Ugrás a kommentre

2x17 - Shroud of Darkness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az inkvizítorok ugyanott mentek be, ahol Kananék. Két szintje van, vagyis, pontosabb úgy mondani, hogy két szinten van bejárata.

 

A Reconban érdekes dolgokat feszegetnek megint. Például, hogy az írók úgy képzelték, hogy Kananre tulajdonképpen Yoda szabadította rá a látomását, hogy eképpen okítsa. Ebben van is ráció, hiszen Kanan ugyanúgy azt az oktatóanyagot kapta meg, mint Ezra: ne harcolj, vagy legalábbis, ne úgy, hogy karddal hadonászol. Kanan megértette - Ezra nem -, és a látomáson keresztül tulajdonképpen Yoda ütötte lovaggá Kanant.

Nekem ez mondjuk kicsit nyakatekert, jobban tetszik az, hogy az Erő mutatta meg mindezt Kanannak, és végül az hagyta jóvá, hogy ő is a Jedi Rend Lovagja legyen.

Nekem tetszik a Yodás verzió, főleg, mert ugyanazokat a szavakat használja, mint a Genndy-féle cw-ban!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan és Ezra mikor először jártak itt, akkor is Yodával léptek kapcsolatba a világos oldal részéről és az Inkvizítorral léptek interaktusba a sötét oldal képviseletében.

Akkor még emlékszem is, hogy a kézenfekvőségén túl még fel is merült bennem a kérdés, hogy miért rajta keresztül mutatja meg magát a sötétség. Azt hittem a válasz az, hogy a spirituális kaland részben hőseink ismeretein múlik és vízióik abból is építkeznek, ami a fejükben van..

Ez a rész felvetett egy gondolatot: az Inkvizítor jelenléte Kanan víziójaként jelentkezett, de ugyanúgy " valóság" volt mások számára is a rész végén.

Szóval ki volt az Inkvizítor korábban? Templomőr. Jedi-lovag.

Biztos, hogy Coruscanton? Mi van, ha speciális kapcsolata van a Lothali templommal?

Egy templomőr a nevéből adódóan több helyen is teljesíthet szolgálatot.

Talán így úszta meg a Coruscanti mészárlást és csak utána lett a sötét oldal szolgája?

Hogy akkor miért nem tudott erről a templomról? Talán itt bukik a teóriácska..De talán tudott róla, csak Vaderék nem kérdezték.. ;)

De az tény, hogy Ő valamiért főszereplője a helynek!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is a coruscanti Jedi Templomban volt őr, mert eddigi információink szerint csak ott teljesítettek őrséget Jedik. A Devarornon például simán csak mezei Jedik voltak, Illumon senki, és ez a templom is nagyon elhagyatottnak tűnt - ami persze nem csoda, tizenöt évvel a Jedik kiirtása után, de úgy értem, hogy itt talán már a Köztársaság idején sem voltak állandó jelleggel Jedik. Szerintem ez is olyan templom, mint az ilumi, alkalomadtán használták, de nem állandó használatra volt a birtokukban.

 

A főinkvizítor meg érzésem szerint azért jelent meg ennyiszer Ezrának és Kanannak, mert afféle nemezisük volt. Ezra általa ismerte meg a gonoszságot, a Sötét Oldal arcát, valószínűleg Kanan számára is ő volt az első Sötét Oldalt képviselő harcos. Ne feledjük, nem sok Jedi volt olyan kiváltságos, hogy több ízben is találkozott több Sith-tel. A legtöbb Jedi eggyel sem találkozhatott, de még a Sötét Oldal más követőivel sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

itt talán már a Köztársaság idején sem voltak állandó jelleggel Jedik. Szerintem ez is olyan templom, mint az ilumi, alkalomadtán használták, de nem állandó használatra volt a birtokukban.

 

Ez nagyon valószínű. Ez is egyfajta "vizsgáztató templom", Illumon ugye a kristály megszerzése a próba itt meg a Sötét oldal kísértésének legyőzése. Gondolom a mesterek akkor látogattak csak ide amikor a padawanjuk elérte ezt a szintet, ugye az sem elhanyagolható, hogy közösen kell kinyitniuk, ez már a vizsga része lehet. Valamint még az is a Jedik állandó jelenléte ellen szól, hogy azért az a templom nem egy nagy "wasistdas" folyosókból és kis termekből áll, nem nagyon tudom elképzelni mit kellene ott őrizni, ellentétben a coruscanti-val. A lothali templom inkább spirituális jellegű templom elmélkedésre való míg a coruscanti gyakorlati feladatokat is ellát.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon valószínű. Ez is egyfajta "vizsgáztató templom", Illumon ugye a kristály megszerzése a próba itt meg a Sötét oldal kísértésének legyőzése. Gondolom a mesterek akkor látogattak csak ide amikor a padawanjuk elérte ezt a szintet, ugye az sem elhanyagolható, hogy közösen kell kinyitniuk, ez már a vizsga része lehet. Valamint még az is a Jedik állandó jelenléte ellen szól, hogy azért az a templom nem egy nagy "wasistdas" folyosókból és kis termekből áll, nem nagyon tudom elképzelni mit kellene ott őrizni, ellentétben a coruscanti-val. A lothali templom inkább spirituális jellegű templom elmélkedésre való míg a coruscanti gyakorlati feladatokat is ellát.

Vader azért megjegyzi, hogy az Uralkodó elégedett lesz a felfedezett templommal, tehát nem értéktelen.

Lehet azért bent egy, s más. Holokronok, sőt, amiről biztosan tudunk, hogy van bent; az fénykardkristály.

Szóval ez a templom máris többfunkciós, az Illumi templom szerepét simán betöltötte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader azért megjegyzi, hogy az Uralkodó elégedett lesz a felfedezett templommal, tehát nem értéktelen.

Lehet azért bent egy, s más. Holokronok, sőt, amiről biztosan tudunk, hogy van bent; az fénykardkristály.

Szóval ez a templom máris többfunkciós, az Illumi templom szerepét simán betöltötte.

 

Egy szóval sem mondtam, hogy értéktelen, de amiért érdemes lenne őriztetni nincs benne szerintem. Amit biztosan tudunk, hogy volt benn egy fénykard kristály.

Hopp, most esett le: nyilván nem voltak állandóan Jedik ott különben nem lennének ott a csontvázak, legalábbis én nem nagyon tudom elképzelni a Jedi Rendről, hogy tétlen hagynak meghalni valakit pláne nem egy közülük valót csak azért mert a padawanja eltévedt.

És mivel ilyen alkalmi látogatásokra van tervezve a hely nem értem miért hagynának ott Holokront vagy ha ott is hagyták Yoda miért nem mondja el Kananéknak mikor láthatóan szükségük lenne rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom számára minden (egykori) Jedi Templom képvisel értéket, ha más nem, szimbolikus jelentősége van. Minél többet uralnak ezekből, annál teljesebbnek érezhetik a sikerüket és dominanciájukat. Na meg persze az ilyen "Erőgócpontok" az arra érdemeseknek azért kecsegtetőek. Ezen kívül viszont szerintem se volt túl "gazdag" ez a templom. A holokronokat meg is érezték volna, szóval aligha volt az épületben. A fénykardkristály meg olyan dolog, hogy nem tudjuk mennyi volt belőle, az Illum-iban sok, itt lehet csak kevés. A csontvázak amúgy szerintem inkább amolyan legendák. Pontosabban a sztori, amit köré kerítettek. Nekem nemigen passzolna a képbe, hogy az eltévedt tanítványok miatt a mesterek is ott lelték halálukat, ellenben tanmesének és mítosznak tökéletesen hangzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Birodalom számára minden (egykori) Jedi Templom képvisel értéket, ha más nem, szimbolikus jelentősége van. Minél többet uralnak ezekből, annál teljesebbnek érezhetik a sikerüket és dominanciájukat. Na meg persze az ilyen "Erőgócpontok" az arra érdemeseknek azért kecsegtetőek. Ezen kívül viszont szerintem se volt túl "gazdag" ez a templom. A holokronokat meg is érezték volna, szóval aligha volt az épületben. A fénykardkristály meg olyan dolog, hogy nem tudjuk mennyi volt belőle, az Illum-iban sok, itt lehet csak kevés. A csontvázak amúgy szerintem inkább amolyan legendák. Pontosabban a sztori, amit köré kerítettek. Nekem nemigen passzolna a képbe, hogy az eltévedt tanítványok miatt a mesterek is ott lelték halálukat, ellenben tanmesének és mítosznak tökéletesen hangzik.

 

Igen én is gondoltam az "Erőgócpont"-ra mint jelentőségre, de azt meg megint nem érdemes őrizni, mert azt nem nagyon tudják ellopni. :) A fénykardkristálynak igazából nem érzem jelentőségét a Birodalom számára. Vader kardjában van, az Inkvizítorokéban van, még gondolom tartaléknak is van valahol egypár raktáron, másfajta felhasználási lehetőség meg nem nagyon van eddigi tudomásom szerint, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon szükségük lenne rájuk.

De ha a mesterek halála mítosz, tanmese akkor miért vannak ott a csontok?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is gondoltam az "Erőgócpont"-ra mint jelentőségre, de azt meg megint nem érdemes őrizni, mert azt nem nagyon tudják ellopni. :) A fénykardkristálynak igazából nem érzem jelentőségét a Birodalom számára. Vader kardjában van, az Inkvizítorokéban van, még gondolom tartaléknak is van valahol egypár raktáron, másfajta felhasználási lehetőség meg nem nagyon van eddigi tudomásom szerint, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon szükségük lenne rájuk.

De ha a mesterek halála mítosz, tanmese akkor miért vannak ott a csontok?

Pedig van, a Halálcsillagok szuperlézerét óriás kyber kristályok hozzák létre. A TCW-ben is volt ilyen az utapaui sztoriszálban, és már a Rebelsben is előkerült a téma a Breaking Ranksben. Ugyan ott nem tudni, hogy kyber kristályokat vagy csak egy nagyot szállított, de ott is kyber kristályok miatt kellett lecsapni a konvojra.

Viszont az, hogy a templomban van kristály, nem nagy dolog, mert ez bányászható cucc. Minek őriztetni olyat, amit a földből ki is túrhatsz kisebb-nagyobb szerencsével? A Lothal amúgy részben pont azért fontos bolygó, mert az Illumhoz hasonlóan jelentős kyber kristály lelőhely.

A mesterek halála szerintem nem csak tanmese, tényleg ott haltak meg. Mítosz akkor lenne, ha nem lennének ott a csontvázak. Hogy durva? Ez van. Az illumi jégbarlangban is bent lehet ragadni hónapokra, felteszem, az ifjak azt is nehezen viselnék. A Jediknek azért megvan a maga "sötét oldala." Kölyköket küldenek háborúba, a kiképzéseik egyike-másika életveszélyes, stb. Nem sz*rral gurigáznak, az hét szentség. :D

 

Csoli: ne felejtsd el, hogy a főinkvizítor csak Ezrának és Kanannak jelent meg, mert hozzájuk kötődik. Ahsokának Darth Vader mutatkozott meg, mert hozzá meg ő köthető. Ha a helyszín szempontjából fontos lenne a főinkvizítor, akkor nem valószínűbb, hogy Ahsokának is ő jelenik meg, mint az, akinek még annyi köze sincs a helyhez, mint szegény ex-Jedi templomőrünknek? Nem kell túlmisztifikálni. Azért jelent meg Ezrának és Kanannak, mert az ő nemezisük volt. Ő képviselte a félelmüket, mindkettőjükét. Ezra félt, hogy megöli a barátait, Kanan félt, hogy megöli Ezrát és elbukik, mint Jedi - ez a két kétség az első évadban végig gyötri Kanant, és az utolsó párbajuknál is megmutatkozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig van, a Halálcsillagok szuperlézerét óriás kyber kristályok hozzák létre. A TCW-ben is volt ilyen az utapaui sztoriszálban, és már a Rebelsben is előkerült a téma a Breaking Ranksben. Ugyan ott nem tudni, hogy kyber kristályokat vagy csak egy nagyot szállított, de ott is kyber kristályok miatt kellett lecsapni a konvojra.

Viszont az, hogy a templomban van kristály, nem nagy dolog, mert ez bányászható cucc. Minek őriztetni olyat, amit a földből ki is túrhatsz kisebb-nagyobb szerencsével? A Lothal amúgy részben pont azért fontos bolygó, mert az Illumhoz hasonlóan jelentős kyber kristály lelőhely.

A mesterek halála szerintem nem csak tanmese, tényleg ott haltak meg. Mítosz akkor lenne, ha nem lennének ott a csontvázak. Hogy durva? Ez van. Az illumi jégbarlangban is bent lehet ragadni hónapokra, felteszem, az ifjak azt is nehezen viselnék. A Jediknek azért megvan a maga "sötét oldala." Kölyköket küldenek háborúba, a kiképzéseik egyike-másika életveszélyes, stb. Nem sz*rral gurigáznak, az hét szentség. :D

 

 

 

Nem is tudtam, hogy az van a Halcsillagban, minden nap tanul valamit az ember. :) Szánom bánom, de a befejezetlen TCW szálakra nem visz rá a lélek, hogy megnézzem. :( Kiráz a hideg a befejezetlen animációjuktól icon15.gif , de most legalább már ezt is tudom, a Rebels-es rész meg nem jutott eszembe, így visszaszívom ama mondatom, hogy a Birodalom nem érdekelt a kyber kristály bizniszben. :) A Jedi Rend védelmében :), azért az biztos opcionális volt, hogy azt a próbát hol küzdi végig a padawan, biztos voltak más helyek is ahol meg lehetett csinálni, szerintem, ha egy Jedi a Lothalra vitte a padawanját az egyfajta gesztus is volt a padawan felé: "annyira megbízom benned, az életemet is rád bízom", vagy csak épp az volt a legközelebb :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is gondoltam az "Erőgócpont"-ra mint jelentőségre, de azt meg megint nem érdemes őrizni, mert azt nem nagyon tudják ellopni. :)

Várjuk ki a végét, lehet kanonizálják majd a Jedi Academy vonatkozó motívumát és akkor már lehet. :D Persze csak vicc volt, remélem legalábbis. :)

 

A fénykardkristálynak igazából nem érzem jelentőségét a Birodalom számára. Vader kardjában van, az Inkvizítorokéban van, még gondolom tartaléknak is van valahol egypár raktáron, másfajta felhasználási lehetőség meg nem nagyon van eddigi tudomásom szerint, úgyhogy nem hiszem, hogy nagyon szükségük lenne rájuk.

A fénykardok szempontjából már csak azért se, mert tudtommal a sith-ek másfajta kristályokat használnak, amik más lelőhelyeken találhatóak meg.

 

De ha a mesterek halála mítosz, tanmese akkor miért vannak ott a csontok?

A mesterek halála szerintem nem csak tanmese, tényleg ott haltak meg. Mítosz akkor lenne, ha nem lennének ott a csontvázak. Hogy durva? Ez van. Az illumi jégbarlangban is bent lehet ragadni hónapokra, felteszem, az ifjak azt is nehezen viselnék.

Szerintem ez inkább amolyan "berendezett" kultikus helyszín, a csontok a díszlet részei, így súlyt adva a mítosznak. Nyilván megvannak a jedik maguk kegyetlenségei, de ezek tipikusan olyan dolgok, amiknek racionális okai vannak, nem pusztán szórakozásból vannak. Persze elképzelhették úgy a dolgot, hogy aki elbukik egy ilyen próbán, az nem érdemli meg az életet se (egyfajta szemlélet), de ez azért aránytalan lenne. Ha egy padawan nem elég felkészült, akkor vesszen oda a mesterével együtt? Overkill, nem csupán a jedi ideológiával tűnik ellentétesnek, de marha nagy luxus is, annyian azért nem voltak a Rendben, hogy ilyen durva szelekciós módszereket engedhessenek meg maguknak.

Az Illum-on se gondolnám, hogy hagyták volna az ifjakat bent megfagyni, ha nem találnak ki időben. Ha jól rémlik, akkor Yoda a végén jót szórakozik valami olyasmin, hogy a befagyó ajtó csak jég, simán áttörhető (ez már önmagában is szimbolikus és komoly tanulságértéke van), de ha erre nem is jöttek volna rá a padawan-ok, akkor se tudom elképzelni, hogy egy "hát akkor így jártunk" felkiáltással maguk mögött hagyják a bajban lévőket.

 

Csoli: ne felejtsd el, hogy a főinkvizítor csak Ezrának és Kanannak jelent meg, mert hozzájuk kötődik.... Azért jelent meg Ezrának és Kanannak, mert az ő nemezisük volt. Ő képviselte a félelmüket, mindkettőjükét. Ezra félt, hogy megöli a barátait, Kanan félt, hogy megöli Ezrát és elbukik, mint Jedi - ez a két kétség az első évadban végig gyötri Kanant, és az utolsó párbajuknál is megmutatkozik.

Továbbá érdemes megjegyezni, hogy a másik két inkvizítornak is ő jelenik meg, tehát náluk is megvan a kötődés. Úgy tűnik, hogy a főinkvizítornak azért ténylegesen megvolt a maga komoly szerepe a társaságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Várjuk ki a végét, lehet kanonizálják majd a Jedi Academy vonatkozó motívumát és akkor már lehet. :D Persze csak vicc volt, remélem legalábbis. :)

 

 

Szerintem ez inkább amolyan "berendezett" kultikus helyszín, a csontok a díszlet részei, így súlyt adva a mítosznak.

 

Nekem is eszembe jutott Tavion botja :D

 

 

Hát szerintem ez még morbidabb lenne, mint otthagyni őket meghalni

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem jobban érdekelne Malachor. Mit lehet tudni róla? Kutakodtam de alig találtam valamit.

A régi kánoban egy Sith akadémia volt ott, amit a Nagy Hiperűr Háború után elhagytak. Ezután évszázadokkal ott volt a döntő csata Köztársaság és a mandaloriak között. Egy jedi végülis úgy nyerte meg a csatát, hogy bekapcsolt egy gravitáció generátort, aminek hatására minden hajó a bolygóhoz csapódott (ezzel megölve szinte mindenkit mindkét flottában és a bolygón is). Pár évre rá a Jedi Polgárháborúban titokban jedik kínzására és átfordítására használták az újra felfedezett akadémiát. Végül a gravitáció generátort megjavították és a bolygót teljesen megsemmisítették, ezzel véget vetve a Sith Triumvirátusnak.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi Rend védelmében :), azért az biztos opcionális volt, hogy azt a próbát hol küzdi végig a padawan, biztos voltak más helyek is ahol meg lehetett csinálni, szerintem, ha egy Jedi a Lothalra vitte a padawanját az egyfajta gesztus is volt a padawan felé: "annyira megbízom benned, az életemet is rád bízom", vagy csak épp az volt a legközelebb :D

Nem gondolkodsz mostanában egy újranézésen? :P Mert a Path of the Jediban elég jól elmesélik, hogy a padawanok az Erő által választják meg a helyszínt. ;) Már eleve a teszt része, hogy az Erő által rálelnek-e a tesztpályájukra, ami bárhol lehet a Galaxisban és bármilyen formát ölthet.

 

Szerintem ez inkább amolyan "berendezett" kultikus helyszín, a csontok a díszlet részei, így súlyt adva a mítosznak. Nyilván megvannak a jedik maguk kegyetlenségei, de ezek tipikusan olyan dolgok, amiknek racionális okai vannak, nem pusztán szórakozásból vannak. Persze elképzelhették úgy a dolgot, hogy aki elbukik egy ilyen próbán, az nem érdemli meg az életet se (egyfajta szemlélet), de ez azért aránytalan lenne. Ha egy padawan nem elég felkészült, akkor vesszen oda a mesterével együtt? Overkill, nem csupán a jedi ideológiával tűnik ellentétesnek, de marha nagy luxus is, annyian azért nem voltak a Rendben, hogy ilyen durva szelekciós módszereket engedhessenek meg maguknak.

Az Illum-on se gondolnám, hogy hagyták volna az ifjakat bent megfagyni, ha nem találnak ki időben. Ha jól rémlik, akkor Yoda a végén jót szórakozik valami olyasmin, hogy a befagyó ajtó csak jég, simán áttörhető (ez már önmagában is szimbolikus és komoly tanulságértéke van), de ha erre nem is jöttek volna rá a padawan-ok, akkor se tudom elképzelni, hogy egy "hát akkor így jártunk" felkiáltással maguk mögött hagyják a bajban lévőket.

Elég durva lenne, ha a Jedik hullagyalázást követnének el egy show érdekében. Meg nincs is értelmes, sőt, erre még utalás sincs a Star Warsban se a Rebelsben, se a TCW-ben, se a filmekben, az ég adta egy világon sehol. A Jedik se nem szélhámosok, se nem showmanok, és a megtévesztés igen távol áll tőlük. Azok ott hulla Jedi mesterek, valódi hulla Jedi mesterek, akik meghaltak, mert bénán képeztek és emiatt béna lett a padawanjuk. Tökéletesen jó szelekció ez. Bénák ne legyenek felruházva ekkor hatalommal. És azért nem rossz arány az, hogy két hulla volt ott mindössze, miközben még a végnapjaikon is 10 ezer Jedi kelebólált a Galaxisban. Már tízezerből kettő jó arány, de nyugodtan feltételezhetjük, hogy azt a templomot több száz ha nem több ezer éve használták. Úgy még szebb. Akár millió mester és tanítvány is megfordulhatott ott, akiből mindössze két páros maradt ott.

Erre a tesztre amúgy sem az elején kerül sor, hanem amikor már évek óta együtt van mester és tanítvány. Szóval valószínűleg már kicsi az esélye a bukásnak, de akik még ennyi idő után is bénák, hát azokon már tényleg nem lehet segíteni.

És teljesen összepasszol a Jedik hitvallásával: felelősséget vállalva lépnek be egymásra és az Erőre hagyatkozva. Ha az Erő úgy rendeli, hogy ott pusztulnak, akkor elfogadják azt. Ezért is lelték azok a Jedik meditáció közben a halálukat. Az Erő így akarta, így jártak. Rajtuk múlott. (És ha a padawan elbukik, eleve nem is juthatnak ki, ez kristálytisztán benne van a Path of the Jediban és ebben a részben is, hiszen csak és kizárólag két Erőhasználó tudja kinyitni. Szóval már csak ezért is 100%, hogy az ott két ott meghalt Jedi mester.)

 

De a két inkvizítornak is a főnök jelent meg. :)

Meg egy halom más alak. De alapból hozzájuk is kötődik, valószínűleg ők sem barátsággal gondoltak rá. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem gondolkodsz mostanában egy újranézésen? :P Mert a Path of the Jediban elég jól elmesélik, hogy a padawanok az Erő által választják meg a helyszínt. ;) Már eleve a teszt része, hogy az Erő által rálelnek-e a tesztpályájukra, ami bárhol lehet a Galaxisban és bármilyen formát ölthet.

 

Hát gondoltam már, meg ezek szerint rám is férne :D, de először még szándékomban áll "kivégezni" a megmarad 8-9 Legends könyvet a magyar kiadásokból úgyhogy szerintem nem lesz belőle semmi addig amíg a 2. évad ki nem jön szinkronosan és akkor egyben a 2-t. Na és akkor a TCW-ről ne is beszéljünk azt se ártana lassan :D Amúgy ahogy olvastam mit írtál egyből beugrott a jelenet csak az előző hsz-ben nem fordult meg a fejemben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli: ne felejtsd el, hogy a főinkvizítor csak Ezrának és Kanannak jelent meg, mert hozzájuk kötődik. Ahsokának Darth Vader mutatkozott meg, mert hozzá meg ő köthető. Ha a helyszín szempontjából fontos lenne a főinkvizítor, akkor nem valószínűbb, hogy Ahsokának is ő jelenik meg, mint az, akinek még annyi köze sincs a helyhez, mint szegény ex-Jedi templomőrünknek? Nem kell túlmisztifikálni. Azért jelent meg Ezrának és Kanannak, mert az ő nemezisük volt. Ő képviselte a félelmüket, mindkettőjükét. Ezra félt, hogy megöli a barátait, Kanan félt, hogy megöli Ezrát és elbukik, mint Jedi - ez a két kétség az első évadban végig gyötri Kanant, és az utolsó párbajuknál is megmutatkozik.

Oks, az Inkvi helyszínhez való kötődéses elméletemet töröljuk, de: (Lásd lejjebb)

 

Továbbá érdemes megjegyezni, hogy a másik két inkvizítornak is ő jelenik meg, tehát náluk is megvan a kötődés. Úgy tűnik, hogy a főinkvizítornak azért ténylegesen megvolt a maga komoly szerepe a társaságban.

De azt is érdemes megjegyezni, hogy ugyanúgy maszk nélkül jelenik meg Heteskének és Ötöskének, mi több, ráadásul előtte mondja Kanan-nak, hogy majd Ő feltartja az ellenséget.

Ez számomra több, mint, hogy az új inkvizítoroknak a víziója is Ő legyen, mert kötődnek hozzá.

Tartom, hogy afféle önálló entitásként/régi jellemének lenyomataként jelenik meg ebben az epizódban, semmint a látogatók agyszüleményeként.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azt is érdemes megjegyezni, hogy ugyanúgy maszk nélkül jelenik meg Heteskének és Ötöskének, mi több, ráadásul előtte mondja Kanan-nak, hogy majd Ő feltartja az ellenséget.

Ez számomra több, mint, hogy az új inkvizítoroknak a víziója is Ő legyen mert kötődnek hozzá.

Tartom, hogy afféle entitásként, régi jellemének lenyomataként jelenik meg ebben az epizódban, semmint a látogatók agyszüleményeként.

Tekintettel arra, hogy minden, amit látnak, igencsak valóságosnak tűnik - ahogy Luke-nak, Yodának és Reynek is -, így biztos nem csak szimpla agyszülemény. Nem hallucináció, hanem manifesztáció, mint minden ilyesmi, amit az Erő produkál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintettel arra, hogy minden, amit látnak, igencsak valóságosnak tűnik - ahogy Luke-nak, Yodának és Reynek is -, így biztos nem csak szimpla agyszülemény. Nem hallucináció, hanem manifesztáció, mint minden ilyesmi, amit az Erő produkál.

És ezúttal nem vetődött fel benned, hogy olyan, mintha önálló akarata lenne? Vagy csak a megfogalmazása "vitt el engem ennyire az erdőbe"?

egész egyszerűen, az Erő akarata és megtestesülése volt, aki megjelent Kanan-nak, majd ment tenni a dolgát? Nekem így is oké!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen. Eleve, én mindig is úgy gondoltam, hogy bizony az Erőnek saját akarata van. Természetesen nem emberi akaratról van szó, hanem egy nagyon távoli, az elképzelések határán túli, misztikus akaratról, afféle isteni akaratról, ami szimbiózisban létezik a Galaxis élőlényeinek akaratával és néha sugallva, néha elég konkrétan beavatkozik a Galaxis életébe. Az Erőszellemek vagy az ebben a részben látott látomásokhoz hasonló megnyilvánulások a konkrét beavatkozások.

Az inkvizítorok megszentségtelenítették az Erő eme szentélyét - erővel törtek be a Sötét Oldal követői a Világos Oldal templomába -, és az Erő erre így reagált. Templomőrök jelentek meg, mert a Jedi templomot azok védték, és a behatolókhoz köthető is volt egy ex-templomőr. De például, ha Vader tört volna be, lehet, hogy neki már Obi-Wan Kenobi vagy Ahsoka Tano jelent volna meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen. Eleve, én mindig is úgy gondoltam, hogy bizony az Erőnek saját akarata van. Természetesen nem emberi akaratról van szó, hanem egy nagyon távoli, az elképzelések határán túli, misztikus akaratról, afféle isteni akaratról, ami szimbiózisban létezik a Galaxis élőlényeinek akaratával és néha sugallva, néha elég konkrétan beavatkozik a Galaxis életébe. Az Erőszellemek vagy az ebben a részben látott látomásokhoz hasonló megnyilvánulások a konkrét beavatkozások.

Az inkvizítorok megszentségtelenítették az Erő eme szentélyét - erővel törtek be a Sötét Oldal követői a Világos Oldal templomába -, és az Erő erre így reagált. Templomőrök jelentek meg, mert a Jedi templomot azok védték, és a behatolókhoz köthető is volt egy ex-templomőr. De például, ha Vader tört volna be, lehet, hogy neki már Obi-Wan Kenobi vagy Ahsoka Tano jelent volna meg.

Végülis hallotunk jedi szájából olyat, hogy "..mit akar az erő.." (asszem Qui-Gon)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.