Ugrás a kommentre

A Jedi és a Sith rend


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jé, idekerült az előző hsz-em is az Ep5 topikból. :lol:

OK, hogy ide jobban tartozik, de így most nem látni, hogy Dzséjt hsz-ére reagálva írtam. :lol:

Azt is át akartam rakni ide, de valamiért nem jött át. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Némi ellentétet vélek felfedezni:

 

Gondolom a mestereket azért beavatták azért, hogy mire is számíthanak a sithektől, illetve mitől óvják a tanítványaikat, milyen jeleket vegyenek már árulkodónak amiért le kell állítaniuk a tanítványaikat amikor azok érdeklődni kezdenek.

Akkor valamit elcsesztek, mert se Anakinra, se Dookura nem szóltak rá időben...

 

Anakin említi is Palpatinenak, hogy tudja, hogy valamit eltitkolnak előtte a mesterek.

Anakin helyesen érezte, eltitkolták előle, hogy gyanítják, Palpatine Darth Sidious, vagy a közelében van. De ez is csak azt bizonyítja, hogy ha érzik Anakinban a vívódást, ködös a jövője, akkor nem kellett volna egyrészt a barátja elárulására biztatni, másrészt pont a Sötét Nagyúr mellé kirendelni. De mivel nem törődtek Anakinnal magával, így ezt talán át sem gondolták rendesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, konkrétabban a sötét oldal tanítatásának következményére gondoltam. Szerintem a Mesterek tisztában voltak azzal, hogy a világos oldal megkerülésével, hogyan lehet bizonyos tudást megszerezni. De amit te továbbgondoltál az is igaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1000 éve a Sith-ek sokkal megosztottabbak voltak. Elég sűrűn elárulták egymást a hatalomért. A Jedik úgy vélhették, hogy a Sith-ek bár most is veszélyesek, de épp ugyanolyanok, mint 1000 éve.

Az EU szerint a ruusanni háborúban a Sith-ek egymás ellen fordultak teljesen (kivéve Darth Bane), így a Jedik könnyebben leszámolhattak velük.

Az EP3-ban Winduék a múlt háborúi és csatái alapján úgy gondolhatták, hogy 4 Jedi-mester elegendő egy Sith-mester ellen. De ez is még Darth Bane előtt volt. Az elbizakodottság és a merevség lett a vesztük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

elbizakodottság és a merevség lett a vesztük.
Az biztos. Én akárhogyan is nagy Jedi lennék, egy Jedi-Starfightert azért odaküldtem volna Palpatine lakosztályához, hogyha eldurvulna a helyzet, akkor legyen B terv. Anakint pedig vagy Nu mesterre vagy Ti mesterre bíztam volna, nem így egyedülhagyni...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos. Én akárhogyan is nagy Jedi lennék, egy Jedi-Starfightert azért odaküldtem volna Palpatine lakosztályához, hogyha eldurvulna a helyzet, akkor legyen B terv. Anakint pedig vagy Nu mesterre vagy Ti mesterre bíztam volna, nem így egyedülhagyni...

Inkább Anakint is magával kellett volna vinnie. Talán úgy másképp alakultak volna a dolgok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos. Én akárhogyan is nagy Jedi lennék, egy Jedi-Starfightert azért odaküldtem volna Palpatine lakosztályához, hogyha eldurvulna a helyzet, akkor legyen B terv. Anakint pedig vagy Nu mesterre vagy Ti mesterre bíztam volna, nem így egyedülhagyni...

Csak hát elbízták magukat. Gondolták, nincs szükség a Jedi-Starfighterre, és azt is gondolták, hogy nem kell magukkal vinniük a Kiválasztottat Darth Sidious ellen.

Így jártak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: Ahogy emlékszek a Sith-villámok a gyúlöletből merítkeznek, azt pedig csak a Sithek érezhetik, Jedinek nem szabadnak gyűlöletett érezni senki felé.

Az a baj, hogy más Sötlt oldali erőket nem ismerünk és igazad van a holokronnal kapcsolatban szerintem, mert én is ezt vallom. Egy holokron nem tudja eldönteni ki nyitja ki, így nem kell feltételnül Jedinek lenni hozzá, lehet Sith is az illető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew: Ahogy emlékszek a Sith-villámok a gyúlöletből merítkeznek, azt pedig csak a Sithek érezhetik, Jedinek nem szabadnak gyűlöletett érezni senki felé.

Az a baj, hogy más Sötlt oldali erőket nem ismerünk és igazad van a holokronnal kapcsolatban szerintem, mert én is ezt vallom. Egy holokron nem tudja eldönteni ki nyitja ki, így nem kell feltételnül Jedinek lenni hozzá, lehet Sith is az illető.

De a sötét oldal és a világos oldal használata között van különbség. Azért abban szerintem van különbség ahogy egy Jedi és egy Sith használja az Erőt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt el lehetne azon filózni, hogy a jedik ugye a Világos Oldalból merítik az Erőt, míg a Sithek a Sötétből. Talán a holocron erre rá tud "érezni" .
Lényegében én is erre gondoltam. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ha a sith-ek a sötét oldalból merítik az erőt, akkor hogyan tudnak pl. erő-lökést csinálni?

Vagy van egy harmadik oldal, ami közömbös, és abból a másik kettő meríthet? :)

Miért ne csinálhatna Erő lökést? A holokron egy Jedik által készített eszköz, amit a sötét oldal szolgái nem tudnak használni. Ezzel is védik a titkaikat. Elvileg van Sith holokorn is, nem véletlen. Az másképp működhet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Ha a sith-ek a sötét oldalból merítik az erőt, akkor hogyan tudnak pl. erő-lökést csinálni?

Vagy van egy harmadik oldal, ami közömbös, és abból a másik kettő meríthet? :)

Szerintem a Világos és a Sötét Oldal csak az Erő felhasználásnak mikéntjében nyilvánul meg. Olyanról soha sincs szó, hogy a Sötét Oldal akarja így, vagy a Világos oldal akarja így, csak úgy beszélnek, hogy az Erő akarja. Nincs két Erő, egy van, és annak két felhasználási módja. Az Erőlökés tökéletes példa, mert lehet támadásra és védekezésre használni. Egy menekülőt fellökni, fegyevrrt arrébb lökni stb, védekezés. A falhoz lökni a delikvenst úgy, hogy a csontjai porrá zúzódjanak, támadás.

Vagy a fojtogatás. Vader fojtogatása egyértelműen nem barátságos, de Luke a két gamorreait csak "félrehessegette" az útjából, nem ölte meg őket. Mindketten ugyanazt alkalmazták, de máshogy.

Nyilván a Jedi is tud villámot generálni, de az elsősorban támadásra alkalmazható. Azonban ha áram kell egy gépbe, már lehet, hogy alkalmazhatják ők is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nincs két Erő
De hát Ben azt mondja az első részben Luke-nak, hogy Sötét Erő, ergo mégis csak 2 erő van :P (csak hülyéskedek, tudom, hogy félrefordítás :) )
Nyilván a Jedi is tud villámot generálni, de az elsősorban támadásra alkalmazható. Azonban ha áram kell egy gépbe, már lehet, hogy alkalmazhatják ők is.
Ezen mekkorát nevettem, mert ilyeneket a Sith-ekkel kapcsolatban szoktam mondani :D

 

Viszont nekem még mindig elég furcsa, hogy a Jedi holocronokat Sith nem nyithatja ki és azért kellett Anakinnak kinyitnia. Inkább osztom ebben Llew véleményét, hogy biztonsági okokból kellett egy Jedinek kinyitnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont nekem még mindig elég furcsa, hogy a Jedi holocronokat Sith nem nyithatja ki és azért kellett Anakinnak kinyitnia. Inkább osztom ebben Llew véleményét, hogy biztonsági okokból kellett egy Jedinek kinyitnia.

Én is azt osztom, valamelyest. Sidiousnak nem vihette, mert elég kompromitáló lett volna és kockázatos. Dooku és Ventress meg nem érhetett rá az én elképzelésemben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gooooooddd. :P Csak anyád meg ne tudja. :D

Már késő :)

 

Szerintem a Világos és a Sötét Oldal csak az Erő felhasználásnak mikéntjében nyilvánul meg.

Ezt én is így gondolom. Régebben már volt erről szó valamelyik topikban.

 

És mi van akkor, ha az Élő Erő önön maga nem engedi, hogy egy holocront egy Sith nyisson ki? Vagyis az Erőbeni kivetülése az illetőnek olyan, hogy nem képes rá? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom Palpi sem örült volna neki :) bár biztos megvolt a forgatókönyve arra az esetre is.

Belegondolva, Lucasnak VOLT forgatókönyve :D

Az már biztos. :D

 

Lényegében én is erre gondoltam. :P

 

 

De a Sith holocronokat a Jedik ki tudták nyitni tudtommal

Az is eszembe jutott, hogy a mostani TCW epizódokban látott holokron talán egy módosított speciális holokron volt. A Jedi, aki készítette úgy buherálta meg, hogy csak Világos Oldali Erőhasználó nyithassa ki. Belegomdolva logikus, mert a Jedik nem akarhatták, hogy a Sötét Oldal képviselői kezébe jusson az Erőérzékeny gyermekek listája. És lehet, hogy a többi holokront, amit így nem babráltak meg, mint ezt azt a Sith-ek is ki tudják nyitni. Persze ez csak elmélet. A Külső Űrben is volt egy módosított holokron, bár az teljesen máshogy volt módosítva és Sith holokron volt.

Akármi is legyen az igazság a Sith holokronok már másképp működhetbnek. A régi Sith-ek azt akarhatták, hogy minél több Jedi ismerje a Sötét Oldalt, így úgy készítették el őket, hogy mindkét oldal képviselője kinyithassa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Meg hát ott vannak még a Jedik. Önelégültek, elvakítja őket a saját hatalmuk, különösen Yodát. Meg ott vannak még Mace Windu szavai az EPIII.-ban, hogy nekik kell átvenniük a Köztársaság irányítását, ha le kellene váltani Palpatine-t. A hatalom efféle birtoklása mióta a Jedik módszere?
Én nem úgy vettem észre Yodán, hogy elvakítaná a hatalom. Sőt talán ő az egyetlen aki reálisan látja a dolgokat. A végén már senki sem hallgat rá.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 11 hónappal később...

Na ez érdekes felvetés, volt is vita róla bőven anno a Jedi Crash-nél (is). :)

Szerintem is elgondolkodtató.

Ha a Jedik annyira hisznek "A harc nem tesz naggyá" mondásban, akkor miért nem maradtak ki a háborúból?

Pont azzal, hogy beléptek kinyitották a pusztulásuk kapuját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.