Ugrás a kommentre

Charles Soule: Eye of the Storm


Bence1997

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
  • 2 héttel később...

Kijött a preview a második számhoz. Aki a Fallen Starra vár, az várja meg annak az elolvasását, mert durván elspoilerezi a preview annak a történeteit, nem csak a konkrét eseményre értem, hanem a részletekre is kitérnek. Mindenképpen úgy néz ki, ahogy Charles említette: eme darab lesz akkor az utolsó dolog, amit el kell mindenkinek olvasnia. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Reggel sikerült elolvasnom a 2. számot. Ezzel befejeződött az első fázis, márcsak a Tempest Runner audiobook és az Edge of Balance Vol. 2 maradt nálam hátra.

 

A történetben végre kiderül mindaz, aminek ki kellett derülnie. Az események a The Fallen Star végén lévő drámai történések utóhatásaként történnek. Marchion végre kihirdeti tervét és megtudjuk, hogy mik is lényegében az elképzelései, ja és újra előjön a kérdés: mitől félnek a jedik? Erre a kérdésre eme szám választ ad.

 

Hovatovább arra is kapunk egy konkrét(!) választ, hogy miért is megyünk vissza 150 évet. Ezt már a Midnight Horizon vége is belengte, de itt még jobban konkretizálódott a dolog. A tudás ismeretében jelentem: durva következő fázisra számítok. A 3. fázis pedig talán még durvább lehet, de ne menjünk el olyan messzire. Most lesz egy kisebb szünet, utána ősztől érkezik a 2. fázis, a Quest of the Jedi. :yeah:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma én is elolvastam, és tényleg egy nagyon jó mini lett, mondjuk kár, hogy csak két füzet, én többet is olvastam volna belőle. De azokat az infókat, amik a második és a harmadik fázisok megértéséhez kellenek, tényleg átadta. De nagyon tetszett a Nihil múltjának bemutatása, és az is, hogy mit is tett Marchion a galaxissal, miután elpusztította a Csillagfényt. Ennek ismeretében a harmadik fázis is nagyon érdekes lesz. Ja, és itt konkrétan arra is megkapjuk a választ, hogy miért olyan bezárkózottak a jedik a PT idején. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
2022. 03. 03. - 11:15, Bence1997 írta:

Reggel sikerült elolvasnom a 2. számot. Ezzel befejeződött az első fázis, márcsak a Tempest Runner audiobook és az Edge of Balance Vol. 2 maradt nálam hátra.

 

A történetben végre kiderül mindaz, aminek ki kellett derülnie. Az események a The Fallen Star végén lévő drámai történések utóhatásaként történnek. Marchion végre kihirdeti tervét és megtudjuk, hogy mik is lényegében az elképzelései, ja és újra előjön a kérdés: mitől félnek a jedik? Erre a kérdésre eme szám választ ad.

 

Hovatovább arra is kapunk egy konkrét(!) választ, hogy miért is megyünk vissza 150 évet. Ezt már a Midnight Horizon vége is belengte, de itt még jobban konkretizálódott a dolog. A tudás ismeretében jelentem: durva következő fázisra számítok. A 3. fázis pedig talán még durvább lehet, de ne menjünk el olyan messzire. Most lesz egy kisebb szünet, utána ősztől érkezik a 2. fázis, a Quest of the Jedi. :yeah:

A Csillaghullás - Fallen Star - című regényből vannak párbeszédek átemelve itt ebben a képregényben? Sajnos még nem olvastam a Csillaghullást, ezért nem tudom. Ha mégis vannak, akkor majd bekérem PDF-ben a Fallen Star eredetijét és a magyar fordítást is a kereshetőség végett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

A Csillaghullás - Fallen Star - című regényből vannak párbeszédek átemelve itt ebben a képregényben? Sajnos még nem olvastam a Csillaghullást, ezért nem tudom. Ha mégis vannak, akkor majd bekérem PDF-ben a Fallen Star eredetijét és a magyar fordítást is a kereshetőség végett.

A Fallen Star epilógusának utolsó két-három mondata van átemelve a képregénybe. Azon kívül nincs más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, kdani20 írta:

És amikor Avar megérkezik a Csillagfényhez, ott mintha lenne még minimális párbeszéd Avar és Stellan közt. 

De az nem ebben a miniben szerepel. Az a jelenet a HR fősorozatban foglal helyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2022. 09. 03. - 17:09, Bence1997 írta:

A Fallen Star epilógusának utolsó két-három mondata van átemelve a képregénybe. Azon kívül nincs más.

 

2022. 09. 04. - 19:53, kdani20 írta:

És amikor Avar megérkezik a Csillagfényhez, ott mintha lenne még minimális párbeszéd Avar és Stellan közt. 

Már órák óta kutatom, de nem találom ezeket a mondatokat. Sajnos, mikor már befejeztem a Jedi's End ellenőrzését, utólag jutott eszembe, hogy a fő sodor képregényében és az Eye of the Stormban lehetnek olyan mondatok, melyeket a Fallen Star-ból emeltek át. Aztán utólag kértem ki a Fallen Star anyagait is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Eye of the Storm-osat azt hiszem megtaláltam.

A Nihil bebizonyította, hogy mekkora hatalommal bír, és ezt a hatalmat arra fogjuk felhasználni, amire mi akarjuk. Ez a galaxis…

Ez a galaxis az enyém.

Remélem nincs több az Eye of the Storm-ban ennél, ami közös lenne a Csillaghullással.

Az Avar és a Stellan közti beszédet még nem találtam meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Darth Revan9 said:

A Nihil bebizonyította, hogy mekkora hatalommal bír, és ezt a hatalmat arra fogjuk felhasználni, amire mi akarjuk. Ez a galaxis…

 

Ez a galaxis az enyém.

Ez a beszéd lesz az. 

 

2 minutes ago, Darth Revan9 said:

Az Avar és a Stellan közti beszédet még nem találtam meg.

Az az lesz, amikor az Ataraxia megérkezik az Eiram fölé, és Stellan elkezd veszekedni Avarral a magán akciója miatt, percekkel a robbanás előtt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megtaláltam Stellan és Avar párbeszédét. Ahogy tudtam, összhangba hoztam őket a képregénnyel.

Két érdekességet tapasztaltam. Az egyik az, hogy a párbeszéd az eredeti kiadásban is több ponton eltér. Claudia és Cavan nem igazán vették a fáradságot, hogy ténylegesen egyeztessék.

A másik dolog. Elég sokat beleolvastam most Claudia Gray eredeti angol szövegébe. Hát....nem durrant el az agyam tőle. Az eredeti angol szöveg megfogalmazása finoman szólva is sok ponton gyenge. Még jó, hogy legalább a magyar szöveg ezeket szebbé teszi. Újabb példáját kaptam annak, hogy bizony nem kell mindig szó szerint fordítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Brutál jó kétrészes minisorozat volt ez, igazából lehetett volna terjedelmesebb is. Az első részben pillanatképeket kapunk az evereni nép történelméből, hogy miként tettek szerint a kegyetlen és számító tulajdonságukra. Végre láthattuk Marchion Ro felmenőit, a sokat emlegetett apját Asgart és a nagyanyját Shalla-t. Nagyon durva, hogy a generációk egymás után adják át a köldetésük kulcsát, szinte mint a Sith kettő szabálya. Érdekes volt látni a Nihil kezdeti időszakát, a fiatalabb Pan Eytát illetve Kassavot, akit végre képen is láthatunk. 

 

A második rész már Marchionról szól. A flashbackben végig nézi Asgar halálát, majd betekinthetünk hatalmi machinációs eszköztárába. Nagyon érdekes helynek találtam, ahonnak a Névtelenek származnak, ezekben a részekben még a képregény színezése is különleges volt. A Csillagfény pusztulása utáni politikai helyzet pedig egyenesen kétségbeejtő. Látszik, Lina Soh végleg megtört, már nem tudja, mitévők legyenek, miközben a Jediket mind visszarendelik a Coruscantra. Itt már az új, prequel-éra rend körvonalai kezdenek felsejleni. Obratuk ily kegyetlen végzete szíven ütött. Ő inkább a humorosabb vonalát mutatta az Adventures-ban, amellett, hogy ezer év alatt sok mindent megélt. Most meg már csak a rettegése maradt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.