Ugrás a kommentre

Star Trek


Nute Gunray

Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?  

25 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik a kedvenc Star Trek-sorozatod?

    • Star Trek: The Original Series (TOS)
    • Star Trek: The Animated Series (TAS)
      0
    • Star Trek: The Next Generation (TNG)
      0
    • Star Trek: Deep Space Nine (DS9)
    • Star Trek: Voyager (VOY)
    • Star Trek: Enterprise (ENT)
    • Star Trek: Picard (PIC)


Ajánlott hozzászólás

Szombatra készülve mikor is megnézem a 3. részt, ma meglestem az elsőt a 2009-est. 7 év után most láttam másodszor(anno moziban néztem meg), hogy felelevenítsem az eseményeket.

Azt kell mondjam hogy ez valami elképesztően jó film még most is. Ha most indult volna a franchise még szerintem rajongó is lenék. Annyira zseniálisan minden buktatómentesen rebootolták a szériát hogy nekem aki addig nagyjából csokizott a ST-re, érdeklődést váltott ki, sőt. Igazából a 10-11 nagyfilm közül láttam mindegyiket, de a sorozatok közül egyiket sem. Érzelmileg meg mint valami kőbunkó ,leterített. Mégpedig ez a jelenet:

 

 

Mikor Kirk találkozik a jövőből jött Spock-al. Mikor elmondja hogy 129 évvel később mi lesz, meg hogy mély barátság fűzte őssze őt Kirk-el. Eszembe villant az a rengeteg kaland amit együtt átéltek a sorozatokban(igaz nem láttam őket ,de el tudom képzelni) a filmekben, és az amit az új idősíkon fognak még megélni. Mintha e két ember között olyan kötelék állna ami mélyebb a barátságnál , és ami minden idősíkon működik. Eléggé megható volt.

 

 

Amit még megjegyeznék hogy ezt is JJ. Abrams rendezte és az EP7-et is. Két külön világ(bár szerintem rengeteg hasonlóság van köztük), mégis Abrams mindkét franchise-ban otthon mozog. Azt tudom róla hogy sw-fan, de hogy Trekkes is lenne azt nem.

Szóval remek szórakozás volt ma estére, holnap jön a második rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két külön világ(bár szerintem rengeteg hasonlóság van köztük), mégis Abrams mindkét franchise-ban otthon mozog. Azt tudom róla hogy sw-fan, de hogy Trekkes is lenne azt nem.

Nem Trekkes, ezt csak azért akarta megrendezni, mert - akkor még úgy tudta -, hogy így kerülhet a legközelebb egy olyan filmhez, ami hasonlít a Star Warsra. A Star Trek és a folytatása igen sok SW-jegyet is magán visel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit még megjegyeznék hogy ezt is JJ. Abrams rendezte és az EP7-et is. Két külön világ(bár szerintem rengeteg hasonlóság van köztük), mégis Abrams mindkét franchise-ban otthon mozog. Azt tudom róla hogy sw-fan, de hogy Trekkes is lenne azt nem.

Szóval remek szórakozás volt ma estére, holnap jön a második rész.

 

Az lett volna a legjobb ha egyiket se rendezte volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg a húgom is így vagyunk ;)

 

JJ a legjobb dolog, ami a ST-kel történhetett

Hát azért én ezt vitatnám. Luke mondata rávilágított arra, hol itt a probléma. Amit ti szerettek, az nem Star Trek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy halott franchise-ot visszahozott a mainstream médiába, ráadásul rengeteg új rajongót szerzett. Nyilván nem ugyanaz a ST, mint előtte volt, de mivel az már jó ideje lejtőn volt (ha jól tudom), nem is olyan meglepő, hogy elvitték kissé más irányba. Neki köszönhető, hogy a ST újra menő, még ha nem is az a ST, amit a hard-core rajongók szeretnek.

 

Mellesleg ha jól tudom, akkor a TOS után a TNG is elég nagy váltás volt. Akkor nem tudom, hogy mi ez a nagy panaszkodás, hogy újra van egy kis stílusváltás. Ez a korral jár. Már nem 1960-at vagy 90-et írunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azért én ezt vitatnám. Luke mondata rávilágított arra, hol itt a probléma. Amit ti szerettek, az nem Star Trek.

Én meg ezt vitatnám, mert az, hogy mi a Star Trek, nem egyszerűen megfogalmazható. Eleve, már a TNG sincs köszönő viszonyban sem a TOS-sal, a DS9 meg az összes Trek közül (beleértve a Kelvin-idővonal Trekjeit is) a legmesszebb áll az eredeti koncepciótól. Szóval mi alapján nem Star Trek a Kelvin-idővonal három filmje? Mert nincs benne érthetetlen technoblabla és unalmas moralizálás? Az már rég nincs benne. Minden más ezekben is megvan. Kaland, pozitív szemlélet, humor, szerethető karakterek, látványos jelenetek, aktualitás.

Az eredeti Star Trek 60 éves. Aki azt sírja vissza, az rettenetesen el van tévedve, mert az a mai világban már egyáltalán nem állná meg a helyét. De a '80-as évek TNG-je sem, amit mi sem jellemez jobban, mint az első és a hetedik évad közötti hatalmas nagy kontraszt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem kell visszasírni a régi Star Treket, de ebből nem következik automatikusan az, hogy az Abrams-filmek előtt le kéne borulnia mindenkinek. A magam részéről mindkét eddigi film esetében volt hiányérzetem (főleg a forgatókönyv volt szerintem elnagyolt)

 

Arra akartam rávilágítani, hogy az nem releváns érv, hogy "azért jó az új Star Trek, mert én korábban utáltam a franchise-t, de Abrams filmjei rajongóvá tettek". A régi rajongók körében azért finoman szólva is megosztó a két film (ami persze nem kell, hogy érdekelje az új rajongókat, de akkor cserébe sem kell úgy reagálni egy régi rajongó véleményére, hogy "no comment......")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, nem kell visszasírni a régi Star Treket, de ebből nem következik automatikusan az, hogy az Abrams-filmek előtt le kéne borulnia mindenkinek. A magam részéről mindkét eddigi film esetében volt hiányérzetem (főleg a forgatókönyv volt szerintem elnagyolt)

 

Arra akartam rávilágítani, hogy az nem releváns érv, hogy "azért jó az új Star Trek, mert én korábban utáltam a franchise-t, de Abrams filmjei rajongóvá tettek". A régi rajongók körében azért finoman szólva is megosztó a két film (ami persze nem kell, hogy érdekelje az új rajongókat, de akkor cserébe sem kell úgy reagálni egy régi rajongó véleményére, hogy "no comment......")

Mint olyan ember, aki olyan 26-27 éve a Star Trek rajongója, azt hiszem, beleférek a régi rajongó státuszba - megkockáztatom, hogy én vagyok itt a legrégebb óta Trekkie. Szóval ezt érdemes észben tartani, mielőtt valaki "új rajongónak" találna titulálni engemet. Valóban nem releváns érv, hogy azért jó az új Trek, mert a régi nem tetszett - viszont elve, szerintem nem kéne régi és új rajongói megállapításnak sem lennie. Ez ugyanolyan elcseszett dolog, mint az SW-nél prequel-, original, sequel-rajongó.

Az sem releváns év, hogy a forgatókönyv elnagyolt. A Star Trek nem attól lett az, ami, mert kikezdhetetlen forgatókönyvekkel bírt, pláne nem a mozifilmek, de nem egy epizód borzalmasabb, mint a Star Trek 5, pedig az egy borzalmas film. A forgatókönyv maximum csak egy szempontból relevánsak: hogy milyen filmek. Ettől persze nem kell leborulni az új Trekek előtt sem, de azt kijelenteni, hogy bár ne készültek volna el, hát kérem, az no comment kategória. Mint ahogy az is, hogy "amit ti szerettek, az nem Star Trek." Ez pontosan ugyanaz, mint kijelenteni, hogy az ep1-2-3 nem Star Wars, csak mert nem tetszik, mert "elnagyolt a forgatókönyv" (bezony, ez az érv az ep1-2-3 mellett is fel szokott tűnni). És a "no commenttel" még rendkívül finoman fogalmaztam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra akartam rávilágítani, hogy az nem releváns érv, hogy "azért jó az új Star Trek, mert én korábban utáltam a franchise-t, de Abrams filmjei rajongóvá tettek". A régi rajongók körében azért finoman szólva is megosztó a két film (ami persze nem kell, hogy érdekelje az új rajongókat, de akkor cserébe sem kell úgy reagálni egy régi rajongó véleményére, hogy "no comment......")

 

Azért az túlzás, hogy régi rajongó lennék, mert inkább elsősorban Star Wars rajongónak tartanám magamat, de tisztában vagyok a Star Trek és az ehhez hasonló franchise-okkal. A TNG volt az első sorozat valóban amit láttam annak idején a 90-es években a Sky One csatornán. És nem örülök, hogy ugyanaz az ember rendezte mindkét új verziós kiadású filmet. Hasonló folyamat játszódik le mindkét franchise-nál, csak az új rajongók megtalálása. A vérbeli trekkesek is azt mondták mikor megtudták, hogy ő fogja rendezi a 7-et, rögtön azt mondták, hogy ti következtek a franchise tönkretételében. Dzséjt ezt lehet, hogy pont a Star Trek film kritikád kapcsán olvashattam. Az Ébredő Erő kapcsán írt kritikádban is kifogásoltad a Star Trek reboot-ot.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hasonló folyamat játszódik le mindkét franchise-nál, csak az új rajongók megtalálása.

 

Az ST egy haldokló dolog volt, abba új vért kellet pumpálni. Az SW nem, és a hetedik rész inkább szólt a régi nagy öregeknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az SW nem, és a hetedik rész inkább szólt a régi nagy öregeknek.

 

A prequel rajongókat is már lassan oda lehet sorolni. A negatív véleményemmel azért hozakodtam elő, mert a héten olvastam, hogy a retró szemüveges szeretne rendezni egy újabb Star Wars filmet, ami a Ren lovagokról szólna. Hát ne tegye.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt ezt lehet, hogy pont a Star Trek film kritikád kapcsán olvashattam. Az Ébredő Erő kapcsán írt kritikádban is kifogásoltad a Star Trek reboot-ot.

Valamit nagyon benézhettél, mert én soha az életben nem kifogásoltam a Star Trek rebootot, olyat meg pláne nem írtam, hogy "ti következtek". ;) Az ep7 kritikámban még csak meg sem említem az új Trekeket, se a régieket. Én pont, hogy imádom az új Trekeket, mi több, 2009 óta csak ezeket néztem meg, és pont emiatt drukkoltam már azelőtt Abramsnek, hogy egyáltalán felvetődött az ötlet, hogy ő rendezhetné. Vissza lehet keresni itt a fórumon, már a Lucasfilm felvásárlásakor feldobtam az ötletet, és a Star Trek volt az érvem mellette.

 

Az ST egy haldokló dolog volt, abba új vért kellet pumpálni.

Pontosan! Sőt, talán még pontosabb azt mondani, hogy halott volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valamit nagyon benézhettél, mert én soha az életben nem kifogásoltam a Star Trek rebootot, olyat meg pláne nem írtam, hogy "ti következtek". ;) Az ep7 kritikámban még csak meg sem említem az új Trekeket, se a régieket.

 

A "ti következtek" azt nem is te írtad, hanem valamelyik kommentelő, de valószínűleg nem a Lightspeeden hanem valamelyik hírportálon vagy közösségi oldalon. De ez a mondat biztos, hogy így hangzott el.

Szerkesztve: - tomcsi80
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az új film? Miértnem nézitek meg ehelyett a dumavihar helyett?

Csak Frenkie és én láttam?

 

Nem is bírom tovább, meg kell kérdeznem, de spoilerben kell, mert nekem új volt, amúgy a Nemzedékekben már van egy szösszenet ami valamilyen szinten kapcsolható ide, és bár a történetből nem árul el semmit, mégis extra, szóval

Sulu meleg?? Eddig is az volt?

én leseggeltem..

 

De magáról a filmről is beszélnék majd, mert nagyon bejött, jó ötletek, pazar látvány stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli,

 

 

Sulu most lett meleg. Viszont az eredeti sorozatban az őt játszó színész, George Takei meleg, az egyik legismertebb LMBT-aktivista Amerikában.

 

 

Pontosabban fogalmazva, az eredeti sorozatban nem foglalkoztak a szexuális beállítottságával - Sulunak sosem volt barátnője, szóval ugyanannyira lehetett meleg, mint heteró. Megjegyzem, az elfogadást és összetartást hirdető Star Trek rajongók egy része alaposan felzúdult ezen. Újfent no comment...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem Trekkes, ezt csak azért akarta megrendezni, mert - akkor még úgy tudta -, hogy így kerülhet a legközelebb egy olyan filmhez, ami hasonlít a Star Warsra. A Star Trek és a folytatása igen sok SW-jegyet is magán visel.

 

De nagyon utánanézhetett, vagy valaki profi segített neki, mert eléggé ST-s lett. Persze ezt csak a 10-11 film alapján mondom. Az meg egyértelmü hogy sok sw-s elemet beleszőtt. Bár az ST a régebbi, de pl a térváltás = fénysebességre ugrás, fézer = lézer stb. Meg szerintem sokkal kalandosabbb, akciódúsabb mint a régi ST-k.

Én úgy gondolom hogy Abrams nagysága abban rejlik hogy nemcsak hogy feltámasztotta és friss vérrel töltötte fel a franchise-t, hanem olyan ST-t addig mélységesen lecsokizó(bocsi ,tényleg nem érdekelt még a 10-11 film után sem, azokat is csak azért néztem meg mert kiváncsi voltam hogy pl neked miért tetszik) figurákban mint jómagam is érdeklődést váltott ki. Hazudnék ha azt mondanám hogy rajongó lettem, de sokkal jobban szórakoztat és több érdeklődést vált ki belőlem mint mondjuk a Halálos Iramban széria vagy a Marvel képregényfilmek.

 

 

 

Ma megvolt az Into Darkness is. Szintén zseniális filmnek tartom. Nagyon jól továbbszőtte a 2009-es film által lerakott alapot. Főleg Kirk és Spock kapcsolatát, amely mély barátsággá mélyül. Ráadásul felhozva egy olyan gonoszt(Khan) akitől a hideg ráz ki. Persze ehhez kellett Benedict Cumberbatch fantasztikus színészi játéka. Ha már színészi játék, hadd emljem ki Chris Pine(Kirk) és Zachary Quinto(Spock) alakítását. Mindketten nagyon ráéreztek a szerepükre. A csúcs pedig ez a jelenet volt:

 

Mikor Kirk megmenti az Enterprise-t és haldoklik az ajtó mögött, és Spock odamegy. Amit a két színész alakított az szerintem van olyan zseniális mint Harrison Ford és Adam Driver játéka a hídon közvetlenül Han halála elött.

 

 

Magáról a filmről rengeteg kérdés merült fel bennem, ötletelések ,gondolatok, de ezt majd holnap a 3. rész után amit nagyon várok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a válaszokat. Magam is meglepődtem, nem tagadom.

De nagyon finom megoldás volt a dolog érzékeltetésére.

A film nagy erőssége a szereplőgárda továbbra is. Telitalálat mindenki.

Spock és McCoy zseniális! :D Jól használták őket. Az új szereplők is jók! Simon Pegg és társa jó kis sztorit hozott össze és bár Justin Lin munkásságát nem ismerem, de most nem hibázott.

Óriási tisztelettel kezelték a múltat, finom és erősebb utalások nagyszerű összhangban voltak.

A "hógömb az űrben" hihetetlenül látványos, Krall titka nem rossz csavar, az akcíók lehengerlőek.

A 3D továbbra sem nagy szám nekem, de végre nem érződött sötétnek legalább. (Aktív 3D, 4K vászon)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is megnéztem az új filmet. Tetszett nagyon de eddig a 2009 -es film a legjobb utána az into darkness és utána ez.

Mintha fokozatosan visszavettek volna a tempóból. Az első film brutál gyors volt, addig itt már elég lassú a film. Pl az eleje nehezen indul be. Csodálkoztam is hogy nem egyből akcióval nyitunk.

A látvány nagyon jó volt. Pl az űrállomásnál leesett az az állam.

Nagyon örültem, hogy megemlékeztek Leonard Nimoy-ról.

A humor sajna kevesebb volt. Főleg Scottynál sajnáltam hogy kevesebb a humoros jelenete. McCoy és Spock párosa viszont nagyon jó volt.

 

Amúgy ez a film egy teljesen új történet, vagy egy régebbinek a feldolgozása? Mármint az érdekelne ezek az események az eredeti idővonalon is megtörténtek-e?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem történtek meg. Kivéve egy dolgot:

 

Az NCC-1701 USS Enterprise az eredeti idővonalon is elpusztult, bár ott Kirk robbantotta fel a klingonok miatt - és akkor a hajó már húsz éves volt, rég átesett egy teljes felújításon, iskolahajóként üzemelt és éppen készültek leszerelni. Kirk meg admirális, aki egy sor kihágás után lefokoztak kapitánnyá. Szóval a Kelvin-idővonalon lévő társa igen fiatalon, "eseménymentes" élettel a háta mögött ment el.

És Kirk később ugyanúgy megkapta az NCC-1701-A USS Enterprise-t, ami az elődjéhez hasonlóan ugyanúgy Constitution-osztályú volt, csak modernebb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor csoli, íme a sztori, amire várva-vártál. :)

 

Az alapok ismertek: Bryan Burk producer szeretett volna egy filmet az 50. évfordulóra, ami ugye idén van. Viszont ezt már nem rendezhette az előző két film direktora, J.J. Abrams, mert hát elment valami névtelen franchise-nak megcsinálni a kutya tudja hányadik részét, viszont azért produceri státuszban ott maradt, felügyelni a dolgok menetét. Az írás feladatát újfent Roberto Orci and Alex Kurtzman párosa kapta meg.

 

Abrams Rupert Wyattet, a Rise of the Planet of the Apps rendezőjét akarta megnyerni a filmre, de a Paramount inkább a John Boyega főszereplésével készült Attack the Block direktorát, Joe Cornish-t kereste meg az ajánlattal 2013 májusában, aki visszautasította az ajánlatot. Novemberben újra megkeresték, megint visszautasította.

 

Decemberben derült ki, hogy Kurtzman mégsem dolgozik a forgatókönyvön (éppen a The Amazing Spider-Man 2-n dolgozott), viszont beszállt a szkriptbe J.D. Payne és Patrick McKay. Ha az ő nevük nem cseng ismerősen, az nem meglepő, ez volt életük első filmes munkája. Nagy Star Trek-rajongók voltak, és Abramsnek köszönhetik, hogy bekerültek a projektbe, mert elkészítettek egy szkriptet a Bad Robotnak, és a rendező/producer (és a Bad Robot feje) így felfigyelt rájuk.

 

2014 áprilisában jött a hír, hogy Robert Orci lobbizik a film rendezésért, de a Paramount úgy szólván viszolygott az ötlettől, mert az író még sosem rendezett, és (nagyon helyesen) úgy vélték, talán nem az ötvenedik évfordulóra készülő, nagy költségvetésű Star Trek-filmmel kéne a szakmát megtanulnia. Viszont Orcit támogatta a Bad Robot (Abrams baromi jó haverja, még jó, hogy a cége támogatta…) és a film másik produkciós cége, a Skydance Productions.

 

Eljött 2014 augusztusa, és itt kezdtek el gyülekezni a viharfellegek. Elkészült az első szkriptváltozat – amiben a pletykák szerint a Föderáció és a klingonok közti háborúról szólt és visszatért Khan, meg az időutazásnak hála az öreg „Shatner” Kirk is megjelent volna (Shatnerrel állítólag beszéltek is, sőt, egyes pletykák szerint szerződése is volt már egy esetleges visszatérésről) –, de sehol sem volt még a rendező. Ennek ellenére megkezdődtek a szereplőválogatások és kitűzték a forgatás megkezdésének idejét: 2015. február. És a 2016 nyarára belőtt premiert is kihirdették.

 

Eljött december, Orci pedig megunva a várakozást – bár már dolgozott az előkészületeken, hivatalosan még nem kérték fel rendezőnek, azt a forgatókönyv elfogadásakor tették volna meg, azzal viszont nem volt elégedett a stúdió –, és visszalépet, egyúttal teljesen kiszállt az írói munkálatokból (azért producerként még maradt, hogy felvehesse a vaskos csekket). Valószínűleg elég csúnya összeveszések lehettek a háttérben.

 

Közben kiderült, hogy a TNG/DS9/VOY-érában Riker parancsnokot játszó, és két Star Trek-filmet (First Contact, Insurrection) is rendezett Jonathan Frakes lobbizik a direktori székért.

 

Szóval, két hónapra vagyunk a forgatás megkezdésétől, de a filmnek még mindig nincsen hivatalos rendezője, a Paramount a forgatókönyvvel is elégedetlen. Azonban a tapasztalt írójuk lelépett, az átírás feladata így két elsőfilmes íróra maradt.

 

Szerencsére az egyik gond még decemberben megoldódott, bár a rajongók a megoldástól dobtak egy hátast: Abrams a Halálos iramban-filmekkel ismertté vált akciórendezőt, Justin Lint kérte fel az akkor még cím nélküli (tizen)harmadik Star Trek megrendezésére. Ráadásul teljes mértékben szabad kezet adott neki, még azt is megengedte, hogy a kukába hajítsa a korábbi forgatókönyv-változatokat.

 

Lin élt is az alkalommal, és teljesen újrakezdett mindent. Úgy döntött, neki nincs szüksége klingonokra és romulanokra, itt az ideje valami teljesen újnak. Sokkal érdekesebbnek találta egy új faj és világ megalkotását. Ekkor született meg a cím is, amit tulajdonképpen a Scotty-t megformáló Simon Pegg adott neki, amikor megtudta, hogy Lin „mindenen túl” akar lépni.

 

2015 januárjában eldőlt egy hosszas kérdés: a filmet költséghatékonysági okokból nem Hollywoodban, hanem Vancouverben forgatják jórészt (erre azért volt szükség, mert az Into Darkness túl keveset hozott az Államokban). Egyúttal kiderült, hogy az új történetért immár Simon Pegg és a Dark Blue című sorozatot jegyző Doug Jung felel. Személy szerint Peggnek kifejezetten örültem, hiszen az általa írt (és főszerepet játszott) Shaun of the Dead, Hot Fuz, Paul és The World’s End nagy kedvenceim.

 

Pegg és Jung nem egyszerűen átírták a már kész könyvet, hanem miközben Pegg otthonában nézték a Star Trek epizódokat, bújták a Memory Alphát (a Star Trek wikioldala), új sztorit kanyarítottak a film köré. Céljuk igen változatos volt. Pegg elmondása szerint Orci története túl startrekes volt, túlságosan a rajongóknak szólt, ők pedig egy olyan forgatókönyvet kalapáltak össze, amit mások is élvezhetnek. Kicsit westernesre, kicsit thrilleresre vették a figurát, ugyanakkor próbálták belecsempészni a Star Trek szellemiségét, hogy méltó legyen egy ötvenedik évfordulós filmhez. Az új páros hozták be a filmbe Jaylah karakterét, akit Jennifer Lawrence Winter's Bone-beli szerepe inspirált. A nevét a színésznő becenevéről (J. Law) kapta.

 

A sok kavarás az alkotók körül végül azt eredményezte, hogy februárban nem kezdődött meg a forgatás, eltolták azt júniusra, és a tervek szerint szeptemberig kellett elkészülnie a film nyersanyagának. Márciusban Lin bevonta a projektbe Stephen F. Windon operatőrt, akivel együtt dolgozott a Halálos iramban-filmeken, ezzel leváltva Orci választottját, Claudio Mirandát. Lin ugyanígy leváltotta Kim H. Winther Nick Satrianóra a rendezői asszisztens székében, ezzel tulajdonképpen teljesen megújítva a Beyond produkciós vezetőit. Közben június 15-re tolták a június 1-jei forgatási kezdést.

 

Ez sem jött össze, végül csak június 15-én csapódott le először a csapó Vancouverben, és nem is sikerült befejezni a forgatást szeptemberben, az egészen október 15-ig elhúzódott, az utolsó jelenetet Dubaiban vették fel (ez volt a film másik helyszíne). Minderre azért volt, mert az új forgatókönyv után teljesen új színészeket kellett szerezni, új stábot felállítani, új helyszíneket szerezni és új díszleteket építeni. A Paramountot kicsit meg is rázta a dolog, hiszen azért helyezték Kanadába a forgatást, hogy spóroljanak, de a Beyond költségvetése ekkora már ott kezdte megközelíteni a Los Angelesben forgatott Into Darknessét. Persze, ha Los Angelesben maradtak volna, valószínűleg jóval drágább film készült volna.

 

Két nappal a film forgatási munkálatainak megkezdése előtt leszerződtették Michael Giacchinót, hogy harmadszorra is komponáljon zenét Star Trekhez, ám ezúttal teljesen másfajta muzsikát álmodott meg.

 

Az utóforgatásra 2016 márciusában, azaz négy hónappal ezelőtt került sor, és ekkor került bele a filmbe Shohreh Aghdashloo karaktere, Paris sorhajókapitány, a Yorktown állomás parancsnoka (de azért poén, hogy eme utóforgatás körül nem volt hiszti, mint a Rogue One-nál).

 

Nos, ez hát a helyzet. Annak idején a Paramount azért is bólintott rá 2013-ban a (tizen)harmadik film ötletére azonnal, mert úgy voltak vele, három év bőségesen elég idő egy jó mozifilm összekalapálására. Nos, igen, ha annyi nyűg van vele, mint ezzel volt. Mert ha azt vesszük, Justin Lin, Simon Pegg és Doug Jung tulajdonképpen másfél év alatt hozták tető alá a Star Trek: Beyondot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.