Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Karrde: én is imádom angol hanggal, de az első évadot pl mindig magyarul nézem. A Szakácsi-Selmeczi páros nálam jobb (!) mint az eredeti, és ezt nagyon kevés szinkronos sorozatról/filmről tudom elmondani.

Az első évadot még én sem láttam angolul, éppen azért, mert egyszerűen nem visz rá a lélek, annyira jó. Mondjuk a többi is (nekem még Kulka is bejön), de azokat először angolul láttam, így már zavar, ha a House-izmusok nem Laurie hangján csapnak le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, úgy látom, egy rugóra jár az agyunk, mert én sem vállaltam még be az első évadot angolul ;)

 

És Kulkával nekem sincs bajom, szóval a második évadot is láttam már magyarul(az első fele szakácsis, az 90-10 a magyar javára, a második fele meg mondjuk 60-40), nekem igazából Szabó Sipos Barnabással van bajom, aki szerintem meg sem közelíti Selmeczit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A House első évadját én nemrég fejeztem be, szigorúan magyar szinkronnal, mert zseniális! Semmilyen ingerem nem támadt angolul nézni, és nagyon sajnálom, hogy már a második évadot Szakácsi Sándor és Selmeczi Roland nélkül kell majd befejezni. ;) A Tv2-n is bele-bele néztem a most futó nem tudom hanyadik évadba is néha, így ismerem az új szinkront is, ami nem rossz, de az eredeti sokkal jobb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy a második évadban Selmeczi van még, nem is írtam ennek ellentmondót.

 

És Kulkával nekem sincs bajom, szóval a második évadot is láttam már magyaru

 

Ezért is írtam, hogy azt láttam már magyarul, mert ott még Kulka + Selmeczi jó. De a harmadik évadból olyan részt láttam csak magyarul, amikor Szabó Sipos volt a hangja Wilsonnak, és nem tetszett, ezért le sem szedtem szinkronnal.

 

Wilson egyébként nekem is a második kedvenc karakterem... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU

 

Én is megnéztem. Nos, mit is mondjak; hanyat még nem estem tőle, kissé fanyar szájízzel fogadtam, hogy sajna egyes karaktrek mesterkélten túljátszák a szerepüket, illetve talán nagyon is a BSG hangulatára akartak hajazni a készítők. De tuti betalált az is, hogy eredeti hang és nem szinkronos. Piszok fura így, mert szerintem a Csillagkapunak mindig is első osztályú volt a szinkronja. Szóval az eredeti hang egyáltalán nem tetszik. ;)

Amúgy a sztori nem rossz amúgy, kíváncsi vagyok a folytatásra. Egyedül ez az új stílus nem tetszik, bár Eli beszólásai emlékeztetnek azért a jó öreg SG hangulatra. De még csak nyomokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy a második évadban Selmeczi van még, nem is írtam ennek ellentmondót.

Te lehet, hogy nem, de ha megfigyeled a postok sorrendjét, fel fog tűnni, hogy Pildi után írtuk, és ő úgy tudta (legalábbis a postja alapján), hogy Selmeczi már a második évadban sincs. ;)

 

szerintem a Csillagkapunak mindig is első osztályú volt a szinkronja.

Ha szerinted a Stargate-nek első osztályú a szinkronja, sosem akarom megtudni, mit tartasz borzalmasnak. Az SG-1 első két szinkronja az. A maradék 13 évnyi Stargate szinkronja egy kalap sz*r. Kezdve a rangok állandó keverésétől, az angol-magyar mellépofázásokon (egyik epizódban egyszerre szólítják a csapatot CsK-1-nek és SG-1-nek, aztán meg beböfögi valaki, hogy céeská...), a tegezés-magázás következetlenségén át, egészen addig, hogy a szövegíró képtelen a Horse szót megkülönböztetni a Hórusz szótól (Teal'c vicce a csőrős lóval, mely valójában hórusz lett volna), vagy, mikor számolni sem tud. És az egészben a durva, hogy a hibák, amiket itt felsoroltam csak a 3. évad felében tűntek fel (és mindet anélkül szúrtam ki, hogy azelőtt láttam volna angolul, mert csak a 9. évadtól kezdtem el úgy nézni, odáig bírtam). Nagyon jó szinkron, első osztályú, a románoknál talán. :)

Mondjuk nem értem, hogy zavarhat a szereplők eredeti hangja olyan szereplőknél, akiket még életedben nem hallottál magyarul (leszámítva természetesen Waltert, O'Neillt, Danielt és Cartert). Ez fura.

 

Egyedül ez az új stílus nem tetszik, bár Eli beszólásai emlékeztetnek azért a jó öreg SG hangulatra. De még csak nyomokban.

Szvsz a Deep Space Nine-ra fog hajazni (nem tudom, szerintem a BSG hangulatát nyomokban sem lehet felfedezni rajta). De mivel ez egy teljesen új irányvonalat követő sorozat, szerintem ne nagyon kérd számon rajta majd az SG-1 és SGA nyomvonalát túlságosan. Azért természetesen ne lépjen ki az SG medréből, még mindig a kapu legyen a fontos szállító eszköz, és legyen benne humor, de azért pl. a történet legyen komolyabb és összefüggő, a karakterek meg változzanak, hassanak egymásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az első évadot még én sem láttam angolul, éppen azért, mert egyszerűen nem visz rá a lélek, annyira jó. Mondjuk a többi is (nekem még Kulka is bejön), de azokat először angolul láttam, így már zavar, ha a House-izmusok nem Laurie hangján csapnak le.

Én meg azért nem láttam angolul, mert én tavaly tavasszal csatlakoztam a House-nézők táborához, és mivel az első évad már több éves volt, ezért úgy szedtem le, ahogyan megtaláltam és egyszűbb volt (magyarul "ingyenes"volt egy sokunk által látogatott oldalon több évad letöltése is), és nem is fogom angolul lekapni, elég szinkronosan, ami tényleg remekül sikerült. Harmadik évad után volt a váltás angolra, mert akkor már követtem az aktuális részeket.

Most a 24-et is szinkronosan kapom le, mert úgy könnyebb elérni egy megbízható release-t a régi évadokból is.

 

Dr. House után nálam Wilson a legnagyobb arc. Rendes nagyon, jó karakter.

Én is nagyon szeressem Wilsont ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, beértelek titeket House-sal. Szvsz ez volt az eddigi legjobb évadkezdés.

 

Donát, amit lentebb írtál a spoilerben, nos, a 4x23-nál tényleg átsuhant a gondolat az agyamon, hogy ennyit a "nem volt spoiler" kijelentésről. Aztán a következő résznél mindent megbocsátottam ;)

Szerintem sem laposodott el a House, csak új irányt vett. Bár nem mondom, én azt is eltudtam volna még nézni, ami eddig ment (olyan maradi vagyok, akik nyitott az új dolgokra, így az is jó, ha a régi van, és az is, ha már új, amíg az jó és szórakoztató :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SGU 1-2:

Na tegnap este végre megnéztem és nagyon tetszett. Iszonyú sok lehetőség lesz benne remélem élnek is vele.

Simán hozta azt amit vártam: dark, depis, nem olyan kis cukormázas mint az Atlantis.

A cast nem rossz, szokni kell még egy kicsit, én egyedül a főszereplő katonagyereket találtam fiatalnak, a többiek okésak.

Ami egyedül kicsit fura volt ebben a részben a kis szex ;), eddig valahogy nem nagyon volt. Furcsáltam, remélem nem ilyenekkel akarják majd megfogni a fiatalabb közönséget. Mindenesetre nagyon várom a köv részt, és hogy merre is viszik majd el a sorozatot.

Megnéztem a köv rész bemutatóját és hát elég jóóóó!

Ja és Eli-t már most nagyon bírom és a Rush dokit is!

 

SGU ep 3:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint az 5x23 után, gondolom ;)

Ő, ja, 5x23. :D

Spoiler:

Szerintem a következő lesz (vagy sem, kábé, szóval értitek :D ): Forteanék összevesznek a kirúgás miatt, de nagyon nem tetszik nekik. Ekkor betipeg House, győzelemittasan elmondja, hogy az előző esetet sem tudták nélküle megoldani, végül Forman némi kardoskodás után, hogy együtt legyen Hadley-val (ez a név, most mindig 13-ra asszociálok az Aliens telepét látva. Annak a neve Hadley's Hope, ez a név olyan szépen ráillik 13-ra :D ), lemond a posztjáról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te lehet, hogy nem, de ha megfigyeled a postok sorrendjét, fel fog tűnni, hogy Pildi után írtuk, és ő úgy tudta (legalábbis a postja alapján), hogy Selmeczi már a második évadban sincs. ;)

Tényleg így tudtam, és köszi a felvilágosítást (megnyugtatást), hogy csak részben van így. Őszintén örülök. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jesszus emlékszik még valaki erre a sorozatra? ;)
Én is emlékszem rá. Nagyon bírtam. Tavaly augusztusban raktam is be róla egy videjót de azt már leszedték a Tube-osok mert sok volt benne az erőszek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt. Magára a szinkronhangokra utaltam. Amit felsoroltál dolgokat nekem fel sem tűntek. ;)

Ezt nem értem, ezeknek még nem hallhattál szinkronhangot, akkor hogyan lehet furcsa? Na jó, úgyse fogom sosem megérteni a csavaros észjárásod. :D

Az, hogy nem vetted észre, a hibák akkor is ott vannak, és emiatt a szinkron sz*r. Bár az azért durva, hogy nem veszel észre olyat, mikor Teal'c-től megkérdezik, mikor lesz 12 éves, mikor előtte jelentette be, hogy 110 éves. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.