Ugrás a kommentre

Vicces és kedves dolgok


lipi

Ajánlott hozzászólás

Motorozik a fiú és a lány. Az elöl ülő fiúnak elromlik a kabátján a cipzár és a szél állandóan belekap. A barátnője azt javasolja neki, hogy fordítva bújjon a kabátba, így a szél nem tud belekapni. Így is lesz, mennek tovább, amikor egy kanyarban kicsúsznak. Egy közelben lakó fickó látja a balesetet, ő értesíti a rendőrséget.

- És élnek az áldozatok, mozog még valamelyikük?

- A pasi még mozgott, de amikor visszatekertem a fejét a jó irányba, az is elcsitult...

 

____________________________

 

Száguldozik egy motoros az országúton, amikor nekicsapódik a bukósisakjának egy veréb. A veréb elájul, a motoros megsajnálja és hazaviszi.

Otthon beteszi egy kalitkába, ad neki egy kis kenyeret, vizet, és elmegy munkába.

Kis idő múltán a veréb magához tér és körbepillant:

- Atya ég! Rács, kenyér, víz... Csak nem halt meg a motoros?

 

______________________________

 

Kisgyerek a repülőn a stewardessnek:

- Néni kérem, nem fogunk belezuhanni az óceánba?

- Dehogyis kisfiam, nem fogunk!

- De ha mégis, akkor nem fogunk megfulladni a vízben?

- Ugyan dehogy, van minden ülés alatt mentőmellény!

- És a cápák nem fognak minket bántani?

- Az ülés alatt van egy speciális kenőcs, azzal bekenünk téged!

- És így nem fog megenni a cápa?

- De igen, de remélhetőleg annyira elmegy tőle az étvágya, hogy minket már békén hagy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy riporter felmérést készít a műszaki egyetemen, hogy ki mennyi idő alatt tudna megtanulni japánul. Először a profot kérdezi meg.

- Hát, ha igazán belevetném magam, egy-másfél év alatt biztosan sikerülne.

Megkérdezi a tanársegédet.

- Hát, egy kis energia-ráfordítással lenne 9-10 hónap.

Meglát egy diákot, aki épp egy halom könyvvel a kezében megy a könyvtár felé. Neki is felteszi a kérdést. Mire a srác:

- Miért, holnap zárthelyi???

 

 

Öreg paraszt kint szántogat a mezőn. Egyszer csak az égen megjelenik egy sárkányrepülős. Öreg felnéz és rettentően megijed. Bekiabál a házba:

- Asszony, hozd a puskát, saskeselyűt látok!

A feleség illedelmesen kisiet a puskával. Az öreg hosszasan céloz... majd lő!

- Na? Eltaláltad - kérdi az asszony.

- Hát... hmmmm... nem tudom, de az embert már elengedte!

 

 

:)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám egyik műegyetemista ismerőse (a 60-as években), aki egy szót sem tudott japánul, fogadásból három nap alatt megtanulta a nyelvet annyira, hogy le tudta tenni az alapfokú nyelvvizsgát. :D Persze aztán kb 2-3 hét alatt szinte mindent elfelejtett... :lol:

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apám egyik műegyetemista ismerőse (a 60-as években), aki egy szót sem tudott japánul, fogadásból három nap alatt megtanulta a nyelvet annyira, hogy le tudta tenni az alapfokú nyelvvizsgát. :D Persze aztán kb 2-3 hét alatt szinte mindent elfelejtett... :D

Nem tudom a '60-as években, hogy volt, de manapság úgy tudom a japán nyelvvizsgázás úgy működik, hogy az ember megírja az írásbelit, aztán azt kiküldik Japánba és ott javítják. Szóbeli azt hiszem nincs is. Meg talán alapfokú szintű sem. Valamint magyar szemmel a japán nyelvtan alapjai nem olyan nehezek, mint más nyelveké, mert a ragozás hasonló elven, a szavak végén történik mint nálunk. Persze ez semmiben nem kisebbíti az illető érdemeit, nem azt akartam belőle kihozni, csak rávilágítani, hogy az első hangzás ellenére nem olyan lehetetlen, mint ennyi idő alatt klingonul megtanulni. :D Az utolsó 2-3 nap alatt meg bármilyen vizsgára marha sokat lehet tanulni. :)

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alátámasztani tudom. Az én tanulási módszer (ami meglehetősen jónak számít mifelénk) annyiból áll, hogy feldolgozom az anyagot egy 7 alatt napi 1 órát (max! többet nem tudok) tanulva, aztán az utolsó nap összefoglalom magamban, a vizsga előtti órákban meg úgy átpörgetem a fejemben, hogy 4-esnél, 5-ösnél rosszabb jegyet nem nagyon szoktam kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alátámasztani tudom. Az én tanulási módszer (ami meglehetősen jónak számít mifelénk) annyiból áll, hogy feldolgozom az anyagot egy 7 alatt napi 1 órát (max! többet nem tudok) tanulva, aztán az utolsó nap összefoglalom magamban, a vizsga előtti órákban meg úgy átpörgetem a fejemben, hogy 4-esnél, 5-ösnél rosszabb jegyet nem nagyon szoktam kapni.

 

És ez hosszútávon is beszokott válni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én alátámasztani tudom. Az én tanulási módszer (ami meglehetősen jónak számít mifelénk) annyiból áll, hogy feldolgozom az anyagot egy 7 alatt napi 1 órát (max! többet nem tudok) tanulva, aztán az utolsó nap összefoglalom magamban, a vizsga előtti órákban meg úgy átpörgetem a fejemben, hogy 4-esnél, 5-ösnél rosszabb jegyet nem nagyon szoktam kapni.
Nálam meg az vált be anno, hogy a csoportból ketten-hárman összefogtunk, mindenki átnézte az anyagot az adott idő mínusz 2 nap alatt, rendszerezett, puskát írt belőle, aztán az első "mínusz-napon" összejöttünk valamelyikünknél, és felváltva elmondtunk egy-egy témát, ami eszünkbe jutott, a puskát használva - ha gondolkodtatós volt a tárgy, akkor meg is beszéltük. Utána másnap mindenki otthon még egyszer átnézte, és aztán a vizsga már nem volt gond. Ez a legszivatósabb tárgyaknál is működött, sőt azoknál a legjobban. És az ember nem is érezte magát olyan elhagyatottnak vizsgaidőszakban, mint azelőtt, mielőtt kitaláltuk a barátaimmal, hogy így fogunk tanulni. Ja, és 4-5-nél mi sem kaptunk rosszabb jegyet. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ha gondolkodtatós volt a tárgy, akkor meg is beszéltük.

Piszok sokat tud segíteni az átbeszélés, a tesóm azért tette le simán a töri érettségijét, pedig nagyon rezgett nála a léc utolsó év végén. Pont olyan tételt húzott, amit átdumáltunk, és penge volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is hasonlóan tanultam/tanulok (ha már holtáig tanul az ember :D ), mint Donát. Sose kellett magolnom (na jó, verseket kellett volna), ami szerencse, mert a bemagolt dolgokat mindig elfelejtettem már másnapra, ami azért kellemetlen volt egy versnél, ha pl. a következő nap kerültem csak sorra (és mivel Valyon vagyok, ez baromi sokszor megesett, hála az ABC-nek...). De ha nem kellett magolni, vagyis értelemmel tanulhattam, akkor piszok gyorsan ment. Az érettségire egy hét alatt felkészültem, a későbbi vizsgákra már annyira sem törtem magam (révén számtech volt). Sőt, olykor tanulnom sem kellett, mert ami érdekel, azt elsőre megjegyzem és hónapok, évek múlva is el tudom mondani. Így például az érettségi előtt irodalomból és nyelvtanból elő sem vettem a könyveket, se a füzeteket, és mégis mindkettőből jó jegyet szereztem (szóbelin mindkettő négyes, írásbelin irodalom hármas, nyelv négyes). Viszont az évszámokkal mindig bajban voltam, azokat be kellett magolni, ami ugye nem ment (a számokkal úgy alapból hadilábon állok; ha nem tudom őket valamihez kötni, képtelen vagyok megjegyezni). Így érdekesen hangzottak a felelteim pl. történelem órán, mikor évszámok nélkül mondtam el egy-egy eseményt (maximum azt mondtam, hogy az 1500-as évek körül vagy kb. 600-ban; a díjnyertes meg az volt, mikor benyögtem: valamikor Krisztus előtt :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katonai bölcseletek:

"Egy megcsúszó fogaskerék miatt az M203-as gránátvető a legváratlanabb pillanatokban is elsülhet. Ez igen népszerűtlenné tudja tenni az embert az egysége megmaradt részében." (az amerikai hadsereg megelőző karbantartási magazinjából)

 

"Célozzon az ellenség felé!" (egy amerikai rakétavetőre nyomtatott használati utasítás)

 

"Ha a biztosító szeget kihúztuk, Mr. Gránát már nem a barátunk többé." (az amerikai tengerészgyalogságnál)

 

"A B-52-esekről leoldott bombakazetták nagyon-nagyon pontosak. Eddig még mindig mindegyik eltalálta a talajt." (az amerikai légierő egyik fegyverkezelője)

 

"Ha az ellenség lőtávolon belül van, akkor te is." (Infantry Journal)

 

"Általánosságban nem javasolt olyan terület fölött katapultálni, amit épp most bombáztunk le." (az amerikai légierő kézikönyvéből)

 

"Próbálj meg jelentéktelennek tűnni, hátha kevés a lőszerük." (Infantry Journal)

 

"Nyomjelzős lövedékek használatakor nem csak te látod, hogy merre szállnak a lövedékeid, hanem az ellenség is, hogy honnan indultak!" (az amerikai hadsereg egyik fegyverkezelője)

 

 

"Tekintsük az 5 másodperces időzítőket 3 másodperceseknek!" (Infantry Journal)

 

"Sose legyél első, sose legyél utolsó, és sose jelentkezz önként!" (egy amerikai haditengerész)

 

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)

 

"Ha a támadás feltűnően jól halad, csapdába sétáltok." (Infantry Journal)

 

"Soha egyetlen harcra kész egység sem felelt még meg a szemléken." (Joe Gay)

 

"Minden hajó lehet aknamentesítő... egyszer." (ismeretlen)

 

"Soha ne hívd fel rá a szakaszvezető figyelmét, hogy nincs semmi dolgod!" (egy tengerészgyalogos újonc)

 

"Soha ne vond magadra az ellenség tüzét! Az ilyesmi ingerültté teszi a körülötted tartózkodókat." (a bajtársaid...)

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek nagyon jók, bár párat már ismertem :D

 

Nem t'om, volt-e már. A repülés néhány szabálya:

1. A felszállás lehetőség. A leszállás kényszer.

2. A botkormányt előre tolva, alattunk a házak mérete nő, hátrahúzva pedig csökken. Huzamosan hátrahúzva tartva a kormányt, a házak ismét nőni kezdenek.

3. A repülés nem veszélyes, csak a lezuhanás az.

4. Jobb lent lenni és azt kívánni, bárcsak fent lennénk, mint fordítva.

5. Egy repülőgépen csak akkor feleslegesen sok az üzemanyag, ha lángra kap.

6. A gép orrán lévő légcsavar a pilótát hivatott hűteni. Ha leáll, a pilóta rögtön izzadni kezd.

7. Bizonytalan helyzetben tartsd a repülési magasságot. Az éggel még soha senki nem ütközött.

8. A "jó" leszállás az, ami után saját lábon elhagyható a gép. A "nagyszerű" leszállások pedig azok, amelyek után a gép tovább használható.

9. Amennyire csak lehet, törekedjünk arra, hogy a gép hegyes vége mindig előre álljon.

10. Azt, hogy kerekekkel felfelé szálltál le onnan veszed észre, hogy a rámpához csak teljes gázzal tudsz eljutni.

11. A túlélés valószínűsége fordítva arányos a leszállási szöggel. Minél meredekebb szögben száll le a gép, annál kisebb az esély a túlélésre és fordítva.

12. Soha ne engedd a gépet leszállni olyan helyre, ahova agyilag már öt perccel korábban meg nem érkeztél.

13. Tartsd távol magad a felhőktől. Megbízható források szerint a hegyek előszeretettel bujkálnak a felhők között.

14. Törekedjél arra, hogy leszállásaid száma egyenlő legyen a felszállások számával (lásd az 1. pontot is).

15. A sima leszállásnak három egyszerű szabálya van, de ezeket sajnos senki nem ismeri.

16. A helikopterek nem tudnak repülni, csak olyan randák, hogy a föld egyszerűen taszítja őket.

17. Ha az ablakból csak körbe-körbe forgó talajt látsz és az utastérből a zűrzavar hangjai szűrődnek, akkor a dolgok nincsenek egészen rendjén.

18. A gravitáció nem ötlet, hanem természeti törvény, amely ellen fellebbezésnek helye nincs.

19. A sebesen zuhanó alumínium tárgy kontra mozdulatlan föld csatát eddig mindig a föld nyerte meg.

20. A józan döntőképesség alapja a tapasztalat. Sajnos a tapasztalatot a rosszul meghozott döntések gyarapítják.

21. Tanulj mások hibáiból. Nem fogsz annyi ideig élni, hogy valamennyit magad is elkövessed.

22. Légy éber! Így is lesz mindig valami, ami elkerüli a figyelmedet.

23. Egy pilóta számára leghaszontalanabb három adat: a gép feletti magasság, a kifutópályán megtett úthossz és a tized másodperccel előbbi pillanat.

24. Vannak öreg, és vannak bátor pilóták. De öreg bátor pilóták nincsenek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.