Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

A ROTJ e jelenetek miatt az egyik kedvencem!A Palpi&Vader&Luke hármas!KIRÁLY!

 

Palpi rondább mint valaha, Vader jobb mint valaha, Luke elektromosabb mint valaha!És a háttérben robbanások.Nagyon játszanak egymás érzelmeivel.

 

"Az én tervem volt..."

Hát bizony, a nagy manipulátornak mindig a tervek szerint haladnak a dolgai.Kivéve most.

Palpi a pozitív érzelmeket nemtudja megérezni.Ezért nemérezte meg Vaderben a jó oldalt.

 

"Now, fulfill your destiny and take your father' splace at my side!"

...

"Now, young Skywalker...you will die."

 

A Star Wars csúcspontja Vader áttérése a jó oldalra.Vader rájön hogy ő is, és a fia is(mint mindenki) Palpi számára csak báb.Csak egy sakkfigura, amit kedvére áldozhat fel, és kedvére játszhat vele.Nála csak egy egyenrangú fél van.Saját maga.Ezért Vader dönt...bumm, Palpi repül az aknába.Palpi szebb halált nemis képzelhetett volna el.A saját tanítvány árulja el, mint annak idelyén Windut.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke lelkülete nagyban hasonlított Anakinéra. Akik fontosak voltak számára, azokért bármire képes volt. Akár csak Anakin. Ám de Luke igazi Jedi volt, és tudta türtőztetni magát.

 

Na ezzel vitatkoznék,mármint,hogy Luke lelkülete olyan mint Anakiné.Szerintem meg olyan mint Padmeé.Természetesen azokért akiket szeret megtesz mindent,de ez a minden csak a jó dolgokra értendő.Meg se fordul a fejében olyan gondolat mint Anakinnak,hogy legyilkolok rengeteg embert egy életért cserébe.Luke sokkal reálisabban látja a dolgokat mint anno az apja.Tiszta Padme.Jó szándékú,és tiszta.Szerintem Leia természete olyan mint az apjáé.Hirtelen haragú és gyűlöletteljes az ellenségeivel és ennek hangot is ad és nem is titkolja.Pont mint Anakin. :33:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke sokkal reálisabban látja a dolgokat mint anno az apja.

 

Amikor Vader Leia átállításával fenyegetőzött, akkor pl. pont úgy reagált, ahogy az apja tette volna hasonló esetben. Dühből rárontott, és majdnem megölte. Ha nem az apja ellen kellett volna küzdenie, talán meg is ölte volna a delikvenst.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető,de ezt leszámítva teljesen más természetű mint az apja.Gondolj csak bele,anno Obi is rá nem valló vehemenciával és haraggal támadt Maulra.Egyszer-egyszer előfordulhat,ez nem jelenti,hogy olyan mint az apja.Leianak már kevesebb is elég volt,hogy felhúzza magát. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer-egyszer előfordulhat,ez nem jelenti,hogy olyan mint az apja.

 

Pedig az alaptulajdonságai telejsen megegyeznek (ezt Yoda is megmondta az EPV-ben). Luke eltérő életútja az, ami a jó oldal felé térítette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyszer-egyszer előfordulhat,ez nem jelenti,hogy olyan mint az apja.

 

Pedig az alaptulajdonságai telejsen megegyeznek (ezt Yoda is megmondta az EPV-ben). Luke eltérő életútja az, ami a jó oldal felé térítette.

 

Meg talán a Padme jelleméből örökölt "dolgok".Padme jelleme és Anakin ereje,ütős kombináció. :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A körülmények teszik mássá Luke-ot. És a döntéseik írányítanak...

Anakin anyja sem egy szörnyeteg.

Padmé sem.

Luke apja azzá vált.

Anakin apja :(:

Mázlis gének?

Nem érdemes túl nagy jelentőséget tulajdonítani a géneknek, mert ez azt jelentené, hogy túlságosan is alá vagy rendelve nekik, s közben meg csak akkor, ha ezt hiszed...

Anakin a legkritikusabb korszakban szakadt el az anyjától és a Jedi-rend nem tudta a megoldást, az ő módszerük nem Anakin-ra lett kifejlesztve.

 

Anakinban jóval nagyobb az ambició, mint Luke-ban. Talán ebben, tényleg különböznek. És ez is fakadhat a más körülményekből.

 

A gén és nevelés kérdésben még nem hirdettek végeredményt, mert nem konstanas. Minden pillanatban kiírhatná egy számláló a fejed felett az arányt: gén-nevelés most 70:30 most 50:50...

Ebben Te benne se vagy.

 

Erő, Sors, Isten vagy Te?

 

Én inkább tudatalatti- tudatos felosztást választanám...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra vagyok a legkiváncsibb, hogy vajon hogy döntött volna Luke az EP3-ban. Vajon levágta volna Windut, vagy ellenkezőleg, a jedinek segített volna? Örökre megválaszolatlan, költői kérdések ezek.

 

Ellenben ha a körülmények befolyásolják leginkább a dolgokat, félő, hiogy ugyanúgy cselekedett volna, mint az apja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arra vagyok a legkiváncsibb, hogy vajon hogy döntött volna Luke az EP3-ban. Vajon levágta volna Windut, vagy ellenkezőleg, a jedinek segített volna? Örökre megválaszolatlan, költői kérdések ezek.

 

Ellenben ha a körülmények befolyásolják leginkább a dolgokat, félő, hiogy ugyanúgy cselekedett volna, mint az apja.

 

Szerintem Palpit kivágta volna az ablakon.Anakin és Luke jelleme között óriási a különbség.Míg Anakin mindig is a hatalom megszerzésére használta az erejét, Luke jóra(pl Han megmentésére).Az meg teljesen mindegy, hogy Palpi hány évig mondja a dolgokat.Egy egészséges léleknek-mint Luke-é- mondhatja.Anakin rettenetesen befolyásolható volt.Nem tusztelt senkit.A saját rendttársait lenézte.Minden Jedinél különbnek hitte magát.Luke ellenben alázatos, szerény volt.A lényeg, hogy Anakin abszolút alkalmatlan volt Jedinek, óriási hiba volt kiképezni, ellenben Sith-nek kiváló volt.Míg a fia tökéletes Jedi volt mint Qui-Gon és Obi-Wan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Palpit kivágta volna az ablakon.Anakin és Luke jelleme között óriási a különbség.

 

Én ebben nem vagyok olyan biztos. Amikor Leia miatt majdnem átállt a sötét oldalra? Necces ilyen összehasonlításokat tenni. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke-nak szerintem azért lett egészséges a lelke, mert nem oltotta egy gonosz éveken kersztül.

Miért Anakin lelke az ep1-ben nem egészséges? Kalandvágy van benne kiváncsiság, és szeretetre vágyik. Igaz még inkább az anyja mellett, mint Padmé mellett.

Luke szinte ugyanez.

Kaland vágyó, kíváncsi, tettre kész, és nála a szeretet olyan foka volt, hogy ha egy nőnemű a közlebe van egyből imponálni akar(Mint Anakin az ep2-ben). Csak neki volt családja aki kordában tartotta szerette, igaz, nem az apja anyja volt, de az mit számít.

 

Luke 19 éves korában pont olyan lelki állapotban volt, mint Anakin 9 éves korában.

Mindkettőnek ugyanolyan egészséges lelke volt. Csak 10 év korkülönbség volt köztük. Az a 10 év palpi "ügyeskedése".

 

Ugyanabból az alapból indultak, csak nem az volt az útjuk.

Mintha 2 magot elültetsz ugyanabba a földbe és az egyiket megtámadja egy betegség...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm...egész jó lett ez a topik!

 

Az alábbi vita kapcsán én azok véleményét osztom, akik szerint Luke jelleme elve visszafogottabb volt mint az apjáé, soha annyi hatalomvágy, önérzet és önsajnálat sem volt benne...

 

És ezt Palpi is megérezte. Luke szerintem elég sokat "örökölt" a mamájából....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm...egész jó lett ez a topik!

 

Az alábbi vita kapcsán én azok véleményét osztom, akik szerint Luke jelleme elve visszafogottabb volt mint az apjáé, soha annyi hatalomvágy, önérzet és önsajnálat sem volt benne...

 

És ezt Palpi is megérezte. Luke szerintem elég sokat "örökölt" a mamájából....

 

Ne feledjük azt, hogy Luke olyan mint az apja, akár Yoda akár más tanítja.De egyre megtanytotta Yoda, hogy szemlélődjön mielőtt cselekszik, és ez menti meg a sötét odlaltól.

 

TESB:

Yoda:Much anger in him, likes his father...

SZóval Yoda tudta hogy Luke olyanmakacs és haragos mint az apja.

 

Vader ezt ki is használta a trónteremben...

This is the only way to save your friends...Yes..Your thougts betray You..Your feelings are strong with them..Especially for Your sister.

If you will not join, Perhaps she will... Nem pontos az idézet, elnézést ezért, de Lukeban felgyülemlett az a sok harag, hogy apja saját lányát célozta meg új taníítványnak, és nem engedheti hogy elveszíthesse.

Luke ugyanolyan körülmények között, hogy válasszon spec barátai, és Leai vagy Mace és jedik között, ugyanúgy a sithet, Palpit választotta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke ugyanolyan körülmények között, hogy válasszon spec barátai, és Leai vagy Mace és jedik között, ugyanúgy a sithet, Palpit választotta volna.

 

De nem! Nem ölte meg az apját, hogy Leiát mentse! Inkább meghalt volna, de nem gyilkol. Még a szerettei kedvéért se! Ez Luke Skywalker. :41: :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke ugyanolyan körülmények között, hogy válasszon spec barátai, és Leai vagy Mace és jedik között, ugyanúgy a sithet, Palpit választotta volna.

 

De nem! Nem ölte meg az apját, hogy Leiát mentse! Inkább meghalt volna, de nem gyilkol. Még a szerettei kedvéért se! Ez Luke Skywalker. :41: :41:

 

Ez az.Erről beszélek.Luke teljesen más mint az apja.Azt hogy Leia miatt majdnem átállt azt kétlem.Annyira felháborította az a rettenetes aljasság ami Vadfer fejében megfordult(Majd a húga átáll), hogy azonnal nekiment Vadernek.DE.Csak addig használta a sötét oldalt amíg legyőzte Vadert.Utána lenyugodott és higgadt maradt.Eszébe sem jutott átállni.Azt hogy egy Jedi haasználja a sötét oldalt én nem tartom annyira bajnak.Obi-Wan is használta.Vader is mondta Luke-nak az EP 5-ben, hogy engem csak a gyülöleted pusztíthat el.És igaza lett.Csak tudni kell mértékkel használni.Na Anakin ezt nem tudta.Benne volt hatalomvágy amit a sötét oldal ad.Luke-ot ez hidegen hagyta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy egy Jedi haasználja a sötét oldalt én nem tartom annyira bajnak.Obi-Wan is használta.Vader is mondta Luke-nak az EP 5-ben, hogy engem csak a gyülöleted pusztíthat el.

 

Pedig én ugy vettem észre, hogy a jedik akárhányszor használják a sötét oldalt rosszul jönnek ki a dologból. Például Obi-Wan az ep.1-ben ahogy rátámad Maul-ra dühből, csunyán vert helyzetbe kerül, aztán miután lenyugszik és koncentrálni kezd, győzni tud. Luke se ér semmit azzal, hogy elkapja a lendület, csupán azt, hogy kishiján Palpi oldalán köt ki...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy egy Jedi haasználja a sötét oldalt én nem tartom annyira bajnak.Obi-Wan is használta.Vader is mondta Luke-nak az EP 5-ben, hogy engem csak a gyülöleted pusztíthat el.

 

Pedig én ugy vettem észre, hogy a jedik akárhányszor használják a sötét oldalt rosszul jönnek ki a dologból. Például Obi-Wan az ep.1-ben ahogy rátámad Maul-ra dühből, csunyán vert helyzetbe kerül, aztán miután lenyugszik és koncentrálni kezd, győzni tud. Luke se ér semmit azzal, hogy elkapja a lendület, csupán azt, hogy kishiján Palpi oldalán köt ki...

 

Szerintem ha Luke megölte volna Vadert nem állt volna át.Ahhoz túl jó volt a jelleme.Viszont a sötét oldal segítségével le tudta győzni Vadert, míg anélkül lehet, hogy vesztett volna.Ha valaki ésszel használja a sötét oldalt, mondjuk ha egy gonosz ellenfelet kell legyőzni, akkor szerintem helyénvaló.Csak ha végzett akkor álljon le.

 

Ody: Igen úgy vettem észre ellentmondtál önmagadnak.De nem baj.Én is szoktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Luke megölte volna Vadert nem állt volna át.Ahhoz túl jó volt a jelleme.Viszont a sötét oldal segítségével le tudta győzni Vadert, míg anélkül lehet, hogy vesztett volna.Ha valaki ésszel használja a sötét oldalt, mondjuk ha egy gonosz ellenfelet kell legyőzni, akkor szerintem helyénvaló.Csak ha végzett akkor álljon le.

 

:water: ILYEN NINCS! A sötét oldalt nem lehet ésszel használni. Vagy enged valaki neki, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ha Luke megölte volna Vadert nem állt volna át.Ahhoz túl jó volt a jelleme.Viszont a sötét oldal segítségével le tudta győzni Vadert, míg anélkül lehet, hogy vesztett volna.Ha valaki ésszel használja a sötét oldalt, mondjuk ha egy gonosz ellenfelet kell legyőzni, akkor szerintem helyénvaló.Csak ha végzett akkor álljon le.

 

:water: ILYEN NINCS! A sötét oldalt nem lehet ésszel használni. Vagy enged valaki neki, vagy nem.

 

Obi-Wan és Luke mégsem tértek át.Nem uralkodott el rajtuk.Kicsit dühösek lettek, de le tudtak higgadni, ellentétben Anakinnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sötét oldalt szerintem sem lehet ésszel (vagy csak kicsit) használni. Vagy használod, vagy nem. Olyan nincs, hogy eldöntöd, hogy most egy támadás erejéig használod, aztán abbahagyod. Ha csakugyan ezt akarod használni, átadod magad neki, felemészt, és nem enged el többé. Nincs visszatérés (csak a Kiválasztottnak).

Ha egy Jedi dühből küzd, az mindenképpen súlyos hiba, amely a sötét oldal közelébe viszi a Jedit. Yoda sokszor figyelmezteti erre Luke-ot. "Tudni fogod, ha hűvös és nyugodt vagy." "Düh, félelem, agresszió - ez mind a sötét oldal... Gyorsan jönnek, könnyen beléd áramlanak a harcban." "A Jedi csak védekezésre és megismerésre használja az Erőt, sohasem támadásra." Az a Sith-ek módszere.

Persze ennek sokszor látjuk az ellenkezőjét az 1-3-ban, de ez csak addig tart, míg Yoda az Uralkodóval folytatott küzdelme alatt rá nem jön, hogy a sötét oldalt harccal nem lehet legyőzni, mert a harc maga a sötét oldal. A világos oldal nem harcol, és nem nyúl a sötétséghez. Más utat talál. Luke sokáig csakugyan nem akart harcolni az apjával, csak ez az utolsó mondata borította ki. Meg is lett az eredménye, a sötétséghez nyúlt segítségért, és szinte sokkot kapott, amikor felfogta ezt, és azt, hogy ez hova vezet. De felfogta, és képes volt meghozni a legnagyobb áldozatot, hogy elkerülje a sötét oldalt: a halált.

Lehet, hogy átmeneti haszonnal jár, ha a Jedi a sötét oldal közelébe kerül, de túl drága ára van ennek a rövid távú előnynek. Képesnek kell lenni a másik utat választani. "A szeretet a válasz a sötétségre."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy egy Jedi haasználja a sötét oldalt én nem tartom annyira bajnak.Obi-Wan is használta.Vader is mondta Luke-nak az EP 5-ben, hogy engem csak a gyülöleted pusztíthat el.

 

Pedig én ugy vettem észre, hogy a jedik akárhányszor használják a sötét oldalt rosszul jönnek ki a dologból. Például Obi-Wan az ep.1-ben ahogy rátámad Maul-ra dühből, csunyán vert helyzetbe kerül, aztán miután lenyugszik és koncentrálni kezd, győzni tud. Luke se ér semmit azzal, hogy elkapja a lendület, csupán azt, hogy kishiján Palpi oldalán köt ki...

 

Hát Én is úgy vettem észre, hogy aki a sötét oldal eszközeihez nyúl nem jön ki jól a dolgokból. Obi-Wan majdnem belehal, Anakin az összes szerettét elveszti. Luke pedig még akkor döbben rá, hogy mi is ez amikor még nem késő.

Luke és Obi-Wan nem tudtosan használta a sötét oldalt, csak elborult az agya a méregtől. Leszállt a lila köd, és addig se kép se hang. Anakin magtanulta ezt tudatosan használni formába önteni, akkor nincs kiút, csak a végén. Luke és Obi-Wan nem tudta mit tesz, csak tette, ezért nem lett a rabja, Illetve Luke azért mert nem tetszett neki, Obi meg azért mert nem tudatosult benne mi is volt eddig és lehiggadt és utána soha nem került hasonló lelki állapotba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy érettem azt h Luke átállna, ha u.a. helyzetbe lenne mint ani ep3ban....

 

Ha nem Yoda lenne a mestere, és Palpi + h megmentse"leiat" vagy mace között kellenne döntenie akkor nem az a jedi Luke lenne amit megismertünk....

 

Mivel Yoda tanytotta, ezért ez elő sem fordulhatott volna vele, mert megkapta a megfelelő kiképzést....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nem kapcsolódik a legszorosabban a trónteremhez, de Yoda halála is érdekes. Ő úgy halt meg, hogy azt gondolta, hogy mindent átadott Luke-nak, tehát teljes nyugalomban hajthatta le a fejét. Mire a tróntermi események sorra kerültek, Yoda ugye már eggyé vált az erővel. Ergo személyesen nem volt ott, de az örök erő honából figyelve lélekben ott volt, és látott + hallott mindent, ami ott/akkor történt. Én úgy érzem, hogy Yoda azért halt meg látszólag teljesen nyugodtan, mert előre látott mindent. Tudta, hogy Vaderben lakozik még valamicske jó és tudta, hogy az a személy, akit egykor Anakin Skywalkernek hívtak, nem fogja hagyni, hogy a sith nagyúr mgsüsse a fiát. Fura, hogy Yoda egy szót sem szólt az uralkodó villámairól, pedig tudhatta, hogy ha Luke ellenszegül, akkor Palpi eszköztárából nagy valószínüleg elő fognak kerülni a villámok, hiszen az öreg villámaihot neki is volt szerencséje.

 

Ami a trónteremben történt, az pedig a próféciát igazolta, amiben az ep3-ban Yoda egyértelműen nem hitt, mert ő maga akarta megölni a sith-et, pedig az a gyilkosság, nem az ő osztályrésze. Utána meg aztán Qui-Gon tanította a Dagobah-on, ahol valszeg szóba került a jóslat is.

 

 

Egy szó mint száz, a kis kedvencem szerintem előre látott mindent, és az erő hazájából Obi-val karöltve együtt figyelték a 2. halálcsillag tróntermét, ahol a galaxis 3, élő erőhasználója egy néhány órán keresztül együtt volt. Ők szerintem mindent láttak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem se kétséges, hogy mindent láttak Yodák... de szerintem igencsak meglepődtek egysmáson. Miközben ők arra buzditották Luke-ot, hogy "ölje meg Vadert, mert ha nem gyakja le akkor máris veszitettek"... ehhez képest Luke végig az apja átállásán fáradozik... aki "már csak gép, eltorzult gonosz" ... Luke tudta, hogy ez nem igaz. Rajta kivül csak Padmé tudta ilyen biztosan, hogy van benne még jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.