Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Oké, csak apróságokban, Anakin sebhelye, Amidala terhessége, Grievous tüdőgondjai, Jedik képessége, Ventress halála :pfff:

Már megint kezditek...

1.: Egy szó sincs arról, hogy Grievous onnantól kezdett el köhögni, hogy Windu megtámadta, maximum nem volt előtte olyan jelenet, ahol köhögött volna, elvégre a TCW-ben sem köhög minden második jelenetben.

2.: Arról sem volt szó, hogy Ventress meghal, amikor lezuhan abba a szakadékba. Direkt úgy állították be, hogy ne legyen egyértelmű, hogy meghalt-e, avagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, csak apróságokban, Anakin sebhelye, Amidala terhessége, Grievous tüdőgondjai, Jedik képessége, Ventress halála :pfff:

Anakin sebhelyével mi a gond? :D Amidala terhességére nem emlékszem. Grievous tüdőgondja az igen, talán. Ventress meghalt? Ez nekem új. :D Szerintem a TCW moziban azért keresi úgy Skywalkert, hogy bosszút álljon rajta. De erre utalnak is ha jól emlékszem. Nálam a Clone Wars rajzfilm a háború közvetlen elejét mondja el. Utána a második évad elején van az első rész ahol lovaggá ütik Anakint. Na onnantól van a 3D-s sorozat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem mellesleg egymással teljes mértékben összeegyezhetetlenek.

Szerintem meg csak néhány dologban összeegyezhetetlenek.

 

Azt jól csinálta Genndy hogy hagyott helyett a többi sorozatnak és nem kell figyelmen kívül hagyni az ő művét mivel jött a TCW ami kiegészíti a CW-t (ha mondhatom hogy egy gyengébb canonos művet egészít ki egy erősebb)

A TCW jól beleillik a Lovaggá ütéstől a Neelvan faluig eltelt időbe.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már megint kezditek...

1.: Egy szó sincs arról, hogy Grievous onnantól kezdett el köhögni, hogy Windu megtámadta, maximum nem volt előtte olyan jelenet, ahol köhögött volna, elvégre a TCW-ben sem köhög minden második jelenetben.

2.: Arról sem volt szó, hogy Ventress meghal, amikor lezuhan abba a szakadékba. Direkt úgy állították be, hogy ne legyen egyértelmű, hogy meghalt-e, avagy sem.

1. Csak az alkotók jelentették ki, és erős köhögési roham tört rá, mikor meg lett szorongatva, ez nekem untig elég utalás.

2. Beleesett egy rohadt mély szakadék kellős közepébe, az ilyet nem szokás túlélni (bár, ha azt veszem, hogy ki mit élt túl az EU-ban, akkor végülis oké). És abban a jelenetben semmi nem utalt arra, hogy túlélte.

 

Anakin sebhelyével mi a gond? :pfff: Amidala terhességére nem emlékszem. Grievous tüdőgondja az igen, talán. Ventress meghalt? Ez nekem új. :D Szerintem a TCW moziban azért keresi úgy Skywalkert, hogy bosszút álljon rajta. De erre utalnak is ha jól emlékszem. Nálam a Clone Wars rajzfilm a háború közvetlen elejét mondja el. Utána a második évad elején van az első rész ahol lovaggá ütik Anakint. Na onnantól van a 3D-s sorozat. :D

Anakin sebhelye és Padmé terhessége között van összefüggés. A CW szerint Padmé akkor látta először a sebhelyét, amikor Anakin teherbe ejtette (legalábbis a lekapcsolódó lámpa szvsz erre akart utalni). Még meg is rökönyödik rajta Padmé. Na már most, a TCW-ben akkor ezek szerint Padmé már terhes, vagyis a TCW (lehetséges) öt évada + a mozifilm maximum 9 hónapot ölelne fel. Na neeeee... Ventress meg meghalt, nem láttam sehol kimászni abból a szakadékból, legalábbis az én CW verziómban ilyen nincs, de nem láttam a TCW-ben sem, a képregényben sem, és az egész jelenetben sehol semmi utalás arra, hogy azt a zuhanást túlélhette. Legalábbis én nem láttam, csak azt, hogy egy feneketlen szakadék kellős közepébe zuhant bele, pont, mint Palpatine, és mivel a Sith Nagyúr sem mászott vissza, felteszem, Ventress aztán végképp nem képes erre. És a TCW moziban sem utalnak erre. Szóval számomra a TCW szempontjából a CW (mint a képregények) nem is létezik.

 

Már megint kezditek...

"Nem kezdem, csak folytatom." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress meg meghalt, nem láttam sehol kimászni abból a szakadékból, legalábbis az én CW verziómban ilyen nincs, de nem láttam a TCW-ben sem, a képregényben sem, és az egész jelenetben sehol semmi utalás arra, hogy azt a zuhanást túlélhette. Legalábbis én nem láttam, csak azt, hogy egy feneketlen szakadék kellős közepébe zuhant bele, pont, mint Palpatine, és mivel a Sith Nagyúr sem mászott vissza, felteszem, Ventress aztán végképp nem képes erre. És a TCW moziban sem utalnak erre. Szóval számomra a TCW szempontjából a CW (mint a képregények) nem is létezik.

Sok mindent nem láttunk az SW -ben, akkor az már nincs is? Áni még a fénykardot is utána dobja. A TCW moziban pont ez jön le Ventress viselkedéséből, főleg a Teth -en.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine kicsit más eset, hisz ő azért fel is robbant a becsapódás után... önmagában az esés még egy erőhasználót sem ölt meg az SW-ben. Anakin a legszebb példa az ep.2-ben. Még csak meg se huzodik a karja, pedig nem pár méterről esik rá Zam hajójára. Egyébként amikor Anakin utánadobta a fénykardjait én ugy nyugtáztam magamban, hogy ezt 100% hogy túlélte, hisz olybá tünik direkt megágyaztak neki hogy még felbukkanhasson.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Anakin nem rá esik Zam siklójára, hanem mellé. Ezt úgy értem, hogy abban a pillanatban, hogy egy síkba kerül a száguldó fejvadász siklójával, egy picit mellette van Anakin, és megkapaszkodik a hajó vezérsíkjában (vagy tetejében).

 

Nálam sem előzmény a CW, Ventress halála mellett többek között azért sem, ami a Dooku-Grievous párbeszédben elhangzott a Lair of Grievous c. epizódban.

 

A CW 20. része azzal a beszélgetéssel szöges ellentétben áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent nem láttunk az SW -ben, akkor az már nincs is? Áni még a fénykardot is utána dobja. A TCW moziban pont ez jön le Ventress viselkedéséből, főleg a Teth -en.

És akkor most jöhetne a kérdés, hogy miért nem fogadjuk el egyből az összes EU-t valósnak? Ventress viselkedéséből én egyáltalán nem szűröm le, hogy azért viselkedik úgy, mert a Yavin IV-en összefutottak. Sőt, kifejezetten érdekes, hogy a CW-ben Ventress be sem mutatkozik Anakinnak, Obi-Wannal meg nem is találkozik, a TCW-ben már nem csak, hogy flörtöl a kis kopasz kedvenc szakállas mesterünkkel, még Ahsoka is lazán keni-vágja, hogy kicsoda ő. Persze ide beképzelhetjük a Republic képregények egész népes sorát, amiben ezek összefutottak, de akkor megint fellép egy apró-pici probléma: a Republicban nem úgy találkozott először Asajj hőseinkkel, mint a CW-ben. Akkor most melyik számít előzménynek? A CW? A képregény? A kettő együtt? Az gáz, mert itt is tobzódnak az ellentétek. Nehéz dönteni, mert ez csak ízlés és ismeret kérdése. Részemről egyik sem, pláne, ha ilyen apró,de nekem szembántó ellentétek vannak, amikre csak úgy utalnak, hogy abba simán beleláthatom az ellenkezőjét is. Majd, ha a TCW-ben nyíltan utalnak arra, hogy a CW megtörtént esemény, akkor újragondolom az értékelést. Addig számomra a CW irreleváns a TCW szempontjából.

 

Palpatine kicsit más eset, hisz ő azért fel is robbant a becsapódás után... önmagában az esés még egy erőhasználót sem ölt meg az SW-ben. Anakin a legszebb példa az ep.2-ben. Még csak meg se huzodik a karja, pedig nem pár méterről esik rá Zam hajójára. Egyébként amikor Anakin utánadobta a fénykardjait én ugy nyugtáztam magamban, hogy ezt 100% hogy túlélte, hisz olybá tünik direkt megágyaztak neki hogy még felbukkanhasson.

Ez igaz, nekem is eszembe jutott (bár nekem a Duel of the Droids) de pl. Obi-Wan mégis nagyon kapaszkodott az ep1 végén, holott elvben fölöslegesen, túlélhetné a zuhanást, majd kimászhatna.

 

Nálam sem előzmény a CW, Ventress halála mellett többek között azért sem, ami a Dooku-Grievous párbeszédben elhangzott a Lair of Grievous c. epizódban.

 

A CW 20. része azzal a beszélgetéssel szöges ellentétben áll.

Mire gondolsz?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin sebhelyével mi a gond? :) Amidala terhességére nem emlékszem. Grievous tüdőgondja az igen, talán. Ventress meghalt? Ez nekem új. :) Szerintem a TCW moziban azért keresi úgy Skywalkert, hogy bosszút álljon rajta. De erre utalnak is ha jól emlékszem. Nálam a Clone Wars rajzfilm a háború közvetlen elejét mondja el. Utána a második évad elején van az első rész ahol lovaggá ütik Anakint. Na onnantól van a 3D-s sorozat. :)

Nálam Tartakowsky Clone Wars-a 100%-ig cancelt kapott. Az én szememben meg sem történt az egész. A vége meg végkép nem. :):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW A gonosz útvesztőjével sem egészen összeegyeztethető. Jó lenne, ha az alkotók a TCW-ben visszautalás formájában letisztáznák egy kicsit Ventress útját, főleg találkozásait, stb. a főhősökkel, így az ilyen találgatások elkerülhetőek lennének. Meglenne tisztán a maga helye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A CW A gonosz útvesztőjével sem egészen összeegyeztethető.

Ez sem teljesen igaz. Mert például arról sincs semmi utalás a CW-ben, hogy a Nelvaan-i küldetés egyidőben lenne a Coruscant-on történtekkel. :) Másrészről pedig több regényíró is teljes értékű EU "műként" kezeli a CW-t, és többször is utalnak rá különböző történetekben. Tehát a CW akármennyire is fáj itt a népnek úgy canon ahogy van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz útvesztője és CW teljesen összeegyeztethetetlen. A nelvaan-i küldetés után kapják a hírt Obi-vanék Palpatine elrablásáról, a könyvben a tyth-i küldetés után. Palpatine elrablása is teljesen másképp zajlik a 2 változatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gonosz útvesztője és CW teljesen összeegyeztethetetlen. A nelvaan-i küldetés után kapják a hírt Obi-vanék Palpatine elrablásáról, a könyvben a tyth-i küldetés után. Palpatine elrablása is teljesen másképp zajlik a 2 változatban.

Továbbra is összeegyeztethető. Mert a CW-nek abban a jelenetében szó sincs arról, hogy közvetlenül a Nelvaan-i küldetés után járunk... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra is összeegyeztethető. Mert a CW-nek abban a jelenetében szó sincs arról, hogy közvetlenül a Nelvaan-i küldetés után járunk... :)

Háááááát perszeeeeee :) Egyrészt, elég konkrétan lejön, hogy a két esemény egymással párhuzamban zajlik. Mi kéne neked? Egy számláló a sarokba? Másrészt, szerinted hogy volt? Megkapják a neelvani küldetés végén, hogy Palpatine-t elrabolták, majd elmentek Tyrannust üldözni, mondván, ki nem tojja le az öreget? Ja nem, ez így nem igazán működik, mert mintha Anakin harci riadót rendelt volna el a CW végén. Vagy, a Tyrannus üldözés végén kapták meg az ostrom riadót, és elmendtek a Neelvanra, mert az jobban tetszett nekik? Ácsi, ez sem működik, mivel Windu és Palpatine küldte őket a Neelvanra. Ha Palpatine elküldte őket, hogyan lehetett elrabolva? Vagy lehet, hogy a Neelvani küldetés és az üzenet megkapása között játszódik a Dooku üldözés? Bakker, így sem működik, mert a könyvben egy szó sincs arról, hogy Anakin fél kézzel járta volna végig az üldözést, márpedig a kezét a CW szerint az üzenet megkapása előtti egy percben fejezte be. Tehát a CW ebben a formában egyáltalán nem egyezthető össze a Gonosz labirintusával (hogy Palpatine elrablásának körülményeiről már ne is beszéljek, ami közelről sem hasonílt egymásra a két műben).

És most megsúgok egy poént, ami jelzi, hogy az EU írók bár hivatkoznak néha a CW-re, egyáltalán nem úgy fogadják el, ahogy van, hanem lazán felülírják. Mert pont a Gonosz útvesztőjében van arról szó, hogy a Neelvan még Cato Neimoidia előtt lett meglátogatva. Ám, mivel Anakin nem volt félkezű se Cato Neimoidian, se Tythe-n, se az üzenet megkapásakor nem végzett azon reparálást, nyílvánvalóan az EU is kirekeszti a CW-t abban a formában, ahogy láthatjuk. Nem egy ilyen felülírás van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Arra gondolok, hogy Grievous egy rakás Jedit megölt a CW első szériájának utolsó részében, a TCW 10-es epizódjában ellenben mind a fénykardok, mind Dooku arra utal, hogy eddig csak tanítványokat győzött le ("...a klónok és a padawanok fölött várható volt a győzelem, de hogy még egy Jedi mestert is sikerült megölni... "), ami szöges ellentétben áll a CW által felvázolt Grievous karakterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Arra gondolok, hogy Grievous egy rakás Jedit megölt a CW első szériájának utolsó részében, a TCW 10-es epizódjában ellenben mind a fénykardok, mind Dooku arra utal, hogy eddig csak tanítványokat győzött le ("...a klónok és a padawanok fölött várható volt a győzelem, de hogy még egy Jedi mestert is sikerült megölni... "), ami szöges ellentétben áll a CW által felvázolt Grievous karakterrel.

Valóban, de pl. a készítők szerint a kard, amelyet Kit megnéz, egy Jedi mesteré. Ott igazán az a baj, hogy nem tudjuk, hogy az a tisztes kardgyűjtemény honnan van (már pedig van neki bőségesen). Viszont az tény, hogy a CW-ben Grievous nem igazán olyan, mint a filmekben és a TCW-ben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Anakin nem rá esik Zam siklójára, hanem mellé. Ezt úgy értem, hogy abban a pillanatban, hogy egy síkba kerül a száguldó fejvadász siklójával, egy picit mellette van Anakin, és megkapaszkodik a hajó vezérsíkjában (vagy tetejében).

 

Erre mondtam, hogy legalább a karja meghuzodhatott volna, de neki x méter zuhanás olyan mint a semmi. Egyébként a CW-s zuhanás kapcsán még valami: mivel a rajzfilm stilusa eleve karikirozott, igy a zuhanást se veszik olyan komolyan. Az első rész introjában látunk egy olyat hogy Anakin és Obi-Wan szimplán kiugranak a gépükből a földre... és semmi bajuk. Talán pont ezért nekem eszembe se jutott, hogy Assajnak bármi komoly baja esne egy szimpla eséstől. a TCW egyébként annyiban láthatoan követi a CW-t hogy átvették a figurák designját, ami hol jól hol rosszul sült el. Palpatine például kifejezetten jól nézett ki a CW-ben, de annak a 3D-s másolata a TCW-ben már elég necces. (ugyanakkor Assaj határozottan pozitiv irányba változott... a szembogár nélküli változat sokkal gyengébb imho).

 

Én a magam részéről nem töröltem a CW-t az SW világából csak ugy vagyok vele, hogy ami ott történt azt elkell osztani tizzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háááááát perszeeeeee :) Egyrészt, elég konkrétan lejön, hogy a két esemény egymással párhuzamban zajlik. Mi kéne neked? Egy számláló a sarokba? Másrészt, szerinted hogy volt? Megkapják a neelvani küldetés végén, hogy Palpatine-t elrabolták, majd elmentek Tyrannust üldözni, mondván, ki nem tojja le az öreget? Ja nem, ez így nem igazán működik, mert mintha Anakin harci riadót rendelt volna el a CW végén. Vagy, a Tyrannus üldözés végén kapták meg az ostrom riadót, és elmendtek a Neelvanra, mert az jobban tetszett nekik? Ácsi, ez sem működik, mivel Windu és Palpatine küldte őket a Neelvanra. Ha Palpatine elküldte őket, hogyan lehetett elrabolva? Vagy lehet, hogy a Neelvani küldetés és az üzenet megkapása között játszódik a Dooku üldözés? Bakker, így sem működik, mert a könyvben egy szó sincs arról, hogy Anakin fél kézzel járta volna végig az üldözést, márpedig a kezét a CW szerint az üzenet megkapása előtti egy percben fejezte be. Tehát a CW ebben a formában egyáltalán nem egyezthető össze a Gonosz labirintusával (hogy Palpatine elrablásának körülményeiről már ne is beszéljek, ami közelről sem hasonílt egymásra a két műben).

És most megsúgok egy poént, ami jelzi, hogy az EU írók bár hivatkoznak néha a CW-re, egyáltalán nem úgy fogadják el, ahogy van, hanem lazán felülírják. Mert pont a Gonosz útvesztőjében van arról szó, hogy a Neelvan még Cato Neimoidia előtt lett meglátogatva. Ám, mivel Anakin nem volt félkezű se Cato Neimoidian, se Tythe-n, se az üzenet megkapásakor nem végzett azon reparálást, nyílvánvalóan az EU is kirekeszti a CW-t abban a formában, ahogy láthatjuk. Nem egy ilyen felülírás van.

Nos, itt egy valamin akadtam fenn, az a műkezének a javítása, mert az most így nem jutott eszembe. Talán ez a kézjavítás az, ami úgy igazán beletúr az eseményekbe. Mindenesetre én elfogadom a CW-t olyannak, amilyen. Mondom, ide Leland Chee kell... :)

Donát pedig megint a Hyporin történteket nyúzza, holott nincs rá szükség. Grievous valóban túlságosan erősre sikeredett, de azért azt tegyük hozzá, hogy mi volt ott. Lezuhantak egy Acclamatorral, gondolom ott küzdöttek még pár ezer szuper rohamdroiddal. Ezek után pedig én evidensnek tartom, hogy rendesen kimerültek. Sőt, hogy még jobban érzékeltessem a helyzetet, csak meg kell nézni, hogy K'Kruhk mennyire liheg ott a roncsok között. Aztán pedig megjelenik egy ellenség, akihez foghatóval még sohasem harcoltak, elvégre Grievous ekkor tűnt fel először a háborúban. (A Geonosis-i szereplését kivéve)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor most jöhetne a kérdés, hogy miért nem fogadjuk el egyből az összes EU-t valósnak? Ventress viselkedéséből én egyáltalán nem szűröm le, hogy azért viselkedik úgy, mert a Yavin IV-en összefutottak. Sőt, kifejezetten érdekes, hogy a CW-ben Ventress be sem mutatkozik Anakinnak, Obi-Wannal meg nem is találkozik, a TCW-ben már nem csak, hogy flörtöl a kis kopasz kedvenc szakállas mesterünkkel, még Ahsoka is lazán keni-vágja, hogy kicsoda ő. Persze ide beképzelhetjük a Republic képregények egész népes sorát, amiben ezek összefutottak, de akkor megint fellép egy apró-pici probléma: a Republicban nem úgy találkozott először Asajj hőseinkkel, mint a CW-ben. Akkor most melyik számít előzménynek? A CW? A képregény? A kettő együtt?

Az az igazság, hogy én a két CW -t nézem. Csokizok a képregényekre, regényekre meg a kifestőkre. Ha a két sorozat alapján összeáll számomra a kép, akkor rendben. Ennyi a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine például kifejezetten jól nézett ki a CW-ben, de annak a 3D-s másolata a TCW-ben már elég necces.

Nekem bejön így is mert teljesen kilátható a karakterből, hogy groteszk és valójában gonosz alak. A feje kicsit Argyus -éra hasonlít. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.