Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Igen, a reboot elég sok rajongót szerzett a Star trek-univerzumnak, és nem mellesleg életet lehelt egy döglődő franchise-ba. Azért ennek ellenére remélem, hogy az új sorozat majd nem az alternatív idővonalban fog játszódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a reboot elég sok rajongót szerzett a Star trek-univerzumnak, és nem mellesleg életet lehelt egy döglődő franchise-ba. Azért ennek ellenére remélem, hogy az új sorozat majd nem az alternatív idővonalban fog játszódni.

Pedig szerintem abban fog. Sőt, mérget mernék rá venni, hogy a TNG-DS9-VOY éra alternatív síkjára visz majd el minket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként való igaz, nem biztos hogy a Star Trekből lehet következtetni. Egyrészt, ahogy írtad ott soha nem is volt változatos az univerzum etekintetben, másrészt a 23. század azért behatárol pár dolgot (a ferengiek, a kardassziaiak vagy a bajoriak pl. eleve kiesnek, ha jól rémlik).

A ferengik és a kardik nem esnek ki, hiszen a ferengikkel az NX-01 Enterprise már találkozott. És ugye bizonyos szemszögből nézve már az is egy alternatív idővonak, amit a borg és Picardék kreáltak. Persze, ez még nem jelenti azt, hogy a 2300-as évek helyett a 2200-as években történik meg a tényleges, hivatalos kapcsolatfelvétel, de a Narada bepofátlankodása után én annyira már nem tartom kizártnak, hogy jóval korábban kerülnek kapcsolatba. Ugye, a romulanokról is csak a 2266-ban derült ki, hogy a vulcaniak testvérfaja, viszont az új mozifilmekben ez Nerónak hála már köztudott tény 2233-tól kezdve.

A cardikat meg már biztos ismerik, mert a Star Trekben Uhura rendel egy Cardassiai Napfelkelte nevű italt. Plusz, az Enterprise-ban legalább kétszer említették őket, szóval már a 2100-as években közel kerülhettek a találkozáshoz, ha nem megtörtént a kapcsolatfelvétel. Az eredeti idővonalon sosem volt kanonizálva, hogy az mikor történt meg. Ennél fogva akár a bajoriakról is tudhatnak, bár itt azért kicsi a valószínűsége ennek, hiszen a cardik azért nem nagyon engedték, hogy mások betekintsenek a belpolitikájukba.

Viszont a cardassiaiak mégis kiesnek azért, mert aligha futhatnánk össze velük a Földön, a Vulcanon vagy bármilyen Föderációs hajón. Akárcsak a ferengik és a bajoriak, még az eredeti idővonalon, 2300-as évek vége felé sem voltak jellemzőek ilyen közegben eme faj képviselői. :) Ha jól emlékszem, mindhárom fajból csak egy-egy valaki képviseltette magát: Kira, Garak és Nog fordultak meg a Defianton.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ezek már homályosan rémlenek csak. Azt hittem, a kardikkal először csak a határháborúk során ismerkedtek meg.

 

A ferengiek azért esnek ki, mert a hivatalos kapcsolatfelvétel csak Picard-dal történt meg a 24. században. Archer legénysége soha nem ismerte meg, hogy melyik faj képviselői kábították el majdnem a teljes legénységet és próbálták kirabolni az Enterprise-t. Az eredeti idővonalban biztos, hogy pl. Kirk soha nem hallott a ferengiekről, és ezen szerintem Nero sem változtatott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nagyon is esélyes, hogy a Föderáció még jóval 2364 előtt eljut a hivatalos kapcsolatfelvételig Neronak hála. A Narada megjelenése ugyanis nem csak 800 ember életét - és ki tudja, hány klingonét, mert ugye Spock érkezése előtt 2258-ban szétbombázott 47 harcimadarat (ezeken valószínűleg több száz klingon halt meg). A Vulcan elpusztításáról nem is beszélve. A Narada megjelenése miatt a Föderáció és a Klingon Birodalom is agresszív technikai fejlesztésbe és terjeszkedésbe kezdett - ezt Marcus admirális mondta. Ezért bukkantak rá idejekorán Khanra is, aki aztán még inkább eltolta az idővonalat. Az Alfa és Béta kvadráns legmeghatározóbb állama agresszíven terjeszkedik, gyorsabb és erősebb hajókkal, mint az eredeti 2258-2259-es években. Ergo gyorsabban fognak messzebb jutni. És az Enterprise még csak most indult el az ötéves küldetésére. Mi a garancia, hogy ugyanabba az irányba indult el? Semmi!

Egyszerűen már semmi sincs kőbe vésve. Lehet, hogy sohasem lesz Enterprise D vagy E, lehet, hogy a Delta Kvadránsban a Stargazer fog bolyongani, Q-val Kirk találkozik, a Gamma Kvadránsba vezető féregjáratot a kardassziaiak őrzik majd a Terrok Norról Gul Dukat vezetésével, a Föderáció tagjaként, a borg semmiféle fenyegetést nem fog jelenteni, és a Domíniumot érkezésekor úgy pofán csapják az Alfa Kvadráns lakói, hogy az Alapítók ijedtükben megszilárdulnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre végső soron én a reboot-féle idővonalra még mindig csak érdekességként tudok gondolni. Az alap nálam továbbra is az eredeti idővonal. Most hogy így érzékletesen leírtad, miként változhatott meg a kvadráns politikája Nero beavatkozása miatt, azért valóban érdemes lenne ezt meg is nézni sorozatban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ferengik és a kardik nem esnek ki, hiszen a ferengikkel az NX-01 Enterprise már találkozott. És ugye bizonyos szemszögből nézve már az is egy alternatív idővonak, amit a borg és Picardék kreáltak.

 

Nem idéztem be az egész hsz-t, mert hosszú és nincs is messze :)

 

Azért azt figyelembe kell venni, Dzséjt, hogy az Enterprise eredetileg nem Star Trek-sorozatnak készült, csak a 3. évadtól lett a Star Trek-család része.

Ezért indul "szarvashibával", redős fejű klingonnal az egész cucc legelső jelenete, ezért szerepel benne borg és ferengi, és még sorolhatnám a kuszaságokat. Miután nem ST-sorozatnak szánták, így nem is kellett benne figyelembe venni a ST idővonalát.

 

Miután rájöttek az alkotók, hogy még az ismerős hajónév sem hozhat sikert a sorozatnak Star Trek "pecsét" nélkül, a 3. évadtól már ST-név alatt futott a sorozat - sajnos már így is késő volt, és az 5. szezon már megírt forgatókönyve most ott porosodik valaki fiókja mélyén, mert az alacsony érdeklődés miatt azt már nem forgatták le (legnagyobb sajnálatomra) :(

Az inzertből kiválóan látszik, az első két évadban még sehol a ST elnevezés, a 3. évadtól kezdődik a Star Trek: Enterprise felirat, és a főcímzene tempója is picit változik.

 

Az ENT 3. és 4. évadában gyakorlatilag azzal vannak elfoglalva az alkotók, hogy az első 2 évadban elkövetett hibákat - amik valójában nem azok, hiszen nem ST-nek szánták eredetileg - kijavítsák, legalábbis amennyit ki lehetett belőle javítani, hogy hozzápasszítható legyen valahogy a canon-hoz.

 

Ezt sokan nem tudják - te biztosan tudod, de sokan nem -, ezért is szidják ezt a sorozatot. Pedig értékes kis sorozat a befejezetlensége és "hibái" ellenére :)

 

Jeff Combs és Neelix (bocsánat, Ethan Phillips) pedig haláliak a ferengis részben, egyszerűen imádom őket, még ha a canon-ba nem is illik bele ez az epizód :D

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt figyelembe kell venni, Dzséjt, hogy az Enterprise eredetileg nem Star Trek-sorozatnak készült, csak a 3. évadtól lett a Star Trek-család része.

Amikor meghallottam ezt az idióta indokot a két csudamókustól, Bragatól és Bergmantól, ez volt a reakcióm:

http://www.youtube.com/watch?v=iNkrF43SZEU

Attól, hogy nem írják rá, hogy Star Trek, az még Star Trek marad. Ez ugyanakkora baromság, mint azt mondani, hogy ha az új Star Trekben átneveznénk a szereplőket, már nem is lenne Star Trek. A Star Trek világában játszódik, annak fajai, eszközei, hajói, eseményei, kifejezései, jellegzetességei vannak benne, ergo Star Trek. A két idióta hülyeségére nem kell bólogatni. Az Enterprise a Broken Bow első képkockájától a These Are the Voyages... utolsó képkockájáig teljes egészében Star Trek, annak is lett szánva. Minden kijelentés és magyarázkodás arról, hogy nem így van, kalapos baromság a készítők részéről, akik ezzel próbálták menteni, hogy valójában magasról sz*artak a rajongókra, csak meg akarták fejni őket.

 

Ha nem szánták volna Star Treknek, akkor a sorozat miért a First Contactból indul ki, miért van benne Csillagflotta, klingon, vulcani, fézer, fotontorpedó, traszporter, Vulcan, miért viseli magán az NX-01 Enterprise a Föderációs hajókra jellemző összes jegyet (és néz ki majdnem teljesen úgy, mint az Akira-osztály), miért van benne minden, ami minden Star Trek sorozatban? Baromság, na. A két hülye számtalan hülyeségéből az egyik. Legalább nekünk legyen annyi eszünk, hogy nem kajáljuk be ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, nevezheted a tényeket baromságnak, engem akár baromnak is, viszont attól még a tény tény marad. Nem akarták ezt a szériát a Star Trek égisze alá bevonni éppen azért, hogy ne kelljen figyelembe venni a ST idővonalát és fantáziálhassanak szabadon. Szar döntés volt, de akkor jónak vélték.

Akkor döntöttek mégis a ST mellett, amikor látták, hogy egy Star Trek-szerű sorozat nem állja meg a helyét, nem érdekli a népeket. A népnek Star Trek kellett.

 

Ez nem feliratozás kérdése, a felirat csak ennek a jelzésére szolgál.

 

És hogy miért vagyok ilyen biztos a dolgomban?

 

Életemben kétszer találkoztam személyesen az ENT Reed hadnagyát játszó Dominic Keating-gel, aki egy fantasztikusan jó fej, közvetlen srác és órákat lehet vele beszélgetni. Hát én beszélgettem vele, és kifaggattam erről a sztoriról. Szerintem meglehetősen hiteles forrás.

Szerkesztve: - DarthKirk
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű, én meg találkoztam a Forrest admirálist alakító Vaughn Armstronggal, Eric Stillwell-lel, aki több Trek sorozat epizódját és jegyzi, és ők egyszer sem találták állítani, hogy az Enterprise nem Star Trek-sorozat volt. ;) Amúgy definiáld már, milyen az a Star Trek-szerű sorozat. A Star Trek-szerű sorozat az az Andromeda Ascendant. De arra hiába írnád rá, hogy Star Trek, attól még nem lesz az.

A tény az, hogy az Enterprise-ban csak olyan dolgok vannak, ami egy Star Trek-sorozatban előfordulnak. Nevezheted nokedlinek vagy galuskának, tök mindegy, ugyanaz marad. És ezen az alkotók kínos magyarázkodása sem változtat. A címet végül azért rakták rá, mert jött Manny Coto és felvilágosította a két idiótát, hogy a rajongók nem kizsákmányolható hülyékből áll, mint ahogy ők hiszik. De mint látható, a sorozaton az sem segített, hogy Star Trek főcímet kapott. Ja, és az sem véletlen ám, hogy mindenhol a Star Trek címszó alatt szerepel a sorozat. Nem csak a 2-3. évad, hanem mind a négy. Azért, mert az elejétől a végéig Star Trek-sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sem a ferengi, sem a borg szál nem mondott ellent a későbbi eseményeknek. Maximum egyes rajongók húzták a szájukat, mert szerepeltetésüket erőltetettnek tartották.

 

Vaughn Armstrong, ha jól emlékszem, 2009-ben volt Magyarországon valami AXN-rendezvényen, ugye?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű, én meg találkoztam a Forrest admirálist alakító Vaughn Armstronggal, Eric Stillwell-lel, aki több Trek sorozat epizódját és jegyzi, és ők egyszer sem találták állítani, hogy az Enterprise nem Star Trek-sorozat volt. ;) Amúgy definiáld már, milyen az a Star Trek-szerű sorozat. A Star Trek-szerű sorozat az az Andromeda Ascendant. De arra hiába írnád rá, hogy Star Trek, attól még nem lesz az.

A tény az, hogy az Enterprise-ban csak olyan dolgok vannak, ami egy Star Trek-sorozatban előfordulnak. Nevezheted nokedlinek vagy galuskának, tök mindegy, ugyanaz marad. És ezen az alkotók kínos magyarázkodása sem változtat. A címet végül azért rakták rá, mert jött Manny Coto és felvilágosította a két idiótát, hogy a rajongók nem kizsákmányolható hülyékből áll, mint ahogy ők hiszik. De mint látható, a sorozaton az sem segített, hogy Star Trek főcímet kapott. Ja, és az sem véletlen ám, hogy mindenhol a Star Trek címszó alatt szerepel a sorozat. Nem csak a 2-3. évad, hanem mind a négy. Azért, mert az elejétől a végéig Star Trek-sorozat.

 

Talán nem kérdeztél egyenesen rá, azért nem mondták :)

 

Ne haragudj, Dzséjt, de a kommunikációd nekem nagyon támadó stílusú és arrogáns, nem értem, mi értelme van annak, hogy a másikat a padlóra küldd. Ettől több leszel? Valamint azzal, hogy ismételgeted a magad igazát, még nem lesz ám az úgy... :)

Ebbe a kommunikációs boxba, ne haragudj, nem megyek bele. Számomra a vita vita, nem a másik megsemmisítésére irányul. Nálad, úgy tűnik, igen.

 

Sajnálom, hogy ennyire nem bírod a pofámat ennyire ismeretlenül sem, de ez van, nem tudok pofát cserélni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így járnak azok a franchise-ok, amik hagyják, hogy Abrams rájuk tegye a mancsát. :D

Azért ez valahol nem semmi. Mondhatni, az elmúlt 50 év két legnagyobb, legmeghatározóbb sci-fi franchise-a van a gondjaira bízva. Ilyet sem mondhat el magáról mindenki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik nagyon, talán csak a zenét leszámítva. Mindenesetre SW-film előtt egy ST-trailer... Mi kell ennél több. :)

 

Igaz, Jake csak Dzséjt véleményét kérdezte, minek is szólok hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.