Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Szerintem azt se Obi, se Yoda nem gondolta volna, hogy szemtől szemben Luke lenyomhatja az uralkodót. Az, hogy esetleg Vadert lenyomhatja, az reálisnak tűnhetett, de azt jól kelltt tudniuk, hogy az öreg sith ellen nem lehetett esélye a ifjú Luke-nak. Ergo miben bízhattak, h nem abban, hogy Vader megteszi amit tennie kell.

 

Igaz: Yoda tényleg mondta az ep3-ban, hogy A. Skywalker nincs többé. De számos dolog van, amit szerintem Yoda másképpen gondolt az ep3-ban, meg az ep6-ban. Tanult ő is eseményekből + a Dagobah-i kényszerpihenő alatt, nyilván rengeteget meditált, gondolkodott. Kizártnak tartom, hogy a prófécia egyszer sem villant be neki. És akkor ne is beszéljünk, az erő örök birodalmábó vissz-vissza köszöngető Qui-Gonról...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés, csak a film ennek teljesen ellentmond. Ott folyamatosan azzal oltogatják, Luke-ot, hogy Vader a megtestesült gonosz és ki kell nyirni, mert ha nem akkor jaj lesz neki (Obi-Wan már attól ki van, amikor Luke előhozakodik azzal, hogy talán nem tudja megölni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban homályos kérdés, hogy vajon milyen várakozásokkal tekinthettek a tróntermi események elé Yodáék. De nem értem, hogy mi lett volna akkor, ha Luke megöli Vadert. Palpatinenak megszakadt volna a szíve? Sőt, ha Luke megtette volna - amire Obi valóban burkoltan inspirálta - akkor Luke is átlépett volna a sötét oldalra. Palpi ellen pedig Luke-nak önmagában nem lett volna semmi esélye.

Yoda pedig csak annyit mondott, hogy szembe kell szállnia Vaderral, no meg azt, hogy szembe is fog szállni vele, ergo valamit csak kellett látniuk előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem értem, hogy mi lett volna akkor, ha Luke megöli Vadert. Palpatinenak megszakadt volna a szíve?

 

Nem valószínű. Inkább az lehetséges, hogy ugyanúgy sithé avatja, mint az apját az EPIII-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem arra számitottak, hogy Luke, mint a midi-chlorianok nemzette Anakin egyenes ági leszármazottja, olyannyira birtokában van az Erőnek, hogy ő megállithatja a két sithet... söt csak ő állithatja meg, elvégre ők ketten (Yoda és Obi) ehhez kevesek voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még egy dolog van a trónterem kapcsán, ami nekem mindig is sántított - talán még egy külön topikot is megérdemelne - mégpedig Palpatine halála. Most már kezdek fáradni, hogy részletesen elkezdjem ecsetelgetni, de nekem egy icipicit fura. Fura, mert nem igazán látom Palpit védekezni, az igaz, hogy villámozik ezerrel, de a széttárt kezek valamiért azt sugalják, hogy a kisöreg megadta magát. Egy biztos: alaposan megkellett lepődnie, mert onnan érte támadás, ahonnan a legkevésbé várta. Néhán másodpercnek el kellett telnie, míg tudatosult benne, hogy te jó ég mi történt. Nyílván az is átsuhant az agyán, hogy most mindennek vége. Teljesen jó egyébkjént, ahogy meghal, csak kicsit több ellenállást szeretnék látni Palpi-ban.

 

És szerintetek ott volt a ruhája ujjában a kis piros kardja, vagy nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3-ban tudott magának egy korlátot varázsolni, miután Yoda kilőtte. Szegény most is varázsolhatott volna magának valamit, amibe megkapaszkodhatott volna. Csak most elfelejtette...Nyílván úgy törtek fel a fejében agondolatok, mint Kólában a buborékok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep3-ban tudott magának egy korlátot varázsolni, miután Yoda kilőtte. Szegény most is varázsolhatott volna magának valamit, amibe megkapaszkodhatott volna. Csak most elfelejtette...Nyílván úgy törtek fel a fejében agondolatok, mint Kólában a buborékok...

 

Az már nem lett volna fer. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lencinek annyiban igaza van, hogy arra nem számíthattak, hogy Luke legyőzze az Uralkodót. Mint láthatjuk, erre annyi esélye volt, mint Ody Mandrellnek Boonta futamot hajtóműproblémák nélkül teljesíteni. Sidious ropogósra sütötte volna. És ha Vadert legyőzi, csak adtak egy újabb Sithet a népnek, ráadásul jobbat, mint Anakin, akit korlátozott a gépteste. Akkor miben reménykedtek? Max a próféciában. De szerintem Yoda sose kételkedett a próféciában, az ep3-ban is azt mondja csak, hogy lehet, rosszul értelmezték. Végül is igaza van, mert bár Anakin hozza el az egyensúlyt, ehhez Sithé kellett vállnia és szüksége van a fiára is (ezért kár azért a jelenetért, amiben Obi-Wan az elutazása előtt Padméval beszél, és akkor van egy olyan mondata, hogy a prófécia arra nem utal, hogy egyáltalán Jedinek kell lennie annak, aki meghozza az egyensúlyt. Ez jól jelezte volna, hogy a Jedik semmit sem tudnak a próféciáról.) És Yoda ha jól emlékszem, azt sem mondta soha, hogy ölje meg Darth Vadert vagy az Uralkodót. Sőt, az Uralkodóra nem is uszították, csak Vaderre. Tehát tőle akartak valamit. Obi-Wan kételkedett, mert ő látta, milyen szörnyeteggé vállt Anakin. A mustafari események örökre belé ivódtak. De Yoda ilyen helyzetbe nem került.

 

Szerintem arra számitottak, hogy Luke, mint a midi-chlorianok nemzette Anakin egyenes ági leszármazottja, olyannyira birtokában van az Erőnek, hogy ő megállithatja a két sithet...

Na várjunk csak, számítottak? Nem voltak olyan helyzetben, hogy számítgassanak. Ha elszámítják magukat, a Jedi kipusztul, a gonosz örökre ott marad a Galaxisban. Itt vagy bizonyosak valamiben, vagy nem. Yoda felkészítette Luke-ot, hogy ellenálljon a Sötét Oldalnak. Így akár biztos is lehetett abban, hogy Vadert nem öli meg. Vaderről meg tudták, hogy mennyit számít nekik a szerettei, többet, mint bárki más.

 

Palpatine halála. Most már kezdek fáradni, hogy részletesen elkezdjem ecsetelgetni, de nekem egy icipicit fura. Fura, mert nem igazán látom Palpit védekezni

Villámozott, neki ennél hatásosabb fegyvere nem volt. Egy gép szorította, abból még ő sem menekülhet. A fénykard jó kérdés, ha ott is volt, hasznát már nem sokat vehette.

 

A legtragikusabb Palpi számára a néhány másodpercig tartó zuhanás lehetett, mielőtt arccal lefelé becsapódott. Vajon abban a néhány pillanatban mi minden villanhatott át az agyán?

Az örök élet helyett inkább a repülés titkát kellett volna megtalálni.

 

A kék fény szerintem a benne felgyülemlett gonoszság manifesztációja, ami kiszabadult a testéből és elenyészett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lencinek annyiban igaza van, hogy arra nem számíthattak, hogy Luke legyőzze az Uralkodót.

Már miért ne, mikor maga az Uralkodó is számol ezzel a lehetőséggel, söt ettől tart a legjobban. Maga Obi-Wan mondja, hogy azért kellett eldugni Luke-ot és Leiát, mert az Uralkodó tudta, hogy Anakin gyermekei veszélyeztethetik (Vader szájából pedig kerek perec elhangzik, hogy az Uralkodó szerint Luke elpusztithatja őt).

Szóval akkor hogy is van ez? Miért ne számithattak volna erre?

De szerintem Yoda sose kételkedett a próféciában, az ep3-ban is azt mondja csak, hogy lehet, rosszul értelmezték.

Szerintem ha hitt volna a proféciában, akkor azt mondja Luke-nak -Obi-Wannal együtt- hogy téritse át az apját... de ez szóba se kerül... SŐT

Na várjunk csak, számítottak? Nem voltak olyan helyzetben, hogy számítgassanak. Ha elszámítják magukat, a Jedi kipusztul, a gonosz örökre ott marad a Galaxisban.

Már pedig olyan helyzetben vannak hogy csak számitgathatnak. Két félre vonult veteránról van szó, akiknek már alig van hátra valami az életükből. Nekik belekell kapaszkodni az utolsó esélybe is (bár Yoda -mivel nem hisz a jóslatban- elöszőr még ki se akarja tanitani Luke-ot).

A kék fény szerintem a benne felgyülemlett gonoszság manifesztációja, ami kiszabadult a testéből és elenyészett.

Igen... én is valami ilyesmire tippeltem volna...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is nincs esélye Luke-nak lássuk csak: Mace Windu nagy Jedi volt, elbukott. Yoda, a legnagyobb Jedi volt, elbukott. Kit Fisto, Saesee Tiin, Agen Kolar, bár nem voltak hatalmasok, azért a Jedi Tanács székeit nem pofára osztogatják, tehát nem lehettek kezdők, elbuktak. És az ep6 alapján, Luke maga se igazán tudott ellenállni Sidious erejének. Nekem csak ennyi bizonyítja, hogy erre nem nagyon számíthatnak. Luke, néhány hónap, vagy annyi képzés után eséllyel Sidious ellen? Ugyan már... mintha egy elsős akarna kioktatni fizikából Einsteint.

Sidious inkább azért aggódott, hogy Anakinra milyen hatással van Luke. Már Padmét is el akarta iminálni, kiírtva belőle az utolsó jót is, elvégre ő a kiválasztott, ő tudná csak elpusztítani őt. Luke a fia Anakinnak, Sidious talán mindenkinél jobban tudja, hogy ez Vader gyengéje, a szerettei. Ezért délt Luke-tól, mert félt attól, hogy Anakin visszatér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért is nincs esélye Luke-nak lássuk csak: Mace Windu nagy Jedi volt, elbukott. Yoda, a legnagyobb Jedi volt, elbukott. Kit Fisto, Saesee Tiin, Agen Kolar, bár nem voltak hatalmasok, azért a Jedi Tanács székeit nem pofára osztogatják, tehát nem lehettek kezdők, elbuktak.

 

De Luke a Kiválasztott egyenes ági leszármazottja és mint ilyen messze más kategória... Agen Kolar, Saesee Tiin vagy Kit Fisto bármilyen nagy számok voltak Palaptine gondolkodás nélkül nekik rontott... Luke-tól azonban félt... és nem olyan szinten hogy Vaderre hatással lehet, hanem a filmben konkrétan elhangzik, hogy attól félt, hogy elpusztithatja.

 

És ezaz a lehetőség amivel Obi-Wan és Yoda is számol. Persze, hogy nem mennek biztosra... de ez az utolsó reményük (vagy van még más is? :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke a Kiválasztott egyenes ági leszármazottja és mint ilyen messze más kategória...

Viszont ha így gondolták, akkor mégis csak hinniük kellett a próféciában...

 

vagy van még más is?

Na ja Leia... hát Jedi mesterek nélkül szvsz Leiából vajmi kevés eséllyel lett volna olyan Jedi aki akár megcsikizni is megtudná Darth Sidioust. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ha így gondolták, akkor mégis csak hinniük kellett a próféciában...

 

Szerintem azt elfogadták tényként, hogy Anakint a midi-chlorianok nemzették és a gyermekei ebből adódóan szintén átlagon felüli midi-chlorian koncentrációval birnak majd. (Föleg Obi-Wan felszólalása miatt nem hiszem, hogy biztak Anakin visszatértében. Amikor Luke felhozza, hogy Vaderben talán van még jó, akkor Obi-Wan azonnal rákontráz: "Ő mostmár gép inkább, mint ember... eltorzult gonosz"... nem túlzottan reményteljes szavak.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem bíztak abban, hogy Anakin vissza fog térni.Ők már végleg elkönyvelték, hogy Anakin Skywalker halott.Obi-Wan amikor utoljára látta, akkor éppen azt üvöltötte, hogy "gyülőllek".Teljesen el volt torzulva, gonosz volt.

Azóta meg eltelt 20 év.Joggal gondolhatták, hogy javíthatatlanul gonosz lett.Egyértelmüen azt akarták, hogy Luke ölje meg Vadert és az uralkodót.Számukra ők két Sith voltak akiket el kell pusztítani.A legjobb példa erre az űrhajónál amikor Luke támadja Obi-Wan-t, hogy miért nem mondta meg az igazat.Itt nagyon látszik, hogy Obi-Wan számára teljesen kizárt, hogy Anakin visszatérjen.Ő már Vaderként gondol rá.A próféciában ekkor szerintem már nem hisznek Yodával.Elvileg az lett volna a prófécia, hogy a Kiválasztott egyensúlyt hoz az Erőbe, úgy hogy megöli a Sith-et.Ezzel szemben mellé állt.Én sem hinnék már ezután benne.

Viszont az igaz, hogy Sidious sokkal erősebb volt Luke-nál.Amikor az Erővel leszedte Luke bilincseit akkor ,Luke arcára van írva minden.Nagyon meglepődik, hogy ilyen erős Palpi.Vagy amikor elkezdi villámozni, akkor még a fénykardját sem tudja magához húzni, hogy védekezzen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy lehet, hogy tényleg lehet, hogy Yodáék már rég lemondtak Anakinról, de annyira hülyék nem lehettek, hogy abban bízzanak, hogy egy jedi-gyorstalapalót végzett csávó lenyomhasson két full erős sith-et

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke a Kiválasztott egyenes ági leszármazottja és mint ilyen messze más kategória...    Luke-tól azonban félt... és nem olyan szinten hogy Vaderre hatással lehet, hanem a filmben konkrétan elhangzik, hogy attól félt, hogy elpusztithatja.  

 

Ezért Palpatine azt gondolhatja Luke-ról, hogy ugyanolyan erős lehet, mint Vader, sőt, ő még azt sem tudja, hogy Luke vajon mennyi és milyen minőségű tanítást kaphatott. Az ROTS-ban is mondja Yoda mesternek, hogy Vader mindannyiuknál erősebb lehet, szerintem hitt is ebben. Akkor Vader fia miért ne lehetne? Igaz, hogy Luke Jedi, de az Erő ugyanolyan erős benne, még ha nem is a sötét oldalon áll. Na és ő maga sem volt ott, hogy hatással legyen a fiúra, nincs felette befolyással, és ez adhatja a félelme nagy részét. Palpatine szemszögéből nézve teljesen jogos volt a félelem. Az más kérdés, hogy nem számolt mindennel és jól eltaktikázta magát.

Obiék lemondtak Anakinról, de Anakin kvalitásait látták meg Luke-ban, de Palpatine befolyása/hatása nélkül. Reménykedtek benne (nem bíztak teljesen, csak remélték, mert más nem volt), hogy neki majd sikerül, ami az apjának nem. Volt már szó róla, hogy Anakin és Luke nagyon hasonlóak voltak, csak a körülményeik voltak mások, és ezért lett az egyikőjük Sith, a másik meg nem.

Szerintem egyik oldal (Palpi és Obiék) sem számolt azzal, hogy Luke milyen hatással lehet az apjára. Ez számukra nem volt téma. Vader Sith és ezzel kész, vége, nincs miről beszélni. Ezt gondolta mindkét fél rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader Sith és ezzel kész, vége, nincs miről beszélni.

Erről eszembe jutott egy mondat: Only a Sith deals in absolutes.

A Jediknek ezek szerint nem kéne ilyen végletekbe menniük, hogy Anakin Sith és kész, akkor csakis meghalhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.