Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Nem képzettnek, hanem arról beszéltünk lentebb, ha ilyen eszement, ahogy leírjátok, hogyan lesz képes egy olyan rabszolgalázadást levezényelni, amelyről még ma is tanulunk töri órán :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem képzettnek, hanem arról beszéltünk lentebb, ha ilyen eszement, ahogy leírjátok, hogyan lesz képes egy olyan rabszolgalázadást levezényelni, amelyről még ma is tanulunk töri órán :(
Szerintem jobb, hogy ha jegeljük ezt a kérdést amíg egy filmkockát se láttál belőle :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hja, és akkor ezek szerint már az első nap képzett gladiátornak kellett lennie. Aham, oks, ezt felirom magamnak.

Annak nem, de gondolkodni képes embernek nem ártott volna. A sorozatban szereplő Spartacus egy idióta állat, hadvezérnek cseppet sem való.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem képzettnek, hanem arról beszéltünk lentebb, ha ilyen eszement, ahogy leírjátok, hogyan lesz képes egy olyan rabszolgalázadást levezényelni, amelyről még ma is tanulunk töri órán :(

 

Igazából Spartacus mindent teljesen megfontoltan csinált egész eddig. Ő irányította a csapatait, átlátja a helyzetet, és mindent megtesz, hogy elérje a célját, és ezt szépen lépésről lépésre teszi, szóval ezt nem értem miért írta Dzséjt. Az igaz, hogy elkeseredett, ezért olyan dolgokat kell csinálni, mint kihívnia a legerősebb gladiátort, és akkor is ha kevés esélye van a győzelemre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak nem, de gondolkodni képes embernek nem ártott volna. A sorozatban szereplő Spartacus egy idióta állat, hadvezérnek cseppet sem való.
Ez is egy olyan kijelentés amin még kár tépelődni az első pár rész után. :(
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez is egy olyan kijelentés amin még kár tépelődni az első pár rész után. :(

 

De hát nincs is így: S tárgyalt a rómaiakkal az első részben, mikor ki akarták őket használni, mikor megszegték az egyezségüket, és átvezényelték volna őket máshova tenni akart ellene valamit.

És mióta (elhümmöték a hümmjét - virágynyelven) azóta minden cselekedete arra irányul, hogy bekerüljön a gladiátorok közé, ezzel pénzt szerezzen és megkeressék neki. Persze minél előbb.

És nyílván elvan keseredve, ezért kényszerül olyanokra, hogy nekimenjen Cryxusnak...de mindent a cél érdekében.

Szóval ez nem csak vadság...persze az is van benne, de nagyban szerepet játszik, hogy ő egy büszke trák harcos, akinek nem lehet csak úgy parancsolgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

House

Spoiler:

Jó rész volt. Régebben olvastam róla, hogy Lisa nagyon örült emiatt, hogy végre egy részben ő a főszereplő. Viszint Cuddynak jó nehéz napja volt. A tejes betegen meg majd meghaltam, ilyen csávót :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar, nekem nem kell magyarázni, mert ugyanígy látom én is. :( A motivációja megvan, ez természetes, csupán a modora utáni következményeket nem tudja mindig a maga oldalára fordítani teljes egészében. Nem hiába verték őt le fél másodperc alatt a társai. De ez nem is baj, mert ettől fog ő megerősödni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából Spartacus mindent teljesen megfontoltan csinált egész eddig. Ő irányította a csapatait, átlátja a helyzetet, és mindent megtesz, hogy elérje a célját, és ezt szépen lépésről lépésre teszi, szóval ezt nem értem miért írta Dzséjt. Az igaz, hogy elkeseredett, ezért olyan dolgokat kell csinálni, mint kihívnia a legerősebb gladiátort, és akkor is ha kevés esélye van a győzelemre. :)

Nézzük csak:

1. Életben hagyta Glabert, holott egyértelmű volt, hogy a beképzelt majom nem fogja szó nélkül hagyni az árulását.

2. Craxus úgy megagyalta, hogy valószínűleg napokig csillagokat számlált, és valójában másodszor is legyőzte, csak ott volt a rongydarab. Még mondta is neki a komája, hogy csak azon múlt, nem a tudásán. Erre azért is kiáll vele. Ez nem más, mint kő kemény eszetlenség. Vagy hihetetlen arrogáns. Egyik sem jó.

3. A néger medve is megmondta neki, hogy állat módjára, eszetlenül küzd. Ez elég jól le is jön a harcaiból. Több ízben is megalázták ezzel - elég csak arra gondolni, mikor lazán fellöki a medve egyetlen mozdulattal -, de nem, ő fel sem fogja. Továbbra is agyatlanul harcol, véletlen sem alkalmazva a suliban elrebegett tanokat. Meg is lett a jussa, Craxus röhögve legyőzte, macilaci meg megmondta neki a frankót: hülye vagy, most már kár beléd a szó. :P

Szóval, miért idióta? Mert mindenkire rávágja, hogy a hírneve csak fel lett fújva (biztos azért élnek még mindig); mindenki a földhöz vágja, de ő azért is a nagyokkal akar játszani, azonban az ehhez szükséges tanokat le se csokizza; visszapofázik annak, akitől inkább tanulnia kellene, és alapvetően eddig királyul megöletett mindenkit, aki követte, de sikeresen végzett már egy olyannal is, aki csak véletlen a közelében volt.

 

Ez is egy olyan kijelentés amin még kár tépelődni az első pár rész után. :P

Jó, majd legközelebb essen szó a sorozatról az utolsó rész után. Minek beszéljünk bármiről is most az elején? :( De már megint csak láttad és nem olvastad a postom, ezért megismétlem: "Mondjuk ha bemutatnak valamiféle jellemfejlődést, akkor oké, de erről a hígvelejű figuráról el nem tudom képzelni, hogy lezavar egy felkelést, sőt, jelenleg még azt sem, hogy egy komolyabb ellenfelet le tudna győzni (mint ahogy nem is tudott icon1.gif )."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük csak:

 

Oldie, bocs tudom, nem is neked írtam, hanem a kétkedőknek. :)

 

Az hogy nem nyírta ki Glabert, az egy dolog. Nem egy kegyetlen állat, aki mindenkit kinyír, mellesleg lehet ha megölni, nagyobb bajt hozott volna a fejére, és nem csak a sajátjára. De gondolom tanult belőle és többet nem követi el ezt a hibát. :(

Az pedig hogy már hányszor nekiment Crixusnak, az csak azt mutatja mennyire elszánt. Mindent megtesz, még az életét is kockára teszi azért h visszaszerezze a feleségét. Még akkor is ha nem ő a legjobb harcos, ami nyílvánvaló, de ezt nem is lehet még tőle elvárni.

Amúgy pedig mint látszik, nem feltétlenül az a legjobb harcos, aki a legjobb kiképzést kapja... kell valami ami motivál, és akkor bármit elérhetsz, és nagy vonalakban erről is fog szólni a történet is.

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy nem nyírta ki Glabert, az egy dolog. Nem egy kegyetlen állat, aki mindenkit kinyír, mellesleg lehet ha megölni, nagyobb bajt hozott volna a fejére, és nem csak a sajátjára. De gondolom tanult belőle és többet nem követi el ezt a hibát. :(

Miért, talán így csak a saját fejére hozott bajt? A felesége rabszolgaságban, a haverjai, még azok is, akik ellene voltak a zendülésnek, halottak, ő meg fogságban. Lehet ennél rosszabbul járni? :) Azt meg erősen vitatnám, hogy nem gyilkos, lazán nyakon hajította a menekülő csávót, felteszem azért, hogy ne riadóztathasson. Ugyanebből a megfontolásból kellett volna kinyírni Glabertet is.

 

Az pedig hogy már hányszor nekiment Crixusnak, az csak azt mutatja mennyire elszánt.

Vagy, hogy mennyire ostoba. A haverja is megkérdezte tőle: mire jó, ha megölik? Az elszántságot úgy is bemutathatná, hogy megfontoltan tör a cél felé. Mondjuk, hogy rendesen végigmegy a ranglétrán, megfelelő tudást szerez, és akkor nem a biztos megdögléssel, hanem a nagy eséllyel győzelemmel áll ki Craxus ellen.

 

kell valami ami motivál, és akkor bármit elérhetsz

Például megöletheted magad, mert cseszheted a motivációdat, ha az ellenfél motivált és jobban képzett. Márpedig Craxus sem volt híján motivációknak.

 

De éppen a haverja a legjobb kontraszt. Ő is elkeseredett, ő is motivált, mégsem rohan fejjel a falnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De éppen a haverja a legjobb kontraszt. Ő is elkeseredett, ő is motivált, mégsem rohan fejjel a falnak.

 

Na jó lehet hogy ezt hagynunk kéne, nehéz lesz egymást meggyőzni. Nézzük meg a mai részt, abban lehet már kicsit észhez tér és lesz egy kis karakterfejlődés. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus negyedik rész megnézve és örömlányosan bejött. :P Innentől már nem mondhatja senki, hogy Spartacus forrófejü lenne. A vége volt a legjobb ahogy szépen "letisztázták" a dolgot Batiatussal. Semelyiküjük se így számolta gondolom a finálét. :P

Bazz, legközelebb viszont jobb lesz ha nem a film alatt zabálok, mert volt jelenet amikor visszafelé jött a kaja. A bőrnyúzás r*hadt durva volt. Barca meg..... :( A legundorítóbb.

Jó volt a Crixusi szál ahogy mindkét nőnek meg akar, illetve meg kell felelnie.

Bejött Spartacus viziói is. Majdnem bele is őrült az egészbe. Varro elég furán is nézett rá :D

Érdekes viszont, hogy mintha a vér álagát mintha hitelesebbre vették volna. Nem tűnt annyira művinek, mégha a túlzó jelenetekből volt azért egy-kettő, de már azokat se erőltették nyakra főre.

Noh, csak így tovább. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már vagy 2 hete leszedtem a Spartacus 1. részét, de megnézni nem nagyon volt kedvem eddig. Persze lehet, hogy ha elkezdem, nem tudom majd abbahagyni, viszont az is lehet, hogy hamar felejtős sori lesz. A vélemények alapján nem tudok dönteni. Kénytelen leszek én is megnézni. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh Oldie nagyon durva rész volt. Néha csak néztem hogy wow, de kemény.

És ebben a részben jó pár helyen undorító is volt. :(

 

Spoiler:

Sparta harcai nagyon kemények voltak, remélem megedzették rendesen a gladiátor csatákra. Jól odab-sz majd Crixusnak. :P De azért kicsit lejjebb vehetnének a shemale-ekből és a seggbekukikból is... De mindenezek ellenére nézzük tovább. Ja és örülnék ha visszahoznák a kis szöszit, bár Lucynak is szép teste van. ^^

Ja még annyit hogy kicsit meglepődtem, mikor jelent Spartacus felesége...mondom he? :P de eléggé ki volt élezve a rész a látomásokra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Uhh Oldie nagyon durva rész volt. Néha csak néztem hogy wow, de kemény.

És ebben a részben jó pár helyen undorító is volt. :P

 

 

Sparta harcai nagyon kemények voltak, remélem megedzették rendesen a gladiátor csatákra. Jól odab-sz majd Crixusnak. :P De azért kicsit lejjebb vehetnének a shemale-ekből és a seggbekukikból is... De mindenezek ellenére nézzük tovább. Ja és örülnék ha visszahoznák a kis szöszit, bár Lucynak is szép teste van. ^^

Ja még annyit hogy kicsit meglepődtem, mikor jelent Spartacus felesége...mondom he? :D de eléggé ki volt élezve a rész a látomásokra. :D

 

 

Hát amikor felemelte a levágott arcot az az állat, csak pislogtam, hogy ilyet is mutatnak totálban. :o Ritka az olyan úgymond kosztümös film ahol a brutalitás ilyen mértékű.

Hát azon a köcsög jeleneten totál kiakadtam bazz.

Ami viszont még érdekes volt, hogy Batiatus mennyire megbízik Barcában. Az őrök nélkül ott állt mindvégig mellette a bányában. Viszont ahogy Spartacus elintézte a merénylőket az k*rva állati volt :D Tomahawk a bordák közé :D

Kiváncsi leszek, hogy ezek után majd mennyire lesz kihívás a képzett gladiátoroknak. :D Gondolom felhagy azzal, hogy nem tiszteli az ellenfeleit (nem mintha annyira kötelező lenne :( ) és szépen elkezdi magát felküzdeni Crixus és Barca mellé. Csak az utóbbinak hátat ne fordítson :)

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem akarok beleszólni ebbe a "Spartacus idióta" témába, mert még egy percet se láttam belőle, csupán tetszik a feltételezés. :( Van honnan fejlődnie és ez jó. Nem szeretem azokat a hősöket, akik már alapból mindenben szuper csávók, és a kisujjukkal elintéznek mindenkit. Amikor vezetővé válik, legalább meg lesz a kontraszt, honnan indult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, kelleni fog a fejlődés, de Sparta már elindult ezen az úton. :D

 

Oldie, az a tomahawk jelenet nagyon odavágott. :D Több ilyen kell majd!

És igen, Barca is inkább követhetné Crixus példáját, és szolgálólányokra hajthatna. :clap2:

 

Frenkie, ha az első bejött, akkor onnan már nincs megállás. :) :)

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.