Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem csak reálisan láttad és még most is megállják a helyüket azok a gondolatok, DE az a temérdek jó tartalom + ismeretanyag, amit a TCW nyújtott, az által ismertünk meg, az által kerültek dolgok más kontextusba megbocsájthatóvá, felejthetővé tették azt a faramuci helyzetet, amit a TCW a filmek tükrében megjelenésekor okozott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem csak reálisan láttad és még most is megállják a helyüket azok a gondolatok, DE az a temérdek jó tartalom + ismeretanyag, amit a TCW nyújtott, az által ismertünk meg, az által kerültek dolgok más kontextusba megbocsájthatóvá, felejthetővé tették azt a faramuci helyzetet, amit a TCW a filmek tükrében megjelenésekor okozott.

Igen, szerintem is reális volt akkor a hozzáállásunk. Anakin tanítványa is nagyon erőltetettnek hatott pl. de most már tök jól illeszkedik; megszoktuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem csak reálisan láttad és még most is megállják a helyüket azok a gondolatok, DE az a temérdek jó tartalom + ismeretanyag, amit a TCW nyújtott, az által ismertünk meg, az által kerültek dolgok más kontextusba megbocsájthatóvá, felejthetővé tették azt a faramuci helyzetet, amit a TCW a filmek tükrében megjelenésekor okozott.

 

Az akkori állapotban nyilván jogos volt a kritika. Ma már, látva hova futott ki az egész, megmaradt érdekességnek és tanúságnak amit remélhetőleg Palpatine visszatéréséről is el lehet majd mondani pár év múlva. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a mozifilm az pont olyan gyengécske lett mint amilyennek hangzott. A mai napig nem szeretem igazán. Viszont az tanulságos hogy semmit nem szabad ennyire előre leszólni. Hisz aztán a TCW rengeteg remek SW sztorit szólgáltatott. Én jó ideje kerülöm is a túl korai kritizálást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Szerintem csak reálisan láttad

A kettő nem zárja ki egymást. :) Reálisan láttuk, és akkoriban sajnos a realitás adott okot a borúra. Tény és való, hogy nem ismertük Filonit, azt sem, Lucas mennyire fog ebbe belefolyni. Ahsoka koncepciója is meredek volt. És azért én retrospektív úgy vélem, hogy a TCW fele annyi sikert sem ért volna el, ha a harmadik évad közepén nem jött volna az a markáns váltás, ahol lényegében a sorozat egésze megváltozott. A koncepció, a mesélési metódus, a hangulat. A kronológiai sorrendnek hála elkezdhettek karakterívekkel dolgozni (Ahsoka és Ventress is ekkor indult fejlődésnek, addig stagnáltak - különösen Ventress, aki minden részben a "minden veresége ellenére nagypofájú, de minden esetben leverhető gonosz" szerepét töltötte be), a sztori végre haladt, nem össze-vissza ugrált, a modellek (különösen Ahsoka) felnőttesebb lett, a droid- és egyéb börleszk poénok visszaszorultak.

Nem vagyok abban biztos, hogy ha akkor, a harmadik évad közepén nincs ez a gyökeres változás, akkor is megélt volna ennyi évadot, a kasza utáni két visszatérést és azt, hogy lényegében jelenleg a Star Wars egyik alappillére, mert nagyon sok mű építkezik rá. És most nem csak az Ahsokára gondolok, hanem a The Mandalorianre, a The Book of Boba Fett-re, a Rebels-re és természetesen a magától értetődő The Bad Batch-re is.

 

Plusz azért a kezdeti leírás Jabba fiával, a Köztársaság meghunyászkodásával és Anakin rejtélyes padawanjával tényleg elég meredek volt. De, ha pár éve azt olvasom, hogy egy ep6 és ep7 közötti sorozat arról fog szólni, hogy egy "névtelen és arctalan" mandalore-i fejvadász egy ex-Jedi bébi Yodát pesztrálva fog középkori falvakat megmenteni a gonoszoktól és békanőket taxizik egyik bolygóról a másikra, hát a The Mandalorianről sem írtam volna szépeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Dzséjt írta:

úgy vélem, hogy a TCW fele annyi sikert sem ért volna el, ha a harmadik évad közepén nem jött volna az a markáns váltás, ahol lényegében a sorozat egésze megváltozott. A koncepció, a mesélési metódus, a hangulat.

Én csak az antológia elhagyását említeném meg, és szó mi szó a sorozat később komolyabb témákat is feszegetett, azért az első két és fél évadban is voltak nagyon erős szálak és részek. Most nem akarom sorolni, mert ezekből volt több. Szóval ezzel a "sorozat egésze megváltozott" szerintem anszolút nem állja meg a helyét. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem írtam, hogy nem voltak erős részek, de még egy pocsék sorozatban is vannak a széria általános szinvonalához képest erős részek. Persze a TCW nem volt általános pocsék szívonalú, az átlagos és a jó között hullámzott a legrosszabb pillanataiban is, de az első két és fél évad sokkal gyengébb minden szempontból, mint az azt követőek, pláne a legutolsó évadok. Ez a sorozat évadról évadra lett egyre jobb és jobb, és a legtöbb javulást az a 3. évadi markáns változás tett lehetővé. És az evidens, hogy ha valaminek a szerkezetét megváltoztatják, az mindenre hatással van. Az, hogy elvetették a széria mesélési módjának alapjait szolgáltató antológia elképzelést, alapvető szerkezeti változást okozott, ami mindenre hatással volt.

Bár azt hozzáteszem, hogy Filoni szerintem azokkal a bizonyos kiemelkedő epizódokkal tudta meggyőzni Lucast, hogy váltsanak koncepciót és hagyják a búsba az antológia felállást és inkább a lineáris, kisebb sztorikkal építkező történetmesélést kövessék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos, hogy az antológia elhagyása nagyon jót tett a sorozatnak. A látvány meg a készítőkkel együtt fejlődött, évadról évadra. Gondolom a sikernek köszönhetően több pénz is ment bele akkor már. Mindenesetre ez az a sorozat, ami idővel nem gyengült hanem erősödött, aztán legenda lett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Nem tudok neki jobb helyet, de ha van akkor majd valaki admin vagy mod helyezze át kérem, egy cikkemhez keresem a Rogue Jedi story arc magyar nevét. 

Annak nem volt magyar neve, csak a részek magyar címei.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.