket, míg a Jedik tudása semmibe vész.

 

Csakhogy Dooku tudása csak önmagához képest lett nagyobb... Yoda mindenben jobb még igy is.

 

És most fogytam ki az érvekből :D

 

És mostmár asszem én is igy vagyok ezzel.... :o

 

Egyébként abszolut nem baj, hogy nem jutottunk dülőre... én speciál ugy látom, hogy a helyzet tökéletesen patt olyan szinten, hogy érvekkel mindkettőt alá lehet támasztani... de igazi aduász egyik oldalon sincs, igy végülis elkotolhatunk felette még akár nagyon sokáig (ami cseppet sem rossz! én nagyon élvezem ezeket az eszmecseréket), de asszem most én is odajutottam, hogy "kifogytam" és már csak magamat tudom ismételni :o

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként én meg azt érzem hogyha Sithnek hiszik akkor ez felkéne merüljön az ep.2 végén ahol pont erről beszélnek és mégse merül fel annak lehetősége, hogy ő a Sith aki talán kiadta saját mesterét. Sőt pont ugy tünik hogy ők ennek az ellenkezőjét hiszik... hogy sötét odalra áttérés ide vagy oda talán jót mondott (naplementés Tanácstermi dumcsira gondolok)

 

Szerintem ott nem hisznek Dookunak, inkább csak eljátszanak a gondolattal, hogy mi van, ha a Szenátus tényleg nem olyan "szent és Sith-mentes", mint amennyire elsőre hitték (persze jó adag iróniával).

 

Én is élveztem ezeket az érveléseket :)

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És R2-D2 :)

A filmek szerint Obi-Wanon és Yodán kívül nem igazán élte túl más Jedi a 66-ost. Yoda is mondja az ep6-ban, hogy Luke az utolsó.

A 66-os parancs körüli történéseknél van egy érdekes momentum melyet nem igen tudok hova tenni. Ez pedig az, hogy Yoda és Obi-Wan kihangsulyozzák hogy ők azért mennek vissza hogy még pár jedi életben maradhasson. És aztán ott is ki van hangsulyozva: Obi-Wan átállitja az ottani adást és igy pár jedi megmenekülhetett. Ahhoz képest, hogy mennyire feszes az ep.3 tempója és milyen irdatlan fontos dolgok kapnak kis játékidőt ahhoz képest meglepően erőteljesen kiemelik az esetleg életben maradó jediket.

 

Azt nem értem mi célja ezzel Lucasnak? Mert a régi részekben már csak Obi, Yoda és Luke van...

 

... eggyes cinikusabb helyeken azt irták, hogy ez csak azért van benne, hogy az EU-ban rohangálhasson pár jedi a két trilógia között is. Amit én egyébként nem is zárnék ki, de ennyi lenne? Vélemény?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nagyon könnyen előfordulhat, hogy félreértek valamit. Mindenesetre "Ez a baj, hogy soha senki nem említ a filmben semmiféle más alternatívát." - ementén más alternativa Maul volt Dooku elött.

Igen, akkor félreértettél, mert nem így gondoltam. Úgy értettem, hogy nincs más alternatíva a Jedik előtt, hogy aki Sötét Oldalra tér, az csak Sith lehet. Mint ahogy aki a Világos Oldalon van, az csak Jedi. És pl nincs olyan egyéb, mint az EU-ban a Sötét Jedi, aki a Sötét Oldalon van, de mégsem Sith, mert nem tagja a Rendnek. Vagy ott vannak a dathomiri éjjnővérek és boszorkányok. Szóval ezekhez hasonló alternatíva nincs a filmekben, és a szereplők szemszögéből sem.

 

Csakhogy Dooku tudása csak önmagához képest lett nagyobb...

De hogyan lett nagyobb, hogyan sajátított el olyan képességeket, amiknek azelőtt nem lehetett a birtokában egy mester nélkül? Elvégre, az egy dolog, hogy erősebb lett a Sötét Oldal, de ez csak az aktuális képességeiben jelentkezne/jelentkezik. Pl, lehet azelőtt ő se tudott különösebben nagyobb tárgyakat lebegtetni, míg az ep2-ben már egész falelemeket és alkatrészeket szakít ki a helyéről egyetlen kézlegyintéssel. Ezzel erősebb lett, és Yoda is erre mondja, hogy "Valóban erősebb lettél. De a Sötét Oldal erejét érzem benned." Eztán jött az új képesség, az erővillám, ami nem teremhetett Dooku birtokában azért, mert a Sötét Oldal erősebb. Erre valakinek meg kellett tanítania.

 

Amúgy, a film végig Lucas kommenthez még annyit, hogy az a jelenet, amit kommentezett, Yoda, Windu és Obi-Wan beszélgetése előtt van pár perccel. Tehát, Lucas a Tyranus-Sidious párbeszéddel nyílvánvalóvá tette, hogy Dooku Sith. Viszont pár perccel később újra kijelntse ezt egy másik szereplő által? Nem lett volna az kicsit túlságosan is szájbarágós?

Ráadásul, szerintem csak úgy van értelme a Jedik kétkedésének, ha Dookut Sithnek hiszik. Mert ha nem, ha Sidioustól független személynek vélik, akkor a szavait kész tényként kéne kezelniük. Viszont bizonytalanok, az pedig akkor lehet, ha Dookut már akkor Sithnek vélik. Mert ugye a fő kérdés, ami bizonytalanságot kelt, hogy miért árulná el egy Sith a másikat?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor folyt köv :) Fogalmuk sincs mivel jár a sötét oldalra lépés és hogy milyen erők kerülnek annak a birtokába aki oda kerül és hogy egy az Erőben jártas illető aki átmegy a sötét oldalra mikre lesz képes...

 

A tanácstermi dumcsi: Lucas egyértelmüvé tette a nézőnek, hogy ez a sötét oldalra került valaki Sith és Darth Tyranus maga, de az érdekes lenne tudni hogy ezt maguk a jedik is tudják-e? Mertha Lucas szerint az elözőekből nem logikusan következik akkor bizony jó lenne tudni hogy legalább a jedik tisztában vannak-e vele... és az derül ki hogy nincsenek. Mert nem hiszik sithnek sőt némi vállvonogatással (hisz sötét oldalon van!) azért el is fogadják az útmutatását!

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert ha nem, ha Sidioustól független személynek vélik, akkor a szavait kész tényként kéne kezelniük.

Valaki, aki megakarta ölni őket, átállt a sötét oldalra, plusz a Szeparatisták vezetője, ami ellen harcolni fognak.... szoval készpénznek kéne azonnal venniük amit mond... miért is? Sokkal inkább azaz érdekes, hogy egy apró morfondirozás után ugy gondolják hogy figyelembe kell venni. Ha ugy gondolnák, hogy esküdt ellenségük a Sith Rendhez tartozik, akkor minek gondolják hogy rá kell hallgatni a sith holléte felől?

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyre inkább azon az oldalon állok, hogy a jedik sithként kezelik Dookut.

Itt Yoda az, aki megkavarja számunkra a dolgokat azzal, hogy nem mondja ki, hogy sith.

Végülis talán nem is arra kellene koncentrálni, hogy ki sith és ki nem abban a kérdésben, hogy Dookuról mit hittek.

Ha valaki átáll a sötét oldalra, mégis milyen indítékú személy lesz belőle? Olyan óriási szakadék csak nem lehet egy hivatalos sith és egy 'sithként hivatalosan nem elismert' átállt valaki között.

Végülis a jedik nem is azzal foglalkoznak, hogy Dooku sith lett-e, hanem azzal, hogy kamuzott-e Sidiousról vagy sem. Az, hogy Dooku nagy ellenség lett egyértelmű, és hogy Sidious-szal együtt voltak(vannak) valameddig, erre is gondolhatnak, ha úgy nézzük, hogy sithként kezelik és ragaszkodnak ahhoz, hogy hazudik. Márpedig Yoda nagyon ezen van. Tehát innen nézve nem hiszik, hogy a gróftól külön kértek segítséget a kereskedelmiek.

 

Ráadásként Dooku beszélgetése Obi1-al a cellában kicsit érdekessé teszi ezt.

Ha úgy nézzük, hogy a jedik sithnek kezelik Dookut, akkor itt is minden passzol. Ugyanis a jedik a film végén csak arról csevegnek, hogy Dooku kamuzik-e. Mintha azt tényként kezelnék, hogy sith (erről beszélni sem kell), csak éppenséggel amiket mondott igencsak nyugtalanító.

Yoda pedig azért mondja, hogy Dooku átállt, mert ezzel nem azt akarja kifejezni, hogy

sithnek még nem mondanák, hanem, hogy Obi1-t emlékeztesse arra, hogy Dooku honnan meríti az erejét: a hazudozás a sötét oldal jellemzője. Úgyhogy nehogy bedöljön neki.

Végülis Dookuék terve így is sikeres, mivel a jedik figyelmét megosztják.

 

És akkor itt jön be Palpi ep3-as benyögése az Invisible Hand-en.

Az eddig leírtak fényében ezt akkor úgy kezelhetjük, hogy Palpi emlékezteti a jediket, hogy kivel állnak szemben. Talán bölcsebb lenne segítséget hívni.

Ezzel az öreg megint eltereli magáról a figyelmet, mint egy naív emberke, aki csak annyit tud a sithekről, hogy veszélyes ellenfelek. Obi1 be is kapja a horgot (Palpi magában milyet röhöghetett Obi1 válaszán).

 

Hát, remélem ki lehet bogozni, hogyan látom a dolgot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

minek gondolják hogy rá kell hallgatni a sith holléte felől?

Ez az igazi profizmus. Dooku saját kis tervét megpendítette Obi1-nak, de csak annyit, hogy ha úgy dönt nem csatlakozik hozzá, és majd elmondja a többi jedinek, akkor ne tudjanak előrébb jutni az ügyben.

Azért kell félszemmel odafigyelniük Dooku szavaira, mert a szenátus egy olyan hadsereg használatát szavazta meg, melynek megrendelése ismeretlen forrásból származik. Ezért mondja Yoda, hogy a sötét oldal leple rájuk hullt, mivel kicsúszott a kezük közül az irányítás. Emiatt Dooku szavai tényleg gyanúsak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Maul többször is felmerült: nála se felbukkanásától kezdve egyértelmű, hogy kicsoda-micsoda, hiába suhogtatja első-osztályuan a fénykardját szarvakkal a fején.

 

Obi-Wan: What was it?

Qui-Gon: I?m not sure. But it was well-trained in the Jedi arts.

 

A Tanácsnak se azt mondja Qui-Gon, hogy jól képzett sötét erő-használó, tehát nyilván sith, és már lépnek is túl ezen a napirenden, hisz az eset világosabb a napnál is hanem azt mondja, hogy az ő következtetése szerint az (vagyis, ?he is not sure? :)). És hogy zárják le ezt a témát?

 

Windu: ?We will discover the identity of your attacker?

 

Tehát ebből már biztosan látszik, hogy csak azért, mert képzett sötét erőhasználó, még nem biztos, hogy micsoda! Utána kell járni! Hoppá!

 

És csak Qui-Gon temetésén kerül pont az ügy végére: ?There is no doubt. The myterious warrior was a sith?.

 

Szóval nem? nem rögtön teljesen egyértelmü a dolog, még akkorse ha valaki annyira gyanús eset mint Maul. És ne mondjátok, hogy Dookunál nem bonyolultabb a helyzet, mint volt jedi mesternél? mert ő aztán biztosan nem a "beszélni se kell róla hisz oly egyértelmű, hogy micsoda" esete. Az hogy következetesen nem mondják az esetében hogy Sith az ep.2 végéig talán nem véletlen, pláne ha Lucas szerint sem olyan egyszerü ez a helyzet.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az az igazi profizmus. Dooku saját kis tervét megpendítette Obi1-nak, de csak annyit, hogy ha úgy dönt nem csatlakozik hozzá, és majd elmondja a többi jedinek, akkor ne tudjanak előrébb jutni az ügyben.

 

Ha tényleg elakarná paterolni Palpit Dooku akkor olyasmit mondott volna neki inkább, amivel Palpi akkor is kiiktatodik ha Obi-Wan kikerül: ha azt mondja hogy a kancellár a sith, Obi-Wan elmondja a jediknek és szépen letartoztatják de legalábbis közvetlenül ő utána kezdenek nyomozni és nem tesznek tiszteletköröket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha tényleg elakarná paterolni Palpit Dooku akkor olyasmit mondott volna neki inkább, amivel Palpi akkor is kiiktatodik ha Obi-Wan kikerül: ha azt mondja hogy a kancellár a sith, Obi-Wan elmondja a jediknek és szépen letartoztatják de legalábbis közvetlenül ő utána kezdenek nyomozni és nem tesznek tiszteletköröket.

Szerintem Dooku is jól tudta, hogy Palpit kiiktatni nem egyszerű feladat.

Én leginkább egy kezdeti lázadásnak érzem a megnyilvánulását. Egy régi cimbi tanítványa talán rokonszenves lesz hozzá, és ketten nagyot alkothatnak, persze szigorúan, mint tanítvánnyal. Sith és politikus volt: nem hiszem el, hogy nem fordult meg a fejében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Maul többször is felmerült: nála se felbukkanásától kezdve egyértelmű, hogy kicsoda-micsoda, hiába suhogtatja első-osztályuan a fénykardját szarvakkal a fején.

 

 

Szóval nem? nem rögtön teljesen egyértelmü a dolog, még akkorse ha valaki annyira gyanús eset mint Maul. És ne mondjátok, hogy Dookunál nem bonyolultabb a helyzet, mint volt jedi mesternél? mert ő aztán biztosan nem a "beszélni se kell róla hisz oly egyértelmű, hogy micsoda" esete. Az hogy következetesen nem mondják az esetében hogy Sith az ep.2 végéig talán nem véletlen, pláne ha Lucas szerint sem olyan egyszerü ez a helyzet.

Egyetértek, viszont Dookunal már csak azért is más a szitu, mert a Maul után eltelt tíz évben a jedik tisztában voltak a sith jelenlétével, viszont Maul előtt nem igen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fogalmuk sincs mivel jár a sötét oldalra lépés és hogy milyen erők kerülnek annak a birtokába aki oda kerül és hogy egy az Erőben jártas illető aki átmegy a sötét oldalra mikre lesz képes...

Na most, akkor a Jedik olyan ostobák, hogy annyit tudnak a Sithről, hogy "egyszer volt, hol nem volt"? Azért, mert egyikük sem volt a Sötét Oldalon, az még nem jelenti azt, hogy nem tudják, milyen az. Sőt, a filmekből éppen az ellenkezője derül ki, hiszen Yoda mindig is beszélt a Sötét Oldal hatásairól. És ezer évvel azelőtt mégis csak háborúban álltak egymással, gondolom azért elég jól kiismerték őket, ha végül győztek velük szemben. Példával élve, sosem voltam náci, mégis tudom, milyenek, mert benne van a történelem könyvekben és egyéb irományokban. Gondolom a hatalmas archívumukból elég sok minden fellelhető erről. Ráadásul, Yoda még egy olyan korban született, ahol a Sith fenyegetés nem volt régmúlt (max 100 év, vagy annyi se). Pont ő ne tudná, milyen egy Sith.

Arról nem beszélve, hogy mindkettő Erőhasználó. Mindkettő mester-tanítvány elven működik, és gondolom nem azért, mert a Sötét Oldal a nagy erejében magától felruházódik mindenféle képeségekkel. Mert akkor ennyi erővel Leia átáll az ep6 végén, és máris villámokat ereget, nem is kell neki mester.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A nácis hasonlat két okból fals: egyrészt abszolut közelmúltbeli esemény másrészt persze hogy fmegtudod mondani, hogy milyen egy náci hisz a nácik nem haltak ki, csak egykori "birodalmuk" veszett oda. Náci-eszméket vallo szervezetek ugyanugy vannak ma is.

 

Fogalmunk sincs arról, hogy mi maradt fent az ezer évvel ezelötti háborúból és hogy mit tudnak a jedik a Sith Rendről. Persze lehet spekulálni, hogy ott van az alap-anyagban, hogy ők villámoztak, csak máris bukta ha ezt a képességet az elmúlt ezer év alatt fejlesztették ki a sithek és egy darab betü se lehet leirva róla. Honnan tudjuk mennyire hasonlitanak a Baljós Árnyak sithjei a régi időkére? Itt azért nem ötven évről van szó... és arról a bizonyos ezer évnyi időről semmit nem tudnak a jedik... nekik ezer évvel ezelött kihaltak.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt se tudni, hogy semmit sem tudnak, hiszen ezt sem jelentik ki. Meg ha a Jedik számára 100%-osan kihaltak lettek volna, honnan tud Yoda a legfőbb törvényükről? Pedig ő az állítólagos kihalásuk után született, és mégis is meri azt, hogy csak ketten vannak. Már pedig ez a törvény az állítólagos kihalásuk után született.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt se tudni, hogy semmit sem tudnak, hiszen ezt sem jelentik ki.

Pont ezért ez nagyon ingoványos terület, hisz lehet azt mondani, hogy volt egy olyan feljegyzésük ami alapján pont betudták lőni azonnal, hogy Dooku sith, lehet azt is mondani, hogy nem volt ilyen... nekem van egy ötletem hogy te melyikre szavazol :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek ez a topik!

 

Volna itt egy aspektus, amit nem vizsgáltunk. Ahogy illik, végig olvastam az egész diskurzust, de senki nem világított rá arra a tényre, hogy Sidiousról csak az EPII-ben, Dooku elmondása alapján hall Obi-Wan, így maga a Jedi rend is. Addig semmi.

 

Az EPI végén Yoda kijelenti, hogy két sith létezhet, mégpedig egy mester, és egy tanítvány. Erre Mace kérdőn jegyzi meg, hogy vajon melyik halt meg? A mester vagy a tanítvány? Ergo ekkor a Jedik azt tudták biztosan, hogy valószínűleg van még egy sith lord. De hogy ez most mit tudhat, és ki ő, arról halvány-lila gőzük sem volt. Amikor előállt Dooku ezzel a Sidious történettel, hihették azt, hogy csak ködösíteni akar, és valójában ő volt a másik sith lovag. Tehát Sidious létezése csak az EPIII -ra válhatott valódi lehetőséggé, de akkor is valószínűleg csak hit kérdése volt a lovagok között.

 

Mielőtt megkérdezné valaki, igen, a Jedik hihették azt, hogy Dooku tanítványa volt Maul. Miután meghalt, Dooku kilépett a rendből, és úgy ügyködött tovább. Persze ezeken csak az EPII-es események után filózhattak.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mielőtt megkérdezné valaki, igen, a Jedik hihették azt, hogy Dooku tanítványa volt Maul. Miután meghalt, Dooku kilépett a rendből, és úgy ügyködött tovább. Persze ezeken csak az EPII-es események után filózhattak.

Eljátszottam a gondolattal anno, de pont emiatt vetettem el. Szerintem nem lehetne. Dooku nem képezhetett volna ki egy Sith Lordot a Jedik szeme előtt. Hiszen ott élt köztük, mondhatni, végig figyelhették, feladatokat bíztak rá, diskuráltak vele, és a többi. Nem hiszem, hogy így ki lehet képezni egy olyan kaliberű harcost, mint Maul volt.

Azon túl, a Jedik első lépése ebben a kérdésben az lett volna, hogy elvetik, hogy egy Sith élt köztük és ők meg sem érezték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Palpatine nem képezhetett volna ki egy Sith Lordot a Jedik szeme előtt. Hiszen ott élt köztük, mondhatni, végig figyelhették, diskuráltak vele, és a többi. Nem hiszem, hogy így ki lehet képezni egy olyan kaliberű harcost, mint Maul volt.

Azon túl, a Jedik első lépése ebben a kérdésben az lett volna, hogy elvetik, hogy egy Sith élt köztük és ők meg sem érezték."

 

Csak Dookut írtam át Palpatine-ra. :) Egyébként Dooku nem biztos, hogy minden percét a Jedikkel töltötte, így vetődhetett rá gyanú. Persze mi tudjuk, hogy nem így volt, de ők gondolhattak erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.