Ugrás a kommentre

Párhuzamok


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a Jedi visszatér végén Luke pontosan azt a fajta jediséget képviseli, amit a Régi Köztársaság lovagjai is (akik egyáltalán nem tiltották az érzelmeket, hisz a "szeretet" volt az egyik alappilérük). Luke itt a ragaszkodás nélküli, önfeláldozó szeretet képviseli, amit Anakin sosem tudott vagy akart megérteni. Luke egyszerüen eldobja a kardját, vállalva azt, hogy ezért halál jár neki...

 

Bár ez talán itt egy kicsit OFF topic :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke inkább érzett ragaszkodást az apja iránt. Amíg nem tudta ki is Vader valójában, le akarta gyakni. De miután megtudta, már merőben másképp állt a dolgokhoz. Ezért is akarták titokban tartani előtte (Obi és Yoda), hogy Vader az apja. Ha nem tudja, könnyebb neki megölni, viszont ha tudja, akkor beléphet az Anakin "szindróma".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Luke inkább érzett ragaszkodást az apja iránt. Amíg nem tudta ki is Vader valójában, le akarta gyakni. De miután megtudta, már merőben másképp állt a dolgokhoz. Ezért is akarták titokban tartani előtte (Obi és Yoda), hogy Vader az apja. Ha nem tudja, könnyebb neki megölni, viszont ha tudja, akkor beléphet az Anakin "szindróma".

 

Jaja... és Yodáék végülis jól kombináltak, csak azzal nem számoltak, hogy Luke tud "igazi jediként" viselkedni, és hogy Anakin valóban a kiválasztott (You were the chosen one... ha tudta volna Obi, hogy mindig is az maradt csak az ösvénye sikerült kicsit göröngyösre :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szevasztok, skacok!

1 számomra nagyon bejövő apróság:Anakin a sugárpajzs fogságában a fejével tesz egy ugyanolyan mozdulatsort,mint Vaderként később a Falcon mellett állva a Halálcsillag hangárjában.Oldalra,felfelé,majd vissza le.Kíváncsi lennék,ki találta ki:Lucas vagy Hayden?

Annyit helyesbítenék a Grivis mentőkabinos sztorin,hogy a Tábornok előre néz,a patkó-gömb szepi hajó irányába,nem hátra,mint T. és Artu...de ugyanaz,persze.Ráadásul a kabin belsejében falconos fehér négyzetes fali elemek vannak.

Még valami:mikor Vader Obi után mászik a lávában úszó giga cuccoson felfelé,van 1 pillanat,ahol mintha Luke jönne.Olyan szintű a hasonlóság,hogy döbbenet.Csak egy pillanat,de nekem úgy tűnik,hogy talán bele is nyúltak ILM-ék.Ki kéne kockázni...

A lift előtt a droidikák és a 2 jedi...vs. Qui-gon-Obi a Baljós elején, ugyanúgy.

Még jövök.Ez az egyik kedvenc topicom. :wink:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha volt már,bocs!

Obi Maul feje fölött átugorva szeli ketté a Sith csávót-,majd fordított helyzetben csonkolja Vadert.Maul tanulhatna tőle... :twisted:

Nekem ez volt az első dolog, ami a moziban úgy isten igazán feltűnt a párhuzamok közül. Szerintem Obi-Wan ezért is mondja, hogy ne próbáld meg, mert ő tudja, mit kell tenni, nem úgy, mint anno Maul. Hiába, az ő trükkje volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az én kedvenc utalásom pedig az, amikor az EPV-ben Vader pont úgy integet a kezével Piett felé, mint az EPI-ben Qui-gon irányában.

 

Wallatos! Ezek a hasonlóságok nekem mind újak voltak. Köszi az infót :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Közben eszembe jutott még egy :)

 

EPI: Obi végignézi mentora halálát, majd fájdalmasan ordít.

EPIV: Luke végignézi mentora halálát, majd fájdalmasan ordít. :)

 

Ennek párhuzamnak ráadásul van egy érdekessége, amit Lamorak emlitett még anno. Vagyis az, hogy az ep.1 gyakorlatilag megmagyarázza, hogy az ep.4-ben Obi miért emeli fel a kardját... anno ő miután végignézte mestere halálát, történt benne valami, ami olyan pluszt adott neki, amitől legyőzte a sithet és jedi lovaggá avatták. Obi ezt a pluszt adja át Luke-nak azzal, hogy felemeli a kardját és Luke is átesik azon, amin ő cirka 30 évvel ezelött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi ezt a pluszt adja át Luke-nak azzal, hogy felemeli a kardját és Luke is átesik azon, amin ő cirka 30 évvel ezelött.

 

És ebben az a szép, hogy mielőtt felemeli a kardját, Luke-ra néz. A tekintetében pedig pont az van, amit leírtál. Hihetetlen... Lucas szerintem direkt úgy csinálta az EPI ezen jelenetét, hogy tökéletes összhangban legyen Obi EPIV-es önfeláldozásával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

mikor Vader Obi után mászik a lávában úszó giga cuccoson felfelé, van 1 pillanat, ahol mintha Luke jönne. Olyan szintű a hasonlóság, hogy döbbenet.

 

Valóban Anakin és Luke a megszólalásig párhuzam.

Nem hasonlítanak annyira kinézetre, ám Anakin (Hayden) mozdulatai, gesztusai sokszor Luke (Hamil)-t idézik.

Az EP2-ben is, mikor ki van láncolva a Geonosison és jönnek a szörnyek, akkor olyan csodálkozó arcot vág :) , mintha a fiát látnám...

 

Vagy készült a fiú, vagy Lucasnak volt jó szeme, hogy őt választotta. Azt hiszem mindkettő.

Ezt alátámasztandó, íme egy idézet A Jedi visszatér könyv végéről:

"..félelmetes és hatalmas, élesen összehúzott szemöldökkel, amely legyőzhetetlenséget sugallt, és amitől egész életében hunyorogva nézett. Igen, így nézett ki egykor."

Hát igen, pontosan így. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek milyen király párhuzamok. A színek a hangulat. Óriási, minden Anakinra fókuszál. Az ep1ben minden tökéletes, ott van a kis rózsaszín útmutató az energia kapocs. Ep2-ben meg irány a sötétség felé.

Bár ha jobban belegondolok, már az ep1ben az alagútba megy :evil: :twisted:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi aza a párhuzam az Anakint simogató Shmivel. A kis Anakin még csak enyhén gondterhelt, mig a felnött Anakin már a könnyeivel küszködik... Shmi az ep.1-ben még csak egyszerű rabszolga, az ep.2-esen már egy megkinzott fogoly... és mindkettő az elválás pillanata. Csakhogy mig az egyik egy ideiglenes, addig a másik már örökre szól... WOW! És még a kamera-állás is egyezik. :shock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múltkor félrenéztem Bomarr! 200 Mega a tárhely, és nem húsz :)

:)

 

Most nyitottam ki először ezt a topic-ot. Természetesen nekem is szemet szúrtak a párhuzamok, mint minden SW fan-nek, de bevallom nem mindegyik ezek közül, és fantasztikus így egymás mellett látni a képeket.

A legjobb topic. Gratula! :41:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.