Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Régen írt sorozathoz zenét, akár most is megtörténhet :) De ha nem is írna, a létező SW témákat használnák vajon a sorozathoz? Nem tudom, de az lenne az igazi, ha ő írná a zenét. Bár vannak kétségeim :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kizártnak tartom, hogy Johnny írná a sorozat zenéjét. De azt is, hogy közreműködjön benne, annál neki kevesebb ideje van.

Utoljára a 70 években írt tv sorozathoz zenét. The Time Tunnel ment az m1-en az volt a legismertebb sorozat. Kivételt képez az olimpiák szignáljai, de azok mégis különlegességek.

 

Szerintem nem kell aggódni ez ügyben. Lucas mindig megtalálja a megfelelő embereket. Az ifjú Indy legyen örök példa, zeneileg rendben van, illeszkedik a stílusba, főtémája is hasonlít, a Raiders march-ra.

Ha meg nem csak a zenét nézzük, néhány lapossabb részen kívül, nagyon Idy-s lett az ifjú indy, nem lesz gond.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zene ügyileg nem esek kétségbe, van nagyon sok jó zeneszerző, ott van mindjárt Joel Goldsmith (ő szerzi a Stargate-ek zenéjét és a névrokonság sem véletlen Jerry Goldsmith és közte). Van még egy jó zeneszerző, de azt Odyra való tekintettel inkább nem írom be ;)

A zenére alapból két megoldás van. Az egyik, hogy úgy oldják meg, mint a Stargate-ben, vagyis felcsendülnek a film taktusai is, de áthangszerelve, átírva, később pedig már egyáltalán nem felbukkanva. Ezt a megoldást csak részben díjaznám. A másik megoldás a játékok formája, ahol az eredeti témák változatlan felhasználása (max a cselekményhez igazítva) mellett önálló zenéket is alkotnak. Én ezt a megoldást díjaznám leginkább, mert pl a Knights of the Old Republicnak és a Republic Commandonak ezzel a megoldással pazar hangulatot és játékkhoz képest nagyon fasza zenét teremtettek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én első változatot díjaznám.

Másodikat azért nem, mert a sorozatban, már most 100 óránál járunk, namármost, van kb12 órányi zenénk. Ezeket annyira elkoptatná a sorozat, hogy a filmben már sokkal kevesebb ereje lenne.

(pl Volt egy Boba Fettes pálya a Shadows of the Empire-ben amit alig bírtam kijárni, az a zene volt, mikor Luke mászkál a Bespin folyosóin, sokáig, megőrültem, attól a résztől. Játékba még ma is.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, de a KotOR-nál és az RC-nél viszont jól lett megoldva. Persze úgy kéne a második megoldást eszközölni, hogy csínnyán bánni a már meglévő témákkal és sok új zenét használni.

 

Tényleg, szerintetek az eleje milyen lesz? Futó szöveg, ahogy SW-hez illik, vagy ahelyett valami intrót láthatunk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, de a KotOR-nál és az RC-nél viszont jól lett megoldva. Persze úgy kéne a második megoldást eszközölni, hogy csínnyán bánni a már meglévő témákkal és sok új zenét használni.

 

Tényleg, szerintetek az eleje milyen lesz? Futó szöveg, ahogy SW-hez illik, vagy ahelyett valami intrót láthatunk?

Kotorral, nem játszottam sajnos. RC-ben valóban jól voltak megoldva, de az nem volt olyan nehéz játék, hogy kevésbé kedveljek egy zenét, amiatt, mert nehéz a pályarész.

 

Szerintem se legyen beúszó szöveg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
Az ISBN.net egy érdekes hírt közöl a tervbe vett tv sorozatról. Íme: ISBN A lényeg, hogy Kevin Smith és Mark Hamill is benne lenne.

ööö ez nem egy 2 évvel ezelőtti hír? :peace:

 

Kevin Smith egy SW rajongó rendező. Legjobb tudomásom szerint. Filmjei: Dogma, valamilyen Shop (ezt soha nem tudom megjegyezni, ebben van is egy SW-ről való diskurzus), stb.

 

Az ő filmje még a Jay and Silent Bob Strike Back, Mallrats, Chasing Amy, Clerks. (A Shop Stop és a Shop Show ezek közül vmelyikeknek a "magyar" címe...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ő filmje még a Jay and Silent Bob Strike Back, Mallrats, Chasing Amy, Clerks. (A Shop Stop és a Shop Show ezek közül vmelyikeknek a "magyar" címe...)

OFF

Köszi szépen :peace: Nem az első magyar címe egyik sem, mert azt rendesen lefordították Jay és Néma Bob visszavág címre.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Nekem megvan, anno amikor beakartam gyűjteni mindeni Star Wars-os filmet/ rajzfilmet akkor szedtem le a Holiday Special-lel, a 2 Ewokos filmes, és az Ewoks rajzfilmsorozattal együtt(ez még 2 évadot is megélt). A válaszom nos nézhetetlen vacak az egész, még sosem vitt rá a lélek, hogy 2 percnél többet nézzek belőle. De nem is lényeg, csak el tudom mondani, hogy megvan :( . Szerintem minden jóérzésű rajongó elkerüli ezeket messziről :peace::peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát most már nekem is megvan, de belenéztem és nem fogom megnézni. Elég szörnyűnek néz ki. Csak úgy mint az Ewoks, és társai...De legalább már megvan! :oops:

Én egyetlen egy Ewok rajzfilmet néztem meg, amikor Palpatine jön az egyik csillagrombolóra, és valami gonosz banda (vagy lázadó birodalmiak) merényletet terveznek ellene.

Majdnem sikerül megölniük az Uralkodót, de az utolsó pillanatban egy ewok-kommandó megakadályozza, hogy az ágyúval megsemmisítő lövést mérjenek a shuttlé-ra.

Ez a rész a SW világra való sok-sok utalás miatt egész nézhető...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ewok kommandó, az Elit Kommanó óta nem hallottam ilyen jót  :lol:

A Dark Empire képregény 1. számában is van egy ewok kommandó (a 12. oldal első panelének bal alsó sarkában, az AT-AT-tól balra és a 14. első paneljének jobb alsó sarkában) :lol:

 

Csak azt tudnám miért választotta Lucas éppen az ewokokat?? A Prequel előtt ők voltak a legkevésbé közkedvelt szereplők a filmből, erre csinált 2 egészestés filmet róluk és egy 35 részes sorozatot. :pfff: Aztán a sorozat DVD kiadására meg rátették a részek egynegyedét, azt is teljesen logikátlan sorrendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt tudnám miért választotta Lucas éppen az ewokokat?? A Prequel előtt ők voltak a legkevésbé közkedvelt szereplők a filmből, erre csinált 2 egészestés filmet róluk és egy 35 részes sorozatot. :)

Ha már itt tartunk igazán csinálhatnának egy egész estés gungan filmet is :para:

Egyébként mintha rémlene, hogy Lucas az egyik interjúban (talán az egyik VHS kiadvány elött?) bizonygatta, hogy az ewokok az egyik kedvencei az SW-ből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.