Ugrás a kommentre

Párhuzamok


yodamester

Ajánlott hozzászólás

Az asztalnál ülő Skywalker familia párhuzama is eléggé feltűnő és azt persze nem érte inzultus.

Vagy emez egy nemkívánatos párhuzam?

Szerkesztve: - Rog Ertay
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem tényleg úgy értik, hogy nagyon jó, nem lenézésből mondják...

 

Szerintem is nagyon jó!

 

Mondjuk most olvasom előről a topicot és valaki már írta:

"Mikor Palpi lehajol az öszeégett Vaderhez, az teljesen olyan mint mikor Ben lehajol az ájult Lukehoz."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Ahogy vágtam az Anakinos klipem vettem észre ezt. Nem is igazán párhuzam, de mégis:

- Az ep1-ben Shmi azt tanácsolja Anakinnak, hogy soha ne nézzen vissza.

- Az ep5-ben, miután a Bespinről menekülő Falcon belép a hipertérbe, Vader elfordul az ablaktól, majd megtorpan és vissza néz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy apró, de talán fontos érdekesség, remek :) Bármikor visszanéz, letér az addigi útjáról.

Krande, szerintem nem először. Én azt visszanézésnek veszem, mikor az epII-ben a rémálmok miatt visszamegy a Tatuinra. Vaderként viszont igen :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Krande: Nem kerülte el a figyelmed, nincs benne. Csak a Vader bevágások abból a részből vannak.

 

MisskKarrde: én azt azért nem tekintem visszanézésnek, mert egyrészt, az egy igéret beteljesítése, másrészt Shmi azt úgy érti, hogy ne törődjön a múlttal, akár jónak bizonyult a döntés, akár rossznak. Anakin nem is tekint vissza a múltra addig, amíg le nem zajlott az ep5-ben a párbaj. Ezután Luke elhagyja, elutasítja, mint anno Padmé, és ezzel Vader visszanézett a múltjába. Azzal, hogy visszafordul mint egy felteszi a kérdést: Mit tehettem volna máshogy, hogy Luke ne menjen el?

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Shmi azt úgy érti, hogy ne törődjön a múlttal, akár jónak bizonyult a döntés, akár rossznak. Anakin nem is tekint vissza a múltra addig, amíg le nem zajlott az ep5-ben a párbaj.

Nagyjából. Egyetlen megingása miután lekezelte Windut... márpedig az tényleg kellett, szóval az "alig" kategória lakója.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Vedd figyelembe a korkülönbséget. Anakin, Luke korában már négy hajtóművest vezetett. :clap:

 

Egyébként a két kép nagyon jó kontrasztban áll egymással. Remekül kifejezi a két korszak közti különbséget.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ehez mit szóltok. Ep1 Anakin kirepölése robbanás előtt illetve A Millenium falcon kirepülése a Halálcsilag robbanása előtt az Ep6-ban.

 

http://devan1.tripod.com/Pics/FALCON05.GIF

http://massassi.yavin4.com/sw_img/e1spac22.htm

 

Rendes Képet egyenlőre nem találtam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó párhuzam, de van ennél is jobb(igaz, koppintás, és nem sw):A függetlenség napjában a hajó kirepülése az anyahajóról emlékeztet nagyon az EpVI végére.

Nem inkább az V. re.A Millénium Falcon kirepűlése a sziklák közt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vedd figyelembe a korkülönbséget. Anakin, Luke korában már négy hajtóművest vezetett. :clap:

 

Egyébként a két kép nagyon jó kontrasztban áll egymással. Remekül kifejezi a két korszak közti különbséget.

Az ep1-2-3 korában egyedül Ben Quadrinaros fogatának és Amidala szenátori jachtjának volt négy hajtóműve, és Anakin egyiket sem vezette, szóval hajtóművek tekintetében lemaradt a fiától :lol:

Ellenben a kicsi fiú sosem vezetett zuhanó félhadihajót.

 

Ami a képek közti különbséget illeti, az az igazán csodás. Az ep1 (köztársasági éra) természetes, szabálytalan, színes kanyonnal, míg az ep4 (birodalmi éra) mesterséges, szabályos, szürke kanyonnal. Nagyon jó ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.