Ugrás a kommentre

2x17 - Shroud of Darkness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Furcsálltam, hogy az inkvik nem haltak meg. Amikor abba na nagy fényvillanásban körbezárták őket a templom őrök az teljesen azt sugallta, hogy nekik kampeca.

Az volt az igazán egyértelmű bizonyíték arra, hogy csak valamiféle látomásszerűséget láttunk, nem pedig valós események történtek meg. Pontosabban inkább úgy fogalmaznék, hogy ez még végképp ráerősített erre a dologra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jön az évad vége ami alkalmat adott arra, hogy a sztori magjával is foglalkozzanak. Ebben az epizódban egy régóta tartó dilemmára egy új rakódik: a Jedik kezdenek terhet jelenteni a lázadók számára. Talán ez már annak az előjele, hogy miért nincs egy lovag se a lázadásban az EPIV -re. Túl nagy vonzerőt jelentenek az inkvizítoroknak. Olyanok mint a világítótornyok. Odavonzzák az ellenséget. Nagyon kíváncsi leszek, hogy fognak kikerülni a képből. Bár erre már ebben a részben is kaptunk pár nem éppen szívderítő lehetőséget. A lényeg, hogy a Kanan-Ahsoka-Ezra triónak nem jósolok szívderítő jövőt.

 

A rész elején is azt láthatjuk ahogy bázist keresnek hőseink de beleköp a levesbe a már jól ismert két jómadár. Azt azért jó látni, ahogy megy az adok kapok, nem igazán áll senki senki felett. Egyformák lehetnek Erőhasználat tekintetében. Viszont Kanan és Ezra ragyogóan működnek együtt, sok idő telt el azóta, hogy találkoztak és ez kezd látszani a teljesítményükön és az összhangon. Láttunk már erre utalást egy korábbi részben is de itt még inkább szembetűnő volt ez.

 

A rész okot adott egy kis nosztalgiára is, remek volt ahogy pl. Ahsoka beszélt Anakinról. Régóta vártam már, hogy többet megtudjunk a nő érzéseiről vele kapcsolatban. Hogy gondol rá ennyi év eltelte után? Meglepő volt, hogy Anakinnak is volt tréning leckéje a holokronban. Mégis csak volt ő ott valaki. :) Viszont az elbeszélésben a legmellbevágóbb infó az volt, hogy legutoljára akkor látta mesterét amikor az a Kancellárhoz indult. Nem igazán tudom összerakni a jelenetet... Mármint ha személyes találkára gondolt. Valószínűbb, hogy csak szemtanúja volt Anakin rohanásának. De még akkor is adódik a kérdés, hogy Ahsoka mit keresett a templomban vagy annak közelében? Ez egy olyan részlet ami magyarázatért kiállt.

 

Visszatérünk a Lothal -i templomba is, ahol hőseink útmutatást keresnek merre induljanak tovább. Az egész építmény egy meglepetéssel nyit, hisz kiderül, hogy van egy alsóbb szintje. Szerintem ez sokkal ősibb lehet mint a felső amire a primitívebb hieroglifák is utalhatnak. Maguk a látomások sok mindenről árulkodnak a karaktereket illetően.

 

Kanan: Jarrus -nak még mindig az jelenti a legnagyobb félelmet, hogy Ezra elbukik mellette, így kudarcra van ítélve. Erővel próbálja elkerülni a végzetet de a tanúság éppen az, hogy csak tegye meg azt ami tőle telhető, a többit bízza az Erőre. Remek húzás volt behozni a Főinkvizítort mert egyrészt megtudtuk róla ki is volt valójában, másrészt ez utalás arra is, hogy mi válhat akár Kanan -ból is ha nem vigyáz. Persze erre kevés az esély de azért sose tudni. Itt az a legérdekesebb kérdés, hogy vajon igazat mondott -e az Inkvizítor a jövőt illetően?

 

Ezra: Ezra ismét Yodával akadt össze de most már látta is az öreget, aki meg is jegyezte, hogy ez annak a jele miszerint az ereje gyorsan növekszik. Remek volt kettejük beszélgetése! Annál is inkább mert ez valódi eszmecsere volt és nem valami káprázat. Jól láthatóan Yoda a Dagobah -on egy fatörzsön ücsörgött, úgy próbálta Ezrának osztani a bölcsességet (elképzelem ahogy Yoda előtt meg Ezra lebegett. :D ). Ahsoka után Yoda is megvonja a mérleget a régmúlt eseményeit illetően, és arról beszél mennyire elhibázott lépés volt az egész klónháborús szereplésük. A filmből kivágott jelenet külön piros pont, ilyet ezelőtt még nem is láthattunk. Nagyon feldobta a hangulatot.

Érdekes volt, hogy Yoda próbálta volna Ezrát a kevésbé agresszívabb megoldás felé terelni, de a fiú egyre csak az inkvizítorok legyőzésén rugózott, és azon, hogy ők már eldöntötték, hogy harcolni fognak. A Malachor emlegetése nagyon kíváncsivá tett, vajon mit fognak ott találni?

 

Ahsoka: a legszomorúbb jelenet neki jutott. :( Mélyen belül tudja-ő, hogy kicsoda Vader. Magát hibáztatja azért, mert anno egyedül hagyta a mesterét. Ez szépen kivetült az Anakin jelenésre. Érdekes volt, hogy a lány hátra se nézett. Még egy jelenés szemébe se tud belenézni annyira bűntudata van. :( Pedig ha tudná szegény, hogy ami történt ahhoz neki semmi köze nincs és nem is tudta volna megakadályozni...hát minimum feleslegesen eszi magát. :( A végén elejtett félmondata számomra jelzés értékű volt: van még kiút. Ezt nyilván Vaderre értette. Nincs kétségem afelől, hogy megpróbál majd hatni egykori mesterére. Már ami persze maradt belőle. Ezen a ponton megint jöhetünk azzal, hogy semmi esélye nincs hisz mi már tudjuk, hogy Vaderre nem tud hatni más csak az olyan közeli hozzátartozója mint pl. a fia. Nagyon várom már kettejük találkozását.

 

Az inkvizítorok feltűnése katalizátorként hatott az eseményekre. A piros körök olyanok voltak mint amikor egy riasztó bekapcsol és jelez. Az az Erő villanás nagyon hangulatos volt, először, mint írtam is azt hittem, hogy az inkviknek annyi. De mintha inkább az Erő világos oldala távozott volna arról a helyről ebben a formában. Vader feltűnése tette fel a koronát az epizódra. Ki más is jöhetett volna egy Jedi templom felfedezésére mint a hatalmas Vader nagyúr! Vajon neki is megjelentek látomások? :D Egyébként sajnálatos, hogy vége lett ennek a templomnak. Jó kis hely volt. :(

 

Még egy szóra visszatérve Malachorrra. Nagy tétel sörben mernék rá fogadni., hogy az vízválasztó lesz a sorozat életében. A jedik elfognak tűnni. Legalábbis a mostani felállásnak befellegzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megérte várni erre az írásra. :)

 

De még akkor is adódik a kérdés, hogy Ahsoka mit keresett a templomban vagy annak közelében? Ez egy olyan részlet ami magyarázatért kiállt.

Nem feltétlen kellett Ahsokának még a Coruscant közelében sem lennie, hiszen semmi utalás sincs arra, hogy Obi-Wan és Anakin a bolygón voltak. Sőt, a kezdés eleve azt sugallja, hogy máshonnan érkeztek, hiszen a Venatort felülről közelítik meg, míg a bolygó a csillagromboló alatt van. És a jelenet folytatásából az is kiderült, hogy valószínűleg az a Venator volt a legmagasabban abban a csatában, hiszen maga az ütközet is alatta dúlt. Ez mind azt mutatja, hogy Anakin és Obi-Wan valószínűleg a hipertérből érkezett, vagy egy olyan rombolóról, amit nem látunk.

Mindez összetéve azzal, hogy Filoni korábban utalt arra, hogy a TCW-t a már a Rebelsben emlegetett mandalore-i ostrom zárta volna, amiben Ahsoka is benne volt (ez a Rebelsből kiderült), feltételezhető, hogy Anakin és Obi-Wan onnan jött el kancellárt menteni.

 

A jedik elfognak tűnni. Legalábbis a mostani felállásnak befellegzik.

Az biztos, hogy vízválasztó lesz, de mivel két Jedi a főszereplő, én szerintem nem fognak eltűnni. Ahsoka esélyes, hogy meghal vagy valahogy kilép a sorozatból (Filoni a Reconban vele kapcsolatban "közeli véget" emlegetett, szóval így vagy úgy, de szerintem az ő története lezárul), Ezra és Kanan életében pedig nagy változás jön. Viszont úgy gondolom, a Malachor elsősorban majd arra ad magyarázatot, vagy annak a magyarázatnak ágyaz meg, hogy miért nincsenek inkvizítorok az ep4-5-6-ban.

Vagy a másik lehetőség, hogy találnak valamit, aminek hála láthatatlanná válnak a Sötét Oldal számára - ez se lenne rossz, mert megmagyarázná, miért nem érzi hasonlóan világítótoronyszerűen Vader a saját fiát.

 

Amúgy, most így belegondolva, Yoda igen nagy tudással bír a Sötét Oldalról. Ő az, aki tudja, hogy csak két Sith létezhet, simán eltalált Korribanra, egyből felismerte Darth Bane-t, és most kapásból tudja, hogy Ezráék a gondjukra a Malachoron találhatnak megoldást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megérte várni erre az írásra. :)

Köszi. :)

 

Nem feltétlen kellett Ahsokának még a Coruscant közelében sem lennie, hiszen semmi utalás sincs arra, hogy Obi-Wan és Anakin a bolygón voltak. Sőt, a kezdés eleve azt sugallja, hogy máshonnan érkeztek, hiszen a Venatort felülről közelítik meg, míg a bolygó a csillagromboló alatt van. És a jelenet folytatásából az is kiderült, hogy valószínűleg az a Venator volt a legmagasabban abban a csatában, hiszen maga az ütközet is alatta dúlt. Ez mind azt mutatja, hogy Anakin és Obi-Wan valószínűleg a hipertérből érkezett, vagy egy olyan rombolóról, amit nem látunk.

Mindez összetéve azzal, hogy Filoni korábban utalt arra, hogy a TCW-t a már a Rebelsben emlegetett mandalore-i ostrom zárta volna, amiben Ahsoka is benne volt (ez a Rebelsből kiderült), feltételezhető, hogy Anakin és Obi-Wan onnan jött el kancellárt menteni.

Akkor kicsit mellé lőttem mert én arra az akcióra gondoltam ami a filmben is van, azaz amikor Mace Windu -ék után megy. :para:

 

Az biztos, hogy vízválasztó lesz, de mivel két Jedi a főszereplő, én szerintem nem fognak eltűnni. Ahsoka esélyes, hogy meghal vagy valahogy kilép a sorozatból (Filoni a Reconban vele kapcsolatban "közeli véget" emlegetett, szóval így vagy úgy, de szerintem az ő története lezárul), Ezra és Kanan életében pedig nagy változás jön. Viszont úgy gondolom, a Malachor elsősorban majd arra ad magyarázatot, vagy annak a magyarázatnak ágyaz meg, hogy miért nincsenek inkvizítorok az ep4-5-6-ban.

Vagy a másik lehetőség, hogy találnak valamit, aminek hála láthatatlanná válnak a Sötét Oldal számára - ez se lenne rossz, mert megmagyarázná, miért nem érzi hasonlóan világítótoronyszerűen Vader a saját fiát.

Ez a láthatatlan dolog nem tetszene mert akkor Kanan -ék is a lázadókkal maradhattak volna. Szerintem valami olyasmire jönnek rá, hogy nem szabad harcolni feleslegesen. Nem véletlen, hogy Yoda és Ben is elbujdostak.

 

Amúgy, most így belegondolva, Yoda igen nagy tudással bír a Sötét Oldalról. Ő az, aki tudja, hogy csak két Sith létezhet, simán eltalált Korribanra, egyből felismerte Darth Bane-t, és most kapásból tudja, hogy Ezráék a gondjukra a Malachoron találhatnak megoldást.

A fentieket összefoglalva, szerintem Yoda azt szeretné, hogy Kanan és Ezra húzzák meg magukat. Tudom kicsit gyenge teória, hisz ott van Ahsoka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fentieket összefoglalva, szerintem Yoda azt szeretné, hogy Kanan és Ezra húzzák meg magukat. Tudom kicsit gyenge teória, hisz ott van Ahsoka.

Viszont most lehet rátapintottál a lényegre: Ahsoka effektíve nem harcol. Amit eddig tudunk róla, az az, hogy személyesen, mások által felismerhetően csak ebben az évadban lépett akcióba, addig a háttérből irányított Fulcrum álnéven, még a küllemét is megváltoztató hologrammal. Meghúzta magát. És ebben az évadban is csak egyszer harcolt eddig. Ellenben Kanan és Ezra baromira aktív.

 

De az biztos, hogy ha Ezra és Kanan ki is szál, az még távolról sem most lesz, legfeljebb a sorozat legvégén. A két főszereplőt nem fogják kiírni a sorozat második évadában. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rész legnagyobb poénja az volt amikor a hetedik nővér elkezd udvarolni Kanan- nak. A való életben ugye a férjéről van szó! :D

A Hetedik Nővér az folyton mindenkivel flörtölget. :D

Vajon mit szoktak csinálni az Ötödik Fivérrel szolgálaton kívül? :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos és spirituális rész volt, mesés zenével, pont ezeket szeretem a legjobban. :)

Számomra a templombeli látomások, érzékelések jelentették az igazán lényeges információkat. Az a hely szembesíti a belépő Jedit a saját gondolataival.

Ugyan Ahsoka kijelenti a belépés előtt, hogy ő már nem Jedi, de már maga az, hogy neki is volt látomása, erre rácáfol. Ezt megerősítendő, a végén Yoda is integet neki, és nem is elsősorban nekünk, nézőknek szól ez a megerősítés, hanem sokkal inkább neki. Hiába lépett ki a rendből, Yoda szellemén keresztül az Erő értésére adja, hogy még mindig Jedinek tekinti, hiszen pont, ami miatt ő kilépett, miszerint a Rend kifordult önmagából a háborúzás révén, pont az lett a Jedi rend pusztulásának és bukásának oka, és épp ez az az üzenet, amit a maradék két Jedivel, Kanannal és Ezrával is próbálnak a látomások megértetni. Vagyis hiába tekinti magát kívülállónak, Ahsoka sokkal inkább Jedi, mint ők, a Jediség szellemiségét hívebben vallja náluk.

Az egyértelmű, hogy a látomása a bűntudatának a kivetülése, mert amióta találkozott Vaderrel, sejtette, kicsoda, és azóta motoszkálhatott a fejében a gondolat, hogy ha nem hagyja el, talán másként alakul Anakin sorsa. A látomás-Anakin súlyos vádjai a saját vádjai magával szemben.

 

Kanan és Ezra jóformán beleszülettek a háborúskodásba, nagyon nehéz nekik felfogni, hogy ez nem a helyes út. Ahhoz, hogy Ezra felfogása megváltozzon, minimum az kell, hogy Kanan se a harcban higgyen, és élete fő céljának ne azt tekintse, hogy segítenek a Lázadóknak harcolni, hanem azt, hogy Ezrát megtanítsa a hagyományos Jedi erényekre, amelyek a klónok háborúja óta háttérbe szorultak, pl. a türelemre és a megértésre.

Szerintem Malachore-on olyasmit fognak találni, ami ezt a tanítást segíti, és közvetlenül nincs összefüggésben a Lázadók harcával a Birodalom ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kanan és Ezra jóformán beleszülettek a háborúskodásba, nagyon nehéz nekik felfogni, hogy ez nem a helyes út. Ahhoz, hogy Ezra felfogása megváltozzon, minimum az kell, hogy Kanan se a harcban higgyen, és élete fő céljának ne azt tekintse, hogy segítenek a Lázadóknak harcolni, hanem azt, hogy Ezrát megtanítsa a hagyományos Jedi erényekre, amelyek a klónok háborúja óta háttérbe szorultak, pl. a türelemre és a megértésre.

Ez nagyon szép gondolat. És talán azzal, hogy Kanan feladta a harcot a Főinkvizítorral szemben, rá is lépett erre az útra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A készítők helyében annyira én nem erőltetném tovább ezt a "békés jedi" vonalat. Már a PT éra alapján is úgy érzem, hogy eléggé túl van lihegve ez a kérdéskör. Igen, követtek el hibákat a jedik és több esetben is letértek az ősi ösvényről, de korántsem érzem ezt olyan súlyúnak, mint ahogyan sokan értelmezik vagy beállítják. Pláne nem lett volna lehetőségük elkerülni Sidious tervének beteljesülését, legalábbis a harckerülőbb mentalitással.

 

Az OT-ban meg kicsit furcsa Yoda ez irányú intelmeit hallgatni, amikor nem sokkal később Obi-val elég egyértelműen harcba küldik Luke-ot. Az persze igaz, hogy Obi-Wan akarja bevonni a lázadásba, Yoda véleményét a polgárháborúról nem tudjuk meg, később meg már Luke-ot nem konkrétan a lázadás élén küldik a Birodalom ellen, hanem jediként Sidious és Vader ellen. Vagy az is lehet, hogy kifejezetten Luke-nak szánják azt a sorsot, hogy harcoljon a sithek ellen és azért beszélne le Yoda a közvetlen harcról (és az ilyen helyzetek kereséséről) másokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy csak nem akarja, hogy a Jedik katonák legyenek, hanem szépen legyenek újra a béke őrei. Vagyis ne játsszák újra a tábornokot és a politikust, mert ha a lázadás vezetőivé válnak - részben már most azok -, akkor ugyanaz lesz a sorsuk: belefeledkeznek a politikai adok-kapokba, lemondanak a sajátjaikról, csak mert rossz lenne a politikai megítélésük, rendszerek sorsáról döntenek, stb.

A ne harcolj nem azt jelenti, hogy ne harcoljanak, mondja is Yoda, hogy nem a győzelem, hanem annak mikéntje a fontos. A Jediknek függetleneknek kell lenniük. Obi-Wan rosszul mondta az ep3-ban, a Rendnek nem a Köztársaságot, hanem a Galaxist kéne szolgálnia. Ez a helyes ösvény, és azzal, hogy Luke kivonta magát a Lázadók Szövetségéből, tért vissza a helyes útra. Nem katonai vezetőként, nem a politikai játszmák játékosaként, hanem a Galaxis békéjéért küzdő, minden politikai és katonai marhaságtól független Jedi lovagként győzött.

Kanan, Ezra és Ahsoka útja is ez lenne. Küzdhetnek a Birodalom ellen, de nem Fulcrumként, vagy lázadóként. Mint ahogy Luke sem maradhatott meg Skywalker parancsnoknak, Skywalker mesterré kellett válnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x17 - Shroud of Darkness

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.