Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Hali.

 

Indjuljunk ki abból a helyzetből, hogy:

 

EP 5

 

Yoda egyáltalán nem hisz Luke-ban, de sokszor próbára teszi, és akkor amikor az x-wing elsüllyed és lUke majdnem visszahozta azt, akkor Yoda nagyon meglepődött és tudta ha ez sikerül neki, akkor sidious nem lehetetlen ellenfel szamara...

 

De maskéép történt.

Yoda+Obi azt mondtak nem menjen el Luke, hanemtanuljon tovabb. De ez az tudtak jol, hogy luke igy is ugy is elfog menni, mert az ember baratai, azok fontosak, és sok érzelem kotodik hozzajuk.

Szal tudtak hogy ez egy csapda, és ezt elismondjak, hogy az uralkodo miatt szenvednek a barataid.

 

Nos amikor Luke vs Vader van, Vaderben felmerul az a gondolat ami korabban is(ep4-ep5 kozott) mi lenne ha apa-fia??

És ez meg is történik megmondja a nagy igazsagot fianak, és elmondja, hogy Ő tudja jól, hogy Ő képes elpusztitani az uralkodot, erre született...

 

Na ezt nem ugy gondolta, hogy mint jediként, hanem mint sithként tudná legyőzni...szal sztem ezt igy kell értelmezni.

Mert vader sith volt, nem anakin nem jeid, sem semmi, hanem sith, aki megtudta h van egy fia, és veleszeretne lenni, uralkodni, még több hatalmat szeretne elérni..

 

Nos ami a trónterem előtt játszodik az nagyon érdekes:

Palpi:

I told you to remain on the commandship...

Vader: pedig mondja h leszaltak az Endorra+ MY son is with them...

Nem azt mondja hogy skywalker, hanem azt hogy fiam, szoval, nagyon erős kotelek, érzelem kötötte hozza, amit probalt kimutatni az uralkodonak is. És akkor erre P. megkérdejelezi h Vader tényleg ugy hiszi e h Luke ott van veluk....

 

Trónterem.

 

Luke -Vader, Vader nem annyira gonosz mar, inkabb az a tudat hajtja h attéritsek Lukeot, legyen a tanitvanya és oljek meg Palpit.

 

Palpi meg azt h Vadert olje meg Luke. Igy a 3. variacio marad senki nem ol meg senkit egy darabig, és luke nem oli meg apjat, és ez tudatosul Vaderben, hogy ÁCSI, ez nem ölt meg engem, a fiam nem képes rá, Ő szeret engem, mi is az a szeretet? Régen Anakin voltam, rendes, szeretetre képes... Eközben Palpi mar villamozza Luke-ot, és amikor majdnem belehal a villamokba akkor jut eszébe:

Padmé-t megöltem, mert tul nagy hatalmat akartam, hittem a sithnek, gonosz lettem, pedig jó ember voltam, nem hagyhatom hogy a fiamat is elveszitsem, és ekkor a jó attori a sotetseget és megoli az uralkodot....

 

Nos az h hogy hal meg az érdekes, mert elkapja hatulrol, felemeil, vader erős, és viszi viszi és ledobja... Nem hinném h ebben a helyzetben gyorsan lehet lépni vmit, sőt, palpi fel sem fogta, hogy a tanitvanya megöli, mint Ő a mesteret...:D

 

Na ennyi:

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos az h hogy hal meg az érdekes, mert elkapja hatulrol, felemeil, vader erős, és viszi viszi és ledobja... Nem hinném h ebben a helyzetben gyorsan lehet lépni vmit, sőt, palpi fel sem fogta, hogy a tanitvanya megöli, mint Ő a mesteret...:D

 

Az biztos, hogy őszith-sége rendesen meglepődödhetett, amikor hátulról elkapta a grabancát a tanítványa, én is lefagytam volna a sokktól, de az aknáig cipelés jó néhány másodpercet vett igénybe, tehát ez életösztönnek erősebben kellett volna manifesztálódnia Palpatine-ban. Amikor felülről mutatják az ominózus jelenetet, Palpi széttárja a kezét, és ez az a mozdulat, ami nem igazán kóser számomra, jóllehet ezerrel villámoz közben, de a kéztartásból valami olyasmi is kiolvasható, hogy Sidious/Palpatine megadta magát...és ez nem illene az Ő egyéniségéhez...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban a helyzetben nem tehetett mást. Vader szorításából nem szabadulhatott, hiszen gépi ereje volt, Sidious tette ilyenné. Nem kezdhette el csapkodni, azzal semmit se ér el. Erőlökés? Azzal max magát is arréb taszítja, de Vader nem engedi. Villám? Láttuk mennyit ért Vader ellen Sidious legerősebb támadási formája. Fénykard... talán, ha volt neki még egyáltalán, bár előkapni úgyse maradt ideje. A tudat viszont, hogy éppen a trónjáról hajítjáka halálba, saját tanítványa, egy Jedi lovag, a Sith végleges eltünése, a Jedi Rend visszatérése és a jóslat beteljesülése mind olyan dolgok, amik egyszerre villanhatak Palpatine fejébe és a benne lévő félelem kitőrt belőle. Ordított, villámozott, magatehetetlenül ficegett, mást nem tehetett. Az Erő így rendeltetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Az is a trónteremben történik, amikor az uralkodó visszaküldi Vadert a parancsnoki hajóra, + Jerjerrod is ott áll a háttérben. De vajon az akét idegen fószer ki lehet ott oldalt. Nyílván audienciára vártak, de mindig is érdekelt, hogy kik azok, biztos valami galaktikus seggnyalók...

 

Amúgy az a jelenet, amikor először láthatjuk a tróntermet + őfenségét itt látjuk másodszor, egyúttal utoljára botra támaszkodni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az a jelenet, amikor először láthatjuk a tróntermet + őfenségét itt látjuk másodszor, egyúttal utoljára botra támaszkodni...

 

Akkor mégis csak öregedett. :evil: Kíváncsi vagyok "természetesen" mennyit élt volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor mégis csak öregedett. :evil: Kíváncsi vagyok "természetesen" mennyit élt volna.

 

Még jó, hogy emlitve van. Ez eddig fel sem tünt ebből a szempontból, hogy Palpatine botra kényszerül támaszkodni. És érdekes módon akárcsak Yoda ő se használja az Erőt, hogy kiegyenesedve (hova tovább, ugra-bugrálva?) közlekedjen, helyette a gravitáció lehúzó-erejét egy egyszerű (?) bottal fogja vissza :lol: :39:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak akkor használja az Erőt fizikailag, ha az feltétlen szükséges.

 

Csak ez abból a szempontból érdekes, hogy Anakin lázadása a jedikkel szemben néha abban nyilvánult meg, hogy nemcsak akkor használta az Erőt, amikor kellett, hanem akkor is ha az praktikus volt valami miatt, de nem elkerülhetetlen (unatkozás közben golyó-lebegtetés; körtét levitálunk Padménak stb.). Furcsa, hogy Palpi is akkor használja csak az Erőt, ha 'feltétlen szükséges'... :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Anakin! Palpi és Yoda teljesen más tészta. Pl. Palpi egy pillanat alatt elintézhette volna Luke-ot ha akarja. De előbbre volt számára a szórakozás. :D

 

Jaja... én sem logikai-hibaként, inkább csak érdekességképp mondtam, azzal kapcsolatban, hogy Palpatine-ban mennyire nincs meg ez a 'lázadó-szellem' :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De az Anakin! Palpi és Yoda teljesen más tészta. Pl. Palpi egy pillanat alatt elintézhette volna Luke-ot ha akarja. De előbbre volt számára a szórakozás. :D

 

Perverz egy állat volt a mi uralkodónk...

 

Szerintem a negykaliberű, öreg erőhasználók reszortja a bothasználat, + ezzel is palástolják, hogy mi lakozik bennük...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a botosdit az ep3-as bemutatója óta úgy fogom fel, hogy az Uralkodó eljátsza a nép előtt, hogy öregszik, meg hogy mennyi kárt tettek benne a Jedi merénylők. Elvégre egy kívülálló szempontjából elég lerozzant egészségi állapota lehet. De Luke és Vader előtt nincs szükség ilyen színjátékra, más meg nem látja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a botosdit az ep3-as bemutatója óta úgy fogom fel, hogy az Uralkodó eljátsza a nép előtt, hogy öregszik, meg hogy mennyi kárt tettek benne a Jedi merénylők. Elvégre egy kívülálló szempontjából elég lerozzant egészségi állapota lehet. De Luke és Vader előtt nincs szükség ilyen színjátékra, más meg nem látja.

 

Teljesen egyértek mester!

 

Na meg az a párhuzam, hogy Palpi villámozgat jedire, pl Luke-ra, itt nem cselekszik csak úgy....

Villámozik, hogy ne tudjon felkelni a jedi, Lsd:Yoda+revans

Szal tudta, hogy nem szabad elviccelni a dolgot a jedikkel, pláne hisz tudja jól: egyesek kedvéért így írom: sejtették...

 

Yoda tanítványa volt és egykét dolgot csak elmondhatott neki Palprol, mik a gyengéi, stb...:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt a botosdit az ep3-as bemutatója óta úgy fogom fel, hogy az Uralkodó eljátsza a nép előtt, hogy öregszik, meg hogy mennyi kárt tettek benne a Jedi merénylők. Elvégre egy kívülálló szempontjából elég lerozzant egészségi állapota lehet. De Luke és Vader előtt nincs szükség ilyen színjátékra, más meg nem látja.

 

Pedig Vader és Luke elött is elég meggörbült háttal járkál az öreg. Szerintem megöregedett... az arca is sokkal barázdáltabb lett :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.