Jump to content

A The Mandalorian sorozat

Ody Mandrell

Recommended Posts

• 1 month later...

Az Ewokos TV-filmek közül (össz-vissz kettő van ha jól tudom ;)) eddig csak a "Harc az Endoron"-hoz volt szerencsém, ami tényleg egy velőtrázóan rossz film. Többek között ennek köszönhetően jó ideig hanyagoltam az elődjének a beszerzését, ám most megtört a jég... végre láttam és kissé szégyellem is bevallani, de a maga módján tetszett. Persze mint SW film, jó nagy marhaság (lovak, mongúzok és baglyok az SW univerzumban?), de mint TV-nek készült családi film, ami föleg és elsősorban a gyerekeket célozza meg szerintem igenis müködik. Bár asszem ezt máshol nem fogom fennhangon hirdetni, mert még a végén megkapom, hogy "olyan elborult fan vagyok, hogy nekem minden tetszik ami SW" :D

A történet szerint egy család gépe lezuhan az Endor bolygón és a szülőket elragadja egy furcas lény. Miután a gyerekeket befogadják az ewokok, együtt megindulnak, hogy kimentsék a felmenőket a csúf Gorax karmai közül. Pár screen-shot az alkotásból:

A Bátrak karavánja nyitócime:

01-cim_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az ewokok, amint a lezuhant köztársasági hajóra bukkannak:

02-hajo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szegény Wicket elég ijesztően néz ki ezekkel a szemekkel (lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha az ep.6-ban ennél aranyosabb lett volna :D), és ezen az összképen még az se javit, hogy pár virágot tart a kezében:

03-wicket_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az Endor elég veszélyes hely. Például az ovatlan kiváncsiskodoknak ilyen méretes kigyók probálják leharapni a kezüket. Mint a filmből kiderül, ezek a fák odvában élnek:

04-kigyo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ám az előbbi lény, apró semmiség az erdő többi ragadozója mellett:

06-leny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ám az ewokok nem egy ijedős fajták. Simán felveszik a kesztyűt az éhes szörnyeteggel:

06-csata_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És győznek:

07-win_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A filmben megismerhetjük az Endor bolygó szépséges tájait is:

08-taj_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sőt, néhol egészen új arcát mutatja meg, ahogy az alábbi két képen is látszik:

010-taj2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

011-taj3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A Gorax lakóhelye

013-erod_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Beljebb húzodva pár túlméretezett lépcsőre...

016-lepcso_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

... és pár nem túl barátságos lényre találnak. Ezzel a pókocskával, Wicket személyesen küzd meg :D

015-pok1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Végül hőseink összefutnak magával Gorax-al is:

017-szorny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

...hogy aztán beköszönthessen a nagy happy end, amiben Wicket egy rögtönzött tánc-bemutatót is lejt nekünk :D

018-end_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként külföldön már megjelent DVD-n. Nem lenne egy utolsó dolog, ha itthon is kiadnák... :P

Edited by Ody Mandrell

• 1 month later...

McCallum megint nyilatkozott a TV sorozat ügyében. Ezuttal a SCI FI WIRE-nek és persze hozta a formáját: semmi konkrétum, sok ködösités (amiből ki tudja mi lesz igaz :D) Dehát ezért szeretjük :D

Szóval megint leszögezte a régi dolgokat: a két trilógia között, teljesen új szereplőkkel és sokatmondoan megjegyezte hogy gondolkodjunk fejvadászokban :D

Hát nem tom, én ettől a hírtől nem lett feldobódva...

"Fejvadászok, semmi szükség rájuk."

Ne aggódj,majd dezintegráljuk a felelőst.... :(

Edited by lipi

Pedig a fejvadászoknál jobb "kasztot" aligha találhattak volna imho. Mivel azok ugyanugy bekukucskálhatnak a születőben lévő Lázadokhoz és a Birodalomhoz is, ugyanakkor járhatják a saját utjukat is, igy jóval sokszinübbé lehet tenni a sorozatot.

Mondassz valamit......... :(

Mondjuk még megtoldhatnánk egy kis Jedi üldözéssel is.Ugyebár ez nyitva maradt a ROTS után,hogy vajon ki is élhette túl az order 66-ot.Ez talán utalás lehetne Vader későbbi.....-"nem dezintegrálva".... mondatára.

A drámainak nagyon örülök, hiszen ez remekül működik a BSG-ben is, remélem legalább így fog működni az SW-ben is.

A fejvadászoknak egyvalamiért nem örülök: nagyon sok EU író túlmisztifikálja a fejvadászokat. Lásd Boba Fett feltámadását és egyéb tulajdonságait, IG-88 Halálcsillagba épülését, stb. A filmekben viszont élő szereplők, főleg Jango óta, nem mítikus lények, akiktől ugyan tartanak a Solo félék, de korántsem olyanok, mint amilyennek az egyes EU könyvek lefestik őket.

Másrészt, amit Bomarr írt, az nagyon jó meglátás, ilyen téren valóban ők a leghasználhatóbbak.

Annyit beszélt erről, hogy egy sorozatban több lehetőség van egy-egy karaktert kibontani (hosszabb a filmidő). Zene. Ez tényleg elég sarkallatos pont, mert milyen is az SW JW zenéje nélkül? (Erről jut eszembe, hogy szedem a netről a JW kollekciót, de mire lejön, az még vagy két nap).