Ugrás a kommentre

A The Acolyte sorozat


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

Jövőhéten kikerül a teljes vlog, addig is egy kis betekintő a youtuberek élményéről. :)

 

 

 

Valamint itt van egy interjú Amandlával és a többiekkel a TwentyThree magazin jóvoltából (nem teljes, mert csak kétoldalast láttam róla :D):

- Stenberg már korábban is SW fan volt, de bevallotta hogy a szerep megszerzéséig az előzményeken és a folytatástrilógián nevelkedett. De amikor megkapta a szerepet, a Star Wars a mindennapjai részévé vált. "Amennyire csak tudtam, elkezdtem belemélyedni a történetbe, megérteni hogy maga a SW mit jelentett az elmúlt 40 év különböző szakaszain."

- Mindig, amikor volt egy kérdése, a "Jedi mesteréhez" fordult: "Nagyon sok beszélgetésem volt [Hidalgóval]. Zoomon keresztül beszéltünk, vagy emaileztünk egymással ha volt valami kérdésem felé vagy valamin szerettem volna teóriázgatni."

 

- Dafne Keen azt mondta, hogy ha egy fát játszott volna el a sorozatban, már annak is örült volna. :D "Elképesztő volt, amikor megkaptam azt a bizonyos hívást Leslyetől. Úgy tettem, mintha nagyon nyugodt lennék, de az igazat megvallva, teljesen kikészültem."

- A karakter nemcsak Keen gyermekkori álmát váltotta valóra (hogy egy jedit játsszon el), hanem a sorozat készítőjének, Headlandnek is. A félig ember, félig idegen Jecki Headland régi gyermeki megszállottságán alapult: "Leslye azt akarta, hogy az én karakterem félig Theelin legyen, mert ez volt az egyik kedvenc idegen faja a Jedi Visszatérből, amikor még kisgyerekként látta."

- Headland megerősítette ezt, mondván, hogy amikor megnézte a Jedi Visszatér SE-t, rögtön megigézte őt Jabba egyik előadója, a piros-fejű Theeling énekes, Rystáll Sant. "Nagyon menőnek tartottam. Amikor láttam a moziban, azt gondoltam: "Nagyon jó dizájnja van"". Praktikai okokból Headland azt választotta, hogy Jecki félig Theelin lett, de még ez is elég volt hozzá, hogy a sorozat készítőjének fülig érjen a szája.

 

- Keen Jeckiről: "A karakter nagyon fegyelmezett, mint a harcművészet. A meditáció egy formája inkább, mint valódi harc. A karakterem inkább az ütéseket hárítja, mintsem támadna."

- "A karakterem sokkal szigorúbb, mint én, amit nagyon csodálok, mert én nem vagyok egy nagyon strukturált ember. Elég kaotikus vagyok." Ugyanakkor mégis osztozkodnak valamin: "Mindketten munkamániások vagyunk. Továbbá érzékenyek. Jecki nagyon érzékeny - egyfajta sebezhető karakter, aki külsőre keménynek látszik, ami nagyon aranyossá teszi őt. Ez a tulajdonság nagyon tetszik benne."

- Dafne szerint mindig rászóltak, amikor fénykardhangokat adott ki a forgatás ideje alatt. Valamint nem mosolyoghatott folyton. "Bocsánat, de ez annyira izgalmas. Fénykardom van! Nem várhatod el tőlem, hogy ne mosolyogjak!"

 

- Amandla és Dafne összebarátkoztak a forgatás alatt. "Amandla a szárnyai alá vett. Ő is egy gyerekszínész volt régen, így tudta, hogy miként viszonyuljon az olyanokhoz, mint én, hiszen már volt az én helyzetemben korábban."

- "Egyszerűen imádom Dafnét. Imádom! Nagyon vicces, kedves, okos és tehetséges. Olyan, mintha a kishúgom lenne." mesélte Stenberg a magazinnak.

- Dafne boldogan emlékszik vissza a forgatásra. "Nagyon otthonos volt."

- Amikor egy kedvenc emléket kellett választania, azt mondta, hogy imádott sakkot játszani Stenberggel, vagy Charlie Barnettel együtt lógni. 

 

- Lee Jung-jae volt az egyik legizgalmasabb színész, akit kasztingoltak a sorozatba. Nagyon nagy energiát vitt az egész szerepébe.

 

- Akiket követni fogunk, nem feltétlenül hívhatjuk őket "jófiúknak". "Amikor elkezdtem az írói karrieremet, mindig is izgatott az a kifejezés, hogy 'rosszfiú', mert nem gondolom, hogy ha valaki felkel, rögtön úgy gondolkodik, hogy akkor ő most rossz. Megpróbáljuk az Erőhöz és a Sötét oldalhoz való nézőpontjukat megnézni."

- "Ha belegondolsz, ők az alulmaradtak. Egy túlerővel néznek szembe."

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

"Leslye azt akarta, hogy az én karakterem félig Theelin legyen, mert ez volt az egyik kedvenc idegen faja a Jedi Visszatérből, amikor még kisgyerekként látta."

- Headland megerősítette ezt, mondván, hogy amikor megnézte a Jedi Visszatér SE-t, rögtön megigézte őt Jabba egyik előadója, a piros-fejű Theeling énekes, Rystáll Sant.

Ezt azért is jó olvasni, mert egyrészt látható, hogy az SW újabb elemein felnőtt emberek már ott vannak Hollywood élvonalába, vagyis ezek az új elemek - bármennyire is ellenzik a konzervatív rajongók - egyre markánsabban lesznek jelen a még újabb SW-ékben, és válnak így egyre inkább az egész részévé és lesznek egyre elfogadottabbak.

Másrészt egy újabb ékes bizonyítéka annak, hogy Lucas módosításai az OT-n nem voltak hiábavalóak, hiszen a theelin(-ember hibrid) faj csak az említett '97-es SE változatban jelent meg, amikor Lucas egy teljesen új bulit kanyarított Jabba palotájába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Megnézték az első két részt is?

Elképzelhető. Bár úgy tudom, hogy a mai nap van a sorozat vörös szőnyeges premiere, vagyis ha már Los Angelesben vannak, talán oda is jár ez a megtiszteltetés. Majd idővel megtudjuk. :D

 

Amandla interjú az Empire magazinnal:

 

Tavaly, a Star Wars Celebrationön Padmé szerepében léptél fel. Egyértelműen nagy rajongó vagy - hol kezdődött a Star Wars iránti szereteted?

Igazából az előzményekkel kezdődött, mert én ebbe a korosztályba tartozom. Van egy gyenge pontom a... kissé gőzös, 90-es évekbeli tartalmak iránt [nevet]. Emellett nagy Anakin-rajongó vagyok. Szóval az előzményekkel kezdődött minden, azokat néztem fiatalabb koromban a nővéremmel. Ami tulajdonképpen ellentmondásos vélemény, az előzmények iránti rajongásom!

 

Nem, egyre többen vannak, egy egész generáció...

Azt hiszem, igen! Jövünk fel.

 

Hayden nagyot alakított a Celebrationön - találkoztál vele?

Nem találkoztam Haydennel. De találkoztam Dave Filonival, és azt hiszem, egy kicsit könnyeztem [nevet]. Azt mondta: „Annyira király, amit ti ott csináltok! Annyira izgatottak vagyunk, hogy bevehetünk titeket a csapatba. Erre én: „Te készítetted a Klónok háborúját?”.

 

Hogyan mutatta be neked Leslye a sorozatot?

A sorozatot valójában vizuális formában ajánlották fel nekem. Volt egy találkozóm Leslye-vel és [a Lucasfilm kreatív vezetőjével] Rayne Roberts-szel. Leültünk reggelizni, és ők kinyitották ezt az iPadet, amelyen koncepcióterveket mutattak nekem - rólam. Még akkor is titkolták előlem a részleteket, így én csak extrapoláltam, amit a képek alapján kivettem. De megértettem, hogy a sorozat önmagunk világos és sötét oldalát vizsgálja, és a galaxis szabályait, hogy hogyan lehet használni az Erőt. Ami őrületes volt, hogy ezt megtapasztalhattam.

 

Szóval kapsz egy hívást, elmész reggelizni, és hirtelen egy Star Wars-figurát ábrázoló művészeti alkotás jelenik meg rólad?

Igen, így történt. Olyan vad volt! Ez olyasmi, amiről nem hittem, hogy valaha is megtörténik, soha. Ez volt az első alkalom, hogy igazán megértettem, hogyan működik a Lucasfilm - nagyon családias érzés. Nyilvánvalóan hatalmas megtiszteltetés volt. De megértettem, hogy ők így dolgoznak az emberekkel - megnyitják a világukat, együttműködnek, és ilyen csodálatos módon bíznak bennük. Leslye is ilyen, szuper együttműködő.

 

Szóval mi az ő történetük a számodra? A karaktered, Mae, rendkívül titokzatos. Mit mondtak neked?

Hm... Szóval megkaptam Leslye koncepcionális szlogenjét, amit megosztott, miszerint ez a Frozen és a Kill Bill keveréke. Ami rögtön megütötte a fülemet, mert a Kill Bill az egyik kedvenc filmem. A forgatás előtt Leslye tartott egy Kill Bill vetítést a teljes stáb számára. Aztán elmondták, hogy a film a Köztársaság Fénykora korszakának csúcspontján játszódik - ami nagyon érdekes volt számomra, mert úgy érzem, minél messzebbre megyünk vissza a Star Wars történetében, annál izgalmasabbá válik, és annál több fogalomba kezdtek beleásni és felfedezni a Lucasfilmnél. Ez egy igazán gazdag, lenyűgöző hálót hoz létre.

 

Mint nagy előzményfilm-rajongó, milyen érzés volt megtudni, hogy egy olyan történet részese leszel, amely az idővonalnak ebbe a korszakába vezet?

Annyira csodálatos! [nevet] Nem hiszem, hogy még teljesen felfogtam volna. Nem ismerem az összes részletet sem. De számomra ez volt a legálomszerűbb eredmény.

 

Mit tudsz mondani nekem Mae-ről? Min megy keresztül ebben a sorozatban?

[Szünet] Elmondhatok néhány olyan referenciát, ami fontos volt számunkra - az egyik ilyen a Tigris és sárkány című film volt. Körülbelül hét hétig harcművészeti edzésen vettem részt a mesteremmel, [Junchang Lu], aki a legédesebb mester a világon. [nevet] Te jó ég, annyira imádnivaló. Talán nem kellene ezt mondanom a mesteremről. De ő annyira imádnivaló. Annyira szeretem őt.

 

Úgy tűnik, hogy Az Akolitus tényleg belemegy a világos oldal és a sötét oldal dinamikájába. Hol helyezkedik el Mae ezen a skálán? Az az érzésem, hogy ő inkább a sötét oldal felé hajlik...

Szerintem ez ennél sokkal bonyolultabb, és ez a sorozat lényege. Remélhetőleg, ha jól végeztük a munkánkat, a sorozat érdekes kérdéssé teszi, hogy mit jelent a világos vagy a sötét oldalon állni.

 

Láttam, hogy volt egy harci jeleneted Lee Jung-Jae Sol mesterével - és Carrie-Anne Moss Indara mesterével. Milyen érzés a Mátrixból ismert Trinityvel harcolni?

Annyira király. Amikor először hallottam róla, majdnem szívrohamot kaptam, mert imádom a Mátrixot. És te jó ég, micsoda menő, erős karakter. Egyszerűen hihetetlenül jó érzés volt, hogy lehetőségem nyílt arra, hogy valakitől tanuljak valós időben, aki annyi időt töltött ebben az iparágban, hasonló pozícióban, mint én. Hihetetlenül inspiráló volt - együtt lenni vele, megismerni őt, és együtt lenni a forgatáson... Emellett hihetetlenül gondoskodó és nagyon kedves. Visszafogott, ő volt anyu. [nevet] Amikor fájt a térdem, bevitt a sátorba, és elkezdett ilyen "energiamunkát" végezni a testemen, átbeszélte, hogy mi történik, és milyen tippjei vannak arra vonatkozóan, hogyan tudnám a sorozatot a hátamon cipelni. Annyira jó fej. Nevetségesen jó fej. Nagyon sokat jelentett nekem az ő bölcsessége.

 

Mi Mae dinamikája Indara mesterrel?

Határozottan vitatható. [nevet]

 

Úgy tűnik, ellenséges a hangulat.

Igen, nincsenek itt szivárványok és pillangók.

 

Mae választott fegyvere egy pár kés - ez a Star Warsban szokatlan fegyver. Mit árul el ez róla?

Nos, mivel a Köztársaság Fénykorában vagyunk, a terep egy kicsit nyitottabbá válik, hogy milyen fegyverek érdekelhetnek minket. A sorozat nagyon sajátos toposzokra és archetípusokra támaszkodik, és mi ezt a vonalat akartuk követni. Ezért vannak ott azok a kések. És szerintem egyszerűen csak szuper menők. A galaxisban ez egy olyan időszak, amikor az emberek az Erőt használják... a kánonban ez nagyon kiterjedt. Nem feltétlenül van olyan merev elképzelés, mint később a Galaktikus Köztársaságban. Így lehetőségünk nyílik arra, hogy felfedezzük, hogy ez a karakter másképp viszonyul az Erőhöz.

 

A Köztársaság Fénykora könyvek nagy része az, hogy minden Jedi másképp látja vagy érzi az Erőt. Mae és Indara harcában van némi Erő-fu - ez egy bólintás erre a felfogásra?

Igen, 100 százalékig. A galaxis sokszínűségét is kifejezi - hogy annyi különböző ember, lény, faj, erőhasználó van.

 

A sorozatot díszletekkel és különböző helyszíneken forgattátok. Melyik volt a kedvenc díszleted?

Elmentünk Madeirára, Portugáliába, ami annyira bűzlően gyönyörű volt. Te jó ég! Vad volt nézni a több száz méter magas sziklaalakzatokat az óceán közepén, és arra gondolni, hogy „Egy hajót fognak dobni a szikla tetejére!”.

 

Meg tudná mondani, hol „játszik” Madeira a műsorban? Akár egy célzást is?

Nem, nem, ezt nem mondhatom el [nevet]. Ha mondanom kellene valamit, akkor a Tigris és Sárkány című filmre hasonlít. Nagyon, nagyon fontos a hős útja.

 

Star Wars-rajongóként biztosan láttál néhány hihetetlen, ikonikus dolgot Az akolitus készítése közben. Melyik tetszett a legjobban?

Egyszer elszundítottam a Coruscant-i Jedi-templomban.

 

Ez volt életed legjobb alvása?

Ez volt életem legszebb szundikálása. Eléggé kiakadtam minden alkalommal, amikor egy új díszletre léptem. Látod őket a képernyőn, és beléjük szeretsz, de személyesen olyan, mintha... nem is tudom, mintha egy bálnát látnál. Egyszerűen lenyűgöz a méretük, a kiterjedésük és a szépségük. Sokan, akik a Star Warson dolgoznak, nagy Star Wars rajongók. Olyan, mintha egy csomó ember gyerekkori álma válna valóra, de ezzel a magas szintű, részletes művészi munkával vegyítve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5:30-kor már jönnek az online beszámolók azoktól, akik korábban megkapták a Disneytől a sorozat egy pár epizódját! Twitteren láttam egy olyat, hogy valakinek lehetősége volt megtekinteni az első 4 epizódot és Leslye-vel is készített egy interjút (egy brazil srác volt, azóta a posztja törölve lett :D).

 

Szóval reggel elleszünk (remélhetőleg) temérdek információval. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjöttek az első beszámolók a sorozatról!!! Néhány szösszenet azoktól, akik már korábban megtekintettek 4 epizódot, de van köztük olyan is, aki a vörös szőnyeges premierről számol be, ott 2 epizódot mutattak csak be:

 

Elsőként is Kyle Katarn szavai, aki ugye részt vett több youtuberrel egy beszélgetésen Leslyevel és Filonival és úgy tűnik, hogy részt vett a premieren is (amúgy SWExplained is ott volt, láttam róluk képet): "Az ACOLYTE más, a lehető legjobb értelemben. Az írói szobában van egy OT-rajongó, egy előzményfilm-rajongó és egy folytatás-rajongó, és ez azonnal látszik. Mindhárom elem keveredik valami igazán kifizetődővé. Alig várom a 3. részt!"

 

Star Wars Holocron: "AZ ACOLYTE első 4 része kiváló. Egy lebilincselő gyilkossági rejtély, amely a Twin Peaks és Matt Reeves The Batmanjének detektívtörténeteit idézi. Érett, mint az Andor sorozat, miközben teljesen átöleli és tematikusan kapcsolódik az előzményekhez. A Köztársaság Fénykora élőszereplős változatának megtekintése nem okoz csalódást."

 

nateplaysgames - Geekcentric: "A Star Wars: #TheAcolyte egy ÁLOM a Köztársaság Fénykora rajongóinak, és egy új élmény mindenki másnak. 4 epizód után nem kapkodja el a sötét rejtélyek rétegzését. ÉLENDŐ harci koreográfia és szuper alakítások Amandla Stenbergtől és Lee Jung-jae-től. Imádom."

 

Peter Sciretta: "Láttam a #TheAcolyte első két epizódját - imádtam, hogy annyira hasonlított a klasszikus @starwarsra, ugyanakkor újnak, frissnek és másnak éreztem, mint amit eddig láttunk. Az akciót moziszintűnek éreztem. Annyira izgatottan várom a folytatást!"

 

Laura: "Láttam 4 epizódot a sorozatból és azt kell mondjam: r*hadt csodálatos. Ez egy teljesen új történet, amiről semmit sem tudunk. A történet annyira lenyűgöző. Amandla Stenberg & Lee Jung-Jae ragyog a szerepükben. A kémia csodálatos. A harci koreográfia epikus. Ahogy vége van, többre vágysz."

 

LaughingPlaces.com: "A #TheAcolyte egy nagy durranás lett. Egy lebilincselő noir stílusú gyilkossági krimi egy messzi-messzi galaxisban, ahol a Jedik űrdetektívek. Már az első két epizódban annyi világépítés és a mitológia kibontása történt, amit néhány nagyon ütős harcjelenet szakít meg."

 

BD: "A #TheAcolyte egy üde Star Wars-történet.

Az élőszereplős karakterek új névsora frissnek hat, mégis nagyon is az általunk ismert galaxisban játszódik. Amandla Stenberg nagyszerű, Lee Jung-jae Sol mester szerepében az egyik új kedvencem. Szolid fordulatokat is tartalmaz a sorozat.

Nagyon élveztem az első 4 epizódot."

 

Jorgie Rodriguez: "A #TheAcolyte az Andor erőérzékeny változata. A szereplőgárda lenyűgöző, az írás minden egyes epizódban nagyon jó. A praktikus díszletek és a csodálatos jelmezek, valamint az sfx munka minden helyszínt élőnek, érezhetővé tesz, miközben van egy érzelmi átvezető vonal, ami fókuszban tartja az egészet."

 

Továbbá még ezt írta: 

"Minden nagyszerű SW történet a nyitószöveg valamilyen változatával kezdődik. A #TheAcolyte is beletartozik ebbe." :yeah:

 

POC Culture: "Az 1. epizód egy kicsit lassú, mivel megteremti az alapokat. A 2. felgyorsul, különösen Jacintóval.

A karakterekre és a kapcsolatokra való összpontosítás miatt van esélye ennek a sorozatnak arra, hogy különleges legyen.

Alig várom, hogy többet lássak."

 

German Lussier: "A #TheAcolyte semmi másra nem képes, csak arra, hogy „Star Wars” legyen.

Egy érdekes, karakter-vezette rejtélyes történet tétekkel, ami érdekel téged, megerősítve mindazzal a dologgal, ami a SWt Star Warsá teszi.

Láttam az első két epizódot és IMÁDTAM ŐKET."

 

Perri Nemiroff: "4 epizódot láttam a sorozatból és eddig nagyon nagy nyertes. A karakterek, a praktikus effektekre való nagy hangsúlyt, a különböző mutatványok, hogyan tárják fel hogy milyen lehet Erőérzékenynek lenni valamint miképp operál a Jedi Rend - mindez nagyon jól működik számomra.

Amandla Stenberg a főszereplő, akire egy ilyen történetnek szüksége van. Teljesen benne van a szerepben és ő szárnyal, hogy megbirkózzon a kihívással. Továbbá csak nézném, ahogy uralja a képernyőt, miközben órákig harcol. A precizitás és a kecsesség, amellyel Mae harcol, izgalmassá teszi a küzdelmet, de egyben olyan ütemekként is funkcionál, amelyek arról szólnak, hogy ki is ő, és hogyan dönt arról, hogy egy adott pillanatban miképp akar működni."

 

Hopszi egy kis spoiler (márha az :D), ezt spoilerbe rakom, de ha igaz, akkor előre :clap::yes: (írott HR fanoknak ajánlom, de csak nagy felelősségre!)

Spoiler

A #TheAcolyte egy érzéki utazás. A csapat erőfeszítései, hogy a Star Wars e merész új korszakát a képernyőre vigyék, minden egyes képkockán átsütnek. A Drengir egy olyan rémisztő ellenség, amilyet még soha nem láttál, és alig várom, hogy lássam, hogyan menekül meg Vern attól, amelyik megette őt.

 

The Distracted Tatiana: "A #TheAcolyte egy újító frissesség a #Star Wars univerzumában, egy egyedi történetet ajánlva megannyi csodálatos karakterrel. Amandla Stenberg mellett akik kiemelkedtek az Dafne Keen és Charlie Barnett, akik tökéletesen keverik a komikus hangvételt a világ titokzatos varázslatával."

 

William Devereux: "Nemrég alkalmam nyílt megtekinteni az első 4 epizódot az Akolitusból, ami 100 évvel a filmek előtt játszódik. Az éra szép kapcsolódási pontokat kínál a könyvekhez, nagyon sok király idegen van (és néhány ismert arc is!) és az akciót szinte a Mátrix ihlette.. A #TheAcolyte egyedisége újítónak és egyben idegennek is hathat, ami néhány rajongót kizökkenthet. Inkább a felnőttek felé hajlik érzetre. Összességében élveztem."

 

Daniel Baptista - The Movie Podcast: "A Star Wars: #TheAcolyte tele van misztikummal és sötétséggel, amely a galaxis új és változatos mélységeibe hatol. Már 4 epizódot láttam, és imádom a baljós történetet, amit folyamatosan felépít. NAGY potenciál van ebben a korszakban. Carrie-Anne Moss egy fénykarddal, ahogy az Erő-Fu-t csinálja, szinte TÖKÉLETES."

 

Joseph Deckelmeier: "#StarWars #TheAcolyte Kill Bill hangulatot kelt bennem. Minden epizód után többre vágytam, jó értelemben. Annyi mindent láttunk már a Jedik bukásáról, de ez a sorozat azt vizsgálja, hogy milyenek voltak a Jedik a békeidőben, ami elég lenyűgöző.  @AmandlaStenberg kiváló!"

 

Coffee With Kenobi with Dan Zehr: "Láttam a #TheAcolyte első 4 epizódját. Az 1. epizód kissé alulmúlta az elvárásaimat, de fokozatosan egyre jobb lett. A szereplők között szép a kémia és a kaszkadőrmutatványok/harci koreográfiák zseniálisak. Még nem vagyok megvéve, de bizakodó vagyok a folytatással kapcsolatban."

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor képek a vörös szőnyeges premierről, nem is kicsit volt megtelve színészekkel. :D

 

Elsőként is, a HR írók képviselete:

Image

 

Amandla:

Image

 

 

Jodie és Carrie:

Image

 

 

Dafne:

Image

 

 

Leslye és Rebecca:

Image

 

 

 

Manny Jacinto:

Image

 

 

 

Dean-Charles Chapman: 

Image

 

 

 

Lee Jung-Jae:

Image

 

 

 

Ivanna Sakhno:

Image

 

 

Egy kis crossover Emannal, Dianával, Cameronnal és a hölggyel, akinek most momentán nem jut eszembe a neve. :D

Image

 

 

 

És persze Kennedy is tiszteletét tette a premieren:

Image

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nagyon megbízható szivárogtató szerint (korábban az Ahsokánál 99%-ban pontosan "megtippelt" mindent, illetve a The Acolyte premierjét is eltalálta) az 5. rész

Spoiler

egésze egy epikus, 40 perces harc :O erre gondolhatott Dafne amikor azt mondta, hogy megpróbálják a Duel of the Fates-t felülmúlni? :O

 

EconomicsLegal6989 redditen

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Egy nagyon megbízható szivárogtató szerint (korábban az Ahsokánál 99%-ban pontosan "megtippelt" mindent, illetve a The Acolyte premierjét is eltalálta) az 5. rész

Érdekes információ. Van egy tippem, hogy mi lehet

Spoiler

ha a 4. rész úgy ér véget, hogy megjelenik a sith, akkor könnyen kikövetkeztethető, hogy a következő epizódban egymásnak esik a jó és a rossz oldal.

 

Mindenesetre várós, ha persze ez nem abba az 1%-ba esik majd. :D

 

szerk.: Közben utánanéztem, hogy ki is rendezte a részt. A rendező a Daredevil 3. évadának 4. részét is rendezte

Spoiler

ott volt egy negyed órás harcjelenet, amit egy kamerával vettek fel, nem volt vágás. Ha egy ilyet kapunk, akkor elfogunk olvadni. :clap2::D

 

Szerkesztve: - Bence1997
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Interjúkból való szösszenetek, amiket Lee Jung-Jaevel és Carrie-Anne Mossal készítettek:

 

- Lee 12 évesen látta a Birodalmat, majd utána nézte meg az (akkori) első részt. Lenyűgözte az egész, azt kérdezte magától, hogy "Várjunk, ez most valódi?"

- A karakteréről azt mondta, hogy Solnak sok harci tapasztalata van. A Jedi ifjoncok tanáraként is jelen van. 

- Meglepte, hogy Leslye milyen karaktert akart ráosztani. Mégjobban meglepődött, amikor megtudta, hogy Sol milyen fontos szereplő is - hogy miken megy majd keresztül a sorozatban.

- Nagyon sok akciójelenet lesz a sorozatban, ezért Lee már korán elkezdte az edzést, hogy felkészüljön ezekre a jelenetekre.

- Utánanézett, hogy milyen hagyományai vannak egy jedinek, megtekintette az összes filmet, megnézett minden egyes jedit. Solnak nagy szíve van - más jedikre is gondol.

- Mae és Sol mester-tanítvány kapcsolatára kitérve Lee azt felelte, hogy nagyon jól lettek megírva a forgatókönyvek, átgondoltak a karakterek felépítései. A történet mindenképpen a kettejük közti dinamikára és a drámára épít, ami még nagyobb konfliktusokra és izgalmas történetekhez vezethet.

- A történetről: "Annyit mondhatok, hogy [Leslye] története olyasmi, ami valóban összeköt mindent, amit a Star Wars-univerzum eddig a pillanatig létrehozott."

 

- Carrie 3-4 hétig edzett a szerepre.

- Úgy gondolja, hogy egy jó harcnak története van. Amikor Leslye elmesélte neki a harcot, amiben a jedi mester részt vesz, rögtön rábólintott, a jedi szerepébe szeretett volna kerülni.

- Dicsérte a sorozat készítőjét. Karrierje során csak nagyon kevés olyannal dolgozott együtt, akikről egyből lejött, hogy igen, ők bizony értik, amit csinálnak és amit elakarnak mesélni - Memento, Mátrix.

- Titokzatos módon fogunk Indarával találkozni. Mentálisan és fizikailag is nagyon erős karakter.

- 3 hónapon keresztül dolgozott a sorozaton - az edzést is beleértve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egy nagyon megbízható szivárogtató szerint (korábban az Ahsokánál 99%-ban pontosan "megtippelt" mindent, illetve a The Acolyte premierjét is eltalálta) az 5. rész

  Spoileres tartalom megtekintése

 

EconomicsLegal6989 redditen

Lehet és biztos hogy odáig lennék, de sokminden szubjektív, így az is, hogy mi számít felülmúlásnak, én csak annyit kívánok, hogy nagyon-nagyon jó legyen, élmény legyen nézni, önmagában értékelhető legyen és eszünkbe se jusson, hogy hú, ez most jobb volt valami korábbinál a sagaban. Ne jobb legyen, csak rohadt jó legyen! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Srácok, mocskosul be vagyok pörögve. :D Utoljára szerintem a 7. rész előtt voltam ennyire izgatott, pedig alapvetően szeretek minden Disney-érás történetet, de most valami nagyon elkapott. Lehet, hogy a Köztársaság Fénykora miatt, nem tudom, de mocskosul várom.

Szerkesztve: - kdani20
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Minden epizód más-más stílusú lesz. Lesz egy "Alien"es és egy "Predátor"os epizód is.

 

 

A Predatorost még értem. A trailerből is lejön egy ilyesmi hangulat, mikor sok jedi szerepel és feltűnik a maszkos. Az lehet egy olyan rész ahol fogyogatnak a szereplők, míg az ismeretlen levadássza őket. A maszkról amúgy én asszociáltam a Predators "Berserker" maszkjára korábban, de nem írtam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Srácok, mocskosul be vagyok pörögve. :D Utoljára szerintem a 7. rész előtt voltam ennyire izgatott, pedig alapvetően szeretek minden Disney-érás történetet, de most valami nagyon elkapott. Lehet, hogy a Köztársaság Fénykora miatt, nem tudom, de mocskosul várom.

Én is izgatott vagyok, hiszen ez egy teljesen új korszak lesz (persze akik elmélyedtek a Köztársaság Fénykorában, azoknak ismerős lehet egy icike picikét a terep, de még szerintem nekünk is bőven mutat majd újdonságokat)!

 

1 órával korábban, csoli1138 írta:

A Predatorost még értem. A trailerből is lejön egy ilyesmi hangulat, mikor sok jedi szerepel és feltűnik a maszkos. Az lehet egy olyan rész ahol fogyogatnak a szereplők, míg az ismeretlen levadássza őket. A maszkról amúgy én asszociáltam a Predators "Berserker" maszkjára korábban, de nem írtam. 

Igen, a Predátort én is a sith harcosnak tulajdonítom, az Alien érdekes ebből a szempontból. Lehet a fentebbi spoilerbe tett vélemény igaz? :D

Spoiler

Ha tényleg lesznek drengirek, akkor jujujúúúúúúúj... szép lesz. :D És ha még HÚST is kérnek, akkor :lol:

 

 

Még egy vélemény:

Herb Scribner (Washington Post): "Most fejeztem be a #TheAcolyte első négy epizódját - Roppant epikus a sorozat. 
Mókás előzmény, nagyszerű szereposztással és gyönyörű helyekkel. A történet gyors tempóban halad előre, és kikacsintgat az egész Star Warsra. Sok szempontból tiszteleg az előzmények előtt. Örülök, hogy új területre tértek át ezzel, ahol fogalmunk sincs, mi történhet. 
Tele van apróságokkal - mint például annak beazonosítása, hogy melyik bolygón vannak! - ami olyan üdévé teszi a sorozatot. Ez a megfelelő egyensúly egy olyan érett sorozat, mint az Andor és egy könnyed Mandalorian között. 
Ezt félretéve, két konkrét karakterrel kissé zavaros lett a sorozat. És megmarad a tipikus Disney+ probléma az 'árnyékos' gonosztevővel. Az is furcsa, hogy ez technikailag az első projekt kronológiai sorrendben, mivel úgy tűnik, hogy azt gondolja, a nézőnek van alaptudása a Star Warsról. De egyébként? Remek sorozat. 
Nagyon izgatottan várom, hogy mi lesz a következő."

 

 

További érdekességek:

- A 3. epizód LENYŰGÖZŐ lett.

- A sorozat a leginkább fogyaszthatóbb az átlagnézőnek, mert semmiféle alapkövetelményt nem követel. Elég annyi, hogy Jedik és mehet a menet.

- A zene az előzményekre hajaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, kdani20 írta:

Srácok, mocskosul be vagyok pörögve. :D Utoljára szerintem a 7. rész előtt voltam ennyire izgatott, pedig alapvetően szeretek minden Disney-érás történetet, de most valami nagyon elkapott. Lehet, hogy a Köztársaság Fénykora miatt, nem tudom, de mocskosul várom.

Olyan marketinget tol a Lucasfilm a sorozatnak, amit talán még a Mandalorian se kapott. Hiányzott már ez, és idegesítő volt a langyi titkolózós, alig mutatunk valamit-féle marketing, amit az utóbbi években toltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Mandi első évadát szerintem rendesen megtámogatták marketinggel, volt ott minden, vörös szőnyeges premier is, meg sok egymás. Azután viszont a covid pár évre kinyírta az ilyen marketinget. A Kenobinál volt egy nagy löket, de még ott is érezhető volt, hogy lehetett volna nagyobb is, viszont volt világkörüli turné, meg Hayden és Ewan különböző műsorokban szerepeltek.

Az Ahsoka marketingje se volt szerintem rossz, viszont ott sajnos a sztrájkok (főleg a színészeké) mocskosul keresztbetett az egésznek.

 

Hát most belecsaptak a lecsóba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 hours ago, Bence1997 said:
Spoiler

Ha tényleg lesznek drengirek, akkor jujujúúúúúúúj... szép lesz. :D És ha még HÚST is kérnek, akkor :lol:

 

Nagyon remélem hogy nem lesz ilyen fordulat a sorozatban, mert az durva retcon lenne. Máshogy is meg lehet oldani egy Alien stílusú epizódot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.