Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

2024. 05. 21. - 23:17, Yoda József írta:

Tehát, ha jól értem, nagyvonalakban, nagyjából valami ilyesmi lesz az évad sztorija:

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Aztán majd meglátjuk :D az szembetűnő, hogy az évad első feléről viszonylag sokat tudunk, addig a második fele nagyjából teljes homály :D

 

Hmmm.... Nem 100%, de közel volt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Nagyon jó ahogy megfordul a sötét és a fekete nap helyzete. Ez eddig fel se tűnt! :clap:

 

Sol a Nap, Qimir a Hold. Qamar arabul holdat jelent. A Hold takarja el fokozatosan a Napot Ohsa történetében.

A boszik a Holdhoz kötődnek, a sötéthez, a szertartást is akkor csinálják, aztán jön a Nap/Sol és felborul az életük. A bosziknak a nap halált hoz. A lányok szétválnak. Egyik a sithek, másik a jedik befolyása alá kerül. Qimir/a Hold hozza vissza a békét közéjük, amikor újra keresztezik egymás útját, kicserélődnek. Elég inverz történet, jinjangos átfordulás.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Szisz írta:

 

Sol a Nap, Qimir a Hold. Qamar arabul holdat jelent. A Hold takarja el fokozatosan a Napot Ohsa történetében.

A boszik a Holdhoz kötődnek, a sötéthez, a szertartást is akkor csinálják, aztán jön a Nap/Sol és felborul az életük. A bosziknak a nap halált hoz. A lányok szétválnak. Egyik a sithek, másik a jedik befolyása alá kerül. Qimir/a Hold hozza vissza a békét közéjük, amikor újra keresztezik egymás útját, kicserélődnek. Elég inverz történet, jinjangos átfordulás.

:clap: Na jó, ettől most ledobtam a láncot. Baromi jó meglátás! Magadtól jutott eszedbe? :o 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

:clap: Na jó, ettől most ledobtam a láncot. Baromi jó meglátás! Magadtól jutott eszedbe? :o 

A képek hatására átgondoltam. Annyi alap volt, hogy olvastam korábban, hogy Sol jelentése Nap, itt fórumon is, és Qimir, hasonlít az arab qamar szóra, ami holdat jelent, ezt egy angol nyelvű videóban hallottam és rákerestem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy biztos: nem tőle fogjuk megtudni először, hogy lesz-e második évad. :) 

 

Idézet

"Ha a Disney és a Lucasfilm zöld utat adnak a sorozat folytatásának, akkor érdemes lenne megfontolni, hogy más írókkal, értőbb rendezőkkel, kreatív tanácsadókkal egészüljön ki a csapat"

Ezzel nem tudok egyetérteni. Eleve az írókat nem szokták egytől egyig lecserélni. Nem is értem miért kellene egyáltalán? Az értőbb rendező megnevezés is elég homályos. Rian Johnson értő rendező, mégis szétszedték a TLJ-t. Szóval nem ezen múlik. Kreatív tanácsadó? Headland Lucassal, Filonival és Hidalgoval beszélte át a sorozatot még a készülte előtt. Ezeknél kik a jobb kreatív tanácsadók egy Star Wars sorozathoz?  

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy-két párbeszéden tényleg lehetett volna csiszolni még, rendezésnél is volt egy két fura megoldás, amiken én személy szerint túllendültem, de attól még meg lehet jegyezni, hogy tudnának ezeken javítani.

 

Itt a "kreatív tanácsadón" nem a Star Wars lore szakértőire kell gomdolni szerintem :D

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Egy-két párbeszéden tényleg lehetett volna csiszolni még, rendezésnél is volt egy két fura megoldás, amiken én személy szerint túllendültem, de attól még meg lehet jegyezni, hogy tudnának ezeken javítani.

Minden sorozatban volt ilyen, amin lehetett volna javítani. :) 

 

1 órával korábban, Yoda József írta:

Itt a "kreatív tanácsadón" nem a Star Wars lore szakértőire kell gomdolni szerintem :D

Akkor mit kell érteni rajta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én továbbra is extrém mértékűnek tartom a közönség egy részének lehúzását. És továbbra is mesterséges hisztikampánynak érzem. Sokan nagyon nem bírták elviselni, hogy nem fehér bőrű férfi karakterek vannak középpontban és direkt elkezdték szétszedni az egész sorozatot. Nem csak nekem tűnt fel ez.  Pl. Borka, a Borkareads könyves csatornán szintén megjegyezte ezt. Ő is nézte Az Akolitust és nagyon tetszett neki, értetlenül áll a nagy negatív kampány előtt. És meg is jegyezte, hogy talán fehér bőrű, középkorú férfiak hisztiznek most ezerrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Darth Revan9 írta:

Pl. Borka, a Borkareads könyves csatornán szintén megjegyezte ezt. Ő is nézte Az Akolitust és nagyon tetszett neki, értetlenül áll a nagy negatív kampány előtt. És meg is jegyezte, hogy talán fehér bőrű, középkorú férfiak hisztiznek most ezerrel.

Élünk 8 milliárdan ezen a bolygón, nézik a csudatudjahányan a sorozatot, de Internetus Anonymus véleménye a perdöntő? Okéééé... :roll: 

 

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ezeknél kik a jobb kreatív tanácsadók egy Star Wars sorozathoz?  

Szerintem hívják vissza Rick McCallumot. :lol:

 

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Minden sorozatban volt ilyen, amin lehetett volna javítani. :)

Mindig mindenben van ilyen, amíg meg nem alkotja valaki a tökéletes művet, de szerintem még abba is belekötnének néhányan azzal, hogy túl tökéletes. Újakat amúgy is biztos fognak behozni, mert egyáltalán nem biztos, hogy a jelenlegi írói és rendezői gárda rá fog érni akkor is, amikor esetlegesen sorra kerül a második évad. Természetes folyamat, hogy az írók és rendezők egy része lecserélésre kerül különböző okokból (elég csak összehasonlítani a The Mandalorian gárdáját, hogyan változott évadról évadra). Szóval ez a kérés mindenképpen teljesülni fog, bár semmi sem garantálja, hogy az ezt kívánóknak ettől jobb lesz. Egy sorozatnál jelentős változást a showrunner cserélye szokott eredményezni, de Headlandet el ne távolítsák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 24. - 21:51, Ody Mandrell írta:

Két hónapja első a Rottentomatoes oldalán az Acolyte. 

 

Nézőpont kérdése.

 

17 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Ő is nézte Az Akolitust és nagyon tetszett neki, értetlenül áll a nagy negatív kampány előtt. És meg is jegyezte, hogy talán fehér bőrű, középkorú férfiak hisztiznek most ezerrel.

Sokan nem jutottak el az 5. részig. A 3-4. rész sokakat ledobott. Ha addig eljutnak....:love: valakinél a 8. rész hozta fel a sorozatot. 

 

Animore.jpg

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Akkor mit kell érteni rajta?

Nekem olyasmi jutott eszembe, hogy pl. más írók, rendezők, akik alkottak már ilyen "rejtélyes" történetet. Teszem azt, Rian Johnson :D aki amúgy akár egy sorozatepizód írással/rendezéssel is kezdhetné a visszatérését a SW-hoz :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy-két párbeszéden tényleg lehetett volna csiszolni még, rendezésnél is volt egy két fura megoldás, amiken én személy szerint túllendültem, de attól még meg lehet jegyezni, hogy tudnának ezeken javítani.

Esetleg így? 

 

 Edit: Na jó, túl sok a káromkodás, de amikor Sol tanítja a kicsiket az elég jó. :lol:

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

34 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Mi?

Oh lemaradt. :sleep:

Tudok róla, hogy a nézői értékeléseket eltávolították. Több értékelés volt pár rész után, mint a Mandón 3 évad alatt és lehúzták. Több gyanús jele is volt, hogy szándékos támadás. Pl. van egy 2008-as horror ugyanezen a címen, amit hirtelen tömegek értékeltek 24-ben és lepontozták. Botok is lehettek és sokszor olyasmit kritizálnak, ami a többi sw filmben meg ok.

Van egy hosszabb viedóesszé erről, hogy milyen tényezők lehetnek e mögött. A legtöbb probléma nem is valós. 

 

 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem távolították el az értékeléseket.

 

A RT úgy működik, hogy a sorozat főoldalán az egyes évadok átlaga látható, ameddig pedig nem fejeződik be legalább egy évad, addig semmi.

 

A félreértést az okozta, hogy amíg nem volt külön adatlapja az 1. évadnak, addig látszott a főoldalon is az értékelés, aztán eltűnt, a fentebb leírtak miatt

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Yoda József írta:

A félreértést az okozta, hogy amíg nem volt külön adatlapja az 1. évadnak, addig látszott a főoldalon is az értékelés, aztán eltűnt, a fentebb leírtak miatt

Akkor félreértés. Többször láttam videókba bevágva, hogy 14%, ami hiteltelen. S valaki ezt rosszul kommentálta. Ezzel is félrevezetik a nézőket. Mondjuk ez engem sose tart vissza. 

Szerkesztve: - Szisz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 07. 19. - 22:16, Yoda József írta:

Ezt a 263-as becslést felhasználva, hoztam újabb grafikonokat, köztük egy újabbat is

 

  Spoiler elrejtése

Nézett perc/heti epizódhossz:

 

image.png

 

Nézett percek:

 

image.png

 

Itt pedig az új grafikon, itt az összes eddigi nézett perc van elosztva az összes addig megjelent epizód hosszával (ezzel valamelyest kevésbé torzít az, hogy egy adott héten akár nézhette valaki az előző heti epizódot is, ami szintén beleszámít a percekbe). Szóval ez a grafikon nagyjából azt mondja meg, hogy egy epizódot átlagosan hány megtekintést kap, ezzel nagyjából lehet látni, hogy változik a nézői bázis hétről hétre). Ennek eddig növekedése amúgy jó jel :) 

 

Itt a Mandalórit nem tüntettem fel, mert az első évadról semmi adatunk nincs, a percekben pedig azok is benne vannak, ráadaásul azt is ki kéne találni, hogy az egyes évadok között mennyi megtekintése volt a sorozatnak, hogy össze lehessen hasonlítani. Így inkább kivettem.

 

image.png

 

A két fontosabb (1. és 3.) grafikonon tehát eddig nagyjából az Andor szintjét hozza.

Meg tudnád az első és a harmadik ábrát csinálni angol feliratokkal? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Meg tudnád az első és a harmadik ábrát csinálni angol feliratokkal? :)

 

Persze, itt is vannak, benne az újabb héttel... mivel nem került be a top 10-be, így jobb híján beírtam 300-at nézett percnek, úgy jött ez ki. Szóval lehet ennél jobb vagy rosszabb is (jóhiszeműen feltételeztem, hogy az 5. epizód miatt, ami a legjobbra értékelt, ezen a héten több néző volt)

 

image.png

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No ezt még ülepíteni kell. Mindenesetre most kedvem lenne végigtolni a KotOR II-t. Tudom, ez High Republic, de attól még olyan érzésem volt néha, mintha azt látnám élőszereplősben.

 

Egyetértek a fenti véleménnyel, miszerint volt pár furcsa rendezői megoldás, illetve túl gyors vágás (sokszor bemozdultak a karakterek a wipe-ba), viszont ezeken én is túl tudtam lendülni, pedig nem mindig sikerül. Aki a zenét csinálta, az viszont remélem, hosszú távra szerződtetve lesz a Star Warsokhoz, bravo! Teljes mértékben hozta Williams hangzásvilágát.

 

A csúnya rejtőzködő bácsira volt egy tippem, ahogy nézem, már topikja is van (jó, hogy eddig nem néztem be oda :D). Jöhet a folytatás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.