Ugrás a kommentre

George Lucas: A Star Wars tovább él!


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

George Lucas: "A Star Wars tovább él!"

 

George Lucas a hétvégén részt vett, a William S. Paley rádió és televízió múzeum fesztiválján, ahol természetesen a Star Wars-ról is kérdezték. Ki más is lehetne a legautentikusabb forrás ebben a témában, mint maga az SW atyja. Néhány érdekesség a beszélgetésből:

 

- A korábban a Cartoon Network-ön vetített Clone Wars sorozat, csak afféle tesztnek tekinthető.

- Az animációs sorozat egyik lehetséges karaktere egy fiatal lány padawan, akit Osoka-nak hívnak.

- Több mint 100 részt terveznek elkészíteni ebből a szériából.

- A celebration IV-en előzetest is bemutatnak majd belőle.

- A fiatal Boba Fett feltűnésére is lehet számítani.

- Nem lesz Episode 7-8-9.

 

Az élőszereplős TV sorozatról Lucas elmondta, hogy csak évek múlva várható, majd hozzátette: "Az esélyek elég jók, hogy elkészüljön, viszont a kockázat igen magas. A megfelelő alkalomra várok."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öröm a szívemnek, hogy Lucas nem akar kockáztatni a sorozattal (és még ő a pénzsóvár... a pénzsóvárok nem várnának éveket, azonnal kihajítanák mindentől függetlenül).

Az animációs sorozat viszont egyre inkább izgatja a fantáziám. Osoka... kicsit sem cseng Osakanak :)

Boba Fett, a múltkori hír után ez szinte már biztosnak is vehető. A hanggal már megvoltak (vagy lesznek?) a tárgyalások, gondolom Daniel Logan nem zárkózott el a lehetőségtől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nana! Lucas nem McCallum. :)

Hát pár éve még a tv sorozatot is cáfolta :D

Szóval én nem venném készpénznek azt amit Lucas mond.

Nameg tett egy olyan kijelentését is, hogy a jövő a tv-é. Aha....Azért szajkóza minenhol a digitális mozik világát :D Lucas nagy kopé :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lucas tényleg nem McCallum... amikor azt mondta hogy a digitális mozié a jövő azt ugyis gondolta. Abszolut nem rajta múlt, hogy nem lett igaza... mellesleg már lassan kezdenek átállni, s számos nagy produkció készül digitális kamerával.

Az pedig egyértelmü, hogy az SW jövője a TV... nem látom ez hol nem igazolodik be. Nem lesz már mozifilm, helyette TV-sorozat(ok) lesznek. Örülök, hogy az animációs már ilyen előre haladott állapotban van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy érdekes, hogy semmi új infó nem jött még ki a 3D-s moziváltozatról. Pedig Lucas azt mondta idén befejezik.

Dehogynem jött infó! Sajnos a legrosszabb, ugyanis bizonytalan időre lefújták az egészet.

 

starwars.hu:

 

"2007-01-13 - Szombat - Filmek

Nem lesz idén 3D-bemutató

Tavaly júliusban Steve Sansweet egyik nyilatkozata nyomán már hírül adtuk, most azonban a starwars.com is megerősíti, hogy nem várható idén a Star Wars-filmek háromdimenziós mozibemutatója.

A starwars.com-on azt olvashatjuk, jelenleg sem konkrét terv, sem konkrét időpont nem létezik a különleges bemutatóra, bár az új technológia továbbra is érdekli a Lucasfilmet. A cég jelenleg a Star Wars 30. évfordulója alkalmából az idei évre tervezett programokon dolgozik, melyeknek nem része a 3D-bemutató.

 

A legkorszerűbb 3D-vetítés egy újfajta technológiát jelent, melyet a digitális vetítőberendezéssel felszerelt mozitermekben lehet majd alkalmazni. Egy háromdimenziós filmvetítéshez a filmet - amennyiben hagyományos, kétdimenziós filmként forgatták le - át kell alakítani, ennek technológiája azonban ma már rendelkezésre áll. A 3D-vetítések újfajta, elemmel működő szemüveg használatával élvezhetők (ez nem a kék-piros szemüveges film élmény). Mint korábban megírtuk, a Csillagok háborúja néhány jelentét próbaképp már áttranszformálták a 3D-formátumra, ami meggyőzte George Lucast a technológia létjogosultságáról, ám mint Steve Sansweet, a Lucasfilm rajongói kapcsolatokért felelős igazgatója a 2006-os Comic-Conon elmondta, valószínűleg várnunk kell néhány évet, míg jobban elterjednek a digitális vetítőtermek, hogy ezzel az egészen új képi élménnyel tekinthessük meg a Skywalker-eposzt."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem. A Skywalkerek története kerek egész, ezt nem lehet folytatni. Legalábbis abban a formájában ahogy eddig volt.

Hát ha annyira egész lenne, akkor sorozat se készülne. Na persze nem biztos, hogy az esetleges harmadik trilógia a Skywalkerekkel foglalkozna. Meglehet, hogy éppen majd a sorozatban bevezetett karakterek sztoriját fogja kiteljesíteni az Endori győzelem utáni időkre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk nem halt még ki a Skywalker família, ez tény - de egy sequel trilógiához Lucaséknak egy NAGYON, de nagyon jó ötlettel kellene előállniuk. Akkor esetleg.

 

És nem arra gondolok, hog Luke fia/lánya/tanítványa/titkárnője átáll a sötét oldalra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem, én meg a sequelre gondoltam. A sorozat az más.

Lehet, hogy az se lesz nagyon más, mint célozgattam rá.

Nade majd meglátjuk :)

 

Ezzel a húzással, hogy Lucas a sorozatból mellőzni fogja a Skywalkereket immár az SW -mint mozifilm- nem (csak) róluk szól :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi: De a sorozatok pont olyan EU-k lesznek, mint az ewokos filmek vagy az a rengeteg képregény és regény, ami a témában megjelent... nem újdonság, hogy az Sw nemcsak a Skywalkerekről szól, de a nagy filmeket mindig megkülönböztettük a többi produktumtól.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az SW sorozatot mindig "hasonló rangúnak" képzeltem, mint a filmeket. Nem örülnék, ha ilyen mellőzött EU lenne. Persze ehhez az kell, hogy ne süssenek el benne hülyeségeket. De kétlem, hogy így lesz.

 

Asszem, a CW-ben volt, ami kicsit zavart, hogy az eldobott fénykard nem kapcsolt ki magától. Bár az ilyen még a kisebbik rossz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldi: De a sorozatok pont olyan EU-k lesznek, mint az ewokos filmek vagy az a rengeteg képregény és regény, ami a témában megjelent... nem újdonság, hogy az Sw nemcsak a Skywalkerekről szól, de a nagy filmeket mindig megkülönböztettük a többi produktumtól.

És ha a sorozat első évadját - mint ahogy arról mintha lett volna már szó - Lucas írja? Úgy tudom, az már cannonak számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha a sorozat első évadját - mint ahogy arról mintha lett volna már szó - Lucas írja? Úgy tudom, az már cannonak számít.

Az ewokos filmeknek is ő irta a story-át... mégsem egyenranguak a nagy filmekkel (mondjuk az a cannonos rendszer szerintem elég erőltetett, de ez csak az egyéni meglátásom :))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem, a CW-ben volt, ami kicsit zavart, hogy az eldobott fénykard nem kapcsolt ki magától.

Amikor az Ep6-ban Vader eldobja a fénykardját és elnyiszálja azt az állványt amin Lue pózol, akkor sem kapcsol ki :)

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az Ep6-ban Vadr eldobja a fénykardját és elnyiszálja azt az állványt amin Lue pózol, akkor sem kapcsol ki :)

Igen, de szerintem akkor valami Erő praktika is volt a dologban, hiszen - ha jól emlékszem - utána újra be kellett kapcsolnia Vadernek.

 

De ha nem, akkor bocsánat. :)

 

(A játékokban ez a Saber Throw szokott lenni, de persze az nem hivatalos.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az Ep6-ban Vader eldobja a fénykardját és elnyiszálja azt az állványt amin Lue pózol, akkor sem kapcsol ki :)

De mikor a földre koppan, mér annál inkább.

A ep3-ban Yoda is belevágta az egyik klónba a kardját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.