Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nagyon nagyot csalódtam Anger Zsoltban.  Ha jól tudom a színészeknek szerződésük volt, ezért kellett elválniuk a TCW szinkronizálását is. Zsigmond Tamara gyerekvállalás miatt tudta otthagyni a sorozatot,  Gruber Hugó meg ugye meghalt, de a többiek mind maradtak. Szilágyi Tibor Dooku hangja, egy interjúban említette, hogy lejárt a szerződésük így már nem csinál több sw szinkront, és utálta az egészet. Mire a hatodik évad szinkronizálása meghezdődött addigra már nem volt kötelező vállalniuk. És Szilágyi Tibor és Anger Zsolt már nem is tértek vissza. Nos reméletm Anger Zsolt a Kenobi sorozatra visszatér, mert még mindig ő szokta szinkronizálni Ewan McGregort.
Az meg megint elképesztő hülyeség, hogy Berzsenyi Zoltán ide hívták, míg a Bad Batch és a Mandalorian szinkronjához meg nem. Amennyire jó munkát végeznek a Marvel szinkronokkal, egyszerűen döbbenetes mennyire telibeszarják az swt.

Szomorú kijelenteni, de a Skywalker saga szinkron szempontjából már menthetetlen. Azt remélem, ha eljutunk majd más korszakokba, ahol tiszta lappal kezdhetnek, akkor ott jobban odafigyelnek majd. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@ati

A fb oldala szerint a sorozatra visszatér, de épp Rómában forgat, ezért nem tudta vállalni a TCW záró évadát. De nem tudom, ez igaz-e. Mármint, hogy hivatalosnak tekinthető-e a visszatérése. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, ati írta:

 

 

Ez már nagyon zsé kategóriás szinkron...... szó szerint nevetséges.... :facepalm: 

Még jó, hogy van választási leletőség(angol), és nem kell ezzel a ramaty szinkronnal bármit is megnézni. 

Ha meg a 6-10 éves kölyköket veszik alapul, akkor nekik úgy is mindegy, milyen a szinkron.....és ez igy van, mert egy gyereket nem érdekli a szinkron minősége, csak hogy magyar legyen... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

2022. 04. 19. - 10:26, ati írta:

Amennyire jó munkát végeznek a Marvel szinkronokkal, egyszerűen döbbenetes mennyire telibeszarják az swt.

Sziasztok! Igen, hát kissé kaotikus lett a casting, pedig a régi stáb csinálta ezt az évadot is. Tippre inkább a Disney adhatott rövid határidőt a munkára, persze igaz, elég nagy kihívás is logisztikailag a szervezés (mind a színészek, mind a stúdió eléggé be lehetnek táblázva), de nem hiszem, hogy akkora baj lett volna, ha Disney+ indulása után csak hetekkel később kerül fel egy-egy magyar hang, de az legalább minőségi lehetett volna. Nyilván javítva nem lesznek a problémák, a Disney mégsem Netflix ;) 
Arra még kíváncsi leszek, hogy az első évad bővített epizódjait hogy oldják meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Nem tudom nektek is feltűnt-e ez a dolog a Disney+-on:

9 éves rokonomat szoktatom az SW-re, aztán ha tehetem mutogatom neki a TCW epizódokat. Nyilván nem várhatom el tőle hogy eredeti nyelven nézze, közben meg olvasson is. Viszont feltűnt hogy jó néhány epizódnál nincs se magyar hangsáv, se magyar felirat. Volt 1-2 rész ahol meg csak magyar hangsáv volt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Na ém ebbe csak most futottam bele. Ejj. Na akkor nem bánom, hogy megvan az archívumomban minden. 

Nyilván vannak toldogatott epizódok, de nem biztos, hogy csak ez a baj, mert mikor Savage lecsapkodja a fejeket a Fekete Nap kerekasztal jelenetben, az is toldott rész, mégis szinkronos.. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Nyilván vannak toldogatott epizódok, de nem biztos, hogy csak ez a baj, mert mikor Savage lecsapkodja a fejeket a Fekete Nap kerekasztal jelenetben, az is toldott rész, mégis szinkronos.. 

Lehet azért, mert ott csak szerkeszteni kellett a hangot, plusz szöveg nincsen, míg a többi részben új szöveget is kellett volna rögzíteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Lehet azért, mert ott csak szerkeszteni kellett a hangot, plusz szöveg nincsen, míg a többi részben új szöveget is kellett volna rögzíteni.

Lehet, nem is tudom, hogy hány rész lett bővebb az első megjelenéshez képest. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
23 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ha a TCW az elmúlt időszakban érkezett volna, akkor Dooku valahogy így nézett volna ki. :)

 

fyy2dyxetfy91.jpg

A ToJ egyértelműen kimunkáltabb és realisztikusabb, viszont a TCWs meg karakteresebb. Összességében jól illett mindkét dizájn az éppen megjelenítendő Dookuhoz. Nekem a ToJ verzió a klón háborúk idején túlságosan kellemes megjelenésű lett volna, így örülök, hogy inkább a jobb oldalon lévő "gonosz" designt használták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, hogy a TotJ-s változat Darth Tyranushoz nem illett volna, de szerintem a TCW-s Darth Tyrannus így is e legelb*szottabb karakterdizájn a sorozatban. Simán állampolgárságot kaphatna a Scipión, mert kiköpött muun feje van. Szóval nekem a TotJ-s változat sokkal-sokkal-sokkal jobban tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az igaz, hogy a TotJ-s változat Darth Tyranushoz nem illett volna, de szerintem a TCW-s Darth Tyrannus így is e legelb*szottabb karakterdizájn a sorozatban. Simán állampolgárságot kaphatna a Scipión, mert kiköpött muun feje van. Szóval nekem a TotJ-s változat sokkal-sokkal-sokkal jobban tetszik.

Muszáj volt. Dookunak mindig nagy volt az arca. :P 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 7 hónappal később...

A napokban felkerültek a Disney+-ra az eddig hiányzó első évados bővített/rendezői epizódokhoz tartozó bővített szinkronok is (meg javították az ötödik évados hangformátumhibákat - ha jól nézem). Beletekerve a részekbe nekem úgy tűnik, hogy nem újak a hangpótlások.
Szóval nagy öröm ez így nyárra, most már csak sok-sok idő kellene újranézni a sorozatot :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...

Beleszaladtam egy Dave Filoni háttérsztoriba. Sam Witwer (Maul) egyszer megmentette a sorozatot egy kontinuitási zavartól. 

Lehet a retconolgatások oka néha csak az, hogy nincs ott mindig ez a srác. 

Filoni is emberből van, néha kiesik ez-az. 

https://youtube.com/shorts/46eRPwKp2ZY?si=xH05bOssyFd_rKyE

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A retconok szándékosak, ez csak egy hiba lett volna. Ilyenek akadnak itt-ott. Attól függetlenül szép havítás volt Wihtwertől. Amúgy is vágja ezt a témát, mert például a Solóban neki köszönhető, hogy Maul nem az ep1/TCW beli kardot használta, amit elvesztett a film cselekménye előtt, a mozi készítői mégis azt akarták  használni. Witwer szólt, hogy inkább a sötétkardot, vagy a Rebels-ben használt kardot kéne használni, hogy ne legyen kontinuitási hiba.

Szóval ja, jó hogy ez a fickó arra sertepertél néha. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2023. 09. 22. - 20:58, Dzséjt írta:

Neki köszönhető, hogy Maul nem az ep1/TCW beli kardot használta, amit elvesztett a film cselekménye előtt, a mozi készítői mégis azt akarták  használni. Witwer szólt, hogy inkább a sötétkardot, vagy a Rebels-ben használt kardot kéne használni, hogy ne legyen kontinuitási hiba.

Szóval ja, jó hogy ez a fickó arra sertepertél néha. :) 

Azóta azzal mentésével is találkoztam. 

Ebben a Padmés dologban Filoni nem gondolkodott teljesen félre. Kicsit más megfogalmazással nem az jönne le, hogy Anakin alzheimeres. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2007. 03. 24. - 10:39, Donát írta:

Egyetértek az előttem szólókkal. Ez eléggé gáz :) Sajnálom nagyon a dolgot. :D

 

 

Donát

Zseniálisak ezek a 2007-es hozzászólások. :lol:

 

2007. 03. 24. - 10:26, Bomarr írta:

Oké, ha ez a sztori, akkor az én lelkesedésem is ezen a ponton szünt meg létezni. Az SW óriási terepet ad a fantáziának, s hogy egy ilyen izzadságszagu történeti vázzal sikerült előrukkolniuk az bizony finoman szolva nem sok jót sejtet.

Picit reménykedek, hogy ez nem igaz, de mostmár akkor inkább várom az élő-szereplős TV-sorozatot. Azt legalább Lucas irja, s lassan ugy tünik ebben a világban épkézláb történetet irni márcsak ő tud.

:D

2007. 03. 23. - 23:36, Ody Mandrell írta:

Azért jó lenne több info, mert ez így leírva elég gáz, szerintem. :)

Szerencsére milyen jól sült el végül, bár tény, hogy nem a mozifilm volt a legerősebb eleme a sorozatnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2007. 03. 23. - 18:58, Dzséjt írta:

Hojéééé... hát ez az Anakinnak tanítványa van és Jabba fiát elrabolták, és a Jedik próbálják megmenteni (mert gondolom olyan jóban van Jabba a Jedikkel, ahog az az ep6-ból kiderült) dolog padlóra küldte a lelkesedésem eme művel kapcsolatban... :)

 

2007. 03. 24. - 0:35, Dzséjt írta:

Hát, Jabba az ep1-2-ben marha sok Jedivel találkozott... főleg, hoyg az ep2-ben nem is szerepelt :)

Ami meg Anakin illeti, jó lenne végre egy olyan EU mű, ami nem szarja le teljesen a filmeket. Pl, most hirtelen Anakinnak tanítványa terem. Na, egyrészt, ahhoz nem bíztnak eléggé benne, hogy mester legyen, de egy tanítványt azért rá mernek bízni? Az egyik csak egy cím, egy szó, a másik meg komoly felelősség. Másrészt, ha volt már tanítványa, miért nem volt erről szó a filmekben? Elég komoly potenciál ez, hogy Anakin a mester cím visszautasításakkor ezt is a Tanács, de legalább Obi-Wan fejéhez vágja. Persze valszeg ebből is majd a jó öreg "Anakin pocsék mester és Sötét Jedit nevelt szegény padawanból" dologgal elintézik, de akkor meg a Tanácsnak lettt volna egy jó érve, miért is nem lehet mester Anakin. Ergo megint jön a kérdés, miért nem említik ezt a filmben?

:D 

 

19 perccel korábban, Donát írta:

Szerencsére milyen jól sült el végül, bár tény, hogy nem a mozifilm volt a legerősebb eleme a sorozatnak.

Nem volt teljes a leírás. :) Úgy tényleg hülyeségnek tűnt, mert miért is segítettek volna a Jedik egy bűnöző fiát megkeresni? A filmben viszont ennek jól megágyaztak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.