Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

10 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ez hivatalos. Még most is emlékszem erre az előzetesre. Én is hasonlóan érzek, mint LordGravon: mennyire mentek a fejemben a különféle Ahsokás teóriák. :D

Ezzel a zenével? :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezzel a zenével? :o 

Persze, több ilyen előzetes is volt régen:

 

 

12 perccel korábban, NorbiLordi írta:

Mortis valóban egy új szintet hozott a sorozatba, de nekem a 4. évados Umbara szál volt az ahol végképp levetkőzte, hogy ez egy gyereksorozat. Gondolva itt Krell gerinctörő mutatványaira :D 

Igen, az jó volt. :)

 

Szerintem a TCW 3. évadának második fele már végig komolyabb hangvételű volt, legalábbis úgy emlékszem.

 

Gondolok itt a Savage Opress-es/Éjnővéres szálra vagy az Ahsokás fináléra, aminek az az alapkoncepciója, hogy egy rakás padawant étlen-szomjan szélnek eresztenek egy dzsungel bolygón, aztán sportszerűen vadásznak rájuk.

 

Nem éppen családbarát tartalom. :D

 

De még az első két évadban is volt egy-két komolyabb epizód, ezért szerintem a TCW nem feltétlenül illett annyira a gyereksorozat kategóriába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 10. 01. - 18:30, Bence1997 írta:

Érkezni fog majd egy karakterekre fókuszáló enciklopédia. Ha jól tudom, utoljára 10 éve adtak ki egy ilyet. :)

Szuper. :)

 

2020. 10. 01. - 19:53, Ody Mandrell írta:

Remélem kiadja a szukits és akkor bezsákolhatom. 

Én is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

On 7/4/2020 at 8:45 PM , Darth Sky said:

Filoni nem figyelt oda Yodára: "Train yourself to let go of everything you fear to lose." :D

 

Egyébként én még mindig sajnálom, hogy Barrissből nem csináltak Inkvizítort. Annyira adta volna magát, hogy ő legyen a Hetedik Nővér. Az Ahsokával való újta találkozása is érdekes lett volna.

Az egyik inkvizítor gyanúsan hasonlított is rá... Én sokáig azt is hittem, hogy ő az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 1 hónappal később...

Motion Picture Sound Editors Golden Reel Awards jelölés:

 

Outstanding Achievement in Sound Editing – Animation Short Form
The Phantom Apprentice

 

Az átadó napja április 16.

 

EXN9kJo.jpg

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

"I used to believe that being a good soldier meant doing everything they told you. [...] But we're not droids. [...] You have to learn to make your own decisions."

Captain Rex

 

"Every choice you have made, has led you to this moment..."

Darth Maul

 

A Clone Warsnak (és a Star Wars egészének is) az egyik legfontosabb témája a szabad akarat és a döntéseink következménye. Egy egészen kiváló ötlet volt ezt a szabadságukban korlátozott klónok szemén keresztül bemutatni ezt. Külön hangsúlyt ad a helyzetnek a folytonos élet-halál helyzet, amiben a Köztársaság katonái ténykednek, ahol egy rossz döntés nem csak a saját, de a bajtársak halálával is járhat. Mindenkinek csak egy élete van, és az is törékeny - nem mindegy, hogyan haladunk át rajta; erre nagyon hamar rájönnek tragikus sorsú hőseink. Ez régen volt annyira aktuális, mint most a járvány során, talán mindenkinek van olyan családtagja, barátja, akinek komolyabb covid tünetei vannak/voltak. Egy kedves ismerősöm nemrég került lélegeztetőgépre, miközben sem a korából, sem az egészségi állapotából nem feltételezné az ember, hogy ilyen súlyosan megbetegedjen tőle. Végigkísérjük Rex és társai drámáját, küzdelmét az ellenpontot képező érzelemmentes droidsereggel szemben, miközben búcsút kell intenünk több megkedvelt karakternek, akinek az ideje lejárt.

 

A sorozat szereplői felett mindeközben Damoklész kardjaként lebeg a 66-os parancs, melyet ők nem sejtenek, de a néző tudja: a sorsa elől senki se menekülhet. A szabad akarat és a predesztináció furcsa kettőse ez, bármit is csinálnak szereplőink, az elkerülhetetlen végjáték egyre csak közeledik. Mint a Sith-ek bosszúja közben, de talán még annál is inkább kidomborítva a sorsszerűséget. Sidious terve buktatókkal van tele, de mintha egy felsőbb erő védelmezné, ezt a Fives-szál (a klónokkal foglalkozók közül talán a kedvencem) könyörtelenül mutatja be. A sors fintora, hogy végül az egyre inkább öntudatra ébredő klónok megfosztva döntési szabadságuktól a barátaik ellen fordulnak, beteljesítve a 2005 óta ismert történetet, miközben felcsendül az Anakin's Betrayal. (Vagy az Anakin's Dark Deeds? Mindig keverem a kettőt.)

 

Felemás érzésekkel követtem végig, ahogy fokozatosan egyre közelebb kerülnek Jedi parancsnokaikhoz, ahogy bajtársiasság, majd barátság szövődik közöttük. Kicsit a Gyűrűk urára emlékeztet, ahol Aragorn egy északi kószából Gondor királyává növi ki magát az emberek szemében (spoiler: kétszer annyi ideig él, mint egy átlagos kortársa, mint ahogy itt a klónok öregedése kétszer olyan gyors, mint a normális). A tiszteletet persze ki kell vívni. Obi-Wan, Anakin és Ahsoka számtalanszor bizonyítja, hogy értékes embereknek tartják katonáikat, akikkel szinte vállvetve harcolják végig a háborút sokszor a saját testi épségüket sem kímélve. Ezt a bizalmat semmi nem tudja megtörni (még General Krell sem), egészen a keserű befejezésig. Olyan értékeket mutat be a sorozat, mint az élet tisztelete, kitartás a legsötétebb időkben is, a kiállás a barátaink mellett, akár önfeláldozás árán is.

 

Van még egy szereplő, aki komoly karakterfejlődésen megy keresztül, mégpedig Ahsoka Tano. Az ő behozatala az alkotók zseniális húzása több szempontból is. Egyrészt, mivel a filmekben nem szerepel, ezért sorsa többé-kevésbé szabadon alakítható volt. Ez az ismert jedikről ugye nem mondható el, ezzel némileg korlátozva a történet mozgásterét. Másrészt, Ashoka a harmadik fontos nő Anakin életében, akihez szoros kötelék fűzi. Az anyja gyilkosai iránt érzett gyűlölete elindítja a sötét oldal felé, a tanítványát megtagadó Jedi Renddel szembeni haragja újabb nagy lépés, hogy aztán Padmé elveszítésének félelme megpecsételje a sorsát. Hogy is mondja Yoda? "Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate." Bár fordított sorrendben, de mindhárom érzelem megjelenik, egy a Klónok támadásában, egy a Sith-ek bosszújában és egy itt a Klónok háborúja sorozatban, teljessé téve a képet. Ashoka döntése a sorozat talán leginkább katartikus pillanata, részben az Anakinra gyakorolt hatása miatt.

 

Részben (és ez a harmadik ok) pedig azért, mert mire erre a pontra elérünk, megszeretjük az eleinte kissé idegen testként a történetbe belecsöppenő padawant. A már említett karakterfejlődés nem olyan nyilvánvalóan van tálalva, mint mondjuk Han Soloé (akit az első találkozáskor a pénzen kívül semmi sem motivál, majd szépen lassan magáévá teszi a lázadók ügyét). Ez egy egészen más ív, mert Ahsoka nagyrészt ugyanazokat az értékeket vallja magáénak a sorozat végén, mint az elején. Viszont az átélt események hatására már nem csak mint egy kapott örökség, amiben hisz, hanem egy megélt tapasztalat gyümölcse. Szépen fokozatosan tanulja meg, hogy mitől lesz valaki igazán jedi. Türelmes lesz, kiáll a gyengék mellett, vállalja a felelősséget a döntéseiért, szembeszáll a gonosszal és igazi vezetője lesz a rábízottaknak. A hetedik évadban megtestesíti mindazt, amit a Jedi név jelent, illetve jelentenie kell.

 

Örülök, hogy pár hónapja úgy döntöttem, belevágok a sorozatba, eddig csak a filmeket és a Mandalorian két évadját láttam. Egy élmény volt ez a barangolás Lucas varázslatos világában, amely jókorát tágult számomra ezzel a plusz 50 órával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, misafeco írta:

Örülök, hogy pár hónapja úgy döntöttem, belevágok a sorozatba, eddig csak a filmeket és a Mandalorian két évadját láttam. Egy élmény volt ez a barangolás Lucas varázslatos világában, amely jókorát tágult számomra ezzel a plusz 50 órával.

Na, ha ez tetszett, nagyon szép írás volt, akkor keríts sort a Rebelsre is. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Remek írás, öröm volt olvasni! Ilyen az amikor az ember nem csak legyint rá előre, hogy ez csak egy "rajzfilm", hanem ad is esélyt a sorozatnak. :clap:

Vannak filler epizódok is, de amikor elkapja a fonalat a sorozat, akkor az simán vetekszik a filmek minőségével (egy-egy rész még túl is tesz rajtuk érzelmi hatás szempontjából). Az S7E09-12 pedig összevágva mehet a díszdobozba. :)

2 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Na, ha ez tetszett, nagyon szép írás volt, akkor keríts sort a Rebelsre is. :peace:

Folyamatban, az első évaddal hamarosan végzek is. A stílusa teljesen más, mint a TCW-é, de majd írok róla bővebben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, misafeco írta:

Vannak filler epizódok is, de amikor elkapja a fonalat a sorozat, akkor az simán vetekszik a filmek minőségével (egy-egy rész még túl is tesz rajtuk érzelmi hatás szempontjából). Az S7E09-12 pedig összevágva mehet a díszdobozba. :)

100+ résznél ez elkerülhetetlen, de még így is legendás a sorozat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.