Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mondjuk szerintem egy sorozatnak pont az a lényege, hogy lehet várni izgalommal a következő részt, ez adja meg a varázsát.

Jogos, de ha angolul követed műsorrendben, ugyanúgy megvan a varázs, mert az amerikai adóknál is általában hetente egy rész megy, csak többnyire nem t*kölnek, mint az rtl nálunk. Ott többnyire tudjuk, mikor van szünet: szeptember végén kezdés, karácsony környékén pár hét szünet, aztán tavaszig mennek (a rövidebbek előbb véget érnek általában téli szünet nélkül). Kivéve, ha valami nagy sporteseményt akarnak közvetíteni, mert akkor ott is leállnak, mint most a House és a Fringe pár hétre. De azért viszonylag kiszámítható.

A többiek majd megcáfolnak, ha h*lyeséget írtam ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jogos, de ha angolul követed műsorrendben, ugyanúgy megvan a varázs, mert az amerikai adóknál is általában hetente egy rész megy, csak többnyire nem t*kölnek, mint az rtl nálunk.

Én ezt nem is vitatom, én Frenkie darálós elméletére írtam amit írtam. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha most ekkora szünet lesz a FRingeben akkor lehet én is elkezdem nézni angolul, mert már nagyon vártam hogy végre ledarálhassam a 2. évadot szinkronosan, de ez túl hosszú idő hozzá. Meglássuk.

Én már el is kezdtem ;) .

Spoiler:

Nagyon jó volt a 2/19. rész(White Tulip)

Walter vívódása remekül be volt mutatva, és az egész időutazós téma nagyon bejött. Alistair Peck is marha jó karakter volt, élvezetes volt a kis párbeszédüket Walterrel hallgatni. A végső döntése számomra egy tragikus hőssé tette őt. Walter karaktere is tovább fejlődött azzal, hogy meg akarta menteni Peck-et attól a hibától, amit ő is elkövetett. Eddig is ő volt a kedvencem, de ez a rész még szimpatikusabbá tette számomra.

Amíg nincs új rész a Clone Wars-hoz, lehet, hogy megnézek még egy részt belőle. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SupNat

Spoiler:

Ütős kis rész volt. Kicsit kapott a Vámpírnaplók meg a Twilight, de ez még helyén való :(

Érdekes ez az új felállás, hogy a szörnyek megváltoztak, a vámpírok is már bio-vért isznak, de nem hiszem, hogy ez kedvező irány lenne.

 

Kíváncsi vagyok mi történt Sammel a pokolban, hogy e4nnyire megváltozott, hogy hagyta, hogy Deant elkaphassa a dagadt. Nagyon úgy néz ki, hogy rossz emberre (Sam) gyanakodtunk eddig, merthogy nagyon úgy néz ki, hogy Sammy lesz a gonosz.

 

Ahogy látom a következő részben lesz valami kiderülés, hisz ha Veritas felbukkan, itt kő kövön nem marad :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Supnat - 6x05

 

Spoiler:

Tényleg jó kis rész volt, Dean szövegei megint ott voltak. A fejlevágásokkal azért nem spóroltak ebben a részben. :)

Aggasztó Sam viselkedése, ha tényleg az történt, amit Samuel mondott, akkor valami nincs rendben a sráccal. Az "igazi" Sam mióta tenné kockára a bátyja életét csakhogy elkapják a vámpír alfát? Ráadásul még vigyorgott is, amikor Dean-t megfertőzték. Az előző részekben is voltak hasonló apróságok, úgyhogy kíváncsi vagyok már, mi is történt vele a Pokolban és ki, miért hozta vissza őt? Mivel ez az egyik főszál idén, gondolom nem kapunk választ egyhamar, pedig most ez érdekelne legjobban.

De amúgy nem volt rossz rész, jöhetne már a következő. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt a supnat

Spoiler:

viszont akkor Samuel nem tud róla hogy Sam gonosz, ami érdekes mert Samuelről is azt lehet hinni, mivel elrabolta a démonokat a srácok tudta nélkül. Szóval ez most itt valami kettősség. De a köv részben tuti kiderül mi van Sammal.

Eddig nagyon jó ez az évad, jól ki lett találva ez az Alfa dolog! Remélem megér egy 7. évadot is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Over There nagyon ott van a szeren így 7 rész megnézése után. A Gyilkos Megszállást kenterbe verte nálam. Már csak az a kérdés hogy egy 2005-ös sorozatról hogyhogy nem hallottunk eddig, Durva hogy 2 évvel a háboró indítása után be merték vállani. Al-Quaidás barátaink ismét bemutakoztak mennyire primítivek és 500 évvel ezelött élnek. Na de a fejlett világ oda küldi őket ahova valók. A pokolba. :) Komolyan nem értem ezeket az ellenállókat. Jobb a mocsok a bűz az elavultdág mint a nyugati jólét? Jobb a lövöldözés erőszak mint a béke?

A karakterek nagyon jók nem azok a vérgőzős barmok mint a Generation Killben voltak.

Pár taktikát hülyeségnek tartottam. Pl hogy egy házból lőnek rájuk őket ők fedezékbe vonulnak és várnak nem támadnak. Holott két ember oldalról megtámadhatná a házat míg a többiek fedezőtüzet zúditanak az arabokra. Az rpg nem volt semmi mikor átment a teherautó fülkéjén. :D Az meg milyen mocsok húzás volt ám, hogy direkt kiküldik a gyereket meg az anyját az arabok hogy az amcsik lőjék le őket. Hát ott nem volt semmi gond. A két civil mögül löttek hát én is löttem volna vissza ha ott van valaki ha nem. Aztán persze ment a médiában hogy az amcsik civileket lőnek le. El tudom képzelni hogy a valóságban is van ilyen. Ami még furcsa volt, hogy mikor őrizték a rabokat akkor bent voltak a rácson belül, holott kint kellett volna lenniük pont azért nehogy rájuk támadjanak, vagy ha már bent kellett mindenképp lenniük akkor meg kellett volna kötözniük a rabokat.

A fegyverek rohadt jók, főleg Spanglié. Dzséjttől kérdezném hogy ez valami újfajta gépppuska és a heveder a fegyver alján található trapéz-alakú tárban van?

Egyszóval nagyon bejövős sorozat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy Oldi írja, az egy M249 SAW (FN minimi). Szerintem csak azért tűnt újnak, mert a hosszú csövű standard változata többet szerepel filmekben, míg az Over There-ben látott SPW elég ritka (hiszen a filmekben szeretik, ha a géppuska nevéhez hűen nagy :) ). Igen, jól gondolod, a heveder abban a tárban.

 

Pár taktikát hülyeségnek tartottam. Pl hogy egy házból lőnek rájuk őket ők fedezékbe vonulnak és várnak nem támadnak. Holott két ember oldalról megtámadhatná a házat míg a többiek fedezőtüzet zúditanak az arabokra.

A részben pont ezt volt a lényeg, azaz a baj. Meg tudták volna rohamozni a házat, de arra kaptak parancsot, hogy biztosra megjelöljék az őrszemet (remélem, jól emlékszem, hogy ez a budis rész volt). Ez az egyik olyan hülyeség, amit a másik topicban említettem. Sok ilyen marhaság volt.

 

Ez az Over There nagyon ott van a szeren így 7 rész megnézése után. A Gyilkos Megszállást kenterbe verte nálam. Már csak az a kérdés hogy egy 2005-ös sorozatról hogyhogy nem hallottunk eddig,

Én már két évvel ezelőtt is ajánlottam neked :D Mikor ti Oldival a Generation Killt néztétek, én akkor írtam, hogy ezt is nézzétek meg.

 

Durva hogy 2 évvel a háboró indítása után be merték vállani.

Ez a merészség is lett a veszte. Ugyanis politikai nyomás hatására állították le a forgatást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a budis részt illeti. Nem, nem tudták volna megrohamozni, mert ugye az arab bármikor megadhatta volna azokat a koordinátákat az aknavetősöknek melyeken keresztül elérhetik a házát. Egy légicsapás jobb lett volna, de ugye ott volt a gyerek meg az anya is. Momentán pont az Angyal által történt kilővés volt a legjobb választás, ismerve, hogy micsoda galiba is lett abból, hogy Spanglit bemártották a későbbiekben a civilek megöléséért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Noh, eljutottam én is a hetedik, börtönös részhez :) Ez a Tündérke nem semmi csaj. Az tényleg nagy volt amikor "lesmárolta" az rpg lövedéket :D

Nagyon jó továbbra is a sori, de azért sok apró bakfogás van benne ahogy Dzséjt is említette. Kb annyira életszerű az egész mint amennyire nem. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe-el kapcsolatban lenne egy kérdésem:

Spoiler:

Thomas Jerome Newton ha jól emlékszem az alakváltók főnöke, mégis, eddig egyszer sem láttuk átváltozni, pedig mintha az alakváltóknak ez lételeme lett volna(mármint az alakváltás)

Akkor ő valami spéci alakváltó? Vagy rosszul emlékszem, és ő nem is alakváltó egyáltalán?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe-el kapcsolatban lenne egy kérdésem:

Spoiler:

Thomas Jerome Newton ha jól emlékszem az alakváltók főnöke, mégis, eddig egyszer sem láttuk átváltozni, pedig mintha az alakváltóknak ez lételeme lett volna(mármint az alakváltás)

Akkor ő valami spéci alakváltó? Vagy rosszul emlékszem, és ő nem is alakváltó egyáltalán?

A kulcs a higanyban rejlik :) Ha hozzájutnak akkor nem kell változtatniuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg hasonlít, nem vitatom ;)

Spoiler:

Simán elképzelhető, illene hozzá a csaj, és még titkolóznia sem kellene. Csak hát ott van a Quinn nevű tényező, aki hajt rá, no meg ő is egyre többször nem a megszokott Dexter, így aztán inkább némi rács tűnik biztosabbnak a számára, mint a becsajozás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg hasonlít, nem vitatom ;)

 

Simán elképzelhető, illene hozzá a csaj, és még titkolóznia sem kellene. Csak hát ott van a Quinn nevű tényező, aki hajt rá, no meg ő is egyre többször nem a megszokott Dexter, így aztán inkább némi rács tűnik biztosabbnak a számára, mint a becsajozás.

 

 

Quinn érdekes lesz. Szerintem megtudja az igazságot, de tartani fogja a pofáját valamiért. Amúgy is egy simlis zsaru.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megvolt az Over There végig. Dzséjt, bocs de nekem teljesen kiment a fejemből, hogy te annak idején ezt említetted. ;) Nem a budis részre gondoltam hanem az elsö részre mikor megérkeznek Irakba. Ott azért kell dekkolni mert állítólag valami újságiró van ben velük az Al- Jaazirától. De utána már lőnek mint a veszedelem az arabok, ezek meg csak hasalnak. na mindegy.

A másik bocs a fegyverek. Igazából régen egyszerübb volt, a ruszkinál volt az Ak-47, az amcsinál az m16 meg az M60. Néha még M203-as gránátvető is volt az M16-on. Most viszont írdatlan sok fegyver van már amit én képteléen vagyok megjegyezni, ha le is írjátok akkor most megjegyzem de fél év múlva ha előkerül valahol megint megkérdem. :) Csak azt jegyzem meg hosszútávon ami baromira érdekel. A játékokban ki van írva igaz, de akkor a francot sem érdekli, csak az hogy melyik a legjobb az adott harchoz. Ha jól tudom az M16 ma már M4.

Ami tetszett hogy minden katonának golyóálló mellény plussz éjjellátó(remélem a valóságban is így van), azaz tel van zsozsóval a seregük. :D Újabb értetlenség miért nem bírnak Alival ilyen felszereléssel. Ha jól láttam térdvédőjük is van? A humveekon meg maga a Halál van. Az valami gépágyú nem? Azt hiszem imádom az amerikai hadsereget. :P Nem lehet belépni? :P

Na de a sorozatról. Tulajdonképpen összefoglalja azt amivel a hadeseregnek szembesülnie kell irakban. Pl rendőri feladatok ellátása amire nem lettek kiképezve, ételosztás stb. Az is durva lehet hogy általában gyerekeket használtak fel az arabok, hogy megállítsák a konvojokat, azaz dönteni kell lelövöd a gyereket, vagy elgázolod? Sok mindent tudnék még írni ami tetszett de nagyon jóü volt még az mikor az amcsi hozzáállást is bemutatták(először az amcsi katonákat látják el aztán a civileket ami elég gusztustalan).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe 2x11 után...

 

Spoiler:

Valaki elmagyarázná, hogy Charlie mit keresett az élők soraiban? Állítólag ez egy "utólag megtalált" epizód, ami még az 1. évadban lett volna benne. Astrid haja is a régi, stb.

Viszont ha így van, akkor elég hülyén oldották meg, hogy csak úgy berakták a 2. évadba. Először azt hittem visszatért a Charlie-alakváltó. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.