Ugrás a kommentre

Független Rendszerek Konföderációja


Nute Gunray

Melyik szakadár vezetővel szimpatizálsz?  

27 felhasználó szavazott

  1. 1. Melyik szakadár vezetővel szimpatizálsz?

    • Nute Gunray
      12
    • Wat Tambor
      6
    • San Hill
      2
    • Shu Mai
      0
    • Kisebb Poggle
      3
    • Passel Argente
      1
    • Po Nudo
      0
    • Tikkes
      1
    • Rogwa Wodrata
      0
    • Toonbuck Toora
      0


Ajánlott hozzászólás

Hát szerintem a szepik több szektort is uraltak, hatalmuk nem csak bolygókra korlátozódott.

Én is így gondoltam, hogy egész szektorokat bírtokolnak, de azon belül a bolygókat védeni kell. Nem hiszem, hogy szektorokra bontják a flottákat, mert akkor nagyon nagy területet kell lefedni kevés hajóval. A háborúkban sem öt századdal védenek egy országot, hanem öt századdal védenek egy várost (hasraütésesen mondtam egy számot). Aztán a szektorban lévő összes bolygó védelmére kirendelt összes hajó jelenti a szektor haderejét.

 

A gyűrűs hajók csak kommunikációs központok, elvileg aktívan nem vesznek részt a csatában.

Azok is aktívak voltak (elég csak az ep3 nyitójelenetét megnézni). Eleve mindegyik droidvezérlő hajóvá avanzsálódott, így mindig legalábbis akörül a bolygó körül kellett maradniuk, ahová ledobták csapataikat. Ott viszont kellemes célpontok és egyben legtöbbszőr körülöttük dúl a csata, tehát igencsak bajosan vonnák ki magukat egy csatából.

Másrészt a szerepük mégsem annyi hangsúlyos, mint az ep1-ben, hiszen egy droidvezérlő hajó kiktatásakkor egyrészt kisebb teljesítménnyel, de átveheti egy másik a szerepét, ami így két droidegységet fog le, másrészt a droidok is rendelkeznek már önvezérlővel, ami szintén korlátozott (a droidok kevésbé lesznek kifinomultak), de mégis tovább működnek a droidvezérlők nélkül (hála Grievousnak).

 

Szerintem a szeparatisták haderejében a karizmatikus ezetők hozták meg a sikereket, nem a droidok erőssége

Hát azért a droidok erejének is volt benne szerepe. Pl a klón csapatokkal a szimpla harci droidok aligha tudták volna eredményesen felvenni a harcot. Míg egy szuper harci droid, na meg a droideka - melyek nagy része később teljesen függetlenítve lett a droidvezérlőktől - szinte elrettentő hadigépezetnek számítottak. Ugyan ez a helyzet a légierőnél. Az ARC-170-es, mely egymagában komoly támadó szerkezet, hiszen rengeteg fegyverrel bír, masszív és pajzsa is van, könnyen legyőzheti a könnyű fegyverzettel, korlátozott - és baromi gyúlékony - üzemanyaggal és könnyű páncélzattal ellátott, program tanilag elavult keselyű droidokat. Ellenben a Try vadászok már kifejezetten az ARC és társai ellen készültek, gyorsak, erősek, hatékonyak, könnyűszerrel felveszik a versenyt az ARC-kel és a V-Szárnyúakkal is. De valóban, sok múlott a vezetőkön... azaz inkább a vezetőn, aki mindkét oldalon ugyan az volt. Így könnyű háborút irányatani. Szvsz, ha nincs Sidious - azon túl, hogy ki sem tör a háború - a klón háború nagyon rövid lett volna. Nem Grievous miatt - bocs, de Durge-t én mindennek tartom, csak vezetőnek nem -, hanem mert sajnos olyan személyek kezében volt a hatalom a Szeparatista erőknél, akik gyávák, hozzánemértők és kapzsik voltak. Míg a Köztársaság oldalán mégis csak ott voltak a Jedi tábornokok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Tikkes szenátor a szeparatisták között az Utapau bolygón

 

Amúgy van egy furcsa érdekesség a III. epizódban, a szakadárok terén. Mikor Grievous megérkezik az Utapau bolygóra, a szakadárok között felismerhetjük a quarren Tikkes szenátort.

Igen ám, de Tikkes később már nem jelenik meg...nincs ott se az Utapau-i megbeszélésen, se a Mustafari mészárláson...

Közben nem hallhatott meg, mivel az összes szepi egyetlen űrhajóval húzott el a lávabolygóra.

 

Valszeg ez egy hiba Lucasék részéről, és elfelejtették a további jelenetekbe betenni Tikkest :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, szerintem az Tikkes.

Ugyanolyan ruha van rajta, mint a második epizódban...

A SW.com adatbankja szerint csak az EPI-II-ben szerepelt Stikkes. :) Egyébként valóban nincs ott Mustafaron! Szerintem lelépett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SW.com adatbankja szerint csak az EPI-II-ben szerepelt Stikkes. :) Egyébként valóban nincs ott Mustafaron! Szerintem lelépett.

jaja, az a gáz, hogy az EU összevissza kavar, mert már olyan elmélet is van, hogy Tikkes szerepelt a Clone Wars rajzfilmben, ő volt az a quarren, aki vezette a csapatokat Fistóék ellen és harcolt a Jedivel...vagy mi...

 

szóval itt is nagy kavar van...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg Tundra Dowmeia az.

Tundra Dowmeia nem szeparatista, ő Tikkes utódja, a 2000-ek delegációjájának tagja...a kivágott jelenetekben benne volt.

Dowmeia köztársaság párti... :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

A kép linkje: http://gportal.hu/portal/starwarsworld/ima.../1164741795.jpg

Itt lehet megtekinteni, mert itt nem mindig tölti be a képet.

 

A képet egy nonprofit angol sw oldalon találtam, ám ott a kép nem mindig jött be...így hát elmentettem, hogy ha netalántán ott a kép megszűnik, az oldlaamon megmaradjon.

Egyébként érdekes, hogy míg a könyvben Vader levágja Tambor kezét és fejét, a filmben "csak" hasba szúrja :clap:

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki hogy van ezzel, de szerintem ez egy ultragáz photoshop machináció. Egyrészt, baromira elüt a két szereplő a háttértől és lehetetlen szögben állnak, ráadásul a háttér beállítása lehengerlően ismerős. Másrészt, és nekem ez a legnyomósabb, Anakinnak volt pár fénykardja, de olyan, amit a kezében tart, soha az életben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom ki hogy van ezzel, de szerintem ez egy ultragáz photoshop machináció. Egyrészt, baromira elüt a két szereplő a háttértől és lehetetlen szögben állnak, ráadásul a háttér beállítása lehengerlően ismerős. Másrészt, és nekem ez a legnyomósabb, Anakinnak volt pár fénykardja, de olyan, amit a kezében tart, soha az életben.

Valóban eredeti a cucc, nekem is megvan már régóta. Bár tény, hogy a fénykard markolata teljesen olyan, mintha Photoshoppal kicsit elcseszték és megtöbbszörözték volna a végét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.