Ugrás a kommentre

Justina Ireland: A Test of Courage


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

16 perccel korábban, Bence1997 írta:

Ha nem publikálja, csak a saját gépén tárolja az ember,

De ha nem mutatja meg senkinek akkor minek fordítani? Azért kár, hogy ott álljon a "fiókban". Akkor már érdemesebb olyan művel dolgozni aminek értelme is van. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

17 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Remélem, így legalább egységes lesz a fordítás. Talán évente egy junior Köztársaság Fénykora regénnyel tudnak haladni...

Dehogy lesz. Alapvető eltérések vannak a Szukits meg a Kolibri fordításai között. Pl: Jedi > jedi.

Az lenne klassz, ha a Kolibri az angol (mármint brit) kiadást követné. Az méretben teljesen passzolna a Szukits méretekhez. Bár ebben sincs sok bizadalmam. 

 

A fordításnál minden véleménnyel egyetértek. Fordítanám tovább, de ha tényleg kijön, akkor egy csomó idő elmegy rá feleslegesen. Miközben van könyv bőven, ami elmaradt. Megjelenés előtt nem kéne kirakni ingyen, mert azzal csak tovább csökken a vásárlószám (nem mintha az a pár fő bármit is befolyásolna), plusz én nem akarok jogi hercehurcát sem. Csak magamnak meg megint nincs sok értelme. 

 

Úgyhogy azt hiszem, jegelem a dolgot, és rámozdulok egy korábbi, elmaradt regényre. Azt hiszem a Cobalt Squadron után a Spark of the Resistance-szel kellene folytatnom. Úgy akkor teljes lenne a Kolibri által megkezdett "sorozat".

 

Screen Shot 2019-12-30 at 6.16.36 PM.png

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Iqvi írta:

@kdani20 a Cobalt Squadront már lefordítottad?:hmm: 

Igen. :)

Egy éven keresztül dolgoztam rajta. :)

Valamikor '18-ban raktuk ki swmedia.hu-ra, csak azóta ezt is törölni kellett a novellákkal együtt. :/

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

Szukits oldalán a Kolibrit írja. Még múltkor láttam hogy épp stream-el Rixon, ott kérdeztem chatbe, hogy tervbe van-e még Földi Bence fordításában a könyv, mondta hogy tervben, de még pontos megjelenési dátum nincsen. Hát akkor most már van :D 

El sem hiszem, hogy megtörtént, és legalább ez is gazdagítja a Köztársaság Fénykora gyűjteményt. Aki csak teheti, az rendelje meg, remélem sikeres lesz az eladás, és jön majd a másik kettő is idővel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kolibrinál. Azért is jelenik meg ilyen későn. Sajnos a Kolibri ragaszkodik ahhoz, hogy a middle grade junior könyvek továbbra is náluk jelenhessenek meg. Milyen érdekes, hogy ez már puha lesz. Bár, nem lepődtem meg ezen, sőt számítottam rá. Puhához képest még drága is, 500-al több, mint a legutóbbi Kolibri SW regény, A mandalori 2. évada.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 5 héttel később...

A 2. könyv szerintem nem annyira állja meg a helyét önállóan, de a Viharfellegek mellett olvasva, annak brutálisan jó spin-off könyve lett.

Bízom benne, hogy megéri kiadni a többit is, mert a 3. könyv tényleg kifejezetten jó ebben az erős felhozatalban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

¬ Az Éjnővérek használnak fényostorokat – szólt a fiú. Vernestra a szeme sarkából figyelte Imrit. Már nagyon korán megtanulta, hogy az ostor több figyelmet és gondosságot igényel, mint a fénykard. Egy rossz mozdulat, és levághatta volna az egyik végtagját.
¬ A Sith háborúk idején a Jedik is használták – vetette ellen Vernestra, miközben szabaddá tette az utat, és gyorsabb tempóban haladt előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

­ Olvastad Rejtélyes Cervil tanúságtételeit? Azt állítja, hogy ostort olykor a Tiltott Formákat használó Sith nagyurak elleni védekezésre használták. Nekem ráadásul az Erő sugalmazta ezt a tervet. Nem hinném, hogy a sötét oldal sarkallt a megépítésére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.