Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Jó hirek ezek... de egyre kiváncsibb vagyok, hogy egy sorozatnyi költségvetésből hogy tudják majd a filmek által magasra tett lécet tartani... bármennyire is tudjuk, hogy "csak" TV-filmek, azért egy gyengébb csillagromboló látvány vagy egy ötlettelenebb bolygó-kép fanyar szájizt hagyhat maga után... ugyanakkor mivel Lucas van az egész mögött tulzottan nem félek ettől és ráadásul biztató hirek szivárogtak most ki (újabb podrace :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

- A Halálcsillag tervei ismét feltűnnek ? hogy milyen formában, azt még nem tudni.

Lehet megfilmesítésre kerül a Halálcsillag terveinek ellopása? Vagy csak a birodalmi tisztek örömei és a lázadók félelmeiként lesz jelent. Teszem azt a bircsik marakodnak a vezetői posztért, a lázadók meg szervezik a tervek megszerzését.

Elvileg az építkezés titkos. Tehát ebből is lehetne kerekíteni egy szép sztorit, ahogy a lázadók felfedezik a létét, majd tervet dolgoznak ki a tervek ellopására. Persze ezt sokkal bővebben kifejteni! Izgin meg lehetne csinálni. :) Akár egy évad is rámehetne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért belegondoltatok, hogy milyen jó lesz majd minden héten várni a részekre, és kibeszélni azokat? A feliratkészítőkról nem is beszélve! Vajon ki fogja készíteni? Óriási megtiszteltetés lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre SW hírek!!! :)

 

- Lázadó bázisokat és csillagrombolókat is látni fogunk, ezek mellett Birodalmi tiszteket, rohamosztagosokat, beépített ügynököket is megismerhetünk majd.

Remek ötletnek tartom. A háború rengeteg lehetőséget ad, számtalan karaktert, eddig ismeretlen személyt ismerhetünk meg, és ha a pozitív EU húzásokat is beleviszik, akkor nagyszerű összeköttetést teremthetnek a hexalógia töréspontjánál. Bízom benne hogy egy árnyalt univerzum köszön vissza a sorozatokból is, és erre garancia lehet, hogy...

 

... A sorozatban kevesebb lesz a jó-rossz harc, inkább a karakterek lelkivilágára mennek rá, és az ő történetükre.

Azaz a karakterek nem tisztán jók és tisztán rosszak lesznek, hanem (várakozásaim szerint) a Birodalom oldalára sodródott, alapjában véve rendes tisztek, (és az ő szerepkonfliktusaik) vagy fejvadász szakmába menekülő köztársasági katona-tisztek, stb. Vagy éppen elviselhetetlen modorú lázadó-pilóták :) Ezt már nagyon várom!

 

- A Halálcsillag tervei ismét feltűnnek ? hogy milyen formában, azt még nem tudni.

Gondolom hologram formátumban :D Jó lenne látni, ahogy azt piros hologrammot féltve őrzött titokként adnák körbe a birodalmi tisztek (persze csak a beavatottak!) miközben a hierarchiában lentebb állók pletykaként suttognának róla, mint valami legendáról. Egyébként ha már legenda, bízom benne, hogy Anakin Skywalker története is pletykára ad majd okot. Hová tűnt, mi lett vele... és ki lehet ez a Darth Vader?

 

- Állítólag újabb pod verseny is lesz a sorozatban, illetve megismerhetjük egyiküket, név szerint Thall Joben- t . Ő anno a Droids sorozatban tűnt fel még a nyolcvanas években.

A név ismerős, de az idejét sem tudom, mikor hallottam utoljára... (mondhatnám stílusosan). A Pod-versenyt várakozással várom, noha egy ilyen alaposan megdobhatja a sorozat költségeit. Remélem, csak akkor csinálják meg, ha lesz rá pénz, és inkább kihagyják, ha nem fér bele egy igényes verseny a költségvetésbe. Egyébként szívesen vennék egy nosztalgiázást - fel-felvillanásokat egy pod-race-ből miközben a karakter kommentárt fűz hozzá. Vagy éppen ájultan fekszik, és mi meg felvillanásokként meg tudjuk hogyan is került oda, ahova. Ez biztos nem lenne olyan költséges, mint megkreálni egy teljes versenyt.

 

- Néhány EU kötődés is várható a történet során, melyek közül az egyik, a lázadó tábornok, Durron, aki az ismert EU karakter, Kyp Durron apja.

Kyp Durron és a híres Napzúzó... az apjára nem emlékszem, de örülök, hogy igyekeznek a Sorozatot összekötni az igényesebb EU szereplőkkel, ez egy jó támpont lehet, hogy ne mindenki legyen ismeretlen szereplő a rajongók számára.

 

- Közelebbről is megismerhetjük Papanoida bárót, akit az EPIII-ban Lucas alakított.

Na ez érdekes. Persze Lucas csak egy cameo erejéig tűnt fel a III. részben, mégis én már teljesen hozzászoktam az Ő Papanoidájához, kíváncsi vagyok, kit kerítenek a helyére (nyílván nem ő fogja alakítani.) Alternatív lehetőség, hogy csak mint háttérszereplő kerül a Sorozatba (beszélnek róla, említik a történetét, stb.)

 

- Várható Bib Fortuna és Oola (az a Twi?lek táncos lány, akit a Rancor megevett az EPVI-ban) felbukkanása is.

Ez is felcsigázott. Ha tartják magukat az EU-hoz, ez azt jelenti, hogy bemutatkozik a Ryloth bolygó is (ahonnan tudomásom szerint Oola származik) ami remek lenne, már persze, ha lesz pénz a megvalósítására. Továbbá bennem ez azt a kérdést veti fel, hogy pontosan mikor fog játszódni a sorozat a rendelkezésre álló 19 év intervallumában? Csak mert Oola nem tűnt túlságosan idősnek, (bár Twi'ilekeknél sosem tudni...), ami akár azt is jelentheti, hogy Lucasék inkább az EpIV közeli időszakokra fókuszálnak az EpIII közeli helyett. Vagy erről van már pontosabb infónk is?

 

- Boba Fett mellett még egy Mandalorian fejvadász is feltűnik majd.

A fejvadászok jöhetnek, minden mennyiségben. Bennük legalább akkora lehetőség rejlik, mint a csempészekben. Függetlenek, nyersek, rossz modorúak és igazán vagáááányak. :D

 

- Lesz egy Nabirre nevű, 20 éves férfi lázadó, aki természetesen rokona Padménak.

Jó-jó, de arra azért vigyázni kellene (szerintem), hogy ne essen a sorozat a brazil szappanoperák hibájába, azaz: mindenki ismer mindenkit. Legyen pár ilyen "kiemelt" szereplő, de a többség inkább az EU+Új szereplők közül kerüljön ki (ha lehet ilyen kérésem :D )

 

- A legtöbb meghallgatott színész fiatal, csak néhány középkorú található köztük.

Azért én örülnék, ha több lenne a rutinos, tapasztalt színész. A sorozatoknak mindig jól jön egy, az átlagból kitűnő alakítás (Ld.: Dr. House, Lost - Michael Emerson, Dexter - főszereplő, stb) egy-egy remek színész a hátán tud vinni egy egész évadot. Ha sok a fiatal, fennáll a veszélye, hogy nem lesz kiugró színészi teljesítmény, de ez majd úgyis elválik. Az elsődleges fontosságú szempont, hogy a történet szilárd lábakon álljon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként ha már legenda, bízom benne, hogy Anakin Skywalker története is pletykára ad majd okot. Hová tűnt, mi lett vele... és ki lehet ez a Darth Vader?

Igen, ebben szerintem is nagy lehetőségek vannak. Végre láthatnánk, hogyan reagálnak a "kisemberek" a közelmúlt 'történelmi' eseményeire. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ebben szerintem is nagy lehetőségek vannak. Végre láthatnánk, hogyan reagálnak a "kisemberek" a közelmúlt 'történelmi' eseményeire. :)

Igen... és ez valahol megint egy kicsit visszakanyarodás a régi trilógia felé... hiszen a prequelekben nagy hatalmú embereket láttunk, ahogy cselekedetikkel irányítják az eseményeket, míg a IV-V-VI résznek megvan az a sajátossága, hogy a főhősök többnyire egyszerű, mezei karakterek (paraszt fiú, csempész, vuki) egyedül Leia az, aki Hercegnői titulásával akár komoly hatalmat is felmutathatna, erre neki meg "véletlenül" szétrobbantatja a bolygóját Lucas, elvéve mögüle a hátteret.

 

Persze ezek az egyszeri hősök - szemben a sorozat jövőbeni hőseivel - valóssággal átformálják a történelmet, ez tehát alapvető különbség lesz a sorozatbeli karakterekkel szemben, mégis szerintem lesz hasonlóság a sorozat és trilógia között, főleg a nézőpontokban, az a fajta "sodródjunk az eseményekkel" feeling, amiben szerintem remek lehetőségek vannak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát. olvasva a fejtegetésedet 'milliónyi' ötlet merült fel bennem is. Szinte kimeríthetetlen tárház az SW univerzum. Gondolom az írók megbeszélésén nem csak kukán ültek egymással szemben. :) Én is inkább a kismeber szemszögét várom a sorozattól, azt, hogy egy totál átlagos lakója a galaxisnak (legyen az lázadó vagy birodalmi), miként látja a nagy dolgokat és a nagy embereket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, jól mondod Ody. Ilyen is kell bele. Én például szívesen venném ha Dokit is látnánk, illetve a kis társaságát amint hajókat bütyköl egy kis elszigetelt világon. :) (Ugye ő volt az aki szerepelt a Han Solo Hadjáratában és arról volt híres, hogy csempészek hajóit tunningolta fel rendje és módja szerint, hogy túljussanak a Birodalmi Rombolók eszén) :?

De ez csak persze egy a sok ötlet közül amit látnák. Lázadó pilóta, rohamosztagos karriert is szívesen látnék. :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ez a cikk író a CW 3D-re gondolt szerintem. Szokásosan nincsenek képben.

 

OFF

Tudnál valamit kezdeni ezzel a több soros aláírással? Inkább Te, mint én. :D

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szia, üdv a fórumon! :)

 

Egyetértek... a világmegváltó őrültség perspektívája már az EpIV-ben is nagyon bejött Lucasnak, most is izgatottan várom, mit hoz ki belőle. Hisz egy fejvadász galaxis történelem szempontjából zéró hatású küldetése is lehet olyan izgalmas, mint a halálcsillag felrobbantása :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv Jedisith!

 

Megfogtad a lényeget! A nagy dolgokat már tudjuk. Most nézzük a galaxis alsóbb osztályait. :) Ezekben a történetekben is van potenciál, még ha nem is akkora volumenben mint a filmeknél. Én is valami különlegesre számítok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Én Új vagyok a fórumon, de az előttem szólókkal egyet értek abban, hogy az lenne a legjobb, (legalábbis én annak örülnék) ha egy 'kis' ember szemszőgéből mutatnák be a SW Galaxy világát.

Az valami hihetetlen újat és nagyon nyújtana szerintem!

Ha jobban belegondolunk, Lucas eddig is próbált ezen a vonalon haladni.

Bár a kis-ember helyett inkább a droid szót használnám, hiszen C-3PO és R2 az első két szereplő, akit megismerhetünk, és ők azok, akik mind a 6 részben szerepelnek, valamint sokszor az ő szemszögükből láthatjuk a dolgokat.

 

Anakin egy rabszolga volt, Luke pedig egy farmerfiú, és lám, milyen dolgokba keveredtek...

egy fejvadász azért ennél "jobban keresi a bajt" szóval valószínűleg egy izgalmas történetre számíthatunk.

legalább is remélem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt egy hír nem olyan régen, ami a szereplők fiatal mivoltáról is szólt. Remélem nem járunk úgy, mint a Terminátor sorozattal! Nem valami tini hülyeség lesz az űrben, mert akkor meg se csinálják. Ti nem féltek ettől?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért tegyük azt hozzá, hogy a főszereplők sose voltak olyan hűde öregek a filmek alatt, sőt:

Luke: 19

Leia: 19

Anakin: 9

Padmé: 14

Obi-Wan: 25(?)

Szerintem ez is az egyik lényege a filmeknek, hogy az ifjú emberekből hogyan lesznek végül hősök (klasszikus mesei elem). Persze ne legyen belőle Narancstóvidék, vagy Merloes Theed, se Coruscant 90210.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Itt is lehet. Sőt, 100%, hogy lesz is, az is, hogy többen lesznek, mint a fiatalok. Ezek a karakterek lesznek valószínűleg az állandó mellékszereplők, vagy az évadonként visszatérő karakterek, esetleg olyan mellékszereplők, akik nem jelentősek, mégis mindig ott sertepertélnek. Azon túl, valószínűleg főszereplő is lesz pár (hiszen tudtommal még nincs lista a szereplőkről). S ezen szereplők listája nagyon hosszú lehet. Szóval, szerintem kár ezért aggódni, pláne most, mikor még tények sincsenek a kezünkben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.