Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hamarosan ledarálom a hetedik évadot, csak még befejezek pár sorozatnak bizonyos évadait addig, illetve elolvasom a Darth Plagueist (nem szeretek egyszerre több SW-médiummal foglalkozni, mert nekem az kavarodást okoz.)

Leginkább a sorozat végére leszek kíváncsi. A 2003-as sorozat tökéletesen passzolt A Sith-ek bosszújához. Vajon ez is úgy fog? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mi értelme annak, hogy az HBO GO-n csak az első öt évad érhető el? Engem pont a legaktuálisabb, a hetedik évad érdekelne. Így akkor marad az illegális hozzáférés. 

 

evil revenge of the sith GIF by Star Wars

Itt az a kérdés inkább, hogy a 6. miért nem? Az még a régi éra terméke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni arról, hogy a Son of Dathomir miért nem került bele az utolsó évadba: "The one other arc I’d considered doing was explaining how Darth Maul got away from Sidious. I felt that that was going to be important, but I couldn’t fit it into the arcs and I didn’t want to jam it in there. And we had done it as a comic book release, and I was really appreciative of Dark Horse for doing that. So I thought, ‘Well, the information is out there for people that want to do that deep dive.’ I just have to tell the story in a way that explains who he is and that he’s loose. And I actually added him to the Trace and Rafa arc. He was not a part of that in its original inception. In its original version neither Bo-Katan nor Maul appeared in that arc, which I think people would find a little surprising."

 

A teljes interjú itt érhető el amúgy: https://nerdist.com/article/star-wars-clone-wars-final-season-dave-filoni-interview/

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit sajnálom, hogy nem láthattuk mozgóképen ezt a szálat, mert vizuálisan nagyon ütős lett volna. Gondolok itt a zanbari és ord mantelli csatára, vagy az olyan párbajokra, mint:

- Maul vs Grievous

- Windu, Obi-Wan, Aayla, Tiplee vs Maul, Dooku

- Maul, megszállt Dooku vs Sidious, Grievous

- Talzin vs Sidious

 

Akció akció hátán, ami valószínűleg többek tetszését nyerte volna el, mint pl. a Trace-Rafa szál. Tehát, inkább látvány, mint történet (mert erre tökéletes a képregény is) szempontjából lett volna jó a megvalósítása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Emlékszem, annak idején írtam egy "pozitívumok-negatívumok" kommentet a Lázadók kapcsán, így megtenném ugyanezt A klónok háborúja kapcsán is.
Megjegyezném, hogy szigorúan szubjektív komment lesz (ez is), illetve hogy az első hat évadot hosszú évek óta nem láttam. Ja, és a sorrendnek semmi jelentősége nincs. 

 

Pozitívumok

 

Animáció - Nekem már a legelső évadban tetszett a grafika, de évadról évadra jobb lett, az tény. A hetedik évadra már egyenesen profi lett!

Ahsoka karakterfejlődése - Bevallom, a sorozat elején egyáltalán nem csíptem (a "Skysrác"-tól például majdnem a falat kaparásztam), viszont évadról évadra egyre komolyabb figura lett, ahogy felnőtt, és a végére már semmi bajom nem volt vele, sőt, meg is kedveltem. Bár azért közel sincs a kedvenc karaktereim sorában, de sikerült megkedvelnem, olyannyira, hogy gondolkodom rajta, hogy elolvasom a róla szóló regényt E. K. Jonhston tollából, még ha többnyire negatív kritikák is érik.

Bolygók - Nagyon tetszett, hogy elkalandozhattunk megannyi bolygóra, amelyeket már a filmekből ismerhetünk. A Naboo talán a legnagyobb favorit nálam, így az ott játszódó részeknek kifejezetten örültem. Emellett számos új bolygót is megismerhettünk, mint például a Dathomir vagy a Christophsis - utóbbi nagy kedvenc lett. :)

"Feltűnések" - Hirtelen nem jut eszembe olyan sok mindenki, viszont határozottan emlékszem, hogy jó pár alak tiszteletét teszi, akik az előzménytrilógiában csak epizódszerepeket kaptak, mint például a naboo-i "geng", a fiatal Boba vagy Kicsi Poggle. Velük sikerült nagyon szuper PT-hangulatot teremteni. Bobának főleg örültem, jó volt megismerni a gyerekkorát, amikor gengszterré vált.

Nem gyereksorozat - Sokaknál sajnos még mindig úgy van elkönyvelve ez a sorozat, hogy gyerekeknek készült, csak azért, mert animációs. Pedig sokszor elég sötét tónusú, illetve nem ritkán lehettünk szemtanúi öldöklésnek sem. Szóval, örülök, hogy a készítők igyekeztek minél felnőttesebbé varázsolni ezt a sorozatot, és szerintem sikerült is.

Új karakterek - Számos remek figurával ismerkedhettünk meg. Most hirtelen nem jut eszembe sok, csak néhány: Hondo Ohnaka, Talzin anya, a Mortis-szál szereplői... Utóbbiak kissé fantasys jelleggel bírtak, de én ezt egy cseppet sem bántam, meglátásom szerint bőven beleférnek ezek a Star Wars univerzumába. 

Ventress - Őt nem tartom számon új karakterként, elvégre a másik Clone Wars-sorozatból már ismerjük őt, illetve az ahhoz kapcsolódó regények közül is feltűnt egy-kettőben (A Cestus-csapda, Yoda - Sötét találkozó...). Én csíptem mindig is a jellemét, szerintem nagyon jó vérfrissítés volt ő a sorozatnak. 

Narráció - Nagyon tetszett, hogy minden rész elején összefoglalták nekünk, hogy mi fog történni, vagy pedig hogy mi történt mostanság, így totál képben tudtam lenni akkor is, ha sokáig nem tudtam nézni a sorozatot, vagy pedig nem volt valami teljesen egyértelmű. Az alatta játszódó zene pedig remekül passzol hozzá. 

Bölcsességek - Ezt is egy fantasztikus ötletnek tartom. Az összes ilyen bölcsesség nagyon ütős és elgondolkodtató volt.


Negatívumok


Jedik - Mind a mai napig nagyon sajnálom, hogy a több mint 100 epizód nem foglalkozott többet olyan lovagokkal, akik a filmekben nemigen jutottak szóhoz. Nyilván foglalkoztak velük, Shaak Ti, Plo Koon, Eeth Koth, Even Piell meg Kit Fisto is kapott saját történetszálat, de szerintem így is borzasztóan keveset szerepeltek. Egy több mint 100 részes sorozatot tökéletesen fel lehetett volna használni arra, hogy az előzménytrilógiában főszerepet kapó Anakin-Obi-wan duó háttérbe szoruljon kissé, és többet szerepeljenek az említett Jedik.

Idővonal - Nekem nem tetszett, hogy a sorozat vége már A Sith-ek bosszúja idején játszódik. Én lezártam volna előtte, mint ahogy a másiknál is. Annak pedig, amit a végén láthattunk a TCW-nek, jobban örültem volna mondjuk egy regény formájában.  

Ventress halála - Sajnálom, hogy az ő sorsát egy regény formájában zárták le, a sorozat talán egyik legikonikusabb arca volt. Megérdemelt volna annyit, hogy mozgóképes formában (is) elbúcsúzhassunk tőle.

Meredek dolgok - Ahhoz, hogy jobban kifejtsem ezt, újra kéne néznem az egész The Clone Warst, viszont emlékszem, hogy akadt jó pár dolog, amelynél felvontam a szemöldököm. Hirtelen az jut csak eszembe, amikor a negyedik (?) évadban megjátsszák Obi-wan halálát. Az nagyon mély nyomokat hagyott bennem. :D

"+1" - Félre ne értsetek, imádom a The Clone Warst minden hibája ellenére, de a mai napig nem tudom felfogni, minek kellett készíteni még egy Klónok háborúja-sorozatot, amikor volt már egy (amely mellesleg szerfelett jól köti össze a második meg a harmadik filmet), ráadásul akkor még nem is létezett ez a Kánon-Legendák anyámkínja, tehát arra se lehet fogni. És ha a The Clone Wars lett volna előbb, a Clone Wars pedig később, akkor is ugyanezt írnám. Az egyik helyett lehetett volna kreálni egy olyan sorozatot, amely az első és a második film között fut. Arról az időszakról úgyse jelent meg eddig sok minden.

Lezárás - Nemcsak az nem tetszett, hogy átnyúlt a sztori vége a harmadik részbe, hanem maga a hangulata se. Én valami pozitívabb lezárást adtam volna a sorozatnak (amely persze még A Sith-ek bosszúja előtt ér véget). Nagyon melankolikus és szomorú volt így.

 

 

Van egy dolog, amelyet nem tudok hová rakni, mégpedig Maul. Sokat irkáltunk már róla itt, a fórumon, ezért rövid leszek: hatalmas ökörségnek tartom, hogy egy deréknál kettévágott szereplő túléli, mert innentől kb. senkinek se lehetünk biztos a halálában, ugyanakkor sikerült ezt a tettet szinte majdnem teljesen feledtetni azzal, hogy egy igazán érdekes figurát faragtak Maulból, illetve hogy egy frappáns történetet építettek köré. 
 

Összességében tehát elégedett vagyok a sorozattal minden hibája ellenére is, remek pillanatokat és sok örömet szerzett nekem. Legfőképpen az első két évad tetszett, a harmadikban már voltak furcsaságok emlékeim szerint, de az is tetszett azért, a negyedik évad némileg mélypont volt nálam, bár ott is voltak jó részek, az ötödik meg a hatodik felvonás már sokkal jobban bejött, a hetedik meg csalódás volt. 

Szerkesztve: - caseyjones
  • Nagyon tetszik 1
  • Zavaros 1
  • Meglepő 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

27 perccel korábban, caseyjones írta:

Lezárás - Nemcsak az nem tetszett, hogy átnyúlt a sztori vége a harmadik részbe, hanem maga a hangulata se. Én valami pozitívabb lezárást adtam volna a sorozatnak (amely persze még A Sith-ek bosszúja előtt ér véget). Nagyon melankolikus és szomorú volt így.

 

Mi lett volna szerinted egy pozitív lezárás?

27 perccel korábban, caseyjones írta:

Van egy dolog, amelyet nem tudok hová rakni, mégpedig Maul. Sokat irkáltunk már róla itt, a fórumon, ezért rövid leszek: hatalmas ökörségnek tartom, hogy egy deréknál kettévágott szereplő túléli, mert innentől kb. senkinek se lehetünk biztos a halálában, ugyanakkor sikerült ezt a tettet szinte majdnem teljesen feledtetni azzal, hogy egy igazán érdekes figurát faragtak Maulból, illetve hogy egy frappáns történetet építettek köré. 

Én ha úgy nézem, hogy mégiscsak egy Sithről beszélünk és ki tudja ki mire képes a sötét oldallal, akkor nekem elfogadható. (Mondom ezt úgy, hogy elején én se rajongtam érte). De EP9 óta nem tűnik annyival  meredekebbnek mint Palpatine lélekátvivős húzása. Sima mezei ember persze nem élné túl azt amit Maul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ennek a sorozatnak el nem tudom képzelni, hogy lehetett volna pozitív lezárást adni, főleg úgy, hogy amit feldolgoz (a klónháborúk) az az a legtragikusabb esemény, ami a Skyawlker Sagában történik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem azt írtam, hogy pozitív, hanem hogy pozitívabb. :D A 2003-as rajzfilmsorozatnak például pozitívabb volt a lezárása. 

 

Quote

amit feldolgoz (a klónháborúk) az az a legtragikusabb esemény, ami a Skyawlker Sagában történik.

:shocked: Szerintem a 66-os parancshoz meg a Jedi Rend bukásához képest közel sem a legtragikusabb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, caseyjones írta:

Én sem azt írtam, hogy pozitív, hanem hogy pozitívabb. :D A 2003-as rajzfilmsorozatnak például pozitívabb volt a lezárása. 

 

:shocked: Szerintem a 66-os parancshoz meg a Jedi Rend bukásához képest közel sem a legtragikusabb. 

A 66-os parancs és a Jedi rend bukása a klónhoborúk része, annak a betetőzése. Pont ezek miatt a legtragikusabb

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a sorozat hátbszúrása lett volna ha megpróbálnak egy pozitivabb véget rittyenteni a végére. Az ep.3 tálcán kinálta, hogy drámai legyen a végkifejlet. Nagyon jó nem hogy ijedtek meg ettől és éltek a lehetőséggel. Így lett igazán kerek az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW vége szerintem zseniális volt. Bizony ez a sorozat nagyon is bátran vette elő a komor témákat, legyen az a háború viszontagságai, a civilek szenvedései, a klónok dilemmái, Anakin zuhanása a Sötét Oldal felé, vagy éppen a szemben álló felek árnyalása (lásd Bonteri). Ilyen téren nekem a Rebels kissé visszalépés is volt.

 

Imádom a TCW-t, nem lehet egy lapon említeni a 2003-as sorozattal. Azok csak kedvcsináló kis miniepizódok voltak az EP3 elé, funkcióját betöltötte, de semmi több. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni nem figyelt oda Yodára: "Train yourself to let go of everything you fear to lose." :D

 

Egyébként én még mindig sajnálom, hogy Barrissből nem csináltak Inkvizítort. Annyira adta volna magát, hogy ő legyen a Hetedik Nővér. Az Ahsokával való újta találkozása is érdekes lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Szerintem ez fan munka, nem hivatalos.

Ez hivatalos. Még most is emlékszem erre az előzetesre. Én is hasonlóan érzek, mint LordGravon: mennyire mentek a fejemben a különféle Ahsokás teóriák. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.