Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Yoda József írta:

Pár oldallal korábban idéztem mit írnak a saját módszertanukról, nekem elég bullshit-szagú. Nem véletlen nem erre az oldalra szoktak mértékadóként tekinteni

 

 

Mondjuk a 20 milliós adatbázis nem rossz kiindulásnak. 

 

Screen Rant has spoken exclusively to Reelgood, a third-party analytics firm who examiine viewing trends across all US streaming platforms, based on the monitoring of 20 million monthly viewing decisions. They've looked through their data to see how The Acolyte compares to other live-action Disney+ Star Wars TV shows. The results are surprising, and indicate The Acolyte may be a lot more popular than many believe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy jött ide, hogy a pozitív dolgokat elbagatellizálod, a negatívakat pedig felnagyítod. Mert ha kijön bármi pozitív a sorozatról az csak bullshit szagú lehet nyilván.

Akadjunk már le erről, könyörgöm. A statisztikákat úgy lehet csűrni csavarni, hogy azt hozunk ki belőle, amit akarunk. Valaki fogott pár adatot, azzal végzett pár számítást (amire rálátásunk sincs), ami kiadott egy számot. Ettől essek hasra? :) A forráskritika fontosságára hívtam fel a figyelmet.

 

A nézett percek mennyisége az egy objektív adat, nem pedig valami magic szám, amit valaki valahogyan (számomra ismeretlen módon) kiszámolt. Utóbbi számomra irreleváns. Szakmai ártalom

 

De látom már lassan ott tartunk, hogy el lettem könyvelve, hogy a sorozat bukását akarom, csak mert egy kicsit kibeszéltem a hurráoptimizmusból... Pedig most akartam pár concept art-ot hozni a sorozatból, de sikerült elvenni a kedvem

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

A nézett perceket senki nem tudja a Disney-n kívül. 

A Nielsen adatai etekintetben azért relevánsak és megbízhatóak, mert a Netflix saját maga is közli a nézett perceket hétről hétre (ráadásul ugyanúgy bontva heteket, mint a Nielsen) - ezeket ha összeveted a Nielsen méréseivel, akkor nagyon hasonló eredménysort láthatsz. A Nielsen számai kisebbek, mint a Netflixesek, mert ők is csak az adatok egy szeletére látnak rá. Viszont ez azt mutatja, hogy arra tökéletesek a Nielsenes adatok, hogy a sorozatok teljesítményét egymáshoz képest viszonyítsuk. Ha pedig a Netflix esetén erre jók az adatok, akkor a többi szolgáltatónál is.

 

Arra tehát a Nielsen számai simán alkalmasak és megbízhatóak, hogy az egyes SW sorozatok egymáshoz képest hogyan teljesítenek

 

A TBOBF a Nielsen szerint is jobban teljesített, mint az Ahsoka, az Obi-Wannál és a Mandónál viszont gyengébben. Arra már nem emlékszem, hogy egyáltalán második évad lehetősége felmerült-e a sorozatnál, lehet azt tényleg ennyinek szánták.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, Yoda József írta:

Arra tehát a Nielsen számai simán alkalmasak és megbízhatóak, hogy az egyes SW sorozatok egymáshoz képest hogyan teljesítenek

Arra mindenképpen. Viszont értékítéltre nem alkalmas. Ki tudja mi volt az elvárás az Acolyte-al kapcsolatban? Biztos nem az ami az Ahsoka felé, aki egy majdnem 20 éve épített karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nyilván nem tudjuk :) azt viszont igen, hogy 180 milliót költöttek rá - ami összeghez akár nagyobb elvárások is kötődhetnek, lévén csak az Andorra költöttek ennél többet. Ezt mi már innen nem tudhatjuk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor itt lennének a concept art-ok, nem tudom voltak-e már. Inkább spoilerbe teszem, egyébként az első 4 részhez kötődnek:

 

Spoiler

Brendok:

 

CDN media

CDN media

 

Khofar:

 

CDN media

 

CDN media

 

CDN media

 

Osha naplója, amit elégetett Mae:

 

CDN media

 

Sith dobókések:

 

CDN media

 

CDN media

 

 

Akiket érdekel még, itt van a művész oldalán sokkal több:

https://www.artstation.com/adamburnart/albums/13492654

 

https://www.artstation.com/adamburnart/albums/13314458

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

De látom már lassan ott tartunk, hogy el lettem könyvelve, hogy a sorozat bukását akarom, csak mert egy kicsit kibeszéltem a hurráoptimizmusból... Pedig most akartam pár concept art-ot hozni a sorozatból, de sikerült elvenni a kedvem

Részemről biztosan nem. És a forrás kritika fontos, de azért nem gondolnám hogy az idézett cikk kalkulált mutatója bullshit lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtam valamiért egy képet kiszedni a hozzászólásból, így töröltem az egészet. Egyébként pár apró leakről lett volna szó az utolsó 2 rész kapcsán, mindjárt újra írom

 

SZERK, sikerült:

 

Szóval itt van pár apróbb leak elvileg az utolsó 2 részből, inkább az utolsóból (szokásos szivárogtató)

 

Na mégsem, így meg a képek vesztek el :D akkor csak a fordításomat látjátok, így jártatok :P 

 

Spoiler

Elvileg két ismert karakter cameo-ra lehet számítani az utolsó részben :D

 

És elvileg fontosak is a cselekményben.

 

Illetve valaki megkérdezte tőle, hogy ezeknek köze van a Sith-ekhez, vagy az Erőhöz, amire csak annyit írt, hogy "ilyen korán nem fog ilyesmit felfedni" :P

 

Még talán egy hint lehet, hogy azt mondta ezzel kapcsolatban, hogy egy bizonyos faj kinézetét "megváltoztatták", ami lehet pár embert "feldühít" majd.

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Iqvi írta:
  Spoileres tartalom megtekintése

 

Spoiler

Én ezt úgy értettem, hogy a Legendákbeli kinézethez képest változtatnak meg valamit

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Yoda József said:
  Hide contents

Én ezt úgy értettem, hogy a Legendákbeli kinézethez képest változtatnak meg valamit

 

Spoiler

Ha ez a helyzet akkor nem probléma. Nekem csak azzal van komolyabb bajom, ha a kánonban addig ismert kinézettel variálnak magyarázat nélkül.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na valaki összeszedte szépen, hogy miket írogatott az utolsó két részről:

 

Spoiler

"Az első hat rész csak egy előkészület volt a 7-8-hoz"

 

7. rész:

 

"Néhány (idegesítő) rajongó panaszkodni fog az ok miatt, ami miatt a 4 Jedit Brendokra küldték (lore szempontból lehet problémásnak találják majd). Szerintem viszont király az ötlet, mert egyfajta kapcsolódás lesz a Baljós árnyakhoz. Solt pedig még jobban Qui-Gonhoz fogjuk majd hasonlítani"

 

8. rész:

 

"Lesz két cameo a 8. részben, pont ahogy két farpofám is van" - szó szerinti idézet :D

 

"Látom magam előtt, hogy különböző okokból fel fog dühíteni pár embert, mintha ellent mondtak volna a kánonnak. Az egyiknek a puszta ott létével lesz gondjuk. A másik kritikát el tudom fogadni jogosnak, de megférhet a kánonban, ha egy második évadban kezdenek vele még valamit. Az életkorukkal szerintem nincs probléma (megj.: Ki Adival kapcsolatban merült fel ilyen a 4. részben, ez így jött ide). Nem változtatták meg a fajukat, csak a fajok kinézetét."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda, senki nem mondta, hogy kritizálnál bármit is. Azért volt fura az álláspontod, mert a sorozat egyik legnagyobb rajongója vagy. Ezért nem tudtam hova rakni a dolgot.

 

Ezeket a spoilereket már nem fogom elolvasni. Remélem jól hangzanak. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézést, kicsit a rossz oldalamat hozta ki belőlem, hogy mindenhol csak az utálatot látom (kivéve itt).

 

Imádom ezt a sorozatot, remélem azért ezt nem kell bizonygatnom :D

 

A spoilerek jól hangzanak, bár elég kriptikus némelyik. Kriptikus annyira, hogy így sincs fogalmam se, hogy mi lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elolvastam a spoilereket. Kriptikusnak kriptikusak, szóval Yodához hasonlóan nekem sincs fogalmam, hogy mi lesz a vége. Vagyis vannak sejtéseim, de majd meglátjuk, hogy mi lesz.

 

Már nincs sok hátra. Utána pedig várhatjuk a D23-at, ahol (remélhetőleg) bejelentik a sorozat következő évadát... amire várhatunk 2027-ig. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Elnézést, kicsit a rossz oldalamat hozta ki belőlem, hogy mindenhol csak az utálatot látom (kivéve itt).

Én csak olyan helyekre járok amik nagyrészt tárgyilagosak. Azokat nézve borzasztó sok dicséretet is kap a sorozat. :)

 

18 perccel korábban, Yoda József írta:

Imádom ezt a sorozatot, remélem azért ezt nem kell bizonygatnom :D

Ez egyértelmű. 

 

15 perccel korábban, Bence1997 írta:

Már nincs sok hátra. Utána pedig várhatjuk a D23-at, ahol (remélhetőleg) bejelentik a sorozat következő évadát... amire várhatunk 2027-ig. :lol:

Végre lesz valamiért igazán szurkolni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Én csak olyan helyekre járok amik nagyrészt tárgyilagosak. Azokat nézve borzasztó sok dicséretet is kap a sorozat

A leak-es Discord szerver még, ahol sokat dicsérik.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen nem csodálkozok. A listán a legtöbb sorozat egyben adta ki az adott évadját. Kivéve a Boys, a Presumed Innocent meg a Love Island, de utóbbi minden nap kiad egy epizódot, szóval az is csalóka. Ja és persze a legtöbb sorozat epizódhosszban bőven az Acolyte felett jár (kivéve a Maci, de az ugye megint csak egyben jött ki).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Én elolvastam a spoilereket. Kriptikusnak kriptikusak, szóval Yodához hasonlóan nekem sincs fogalmam, hogy mi lesz a vége. Vagyis vannak sejtéseim, de majd meglátjuk, hogy mi lesz.

 

Már nincs sok hátra. Utána pedig várhatjuk a D23-at, ahol (remélhetőleg) bejelentik a sorozat következő évadát... amire várhatunk 2027-ig. :lol:

 

Elgondolkodtam az egyik kijelentésén a leakernek

 

Spoiler

Szó szerint, angolul a farpofás idézet így hangzik:

 

"There’s 2 cameos in ep 8 just like the two cheeks on MY ASS" :D

 

És az jutott eszembe, hogy vajon azért mondta-e így, mert a bith-eknek olyan fejük van, mint egy fenék :D és Tenebrous lesz az?

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 07. - 20:45, Yoda József írta:

Na valaki összeszedte szépen, hogy miket írogatott az utolsó két részről:

 

  Spoiler elrejtése

"Az első hat rész csak egy előkészület volt a 7-8-hoz"

 

7. rész:

 

"Néhány (idegesítő) rajongó panaszkodni fog az ok miatt, ami miatt a 4 Jedit Brendokra küldték (lore szempontból lehet problémásnak találják majd). Szerintem viszont király az ötlet, mert egyfajta kapcsolódás lesz a Baljós árnyakhoz. Solt pedig még jobban Qui-Gonhoz fogjuk majd hasonlítani"

 

8. rész:

 

"Lesz két cameo a 8. részben, pont ahogy két farpofám is van" - szó szerinti idézet :D

 

"Látom magam előtt, hogy különböző okokból fel fog dühíteni pár embert, mintha ellent mondtak volna a kánonnak. Az egyiknek a puszta ott létével lesz gondjuk. A másik kritikát el tudom fogadni jogosnak, de megférhet a kánonban, ha egy második évadban kezdenek vele még valamit. Az életkorukkal szerintem nincs probléma (megj.: Ki Adival kapcsolatban merült fel ilyen a 4. részben, ez így jött ide). Nem változtatták meg a fajukat, csak a fajok kinézetét."

 

Spoiler

Jól értem, hogy ez ilyen Ki-Adi féle eset? Fel fog dühíteni egyeseket, mert nem látják a fától az erdőt, vagy itt akkor most ténylegesen lehet lore átírás? 

 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ne beszéljünk ki a spoilerek mögül

 

Spoiler

Ahogy ezeket a kriptikus megfogalmazásokat értem, az egyik esetben (a szivárgtató szerint) elvileg jogos lehet a kritika. A Ki Adi féle esethez annyiban nem hasonlít, hogy itt az életkorral kapcsolatban nem merülhet fel probléma.

Meg elvileg valami faj kinézetével kavartak valamit

 

Amúgy ezt a 7. vagy a 8. résszel kapcsolatban kérdezed? Mert mindkettőnél írta

 

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Szerintem ne beszéljünk ki a spoilerek mögül

 

  Spoiler elrejtése

Ahogy ezeket a kriptikus megfogalmazásokat értem, az egyik esetben (a szivárgtató szerint) elvileg jogos lehet a kritika. A Ki Adi féle esethez annyiban nem hasonlít, hogy itt az életkorral kapcsolatban nem merülhet fel probléma.

Meg elvileg valami faj kinézetével kavartak valamit

 

Amúgy ezt a 7. vagy a 8. résszel kapcsolatban kérdezed? Mert mindkettőnél írta

 

Spoiler

Ajaj, az ilyenek azért tudnak venni a várakozás fényéből. :hmm: Ha Legendákból átemelt faj lesz másmilyen, az nem érdekel, de én pl. a pyke-ok kinézetének változását sem kedvelem/értem. 

 

Kíváncsi leszek, ezek mik lesznek. De remélem, nem nagy változtatások, eddig olyan szépen figyeltek mindenre.

 

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 06. - 22:40, Ody Mandrell írta:

Nála "üzleti" szempontból lenne rossz ha egyben adnák ki. Jelenleg tud csinálni nyolc epizódértékelést, ami legalább 100 ezer megtekintést biztosan generál, és akkor még nem számoltam a kibeszélőket.

Az üzleti szempontot nem saját magamra, hanem a Disney szemszögéből értettem. A Star Wars a Disney+ egyik húzóbrandje, és ha epizódonként adják ki a sorozatot, akkor több ideig kell előfizetve lennie a nézőnek, ha folyamatában akarja követni és nem várja meg, amíg kijön minden rész. Nyilván én anyagilag ezzel a megjelentetési struktúrával járok jobban, de attól még ennél a specifikus sorozatnál szerintem nem működik annyira jól, mert nem úgy van felépítve a történet, mint egy sorozat, hanem úgy, mint egy film, aminek a játékidejét kihúzták annyira, hogy valahogy kijöjjön a 8x30 rész. Vagy kevesebb, de hosszabb és velősebb rész kellene, vagy egyben kiadni (akár filmként). Ennek az az oka, hogy ez a koncepció még Chapek igazgatósága alatt született, aki ugye főleg a COVID miatt orrba-szájba a streaminget erőltette, és csomó projekt, ami eredetileg film lett volna, végül sorozat lett. Az Obi-Wan is jobban működött volna filmként és arról asszem tudjuk is, hogy eredetileg annak készült. Most ennek épp a fordítottja zajlik, a streaming a COVID háttérbe szorulásával visszaesett, ennek több oka is, ebbe részletesebben nem mennék most bele. Iger épp emiatt most inkább a filmeket forszírozza és olyan projektek, amik eredetileg sorozatnak készültek, végül filmként adják ki. Ilyen a Vaiana 2 pl, vagy csak hogy témánál maradjunk, a Mandalorian and Grogu. Ezt érzem, ez a véleményem, és e tekintetben pont mindegy, hogy mennyivel többet keresek azon, hogy heti egy rész jön két hónapon keresztül :) De azért sem értem, hogy mit nem értesz, mert kommentben elég részletes választ írtam neked konkrét példán keresztül levezetve :D
Mostanra kezdek is kicsit elfáradni már, ez az utóbbi fél év nagyon húzós volt a Bad Batch, Acolyte, munka, vezetésórák és az egyetem utolsó fél éve mellett. Kicsit várom is már, hogy vége legyen az igazat megvallva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.