Ugrás a kommentre

Chapter 7: The Reckoning


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ez fantasztikus rész lett, imádtam minden percét. Annyi látványos jelenetre került sor, hogy nem is bírom összeszámolni. Nem tudom, melyik tetszett a legjobban. Jó volt látni, ahogy Mando összeverbuválja a csapatot. Cara Dune arca mindent elárult, amikor meg tudta, hogy egy ex-birodalmi hadúr likvidálása a feladat, azonnal elfelejtett minden kétséget és buktatót. Nagyon örültem IG visszatérésének is, szerintem ő lesz a sorozat egyik humorforrása is, még azzal együtt is, hogy pazar módon sikerült megjeleníteni a fenyegető voltát, a programjának átszabása ellenére is (van egy pár másodperc csönd és feszült figyelem, amikor nem lehet tudni, hogy fegyvert ránt vagy teát fog kínálni). Megmondom őszintén, én egy pillanatra megrettentem baby Yoda arckifejezéstől, amikor megpróbálta megvédeni hősünket a Cara okozta "veszélytől". Egy pillanatra én ott semmi cukiságot nem láttam. Hihetetlen módon vele van az Erő: csecsemő létére már sérült végtagot gyógyít maradéktalanul valamint olyan szintű Erő-fojtásra is képes, amit csak Vader-től és Kylo-tól láthattunk. Szerintem ha nincs Mando lélekjelenléte, Cara Dune egyértelműen meghalt volna.

 

Végre ismét színre került Greef Karga, egyértelműen a sorozat egyik legjobb mellékszereplője. A fogdmegjeiben egy pillanatig sem lehetett megbízni. A tábortüzes jelenet nagyon látványos volt, azok az ijesztő szárnyas fenevadak aztán tényleg nem rettentek meg, és még el sem kezdődött a küldetés, máris mínusz egy fejvadász és két blurrg. Kicsit fura volt, hogy Greef és társai nem használtak légisiklót és gyalog járták meg a sivatagot. Nevarro városa tényleg nagy átalakuláson ment át az elmúlt hónapokban. Mindenhol rohamosztagosok, sehol egy helyi. Teljes statárium és kijárási tilalom, és az Új Köztársaság még messzebbnek tűnik, mint valaha. A birodalmi főhadiszállásként berendezkedett kantinban aztán elszabadul a pokol: nekem nagyon hiányozni fog a Kliens, Herzog iszonyúan jól hozta ezt az arisztokratikus és bizarr figurát, akinek a tekintetétől is kényelmetlenség fogja el az embert. Monologizálása a galaktikus polgárháború és a lázadók győzelmének  következményeiről érdekes nézőpontot jelenített meg. Persze aztán kiderült, hogy ő egy nagy senki volt urához, Gideon moff-hoz képest, akinek nem is lehetett volna ennél hatásosabb belépője. Imádom Espositót, az általa megformált hadúr hidegvérű szociopata hatalomtechnikus lesz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a sok hadakozó Birodalom-maradék közül az ő kiskirálysága mennyire jelent nagy súlyt. Az újonnan érkező rohamosztagosok tiszta és ép páncélzatából és felszerelésükből kiindulva ez valóban egy komolyabb "utódállam". Meglátjuk. Rettentően sajnáltam Kuiilt (remélem hogy valóban meghalt, mert csukva volt a szeme és ez általában azt jelenti, hogy súlyos sérülések árán, de túlélte), a (poszt-)Birodalom a két felderítő sikeres hajtóvadászata valamint a kantinát szétlövő halálosztagosok révén most elég potensnek tűnt.

 

Pár vágási hibát leszámítva ez egy tökéletes rész volt, nálam übereli a harmadikat. (Tényleg, a Mandalori enklávé hova léphetett le?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne felejtsétek el, hogy ez nem egy sima lézerpuska, ez sima lövedéket tartalmaz. Ráadásul ez a fegyver még a Birodalom ideje alatt is törvénytelennek számított. Szerintem ebbe lőszert szerezni nem csak nehéz, de valószínűleg drága is. Szerintem ez az oka, hogy nem mindig viszi magával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 perccel korábban, Nute Gunray írta:

(Tényleg, a Mandalori enklávé hova léphetett le?)

Szerintem a fináléban előkerülnek. :) 

 

15 perccel korábban, Dei írta:

Ne felejtsétek el, hogy ez nem egy sima lézerpuska, ez sima lövedéket tartalmaz. Ráadásul ez a fegyver még a Birodalom ideje alatt is törvénytelennek számított. Szerintem ebbe lőszert szerezni nem csak nehéz, de valószínűleg drága is. Szerintem ez az oka, hogy nem mindig viszi magával.

Igen ezt már valaki pedzegette korábban, hogy nem megy olcsó darabról van szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Nute Gunray írta:

nekem nagyon hiányozni fog a Kliens, Herzog iszonyúan jól hozta ezt az arisztokratikus és bizarr figurát, akinek a tekintetétől is kényelmetlenség fogja el az embert. Monologizálása a galaktikus polgárháború és a lázadók győzelmének  következményeiről érdekes nézőpontot jelenített meg. 

Nekem is, leginkább, Herzog akcentusa miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez a fejezethez is csak három concept képet adtak ki. Szerintem nem is jön több csakúgy mint az ötödikhez. A hatodikhoz meg egyet se tettek közzé és lefogadom hogy nem is fognak.

 

The Mandalorian Chapter 7 Concept Art Gallery
 

A képekhez vezető link:

https://imgur.com/a/q21yx6v

 

 

A galéria kódja:


<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="a/q21yx6v"><a href="//imgur.com/a/q21yx6v">The Mandalorian Chapter 7 Concept Art Gallery</a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Nagyszerű epizód, csaknem a legjobb az évadban! Minden percét élveztem. :) Ahogy Mando összeszedi a csapatot, IG-11 újbóli feltűnése immár más szerepkörben, a párbeszédek a Razor Crest fedélzetén útban a Navarro felé, aztán Greef Carga megtérése Baby Yoda gyógyítása után, majd az akció a kocsmában, és végül Kuiil szomorú halála - annyi minden történt, hogy csak úgy repült az idő.

Ami csak most tűnt fel, hogy ha Mando nem hívogatja a kocsmából Kuiilt, hogy ott vannak-e már a hajónál, akkor a két speeder bike-os rohamosztagos nem indul útnak, hogy elkapják szegény öreget. Vagyis jobban jártak volna, ha az öreg velük megy a városba a kicsivel és IG-11-gyel. Persze utólag már könnyű okosnak lenni. :(

Moff Gideon pedig egy szemétláda, az rögtön kitűnt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Kiváló epizód. El is felejtettem, milyen jó rendezést produkált itt Deborah Chow. Folyamatosan jelen volt a feszültség az epizódban. Az elejétől kezdve lehetett tudni, hogy Greef ajánlata csapda. De Mandonak nem nagyon volt választása, mivel aligha akar örökké menekülni. Kuill szépen összerakta IG-11-et, meglepő volt az újbóli feltűnése (másodjára nyilván nem annyira, de anno mindenképp). Nagyon durva volt a szörnyek rajtaütése is a táboron, alig várom, hogy visszaolvassam a szavazást, hogy melyik szörny vitte a prímet az első évadban, mert van választék bőven.

 

A Gyermeknek most kevés jelenet jutott, de azok annál nagyobbat ütöttek. A szkander intervenció nagyon vicces volt és jól mutatja, milyen fontos lehet egy ilyen erős potenciállal rendelkező Erő használónál a minél korábbi ideológiai nevelés. Könnyen elcsábulhat a bébi a sötét oldalra. :D Szintén durva volt a gyógyítós jelenet, ami emlékszem anno az EpIX előtt volt egy jelzés, hogy mire lehet képes Rey is akár. Jó ötlet volt, hogy Greef ennek hatására gondolta meg magát.

 

A jó öreg Han-Chewie trükk most is egész jól működött amúgy, egészen Moff Gideon feltűnéséig. A Death Troopereket mindig imádtam, most is tekintélyparancsoló volt a jelenlétük. Kuillt meg nagyon sajnáltam. :( Jó "ember" volt, rengeteget segített Mandonak, lényegében önzetlenül. A rész végére kiteljesedik a feszültség és nyilvánvaló, hogy hatalmas kutyaszorítóba kerültek a hőseink. Az évad egyik, hanem "a" legjobb része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 évvel később...

Ez újranézve is egy kiváló epizód! :) 

 

Jó volt IG-11-et újra látni, immár a védelmező programozásával, és nagyon jópofa, hogy még azt is bemutatták, hogyan tanult meg újra mindent. Kuill szerepe az egész epizódban nagyon erős, nagyon szépen felépítették a karaktert, hogy aztán elbúcsúzzunk tőle. :( Azóta sem emlékszem másik olyan műre, ahol egy mellékszereplő halála annyira szomorú lett volna, mint az övé.  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.