Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

A hiányosságoktól eltekintve nekem is bejött a Frindzs. Utána Dexi szezonnyitóját is letudtam. Ha marad annak a szintje alapnak és még rápakolgatnak itt-ott akkor akár az eddigi legjobb szezon is kisülhet belőle.

Csak egy érdekel...hol vannak. :D Ok, ez nem az a sorozat. :P Amíg nincs felirat addig nem nézem meg. Annak örülök, hogy jónak néz ki. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SupNat 7x1 Hát ez a rész valami oltári jó volt!!! :D

Egy ACDC-nek én is jobban örültem volna az elején, de ez se volt rossz. :)

Remélem, továbbra is ilyen fantáziadúsak maradnak az írók. Akkor alaptalan az egyik legnagyobb félelmem. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, Sky, Oldie, Kudar, Rog, és a többiek, akik nézik - Fringe:

 

 

Nincs itt semmilyen hiba. Ha figyeltetek, Walternek volt egy apró elszólása a részben. Valami ilyesmi: "Az emberek meghalnak, ez van. Néha kétszer is." Ezt csak egyféleképpen lehet értelmezni. Walter átment Peterért a másik világba, el is hozta, de amikor beszakadt alattuk a jég, csak Walter menekült meg, mert a kopasz fickó nem avatkozott közbe.

 

Ha emlékeztek, az egész "dolog" azért történt, mert a kopasz fickó megmentette ott és akkor a kis Petert, és ezzel belenyúlt az idővonalba. Most "gondolom" úgy törölte Petert, hogy ott nem mentette meg, ergo Peter meghalt, azonban a tetteinek egyes következményei (minthogy összekapcsolta a két párhuzamos világot) megmaradtak, ezért lehet az, hogy néhol fel-fel bukkan a tükörben, a tévében, stb. Mondjuk nem tudom, hogyha a kopasz véglegesen törölné, akkor mi történne, valószínűleg csak annyi, hogy nem villogna a valóságban.

 

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bakker, na ez valahogy elsiklott felettem Donát, de teljesen igaz. Na így máris jobb. De az Oldie által felvetett dolog még mindig ott van.

 

Mondjuk ha bele kell magyarázni valamit, akkor öngyilkos lett, hogy ne élve kapják el.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, Sky, Oldie, Kudar, Rog, és a többiek, akik nézik - Fringe:

 

Az elszólás feltűnt, amiből gondoltam, hogy Peter mindkétszer meghalt (mindkét oldali), de ennyire nem gondoltam még végig a történetre gyakorolt hatását, teljesen logikus, amit írsz.

Ami nekem még szöget ütött a fejembe, hogy amikor Walternatív kísérletezik a gyógyszerrel, a kopasz fickó belép a laborba, amivel eltereli a figyelmét, és így nem látja, hogy sikerült a kísérlet (Walter ellenben igen). Na már most mint később kiderül, az első hiba itt volt, a kopasz pasik beszélnek is róla, hogy nem kellett volna ott közbelépnie. Nekem akkor az jött le belőle, hogy Walternatívnak kellett volna megmentenie Petert, csak így galiba történt. Azért avatkozott közbe a vízbeesésnél még egyszer. Már nem emlékszem pontosan, melyik részben volt ez. Ezek után már nem igazán lehet kibogozni a mi lett volna, ha-k sorvonalát. de így az összes eseményt figyelembe véve nem teljesen kristálytiszta, mit is akartak a megfigyelők Peterrel valójában.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, Sky, Oldie, Kudar, Rog, és a többiek, akik nézik - Fringe:

 

 

Nincs itt semmilyen hiba. Ha figyeltetek, Walternek volt egy apró elszólása a részben. Valami ilyesmi: "Az emberek meghalnak, ez van. Néha kétszer is." Ezt csak egyféleképpen lehet értelmezni. Walter átment Peterért a másik világba, el is hozta, de amikor beszakadt alattuk a jég, csak Walter menekült meg, mert a kopasz fickó nem avatkozott közbe.

 

Ha emlékeztek, az egész "dolog" azért történt, mert a kopasz fickó megmentette ott és akkor a kis Petert, és ezzel belenyúlt az idővonalba. Most "gondolom" úgy törölte Petert, hogy ott nem mentette meg, ergo Peter meghalt, azonban a tetteinek egyes következményei (minthogy összekapcsolta a két párhuzamos világot) megmaradtak, ezért lehet az, hogy néhol fel-fel bukkan a tükörben, a tévében, stb. Mondjuk nem tudom, hogyha a kopasz véglegesen törölné, akkor mi történne, valószínűleg csak annyi, hogy nem villogna a valóságban.

 

 

Ha a megfigyelő nem mentette meg Petert a tónál (bár nem tudom, akkor miért mondták azt, hogy SOHA nem is létezett), akkor hogy maradhattak meg egyes tetteinek következményei? Másrészt, erre hogy emlékeznek Walterék? Mert ők is említették a gépet, a két univerzum összekapcsolódását, úgyhogy emlékezniük kellett volna Peterre.

Az már biztos, hogy több idővonal is van (mivel minden múltba történő időutazás - érthető módon - új idősíkot kreál, Walter pedig már visszament kétszer is a dinoszauruszok előtti korba, hogy elrejtse a gép részeit), így gondolom ez is egy azok közül. Talán valamilyen módon átszivárognak a másik idővonal eseményei, emlékei, a többiek nem emlékezését viszont ez sem magyarázza.

Lee ügynök és Olivia sem ismerték meg egymást, valamilyen oknál fogva. De már ott hibádzik az egész, hogy Waltert elvileg csak egy hozzátartozó gyámsága alatt engedték ki a Saint Claire's-ből, Olivia állítása szerint viszont ő hozta ki.

 

Lehet teóriázni, lassan Lostot megszégyenítő módon. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha a megfigyelő nem mentette meg Petert a tónál (bár nem tudom, akkor miért mondták azt, hogy SOHA nem is létezett), akkor hogy maradhattak meg egyes tetteinek következményei? Másrészt, erre hogy emlékeznek Walterék? Mert ők is említették a gépet, a két univerzum összekapcsolódását, úgyhogy emlékezniük kellett volna Peterre.

Az már biztos, hogy több idővonal is van (mivel minden múltba történő időutazás - érthető módon - új idősíkot kreál, Walter pedig már visszament kétszer is a dinoszauruszok előtti korba, hogy elrejtse a gép részeit), így gondolom ez is egy azok közül. Talán valamilyen módon átszivárognak a másik idővonal eseményei, emlékei, a többiek nem emlékezését viszont ez sem magyarázza.

Lee ügynök és Olivia sem ismerték meg egymást, valamilyen oknál fogva. De már ott hibádzik az egész, hogy Waltert elvileg csak egy hozzátartozó gyámsága alatt engedték ki a Saint Claire's-ből, Olivia állítása szerint viszont ő hozta ki.

 

Lehet teóriázni, lassan Lostot megszégyenítő módon. ;)

 

 

Bizonyos dolgok máshogy történtek, Peter beavatkozása nélkül. Pl. a gép ugyanúgy megépült, de nem Peter ült bele, hogy irányítsa, hanem valaki más (gondolom majd kiderül). Ál-Oliviának ugyanúgy van gyereke, csak nem Peter az apja, hanem az ex pasija, stb, stb.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A bilincses fazonon én is elgondolkoztam.

 

Én arra jutottam hogy a pasast valamelyik nyomozócsapat már be is gyűjthette. Ha úgy van akkor az ipse akár már a Frindzsesek kezén is lehetett mire Livi a skacot faggatta. Abban az esetben könnyedén ráterelődhet a figyelmük arra hogy alakváltó-e mert kapásból tudtak volna a manuszról.

Ha a másik csapat gyűjtötte be a fazont akkor Liviék még úgy is elkezdhetnek az alakváltósága körül vizsgálódni ha tudomást szereztek/szereznek róla.

 

 

 

Én most már megvárom a Dexit rendesen.

 

Csak egy érdekel...hol vannak. :D Ok, ez nem az a sorozat. :P Amíg nincs felirat addig nem nézem meg

 

Sebaj. Már a berakás előtt gondoltam hogy a felirat hiánya és/vagy a közeli premier miatt nem lesz valami kapós. :D

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is a felirat hiányával van bajom :(

Nekem is elkelt volna ide-oda. Nézegetem hébe-hóba hogy van-e már de még semmi. Nem is vagyok abban biztos hogy lesz ehhez a fajtához.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a Flash Forwardet. 7 részt néztem meg. Folytatnám csak holnap meló. Ilyen megrázó érzelmes sorozatot még nem láttam. Hihetetlen jó. Kár hogy csak 1 évad készült belőle. A története nagyon jó csak szerintem sok szálat indítottak.

 

 

Mit tennél ha tudnád a jövőt? Iszonyú jó. Most volt az a rész ahol a néger leugrik a tetőről, hogy megmentse a nőt akinek 2 ikre van. Yoda mester megmondta. A jövő mozgásban van. De most volt az is hogy az Afganisztánban hősi halált halt(mindenki az aki a mocsadék tálibok elleni harcban meghal) katonacsaj otthon üdvözli a fatert. Rengeteg minden dolgon lehet agyalni, sok a morális kérdés. El nem tudom képzelni hogy ezt miért hagyták abba? Simán 5 évadot kibírt volna és persze az utolsó két rész az április 29.-e lett volna, amit mindenki látott. Persze vannak benne nem logikus dolgok. Pl a koreai csávó tudja hogy 3 lövést kap a mellébe március 15.-én. Mivel tudom mit teszek? Aznap golyóálló mellényt hordok, vagy bezárom magam egy páncélszekrénybe. Szerintem a villanás egyfajta isteni beavatkozás, hogy TE dönts a sorsodról. Hagyhatod hogy bekövetkezzen, de meg is akadályozhatod, mint a néger a tetőről. Holnap hazajövök csak ezt nézem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe 4. évad kapcsán...

 

 

Szerintetek ebben az idővonal témában melyik a valószínűbb: több idővonal létezik (mert ami megtörtént, az megmásíthatatlan), vagy egy darab, ami minden időutazásnál "felülíródik"? Én általában az előbbi szerint szoktam gondolkodni, de jelen esetben nem vagyok olyan biztos ebben, főleg, ha visszaemlékeztek a 2. évados időutazós részre. :hmm:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fringe 4. évad kapcsán...

 

 

Szerintetek ebben az idővonal témában melyik a valószínűbb: több idővonal létezik (mert ami megtörtént, az megmásíthatatlan), vagy egy darab, ami minden időutazásnál "felülíródik"? Én általában az előbbi szerint szoktam gondolkodni, de jelen esetben nem vagyok olyan biztos ebben, főleg, ha visszaemlékeztek a 2. évados időutazós részre. :hmm:

 

Én nem az idővonalakra vagyok kíváncsi, hanem, arra, hogy összesen hány párhuzamos világ van. És az is biztos, hogy itt nem úgy működik, hogy egy időutazás párhuzamos világot generál. Ebben a filmben más törvények vannak. Vagy nem :D és kiderül, hogy Walter teremtette mindkét világot amikor visszautazott az időben elrejteni a készüléket. Majd kiderül.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én nem az idővonalakra vagyok kíváncsi, hanem, arra, hogy összesen hány párhuzamos világ van. És az is biztos, hogy itt nem úgy működik, hogy egy időutazás párhuzamos világot generál. Ebben a filmben más törvények vannak. Vagy nem :D és kiderül, hogy Walter teremtette mindkét világot amikor visszautazott az időben elrejteni a készüléket. Majd kiderül.

 

 

 

Az már kiderült, hogy hány párhuzamos világ van: végtelenül sok (maga Walter mondta :D ). Minden lehetőség létezik. Van amelyik csak kicsit tér el a mi világunktól, van amelyik viszont már sokkal inkább. Ez a két világ (a "miénk" és az "övék") azért kapcsolódik ennyire szorosan egymáshoz, mert Walter átlépett. Az időutazás azért érdekes, mert ha Szeptember visszament a múltba és megváltoztatta azt, az mindkét univerzumra hatással volt. Walter az a mondata kavar be kicsit a 3. évad végéről, amikor azt ecseteli a jövőben Peternek, hogy újra vissza kell küldenie a gép részeit, mivel egyszer már megtette. Azért gondolom, hogy minden múltba utazás új idősíkot generál, mivel ami egyszer már megtörtént, azt egyszerűen nem lehet meg nem történtté tenni. Még Fringe mércével mérve is abszurd. Szóval jó lenne konkretizálni majd ezt a dolgot, a többit még aránylag ki lehet sakkozni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doktor who a 4. évad után :)

 

Hát még erősen küszködök a könnyeimmel, olyan jó volt a Doktor vége, vagyis csak a 10. doktoré, mert: Ez a dal véget ér, de a történet soha nem ér véget!!! OMG milyen befejezés és búcsú volt ez a duplarész. Mondjuk talán egy hajszállal jobban tetszett a Dalekos, de ez nyílván meghatóbb volt.

Viszlat David...és hello Matt! :)Még teljesen el van szorulva a torkom olyan megható volt ez a rész. Az sem volt semmi, ahogy visszatértek az idő urai. Jesszusom hogy ki volt ez találva. és ahogy a mester mindenkit átváltoztatott, és a kopogás a végén. igazából szavakba sem tudom most önteni, annyira jó volt és csak remélni tudom, hogy Matt és az új írógárda képes felnőni a feladathoz, mert amit itt letettek 4 évad alatt, az EPIC! Amikor a végén elbúcsúzott mindenkitől, hát jó volt őket újra látni, még ha csak kicsit is. Az akciót megkaptam tőlük az évadzáróban. szóval hajrá doki, még nagyon sokáig!!!!regeneration-tennant-to-smith.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Goodbye xy és üdv xy. Ez nem spoiler? El is ment a kedvem az egésztől.

Nem tudom mi ezen a spoiler Ody. Rohadt sok kommentben írtuk már, hogy ebben a "reboot"ban a 9. 10. és 11. doktor van, szóval nem tudom ebben mi volt az új neked, hogy bye egyik, és üdv másik. :) Ha ezzel elvettem a kedved az baj, mert az egyik legjobb sorozatról mondasz le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akik látták a Flash Forwardet. Mindenre választ kapunk? Megmondom őszintén kezdek kicsit értetlenkedni.

 

 

Mégpedig azon hogy mit kinlódnak a koreai zsaruval.? Tudják hogy március 15.-én Mark beleereszt 3 golyót. Akkor a megoldás az hogy előtte való nap két külön városba utaznak, és 17.-én hazamennek. Meg is oldódott az ügy. Mivel nem lesznek egy városban ezért nem lesz ölés. Persze lehet az a magyarázat hogy valaki más öli meg Mark pisztolyával. De mivel decemberben már tudom ,beolvasztatom a pisztolyt. Nincs fegyver nincs gyilkosság. Illetve mivel Mark tudja nyilván el sem fogja követni, hisz számít rá.

Különben döbbenet hogy pont a látomásban látottak indítják el azon eseményeket mely április 29.-én fognak bekövetkezni. Szerintem csak azoknak kéne foglalkozni vele, akik nem láttak semmit és meghalnak addigra. Ki kell deríteniük hogyan és mikor halnak meg a mosaic weboldal segítségével és ha megakadályozható(nyilván a rák nem, de autóbaleset igen) akkor tegyék meg. Igenám de itt egy morális probléma. Ha megakadályozom a halálomat akkor emiatt a feleségem nem ismerkedik meg azon férfival akinek majd gyereket szül. Azaz megakadályozom azon gyermek megszületését.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.