Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Maul Sidioushoz képest meg egy nagy nulla. Nem tudom mit akarnak az öregtől de baromi kispályások hozzá képest főleg az 1 bites agyú Savage.

Hát ezt azért így kijelenteni erős túlzás. Egyrészt fogalmunk sincs, hogy Maul valójában milyen erős volt, könnyen lehet, hogy csak azért nem nyírta ki ugyanolyan nemes egyszerűséggel Qui-Gon-t és Obi-Wan-t, mint Sidious Fisto-ékat, mert játszadozni akart velük, -meg is szívta- és a valódi képességeinek egyáltalán nem lettek volna ellenfelek.

Savage-t lenullázni pedig egyenesen ostobaság, hiszen egy párnapos gyorstalpaló után elbírt Obi-Wan-nal és Anakin-nal egyszerre. Lehet, hogy a mentális képességeinek nem tett jót az átváltoztatása, de fizikálisan és az Erőben is rettenetesen megerősödött. És azért azt se felejtsd el, hogy az EP2-ben Dooku egyetlen Sith-villámmal percekre kiütötte Anakin-t, Savage meg simán kibírt vagy féltucatnyit. És ha Maul továbbadja neki amit Sidious-tól tanult...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azért azt se felejtsd el, hogy az EP2-ben Dooku egyetlen Sith-villámmal percekre kiütötte Anakin-t, Savage meg simán kibírt vagy féltucatnyit.

A Sith-villám intenzitása sem mindegy. Anakin esetében az volt a cél, ami történt, míg Savage-nál Dooku csak leckéztetni akart, hogy az a fájdalomból merítsen erőt, nem akarta eszméletlenre pirítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sith-villám intenzitása sem mindegy. Anakin esetében az volt a cél, ami történt, míg Savage-nál Dooku csak leckéztetni akart, hogy az a fájdalomból merítsen erőt, nem akarta eszméletlenre pirítani.

Arra a féltucatra gondoltam, amit a küzdelem alatt kapott :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hacsak nem hozzák komolyabban összefüggésbe Maul visszatértét Talzinnal, illetve Mortis-szal.

Én erre tippelek. Talzin tudta, hogy Maul él, és szerintem azt is, hogy hol van. Biztos benne volt a keze valamilyen szinten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Albundy :)

 

 

Szóval Vizsláék felhagynak a vándorcirkusz életmóddal és a tettek mezejére lépnek, nagyon helyes. Maul pedig egyértelműen a "Mi ketten nagy dolgokat vihetünk végbe" vagyis a megszokott Sith ideológiát követi ami érdekes hiszen ez konfliktus a Sithek között.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak nekem tűnik TCW-stílusúnak ez a kép?

fettsc6hero_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Mivel elviekben ez a faterja páncélja, nekem túl kopottasnak tűnik, bár wookien van egy kép:

 

Bobaagetwelve.jpg

 

mely szerint ezt YE 19-ben viselte, szóval nem kizárt hogy TCW-s, de tuti hogy az általad linkelt képen lévő páncélt viseli a TFU-ban.

 

830px-JunoCaptured.jpg

 

elég megnézni a páncél bal részén lévő emblémát, ugyan az.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt azért így kijelenteni erős túlzás. Egyrészt fogalmunk sincs, hogy Maul valójában milyen erős volt, könnyen lehet, hogy csak azért nem nyírta ki ugyanolyan nemes egyszerűséggel Qui-Gon-t és Obi-Wan-t, mint Sidious Fisto-ékat, mert játszadozni akart velük, -meg is szívta- és a valódi képességeinek egyáltalán nem lettek volna ellenfelek.

Savage-t lenullázni pedig egyenesen ostobaság, hiszen egy párnapos gyorstalpaló után elbírt Obi-Wan-nal és Anakin-nal egyszerre. Lehet, hogy a mentális képességeinek nem tett jót az átváltoztatása, de fizikálisan és az Erőben is rettenetesen megerősödött. És azért azt se felejtsd el, hogy az EP2-ben Dooku egyetlen Sith-villámmal percekre kiütötte Anakin-t, Savage meg simán kibírt vagy féltucatnyit. És ha Maul továbbadja neki amit Sidious-tól tanult...

 

Ezek valóban magyarázatok, viszont másfelől sorozatbeli blődségek a mozifilmek világával szemben sajnos.

Magyarázat mindig van a mi házunk táján. ;)

Bár részben említésre került, de mégis belemennék, hogy akkor mi a magyarázata Savage elbutulásának?

 

Szimpatikus és nagyon is emberi karakter volt. Gondoljunk csak a valódi! testvérére Feral-ra.

Mitől lett mindenki engedelmes butus kutyusa és Maul abszolút másodhegedűse? Kár érte...

 

Még anyit visszautalva a hsz-ed elejére, hogy szerintem pontosan tudjuk Maul milyen erős volt.

Ne képzeljünk már túl sokat sem a karakterbe. Amennyit mutatott, annyit tudott.

1000 év után fénykardot használó valódi ellenféllel küzdeni neki is új volt, ez biztos. "Játszadozni" nem volt ott esélye.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek valóban magyarázatok, viszont másfelől sorozatbeli blődségek a mozifilmek világával szemben sajnos.

Már elnézést, de ugyan mi a lóf*sz bajod van mindig ezzel? :D Szembe megy. Max. a mari néni a szegedi IC -vel, az megy szembe, más nem. Öcsém 0,0000000001 %- i fantáziával semmi bajod nem lenne. Főleg abban amit Werebazs írt lövésem sincs mi megy szembe mivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már elnézést, de ugyan mi a lóf*sz bajod van mindig ezzel? :D Szembe megy. Max. a mari néni a szegedi IC -vel, az megy szembe, más nem. Öcsém 0,0000000001 %- i fantáziával semmi bajod nem lenne. Főleg abban amit Werebazs írt lövésem sincs mi megy szembe mivel.

 

Ody, tőled többet várok, hiába mosolyogsz a leb@szásod után a képembe.

Akkor idézek egy megmagyarázhatatlan baromságot abból a hsz-ből:

"egy párnapos gyorstalpaló után elbírt Obi-Wan-nal és Anakin-nal egyszerre" (Opress)

Ez a sorozat abszolút baromsága, és erőszakkal és kimagyarázásokkal lehet csak beágyazni az sw univerzumába.

 

És bátyám, (hány éves is vagy?) nekem ne írd le azt még egyszer hogy nincs fantáziám, mert nagyon komoly sértésnek vettem. Tényleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ökörség a köbön. Opress egy felturbózott vadbarom. Ez nem esett le?? Amúgy nem győz le senkit, max. elmenekül. Nálam a legyőzés egyenlő azzal, hogy minimum kinyírja az ellenlábasát, vagy a földbe döngöli. Opress és a jedik esetében erről szó sem volt! Mi a túróról beszélünk akkor? Nem kell itt semmit megerőszakolni, maximum csak akkor ha bele akarunk kötni.

 

Bátyám? Kb. öregapád lehetnék majdnem, de ezzel inkább nem kérkedem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ökörség a köbön. Opress egy felturbózott vadbarom. Ez nem esett le?? Amúgy nem győz le senkit, max. elmenekül. Nálam a legyőzés egyenlő azzal, hogy minimum kinyírja az ellenlábasát, vagy a földbe döngöli. Opress és a jedik esetében erről szó sem volt! Mi a túróról beszélünk akkor? Nem kell itt semmit megerőszakolni, maximum csak akkor ha bele akarunk kötni.

 

Bátyám? Kb. öregapád lehetnék majdnem, de ezzel inkább nem kérkedem. ;)

 

Figyelj, én befogadom ezeket a dolgokat és jókis saját kimagyarázásaim is születnek, hiszed vagy sem.

Csak néha fölkapom a fejemet az ilyesmin meg az olyanokon, hogy "Sky-guy" -t "Snips"-e mellett más komolyabb Jedik is "mester"-ezik, de ezzel nem áll szándékomban újabb kontra-rekontrát nyitni. Komolyan.

 

Mostmár tényleg érdekel, hogy hány éves vagy?

 

Szerk: megnéztem "papi", tényleg van 8 év előnyöd! És nekem is a Depeche a kedvencem. Azon nőttem fel! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor idézek egy megmagyarázhatatlan baromságot abból a hsz-ből:

"egy párnapos gyorstalpaló után elbírt Obi-Wan-nal és Anakin-nal egyszerre" (Opress)

Ez a sorozat abszolút baromsága, és erőszakkal és kimagyarázásokkal lehet csak beágyazni az sw univerzumába.

Opress nem véletlenül lett olyan, amilyen. Legalábbis az a verzió, amit én néztem tartalmaz egy olyan jelenetet, amiben Talzin és az Éjnővérek "felturbózták" azzal a spéci zöld cuccal... lebutították, hogy Ventress engedelmes szolgája legyen, ugyanakkor fizikailag és az Erőben is felerősítették. Később a mágia engedelmes része megszakadt (mivel Ventress és Dooku ellen fordult), viszont a bátyjára találva - akiről tudta, hogy nem kevés tudással rendelkező Sith - nem csoda, ha zokszó nélkül a nyomába szegődött. Ha nem is a testvéri szeretet, a számára ismeretlen és vágyott tudás megszerzése érdekében. Ahogy az a Sith mester-tanítvány felállásban olyan gyakori. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a mester megszólításról már volt szó korábban. Akinek padawanja van azt is úgy hívják, ami valahol érthető is.

 

A DM pedig alap, jövőre megyek megint. :)

 

Zsír!

De ha mégy néhány szót ejthetek itt a témában akkor magamba nézve megállapítom, hogy az lehet a bajom, hogy a sorozat "bizonyos szemszögből nézve" tényleg aprópnzre váltja az sw univerzumot.

A filmbeli párbajoknak például mindig volt tétje. Általában a részvevők kezüket lábukat és nemegyszer életüket vesztették ha fénykardpárbaj vette kezdetét.

Most szinte mindig; zseblámpa villogtatás és egy milliomodik fajta hogyan ugrasszuk szét őket és menekítsük el az "aktuális hirtelen meggyávulót."

Nem kötekvés. Önelemzés. Ezt érzem néha. De a sorozatot ettől függetlenül élvezem és szeretem és örülök, hogy van, hisz tudod, tudjátok..mi másért lennék itt?

 

De volt annak a hsz-emnek érdemi része is kb a 2. bekezdéstől..arra semmi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az egész írásodra reflektáltam szerintem. Amúgy ez ahogy írtad is, egy sorozat. Kár a mozifilmekkel összevetni. Ez utóbbiakban nyilván egy párbajnak nagyobb súlya és jelentősége van. De az más formátum.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Opress nem véletlenül lett olyan, amilyen. Legalábbis az a verzió, amit én néztem tartalmaz egy olyan jelenetet, amiben Talzin és az Éjnővérek "felturbózták" azzal a spéci zöld cuccal... lebutították, hogy Ventress engedelmes szolgája legyen, ugyanakkor fizikailag és az Erőben is felerősítették. Később a mágia engedelmes része megszakadt (mivel Ventress és Dooku ellen fordult), viszont a bátyjára találva - akiről tudta, hogy nem kevés tudással rendelkező Sith - nem csoda, ha zokszó nélkül a nyomába szegődött. Ha nem is a testvéri szeretet, a számára ismeretlen és vágyott tudás megszerzése érdekében. Ahogy az a Sith mester-tanítvány felállásban olyan gyakori. ;)

 

Ne fárassz már a szarkazmusoddal te is! Láttam a zöld varázslatot. Csak nem értem hogyha az "engedelmes rész megszakadt" miért maradt buta mint a főd?

Vagy csak nekem tűnik butának? Szerintem jól érzem, hogy ez nem az a Savage akit az átváltoztatás előtt ismerhettünk meg.

Szóval hűség törlődött, hülyeség nem? fura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az egész írásodra reflektáltam szerintem. Amúgy ez ahogy írtad is, egy sorozat. Kár a mozifilmekkel összevetni. Ez utóbbiakban nyilván egy párbajnak nagyobb súlya és jelentősége van. De az más formátum.

 

Igen lehet, hogy nem is kéne összenézni a kettőt. Csak hát ez is sw, az is sw...hagyhatjuk ám!...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne fárassz már a szarkazmusoddal te is! Láttam a zöld varázslatot. Csak nem értem hogyha az "engedelmes rész megszakadt" miért maradt buta mint a főd?

Vagy csak nekem tűnik butának? Szerintem jól érzem, hogy ez nem az a Savage akit az átváltoztatás előtt ismerhettünk meg.

Szóval hűség törlődött, hülyeség nem? fura.

Pedig nem lehet túl sokféleképp értelmezni. Miért buta? Talzinra anyjaként tekint, persze, hogy hallgat rá. Maul pedig a rég óta keresett testvére, akiről lentebb írtam, mi lehet a felállás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem lehet túl sokféleképp értelmezni. Miért buta? Talzinra anyjaként tekint, persze, hogy hallgat rá. Maul pedig a rég óta keresett testvére, akiről lentebb írtam, mi lehet a felállás.

 

Jól van. Lehet, hogy velem van a baj és nem buta.

Talzinra meg nem tudok hogy tekinteni, mert Opress és Ventress is kegyeltje, pedig ők halálos ellenségek.

Ez az egyik legnagyobb kérdés szerintem Maul eddigi megválaszolatlanjai mellett.

Ezek átírták az sw. comon Maul adatlapját Iridoniáról Dathomirra, mi meg azóta itt megbuggyanunk és csesztetjük egymást.

Pedig őket kéne. Jobb ötletük is lehetett volna.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj csoli, de mégis mivel megy szembe az, hogy Savage a hiányos kiképzése ellenére helytállt Obi-Wan-nal és Anakinnal szemben? A filmekkel biztos, hogy nem, hiszen Luke még nagyobb hiányosságokkal küzdött, mégis legyőzte Vader-t a Halálcsillagon. Savage-t kisgyerek kora óta harcosnak nevelték, és láthattuk, már az átváltoztatása előtt is szinte méltó ellenfele volt Ventress-nek.

 

Ami Savage "elbutulását" illetti, szerintem nagyon egyszerű a képlet: az Éjnővérek első lépésként kitörölték a személyiségének bizonyos részeit, úgymint empátia, önálló gondolkodás stb, ez pedig nyilván nem tett jót az elméjének, pláne ha a kelleténél véletlenül többet töröltek ki. Második lépésként pedig a varázslatukkal Ventress rabszolgájává tették. A rabszolga varázslatot kisütötötte ugyan Dooku villáma, de ami már elveszett, azt nem állíthatta helyre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj csoli, de mégis mivel megy szembe az, hogy Savage a hiányos kiképzése ellenére helytállt Obi-Wan-nal és Anakinnal szemben? A filmekkel biztos, hogy nem, hiszen Luke még nagyobb hiányosságokkal küzdött, mégis legyőzte Vader-t a Halálcsillagon. Savage-t kisgyerek kora óta harcosnak nevelték, és láthattuk, már az átváltoztatása előtt is szinte méltó ellenfele volt Ventress-nek.

 

Ami Savage "elbutulását" illetti, szerintem nagyon egyszerű a képlet: az Éjnővérek első lépésként kitörölték a személyiségének bizonyos részeit, úgymint empátia, önálló gondolkodás stb, ez pedig nyilván nem tett jót az elméjének, pláne ha a kelleténél véletlenül többet töröltek ki. Második lépésként pedig a varázslatukkal Ventress rabszolgájává tették. A rabszolga varázslatot kisütötötte ugyan Dooku villáma, de ami már elveszett, azt nem állíthatta helyre.

 

Idéznék egyet a tegnapi és immár rég megbánt hsz-emből:

"Magyarázat mindig van a mi házunk táján."

Ebbe magamat is beleértem, mert én elfogadom és meg is tudom magyarázni, ha akarom saját magamnak és másoknak is.

De néha kicsit elmegyek fanyalgó irányba, ha valamire úgy érzem, hogy sántít.

Hopp, megint leírtam egy számotokra potenciálisan bántó szót, de ne írjátok le most légyszi, hogy "Csoli! nem sántít, max a féllábú kalóz, az sántít."

Mindent felfogtam, mindent értek, rosszat nem akartam, de időnként elsütök egy nagtívabb hangvételű hozzászólást, ennyi. "Gondolkodom, tehát vagyok-kételkedem, tehát vagyok"

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21. rész - Fivérek szinkronnal...

 

 

Star.Wars.The.Clone.Wars.s04e21.READNFO.WEB-DL.HUN.XviD-lbnd

http://data.hu/get/5087836/swtcw421hu.r00

http://data.hu/get/5087837/swtcw421hu.rar

 

720p

 

 

ui.: sokat kellett vágni, volt olyan jelenet ami kimaradt a szinkronilázásból, itt angol hang maradt magyar felirattal...

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.