Ugrás a kommentre

2x04 - Hunt on Celsor 3


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

4. rész - Hunt on Celsor 3 / Vadászat a Celsor 3-on

 

epguidere204.jpg

 

Írta: Sharon Flynn

Rendezte: Brad Rau

 

Helyszín: Colossus, Celsor 3

 

Szereplők:

 

Történet

A Colossuson kezd kifogyni az étel, ami kezdi feltüzelni a kedélyeket. A megoldás viszont nincs is messze. Megkezdődik a vadászat a valaha volt legnagyobb vadra!

 

Érdekességek

 

Concept Art galéria

 

 

Pár kitétel.

 

1. A letöltéssel kapcsolatban itt, a felirattal kapcsolatban pedig itt találsz információt. Ezt a topikot ne ezekre használd.

2. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

3. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

4. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

5. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző részben pedzegetett problémák itt kerülnek előtérbe. Élelem és folyadék nélkül elég nehéz az élet. Tetszett, hogy az első évadban látott hierarchia teljesen eltűnt, a nélkülözés mindenkit egy szintre hozott le. 

A kalózok meglátták a lehetőséget a vadászatban, és megpróbálták aláásni Doza hatalmát. Persze ez nem járhatott sikerrel, ehhez ők túl arrogánsak, és túl "kalózok". :) Jó volt Kaz és Torra ötletelése és akciója, Buggles csak hab volt a tortán. :D 

 

Neeku szála remekül felépített volt, talán legjobb a sorozatban. Bravo! :clap: 

 

Kaznek viszont nem tudom miért kell leesnie mindenhonnan? Miért kell egy béna p*cs benyomását keltenie, aki nem tud kettőt előrelépnie anélkül, hogy ne bukna fel? Az első évad után azt hittem ezt már elfelejthetjük, de úgy tűnik nem. Ez egyértelmű csalódás a karakter szempontjából. :( 

 

Al személyében megkaptuk az SW univerzum első alkoholistáját. Itt már annyira nem bírja pia nélkül, hogy sírva fakad és egy droid vigasztalja. :lol:  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Al személyében megkaptuk az SW univerzum első alkoholistáját. Itt már annyira nem bírja pia nélkül, hogy sírva fakad és egy droid vigasztalja. :lol:  

Ne már!:lol2: Eddig is bírtam ezt a karaktert, de ezt okvasva.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Al személyében megkaptuk az SW univerzum első alkoholistáját. Itt már annyira nem bírja pia nélkül, hogy sírva fakad és egy droid vigasztalja. :lol:

Al a Resistance fénypontja.  :) Az ő jelenetein szórakoztam a legjobban. A rész maga egészen élvezetes volt, amíg teljesen értelmetlenül bele nem keverték Bugglest és Kaz nem produkálta megint magát. Neeku szála nekem is bejött, bár drukkoltam, hogy menjen el, de a végén nagyon kellemesen meglepett.

 

Sajnos nálam a Res egyre lejebb zuhan ezzel az évaddal, pedig eddig sem voltam odáig érte. Kaz irritáló ezzel a folytonos pofára esésével és a sipítozásaival. De ezt még elvilseném, mert szerencsére akadnak mellett jó karakterek is, de amit nem tudok megbocsátani: dúl a háború az Első Rend és az Ellenállá között, amiről semmit sem tudunk. A sorozat címével ellentétben itt nincs ellenállás. A háború a legérdekesebb és a legfontosabb része ennek az érának, de a Resistance ep9-be vezető epikus fináléjában eddig csak azt láttuk, hogy a Colossuson gondok vannak. Egyszer volt csak konfliktus az Első Renddel, azt is gyorsan rövidre zárták. Én személy szerint magasról lesz*rom az áram, étel és alkatrészproblémákat! A háborúval foglalkozzanak, az Ellenállással, az Első Renddel! Ez az évad jelenleg olyan, mintha a The Clone Wars a tatooine-i cantina problémáiról szólt volna, a Rebels meg a lothali farmerek mindennapjairól. Jó lenne, ha elkezdenének azzal foglalkozni, ami a címben van, mert ez az évad a nem túl magas elvárásaim ellenére egy részt leszámítva nagy csalódás. Természetesen eddig. Bár, ahogy elnéztem a kövi részek rövid leírását... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Dzséjt írta:

Kaz irritáló ezzel a folytonos pofára esésével és a sipítozásaival.

Szerintem is az, de ez a jelek szerint ez a karakter "védjegye" marad, én már megbékéltem vele. Gondolom, a kicsiknek szánt humorforrás akar lenni. 

 

47 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én személy szerint magasról lesz*rom az áram, étel és alkatrészproblémákat!

Engem azért érdekel ez is, mert az ilyen hétköznapibb problémák bemutatása teszi valamilyen szinten átélhetőbbé és reálisabbá a háborút. A filmek alapján én pl. nem sokszor gondoltam bele, hogy milyen étel- vagy alkatrészgondjaik lehetnek, pedig ez az "érdektelen" dolog is élet-halál kérdése lehet. Egyébként biztos lesz még összetűzés a Kolosszus és az Első Rend között. De erről se szólhat minden rész. :)

 

13 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

De nem így van? :) Ugye nem gondolta senki, hogy üdítőt ivott? Többször volt illuminált állapotban az első évadban. ;) 

Nekem az az egyik kedvencem vele kapcsolatban (még az 1. évadban), amikor Z néni nyitja ki a kocsmát, de Al már ott várja az ajtóban, hogy ihasson egy jót. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én személy szerint magasról lesz*rom az áram, étel és alkatrészproblémákat!

Nagyot változott a világ az EP2 óta, mert akkor még örültél, hogy egy élő és lélegző, hétköznapibb galaxist kaptunk. Most meg már sz*r ez a szegmens, mert legyen háború. :D Még csak 4 rész ment le a húszon-akárhányból. Gondolom a végén lesz izgalmasabb. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még mindig szeretem, de ez nem hétköznapi dolog, mint a könyvtár, kaszinó, étterem, vacsorázás, stb. (Amúgy az ep8-ban is imádtam ezt, írtam is már párszor, ezért is előzte be az ep8 nálam az ep2-t. ;) )  Legalábbis az én hétköznapjaimban nem kell kalózokkal versengnem kajáért vadászat közben, nem fenyeget az éhhalál, mert a házam a semmi közepe szélén lebeg, és isten a tanúm rá, sosem kellett attól tartanom, hogy a városom kifogy az üzemanyagból. Plusz, a hétköznapi elemeket mint körítést szeretem, és nem azt, ha arról szól a Star Wars. Tetszik a könyvtár, de ha egy egész epizódot szentelnének egy könyvtár ügyeinek és bajainak, az már baromira nem tetszene. Imádom az ep4-ben azt, hogy leülnek vacsorázni, de ha arról szólna egy rész, hogyan szerzik be az alapanyagokat és főzik meg a vacsit, azt utálnám. De, mint írtam, itt még csak nem is hétköznapibb dolgokról van szó.

Ezek sci-fi problémák, és abból sem a legeredetibbek. Láttam már a Battlestar Galacticában, a Star Trek: Voyagerben, az Andromedában, a Farscape-ben és a Stargate: Destiny-ben is.

Ráadásul az üzemanyagos probléma már csak azért sem vidít fel - pedig az a rész pont tetszett -, mert nem is olyan régen szólt erről egy Rebels epizód is, és mintha az ep8-ban szintén pedzegették volna a témát. Nem érzem az eredetiség netovábbjának és pozitív dolognak, ha rövid időn belül harmadszorra kerül elő ugyanabban az univerzumban ugyanaz a téma. Ez önismétlés!

És Ody, nem mond nekem, hogy nem élveznéd jobban, ha repülő medúzák helyett a Colossus vezetői azon fáradoznának, hogy kiderítsék, mi a helyzet az Ellenállással, ha hallottuk volna Leia segélykérését (amit én nagyon vártam, de hiába, már napok óta az űrben vannak, egyértelműen túljutottunk az ep8-on), és a fő probléma az Ászok kiképzése helyett az lett volna, hogy versenyfutva az idővel próbálnak meg eljutni Craitre. Tán nem lenne izgalmasabb Al alkoholproblémáinál az, ha tudnánk, mi a helyzet az Ellenállással ezekben az időkben? Mi történt az ep8 után közvetlen? Szerintem sokkal-sokkal érdekesebb jelenleg a háború állása, mint az, hogy Hype Fazon nem tud csapatban játszani. Ezernyi sokkal érdekesebb és eredetibb dolog van, amivel ez a sorozat foglalkozhatna, de nem, nekünk Hype hisztijét kell élveznünk, meg azt, hogy Kaz részenként kétszer esik hasra a saját lábában, Buggle-s meg a legkirályabb besurranó lény az egész SW Galaxisban. :) 

Ha majd a háború állását a piacon tárgyalják ki, miközben az áruk között mazsoláznak, az tetszeni fog, mint hétköznapi elem. Addig meg... Hát, az ep9-ig kitartok, reménykedve az átfedésben, de ha addig nem lendül fel, az évad második felét már darálva fogom megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

És Ody, nem mond nekem, hogy nem élveznéd jobban, ha repülő medúzák helyett a Colossus vezetői azon fáradoznának, hogy kiderítsék, mi a helyzet az Ellenállással, ha hallottuk volna Leia segélykérését (amit én nagyon vártam, de hiába, már napok óta az űrben vannak, egyértelműen túljutottunk az ep8-on), és a fő probléma az Ászok kiképzése helyett az lett volna, hogy versenyfutva az idővel próbálnak meg eljutni Craitre. Tán nem lenne izgalmasabb Al alkoholproblémáinál az, ha tudnánk, mi a helyzet az Ellenállással ezekben az időkben? Mi történt az ep8 után közvetlen? Szerintem sokkal-sokkal érdekesebb jelenleg a háború állása, mint az, hogy Hype Fazon nem tud csapatban játszani. Ezernyi sokkal érdekesebb és eredetibb dolog van, amivel ez a sorozat foglalkozhatna, de nem, nekünk Hype hisztijét kell élveznünk, meg azt, hogy Kaz részenként kétszer esik hasra a saját lábában, Buggle-s meg a legkirályabb besurranó lény az egész SW Galaxisban. :) 

Ha majd a háború állását a piacon tárgyalják ki, miközben az áruk között mazsoláznak, az tetszeni fog, mint hétköznapi elem. Addig meg... Hát, az ep9-ig kitartok, reménykedve az átfedésben, de ha addig nem lendül fel, az évad második felét már darálva fogom megnézni.

Nyilván nekem is jobban tetszene ez a felállás, de ez a sorozat ilyen. Az első évadban is ilyen volt és ez nem is fog változni már. Éppen ezért is elég ebből két évad. Én elvagyok vele, nem azt keresem benne ami nincs, hanem azt nézem ami van. :) 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egy olyan feel good epizód volt számomra, vitték tovább az előző epizódban is bemutatott problémákat, ugyan lassabb tempóban lépegetünk előre (mondjuk a Colossus elköltöztetése az előző évad fináléjának fénypontja volt, így ennek a nagy horderejű eseménynek az utórengései is sokáig elhúzódnak itt a felmerülő utólagos problémákkal), de hosszú még a szezon, úgyhogy azért reménykedek. Itt ami tetszett az a Kaz - Tora páros és Kaz annak ellenére, hogy tényleg még mindig túlzottan ügyetlen, azért így-úgy, de mégis a végén ő oldja meg a dolgokat. A kis házikedvenc megjelenése volt nálam a rész fekete pontja, már amikor CB-23 visszaparancsolta a szobába és kijutott már tudtam, hogy valahogy ő lesz a nem várt problémák forrása a vadászat közben. Olyan volt az egész szereplése, mintha csak jelezni akarták volna, hogy na még mindig itt van ő is, esetleg, ha valaki megfeledkezett volna. Azt sajnáltam még, hogy ebben az epizódban nem láthattuk egyáltalán az Első Rendet, persze értem én, hogy ez kifejezetten egy Colossus központú epizód volt, de az előző részekben is, ha nem is túl nagy játékidőre de rendre feltűnt az ER és az ott játszódó események számomra mindig érdekesebbek voltak. 
Akit még kiemelnék az Neeku, aki nem csak, hogy nem volt idegesítő ebben a részben (bár nem is sokat szerepelt), hanem kifejezetten szívet melengető volt a megnyilvánulása az epizód végén, ezzel az egy jelenettel sokkal jobban megkedveltem a karaktert, a hülyeségei ellenére is! :bb8flame:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hát... ez sem volt egy rossz rész, sőt voltak remek pillanatai, de tény és való, hogy nem lesz az eredetiség és a komolyság szobra. :D Persze ez a sorozat nem is erről szól. Annyiból osztom Dzséjt véleményét, hogy sokkal fontosabb dolgokat is mutathatnának, hiszen tudjuk mi zajlik a háttérben. Ugyanakkor mégsem tudok emiatt igazán haragudni a sorozatra, mert itt nagyon nem ez a fókusz. Az egész felépítése és hangvétele se arra van kihegyezve, hogy már itt ennél komolyabban belemásszunk az ER és az Ellenállás balhéiba.

Nem örültem neki, hogy ez egy komolytalanabb és gyerekesebb sorozat lesz, mint az eddigiek. Pont ezért. De számítottam rá, hogy itt még több lesz a bohóckodás, a mellékszál, kevesebbet fogunk elmélyedni a komoly dolgokban. Igazából csak azért zavar, mert tudtommal ez az utsó évad és pörögnek a részek. Ha tudnám, hogy ez is legalább olyan hosszú lesz, mint a Rebels, akkor nem aggódnék, mert lenne még idő majd később komolyodni. Így viszont esélyes, hogy a széria megint az évad (és így a sorozat) zárása környékén fog érdemi témákhoz jutni, addig be kell érnünk az utalásokkal.

 

Számomra viszont még így is hatalmas az előrelépés e téren az első évadhoz képest. Úgy kellett ennek a sorozatnak, hogy a Kolosszus elhagyja a bolygóját és kilépjünk az űrbe, mint egy falat kenyér. Én már nagyon bezárva éreztem magam a Kolosszuson, untam sokszor, mint a fenét. Főképp, hogy a versenyek szálát gyakorlatilag semennyire nem használták ki az alkotók. Most végre kijutottunk az űrbe, jön az erősebb SW-hangulat, "felszabadultunk" kicsit. Legalábbis én így érzem.

Az is igaz, hogy ezzel együtt jönnek az átemelt motívumok és akár az erősebb koppintások a TCW és Rebels egyes részeiből. Viszont itt azért az is benne van ebben, hogy azok a sorozatok 200+ órányi tartalommal töltöttük meg az univerzumot, szóval egy másik animációs sorozatban már valamivel nehezebb feladat teljesen új dolgokat behozni, mert sok mindent ellőttek már korábban. Mindenesetre nekem egyelőre inkább jóval pozitívabb kicsengése van annak, hogy kapunk pl. Rebels-hangulatot, még ha annak lazább és nyugisabb pillanataiból is.

 

Ami már sokkal jobban irritál, az Kaz. Konkrétan azt érzem, hogy a személyében kaptunk egy ember Jar Jart. Ez kellemetlen. Főképp úgy, hogy ő a főhős. Neekunál elindultunk egy pozitív irányba, most már ott tartunk, hogy Kaz sokkal jobban irritál. Igazából nagyon irritál. :D Szerencsére ott van mellette hol Synara, hol Torra, mert amúgy már letépném az arcom, ha végig csak a droiddal baromkodna.

Ezért is jó, hogy eljöttünk a Kolosszus eredeti helyéről (mi is volt a bolygó neve?), mert így a kinyílt világban szorosabb együttműködés kell a szereplők között. Anno sokkal többet kellett azt nézni, ahogy kötöttebb formában és szűkebb közegben, emberekkel tolja a hülyeségeit, meg esik keresztül mindenen. Most legalább többet tudják ezt ellensúlyozni.

Torra erősebb jelenléte is üde színfoltja ennek a sorozatnak, neki nagyon örülök. Mondjuk jó lenne már valamit megtudni róla, vagy úgy érdemben mit kezdeni vele, mert egyelőre a konkrét cselekményben tök jól funkcionál, csak ha belegondolok, még mindig semmi karakterfejlődése nincs, semmit nem tudunk róla. Az, hogy a kis házi kedvencével mit ügyeskednek, az kevéssé izgat.

 

Tetszett még, hogy a kalózok itt is kalózok. Ők jópofa figurák. Tetszik, hogy nem Hondo-utánérzés van, mert a vezetőjük totál más karakter, azt a bohókás trógerkedést meg itt a csapata szállítja. Mondjuk kell is nekik egy vezető, mert Synaran kívül mindegyik olyan együgyű, mint egy tök. :D A végén hogy inasba pakolták már őket. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.