Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hihetetlen jó volt a LOST finálé! :lol:

 

Rengeteg kérdés maradt bennem, ennek ellenére abszolút elégedett vagyok. Egy alapos újranézés után sokkal tisztább lesz a kép, mint jelenleg, de az köztudott, hogy a készítők nem szerettek semmit a szánkba rágni és konkrét válaszokat is ritkán kaptunk, ami jellemző volt az egész sorozatra, ezért nem is csalódtam. :D

Spoiler:

Egyetlen sorozat (legalábbis nagyon kevés) sem tudott megérinteni ennyire, főleg ami az emlékezős, illetve templomos jeleneteket illeti. Ehhez értenek igazán a készítők, ez az, ami a sorozat védjegye, nem pedig a literszámra fröcsögő vér, vagy 5 percenként felvillanó műdudák tömkelege. :D

Egy kérdést azért feltennék, amit valószínűleg csak én nem értek: Jack hogy láthatta a szigeten a lezuhanó O-815-öt, a halála előtt? Képzelte? Vagy az egész egy körforgás?

Írhatnék még oldalakat arról, mennyire tetszett, miért tetszett, de nem hiszem, hogy sokan kíváncsiak lennétek 20-szor olyan "kurta" hsz-re, mint a TCW-s értékeléseim. :D

A lényeg egyébként is az, hogy tetszett és örülök, hogy az életem része lehetett a széria. "Csak" egy sorozat volt (már akinek), ennek ellenére nem érzem szégyennek, hogy bizony többször is megkönnyeztem az adott jeleneteket, azt csodálom, aki nem így tett. Elvégre nem vagyunk érzelmek nélküli terminátorok, még mi férfiak sem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan vagy mint egy tizenéves kölyök. :D
Hát én ennek ezek után örülök. :D Nem is tudom hogy menjek veletek így Expedablesre. Pityergős társaság :P:D Nem is vagytok ezek után méltóak arra, hogy kiejtsétek Stallone nevét. Ááááh, egy világ omlott össze bennem halljátok :P:D :D :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen jó volt a LOST finálé! :lol:

 

Egyetlen sorozat (legalábbis nagyon kevés) sem tudott megérinteni ennyire, főleg ami az emlékezős, illetve templomos jeleneteket illeti. Ehhez értenek igazán a készítők, ez az, ami a sorozat védjegye, nem pedig a literszámra fröcsögő vér, vagy 5 percenként felvillanó műdudák tömkelege. :D

Egy kérdést azért feltennék, amit valószínűleg csak én nem értek: Jack hogy láthatta a szigeten a lezuhanó O-815-öt, a halála előtt? Képzelte? Vagy az egész egy körforgás?

 

 

 

Úgy, hogy az nem az Oceanic volt, hanem az Ajira, amivel Lapidusék elhúzták a csíkot :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

Úgy, hogy az nem az Oceanic volt, hanem az Ajira, amivel Lapidusék elhúzták a csíkot :lol:

 

Logikus. :D

 

Amúgy elvileg kapunk még válaszokat a készítőktől:

 

"Pár hiteles forrás szerint a 6. évados (és a teljes sorozatos) DVD-n lesz +20 perc anyag, amiben több olyan kérdésre kapunk majd választ, ami nem igazán illett bele a 6. évadba.

 

Az utóbbi időkben többször is említettek a készítők egy olyan dolgot, amivel megválaszolnak majd egy pár kérdést a finálé után is, és úgy néz ki, hogy ez az.

 

 

Walt különlegessége illetve képességei és az, hogy kit lőttek le a csónakban az 5. évadban az időutazás alatt

a két kérdés, aminél ezt említették a készítők, úgyhogy többek között valószínűleg ezeknek a megválaszolására számíthatunk.

 

A teljes sorozat augusztus 24-én jelenik meg DVD-n az USA-ban."

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan mondom itt ülök, és szét vagyok szórva. Kb fél hétkor lett vége a Lost-nak, és azóta ezen jár az agyam. Holnap meló, de olyan mintha egy másik világ lenne. Bevallhatom én is( eddig nem mertem), hogy én is megkönnyeztem. De nekem már az egész 6. évad megható és szép volt. Legszívesebben, holnap elkezdeném nézni az elejétől az egészet, biztos sok helyen többletet nyújtana ismerve a végét.

Igaz, hogy a Spartára is azt írtam, hogy minden idők legjobb sorozata, de akkor még nem láttam a Lost-ot. Annál pontosan azt éreztem amit Oldie írt. Ölni le mindenkit aki ott van.

A Lost viszont megelőzte nálam az ókori rabszolga történetét. Mégpedig a karakterábrázolása miatt. A Lost-ban annyira jók a karakterek, hogy nálam szinte családtaggá váltak. Retteneetsen fognak hiányozni. Különben nem tudom, hogy valaha ennyire meg fogok szeretni-e egy sorozatot.

 

Spoiler:

A templomos jelenet és mikor Jack meghal az 3 percenként bevillan az agyamba. Azon meg azóta is elszorul a torkom, mikor Ben bocsánatot kér, vagy a valaha nagyszájú bunkó Sawyer megöleli Jack-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

D-d-d-d-doktor House, in the house :lol: Remek évad volt! Rég daráltam be ilyen gyorsan egy évadot (mármint, ami elért 20 részig :D ).

Spoiler:

Örültem, hogy így lett vége. Már baromira le voltam lombozódva az utolsó résznél és nagyon sajnáltam House-t. A barátja kidobta, a szerelme ejtette, végül a betege meghalt... Hát meg tudtam érteni, hogy be akarta venni a gyogyó-bogyót. Aztán jött az utolsó perc, és az legalább nem lett úgy elbaltázva, mint egy bizonyos másik sorozat bizonyos "álompárjának" bizonyos pillanata. Nagyszerű volt. Én akár már azt is eltudnám képzelni, hogy itt érjen véget a sorozat. Mindenki sztorija elvarrva, House megkapta a lökést a szebb jövő felé, így érne ez véget szépen. Éppen ezrét tartok a következő évadtól. Egyrészt, 13 állapota ugye most már romlik, valószínűleg fel is fog gyorsulni, ez már nem lesz szép - ha csak egy kísérleti gyógyszer nem menti meg varázslatosan az életét, amit mondjuk tudnék értékelni, mert bírom a csajt -, és ha House és Cuddy viszonya megromlik, na az lesz a mélabú...

Bár a másik lehetőség, hogy a hetedik évad esküvővel záródik, az jó lenne :D

 

Másik, már azt sem értettem, mit keres az openingben Chase és Cameron, mikor két évadon át alig szerepeltek, és szegény Kutnert, Taubot és 13-at, akik egyértelműen átvették a helyüket, meg száműzték a "további" szereplők közé. Na de most, Cameron már sehol, kilőve (amúgy, utolsó feltűnése megerősítette, hogy tényleg nagyon utálom), és még mindig ott van az openingben. Bár lehet, hogy csak azért fura, mert már hozzászoktam a többi sorozat folyamán, hogy aki kilép, annak a nevét is törlik (sőt, legtöbb esetben, a létezését is elfelejtik a karakterek...).

 

Na de most mi lesz. Castle, end; House, end; Spartacus, end; TCW, end. Van még Stargate Universe, de annak is két rész múlva end. Mi legyen? Hopp, mintha lenne itt néhány Lost DVD. Azt hiszem, nincs menekvés, megnézem ezt az egekbe magasztalt szériát. Ajánlom, hogy jó legyen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, itt nagyon a LOST uralja a trónt.

Azért megemlíteném a 24 utolsó évadát is: a 15. résztől ultra-brutális. Ma volt a finálé dupla résszel, délután meg is nézem. Egy biztos: Jack Bauer egy állat lett a sorozat végére. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látom, itt nagyon a LOST uralja a trónt.

Azért megemlíteném a 24 utolsó évadát is: a 15. résztől ultra-brutális. Ma volt a finálé dupla résszel, délután meg is nézem. Egy biztos: Jack Bauer egy állat lett a sorozat végére. :D

 

Azért szerintem már előbb is beindult az évad, de már nekem is lent csücsül az utolsó dupla rész HDben.

Eddig nálam is a 24 volt a legjobb sorozat, de ezeket után átvette a helyét a Lost. Ha még nem nézted volna meg Lada, én csak ajánlani tudom.

 

Lost-ról úgy általában és az évadzáróról:

Spoiler:

Még most is elég nehéz írnom róla mert annyi minden kavarog a fejemben. Ma mikor felébredtem, kicsit üresnek éreztem magam pedig ez "csak" egy sorozat, és van életem, de mégis. Hiányozni fognak rettenetesen ezek a karakterek. És ha még hozzáveszem azt is hogy csak 3 hónapja kezdtem el nézni, akkor mit érezhetnek azok akik már 6 éve követik nyomon a sorsukat.

Emlékszem mikor először elkezdtem nézni az RTLen és eljtott pár részig, de akkor b-romságnak tűnt, hogy aztán abba is hagytam. Néztem a bemutatókat és úgy döntöttem, hogy jól tettem. Aztán egy haverom elkezdte elmesélni persze csak nagy vonalakban edzés közben hogy nézik, és miről is szól a sorozat. Sziget, füstszörny, gombnyomogatás, többiek, időutazás, kijutnak de vissza akarnak menni, és totál zagyvaságnak tűnt. Így pár szóban elmesélve tényleg az, de ez sajna az a fajta sorozat, amit NEM lehet elmesélni, hogy miről is szól. Mondjuk kicsit még most is csodálkozom, hogy engedhették tovább az első évad után, mert az tényleg nem áll másból mint kérdésekből, de szerencsére tovább ment, és ahogy azt már sokszor írtam Better Every Season lett számomra.

Az első so-so, a másodiknak rettentő jót tettek az j karakterek, Echo pl, a misztikus hangulat a gombbal és a bunkerrel, és hát ott van Benji is, aki nekem benne van a TOP3 karakteremben. A legnagyobb szarkevverő, akit mindenki meg akarna ölni, de azt senki sem teszi. :lol:

A harmadikban aztán kitágult a "világ", olyan volt a Harry potterbe mikor kiderül hogy nem csak a Roxfort iskola létezik, és megmutatják, hogy is élnek a többiek. Mit csinálnak stb.Julietet imádom, egyik legjobb nő a sorozatban, szóval ez is plusz pont a 3. évadnak. A vége számomra ennek az évadnak annyira nem ütött, , mert úgy volt hogy megmentik, őket, de hát ez persze tudja mindenki hogy nem így lesz ezért annyira nem hatott meg, mint inkább a 4. eleje, ahol kettévál a társaság. Itt már olyan komoly karakterfejlődések voltak, hogy az valami hihetetlen.

És ha belegondolunk az egész 4. évad nem szólt másról, mint várták, hogy felszálhassanak a hajóra 15 részen keresztül. PErsze erősen leegyszerűsítettem. Keamy egy állat volt és megjött Frank is, aki az egyik legszerethetőbb ember volt az összes közül konkrétan azért mert egyáltalán nem kevert sz-rt. :D Mileyék nekem teljesen lényegtelen karakterek voltak végig, se nem szimpi, se nem ellenszenves. És hát a 4. vége, az időutazással. OMG! hogy ezek az írók mit ki nem tudnak találni.

Az ötödik már annyira kemény évad volt hogy csak lestem. Hatalmas fába vágták ezzel a fejszéjüket, hiszen annyi szálat kellett összekapcsolniuk, hogy az valami hitetetlen.

A 6. meg aztán teljes váltás, sci fiből átmentünk misztikus kalandba, ahol már nem érvényesültek a logika törvényei.

És végre megtudtuk miért is vannak ott a szigeten. csak 5 és fél évet kellett rá várni, de amint kimondta JAcob, aki szintén TOP3as, mintha pofánvágott volna a felismerés hogy BAKKER TÉNYLEG! Mennyire egyszerű és mennyire nyílvánvaló. És minden klappolt hozzá az előző 100 részben.

 

És a fináléról.

Azt hiszem ennél sokkolóbb finálét még nem nagyon láttam, bár ma lesz a 24é. :D

Fura volt nagyon, mert egyáltalán nem erre számított az ember. Sokkal több szigetre és a végén az ALTal valami kapcsolatra, ehelyett a rész 75%ban az ALT részek voltak, és ezek mindig megríkattak kicsit, mert gyönyörű volt, ahogy az a sok szerencsétlen, akik annyit szenvedtek hogy egymásra találjanak vagy megleljék a boldogságot, végre ott vannak egymásnak.

A párbeszédek olyan tökéletre voltak megírva, hogy öröm volt hallgatni. Annyi kapcsolat és utalás volt az előző évadokkal. Még csak választani sem tudok melyik volt a legmeghatóbb, de az egyik John és Jack és John és Ben párbeszéde. Szuperül összehozták a szereplőket a végére. Én szeretném azt hinni, hogy ez egy alt univerzum volt, és nem a mennyország v purgatórium. Sokkal jobb szájízzel hagynám itt az egészet. A másik, vagyis a fő szál, pedig szintén nagyon ütött de úgy érzem elég gyorsan le akarták zárni és áttérni az érzelmesebb részekre. Jól ki lett találva, hogy ha kihúzzák a dugót akkor elvesztik az erejüket amit a szigettől kaptak.

Ez persze felvet pár kérdést, de aki ezeken lovagol az már tényleg nem képes élvezni a sorit.

Amúgy azt hiszem Kiskósa írta, én is arra vártam, hogy mikor Jack kijött a barlangból füstté változik. Az egy rohadt jó befejezés lett volna. Ott lett volna Hurley akivel szintén barátok voltak mint J és MIB, és most ellenségek. És Jack ugyanúgy ott lett volna az ALTban, de a fő szálon meg meghal, és maradt volna a szigeten mint MIB. ezzel helyreállítva az egyensúlyt. De így is nagy állat volt, hogy végülis mindenki megkapta amit akart. Mindenkinek értelmet nyert az élete, ott ahol kellett. És a záró képsor, ahogy ülnek a templomban és Jack lehunyja a szemét ami ugye a pilot ellentéte, hát besz-rás. Nem is tudok képes leszek e mostanában újra megnézni, mert elég komoly hatást gyakorolt rám.

Ki lehet még térni a rengeteg apró mondatra amikbe beleborzongtam pl: Találkozunk egy másik életben, de ezekből annyi volt a fináléban hogy csak sorolhatnám.

Külön gratula a zeneszerzőnek, aki hatalmasat vitt végbe, mert végig a rész alatt azt figyeltem mennyire csodaszép a zene és mennyire dominál!

 

NA jó talán kicsit hosszúra és keszz kuszára sikeredett, de hát ezt a sorozatot nehéz szavakba önteni. Mindenesetre az már biztos, hogy átvette nálam a 24 első helyét. Ehhez a sorozathoz fel kell nőni, és akkor bárki elsírja magát a végén. :D

10/10 Ennyi!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, LOST

Spoiler:

Jah, tényleg... De ha minden ilyen képesség megszűnt a fény kialvásakor, akkor elvileg Jack sem tudta halhatatlanná tenni Hurley-t. Vajon miután visszaállt a fény Richard visszanyerte a halhatatlanságát?

 

Felmerült bennem egy kérdés, még az ötödik évadból. A MIB azt mondta Sawyernek, hogy ha a füst formájában csak úgy át tudna repülni az óceánon, akkor nem lenne itt. Akkor azt hogyan oldotta meg, az ötödik évadban, amikor Frank és Sun áteveztek a Dharma faluhoz, hogy ott várta őket Christian alakjában? Suttyomba átevezett emberi testben? Aztán gyors lelépett, hogy John Locke-ként színészkedjen továbbra is az Ajira túlélői között? Azt viszont tényleg jó lett volna megtudni, hogy miért esett csapdába John Locke alakjában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha már itt tartunk micsoda férfi az aki kitalált sorozatokon vezeti le a tesztoszteront? :D

:D

 

Azért nem szégyen ha az ember elérzékenyül. Én már kinőttem abból a korból amikor ezt gázosnak vagy szégyennek tartottam. :lol:

Hála égnek, vannak ilyenek is szép számmal, nem csak ilyen érzéketlenek, mint lentebb olvashattuk :D

 

Na de most mi lesz. Castle, end; House, end;

Pont a napokban gondoltam bele, hogy véget ér a sorozatszezon, nekem már csak a Tudorok fog menni, bár nem tudom, hogy egyáltalán mikor jön a következő rész :D

Szóval akkor vágjunk bele a Lostba :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is bejött a sorozatzáró bár asszem más irányba is vihették volna a dolgokat. Mindenesetre elfogadom úgy ahogy van mert nekem nincs ötletem hogy mivel lehetett volna befejezni.

Még azt is el tudta érni nálam hogy Bendzsót ne utáljam annyira.

 

 

Amikor Hugó felajánlotta neki hogy legyen a jobbkeze valahogy meg tudtam érteni a fazont. Amikor Jakab volt a jani akkor nem törődött vele a fene se és ez nagyon rosszul esett neki. Végre fontosnak érezhette magát és ahhoz hasonló feladatot láthatott el mint amilyet Jakab idején is akart.

 

 

LOST

 

 

Azt viszont tényleg jó lett volna megtudni, hogy miért esett csapdába John Locke alakjában.

 

[sopiler]Ezt én lazán letudtam azzal hogy a sorozat elején kiválasztotta magának amikor Locke elment vaddisznózni. Ennek a miértjén lehetne még filózni de nem látom értelmét. Megelégszem annyival hogy a kopasz jó helyen volt jó időben a füstike részére. Az is lehet hogy ha valaki más vetődött volna oda akkor az lett volna később füstike álcája.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa. Szerintem azután volt. :D

 

Ehhez a sorozathoz fel kell nőni, és akkor bárki elsírja magát a végén. :D

10/10 Ennyi!

:cool: Szép írás és ez az utolsó mondta nagyon betalált. :D Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg én nem nőttem fel hozzá mert engem egyáltalán nem hatott meg a vége. Nekem ez is csak egy jó sorozat volt amire több jót tudtam mondani mint rosszat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig nem is az volt a legjobb szezon :cool: Majd meglátod :D
Korábban már olvastam hogy nincsenek a szezonok egy erősségi szinten. Volt hogy a spoilereket is elolvastam amiket már el is felejtettem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye a 24-ben az a lényeg, hogy vajon Bauer életben marad-e? Mert ugye ez az utolsó. De nehogy eláruljátok!

Nyugi nem árulom el, de vigyázz mert elég sok helyen spoilereznek róla.

Majd írj róla Frenkie hogy hogy tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökéletesen egyet értek abban, hogy a LOST-hoz fel kell nőni, meg kell tudni érteni. Egy "átlagnéző" nyilván unalmasnak, ne adj Isten értelmetlennek találhatja, mert szájbarágós válaszokat vár, tömény akciójeleneteket, tudom is én mit. A LOST nem ilyen (volt), ezért is vált az egyik (ha nem is első számú) kedvencemmé.

 

Íme a teóriám az ALT-ra, ami számomra addig elfogadott lesz, amíg egyértelműen nem cáfolják meg. (már pedig elvileg ezt mindenki a maga módján értelmezi - a készítők célja is ez volt)

 

Szóval...

 

Spoiler:

Az ALT szerintem egy folyosó, mely a következő szintre - valószínűleg a Mennybe vezet. De hogy a következő szintre felléphessenek fel kellett ébredniük.

A Jack-Christian jelenet volt a végső magyarázat: mind meghaltak, mint ahogy mindenki más előbb utóbb. Az ALT-ban, nincs itt és most, a lényeg, hogy együtt vannak, és együtt lépnek arra a szintre, amit az élet-halál után kiérdemeltek. Bizonyos dolgok "újraélése" segített ebben az ébredésben, ami által emlékezhettek a haláluk előtti életükre, hogy "elfogadják".

Az ALT egy tükör volt számukra, amiben a szereplők halál után szembesülhettek hibáikkal (Jack - apakomplexus), megélhették azokat az örömpillanatokat amiket elmarasztaltak a Szigetes életükben (Ben - Alex). Ez a karakterek jellemvilágát illetően masszív megvalósítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.