Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én még csak ma nézem a 7. részt, szóval nem tudok nyilatkozni, de az HBOs sorozatoknál az utolsó előtti rész szokott ütni nagyon, aztán az évadzáró már langyibb, ahogy az előző évadban is. :)

Mondjuk a Genszterkorzónál vagy a Rómánál az utsó részre hagyták a lényeget... ez úgy tűnik inkább csak a GoT-ra jellemző, de még itt is gondoskodtak róla az előző évadban, hogy legyen egy nagy drámai csúcspont a legvégén, ami miatt nehézzé válik a várakozás. Remélem most is készülnek hasonlóval :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a Genszterkorzónál vagy a Rómánál az utsó részre hagyták a lényeget... ez úgy tűnik inkább csak a GoT-ra jellemző, de még itt is gondoskodtak róla az előző évadban, hogy legyen egy nagy drámai csúcspont a legvégén, ami miatt nehézzé válik a várakozás. Remélem most is készülnek hasonlóval :)

Én is. :) Amúgy én tegnap néztem meg a 2x7et, és hát iszonyú jó volt. Semmit nem haladt előre a sztori, de annyira nézeti magát a sorozat, hogy az valami hihetetlen. Ha már ezek a "langyi" részek ilyen jók, mi lesz a 9esben amitől mindenki leesik a székről. :D várós! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ez úgy tűnik inkább csak a GoT-ra jellemző, de még itt is gondoskodtak róla az előző évadban, hogy legyen egy nagy drámai csúcspont a legvégén, ami miatt nehézzé válik a várakozás.

Legfeljebb a nyáron elolvassuk a könyveket várakozás helyett :D Most már mindenképpen nekiállok, mert már tudok egy-két infot a továbbiakról, és baromira kíváncsi vagyok, vajon hogy a fenébe jut oda a sztori :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca

 

Nagyon jó volt a hetedik rész, főleg a vége. :) Nagyon várom azt a csatát amit említetek.

 

 

Continuum

 

Sikerült megvenniük az első résszel, ámbátor emlékeztet az Alcatrazra. Csípem az ilyen időutazós-nyomozós dolgokat. Remélem nem csupán az első részben lőtték el ilyen pöpecül a puskaporos hordókat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az milyen durva már, hogy a Trónok harca végig egész évad alatt stabilan jó számokat hozott (3.8 millió körülieket), aztán bemutatják a TV-zés történetének legnagyobb és legodacseszősebb csatáját és leesett a nézettség 3,4 millióra. Mondjuk állitolag Memorial Day volt és az emberek elmentek kirándulni/utazni a hosszú hétvége miatt plusz egy időben ment az NBA rájátszás finisével, de akárhogyis: remélem az HBO gurui nem azt szűrik le, hogy az embereknek nem kellenek a nagy csaták. Állitolag ezt is épphogy össze tudták rakni és külön kunyizni kellett a vezetőségnél az extra pénz miatt... de nagyon sokáig ott volt az opció, hogy SEMMIT nem fogunk látni az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az milyen durva már, hogy a Trónok harca végig egész évad alatt stabilan jó számokat hozott (3.8 millió körülieket), aztán bemutatják a TV-zés történetének legnagyobb és legodacseszősebb csatáját és leesett a nézettség 3,4 millióra. Mondjuk állitolag Memorial Day volt és az emberek elmentek kirándulni/utazni a hosszú hétvége miatt plusz egy időben ment az NBA rájátszás finisével, de akárhogyis: remélem az HBO gurui nem azt szűrik le, hogy az embereknek nem kellenek a nagy csaták. Állitolag ezt is épphogy össze tudták rakni és külön kunyizni kellett a vezetőségnél az extra pénz miatt... de nagyon sokáig ott volt az opció, hogy SEMMIT nem fogunk látni az egészből.

De most komolyan. Ok, én nem követem a sorozatot, mert olvastam a könyveket. De ha már bevállalták, hogy a könyvekből készítenek sorozatot, mégis mit gondoltak, az emberek nem lesznek kíváncsiak a csatákra? Már azon is ledöbbentem, hogy ez a Feketevízi csata volt az első, amit ebben az évadban leadtak (ha jól értettem). Ez a könyv sorozat nem arról híres, hogy ne lennének benne csaták szép számmal... az meg egyenesen nevetséges, hogy úgy kell összekunyerálni rá a pénzt.

 

Bár off, de nem tudom nem megjegyezni, hogy megértem, hogy Lucas kivár. Ugyanez pl. egy SW sorozat esetében kissé nevetséges lenne, és rendkívül presztízs romboló.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem értem ezt az állandó vitát a csaták bemutatásával kapcsolatban, hiszen Martin a könyvekben is jó részüket pusztán csak megemlíti. Ebben a tekintetben egyáltalán nincs eltérés a könyvek és a sorozat között. Bevallom, én nem is igénylem annyira, hogy részletesen mutassák az ütközeteket. A Trónok harca még így is jobban oldja meg ezeket, mint anno a Róma. És nem is a csatákon kell, hogy a hangsúly legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most komolyan. Ok, én nem követem a sorozatot, mert olvastam a könyveket. De ha már bevállalták, hogy a könyvekből készítenek sorozatot, mégis mit gondoltak, az emberek nem lesznek kíváncsiak a csatákra? Már azon is ledöbbentem, hogy ez a Feketevízi csata volt az első, amit ebben az évadban leadtak (ha jól értettem). Ez a könyv sorozat nem arról híres, hogy ne lennének benne csaták szép számmal... az meg egyenesen nevetséges, hogy úgy kell összekunyerálni rá a pénzt.

 

Bár off, de nem tudom nem megjegyezni, hogy megértem, hogy Lucas kivár. Ugyanez pl. egy SW sorozat esetében kissé nevetséges lenne, és rendkívül presztízs romboló.

Ez most meglep, mert eddig én is úgy hallottam, ahogy Nute is írja, vagyis hogy a többi csatát a könyvben sem részletezik agyon. Utalni meg persze utalnak a sorozatban is rá: tudjuk hogy messze nem ez az első csata. Villanásokat/utalásokat kaptunk a korábbiakból. Nekem nem hiányoztak mert a sorozat gerincét a nagyon jó szinészek és a remek script adja (amit itt a Blackwater-nél például maga a könyvek írója George R. R. Martin jegyzett).

Másrészt: egy csata-jelenet óriási költségeket kiván, pláne ennek a sorozatnak a maximalizmusa mellett. Az hogy egy epikus történet is megáll a lábán nagy csatajelenetek nélkül -még úgy is hogy egyébként a történet alapból megkövetelné- azt remekül szemlélteti egyébként az HBO Róma sorozatának első évada is. Itt pedig láthatóan végig komoly szempont hogy ha valamit mutatnak akkor nézzen ki tökéletesen: legyen szó CGI-lényekről, várakról... nem egy mozifilmet porig aláznak. És nyilvánvaló volt hogy ha csata lesz akkor az nem nézhet ki TV-filmesen. Ehhez viszont spórolni kellett. És én azt mondom inkább nézzünk fél órán keresztül egy álleesős csatát, mint hogy az erre eltett pénzt szétosszák az évadban. Az tényleg meglepő hogy létezett olyan opció, hogy ez is kimarad, de ha látja az ember hogy micsoda látványvilágot hoztak össze úgy általába véve is a sorozatban akkor azért annyira talán mégsem.

 

Én egyébként azt mondanám, hogy ne hagyd ki csak azért a TV-sorozatot, mert olvastad: más médium, másfajta szórakozás. Engem pont az ellenkezőjéről győzőtt meg mint téged: szerintem ez a sorozat jó példa rá, hogy már megérett a TV egy jó Star Wars sorozatra is (már önmagában elég durva hogy csak az autentikus hatás kedvéért mennyit utaztak: Máltán és Izlandon is forgattak külön szálakat... pár éve ez azért még elég meredeken hangzott volna; és ha már csata-jelenet: a Blackwater-i csata hosszabb és alaposabban bemutatott (vagyis több szemszögön át megismerjük) bármelyik Star Wars filmes csatánál - persze azért is lehetséges ez mert itt sokkal hosszabb a játékidő, de jó lenne ilyen kibontottat látni Sw köritésben). Persze ha két részenként egy polgárháborús csatát akarnak bemutatni, akkor nyilván még várjanak mert attól még messze vagyunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit írtok már a Trónok harcáról, hogy kezd érdekelni. Ez valós történelmi eseményt dolgoz fel vagy fantáziavilágban játszódik?

Kitalált fantasy világ, de kevés benne a fantasy elem. Amolyan alternativ európai középkor, de néha-néha akad benne természetfölötti is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit írtok már a Trónok harcáról, hogy kezd érdekelni. Ez valós történelmi eseményt dolgoz fel vagy fantáziavilágban játszódik?

A néha néha azért erős, lesznek benne sárkányok, animált farkasok, baromi nagy , hófödte 1km magas falak, amelyek a káosz, romlása, pusztulása által megszállt embereket tartja távol...ahogy halad a történet egyre több és több CGI-t kíván, főleg majd a hadmozdulatok terén, mert lesznek kemény összecsapások is. A sorsfordító dolgok pedig pont ezek a kitalált elem lesznek, így egyáltalán nem elhanyagolhatóak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az összehasonlitási alap természetesen a többi fantasy film/sorozat: azokhoz képest egy olyan széria amiben a szereplők 99 százalékának nincs természetfölötti képessége és a sztori magját és nagy részét uralkodói házak fontoskodása teszi ki, fantasy készletében szerénynek számit egy Gyűrűk Urához képest amin az emberek csak egy külön frakció a sok meselény között vagy egy HP-hez képest ahol az összes főszereplő varázsol. Aki ilyesmire számit itt az csalodni fog: ebben a politikai kavarások fölé tornyolsulnak az itt-ott feltünő fantasy elemeknek, ami igen ritkának számit mind a fantasy sorozatok mind a filmek világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, egy kicsit már összemosódnak a könyvek, de az biztos, hogy csata van bennük bőséggel, már persze nem feltétlenül mind annyira monumentális, mint a Feketevizi ütközet. Mindenesetre ha vállalták a készítők a megvalósítást, akkor ezt a kötelességüket se tolják a háttérbe.

 

Nyilván nem minden a csata, de azért elég fontos dolgok dőlnek el ezekben a sorsfordító jelenetekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, egy kicsit már összemosódnak a könyvek, de az biztos, hogy csata van bennük bőséggel, már persze nem feltétlenül mind annyira monumentális, mint a Feketevizi ütközet. Mindenesetre ha vállalták a készítők a megvalósítást, akkor ezt a kötelességüket se tolják a háttérbe.

 

Nyilván nem minden a csata, de azért elég fontos dolgok dőlnek el ezekben a sorsfordító jelenetekben.

Nem a készitőkkel van a baj, hanem az HBO vezetőséggel. A készitők már egy korábbi csatát is beleakartak rakni csak ez nem tisztán rajtuk múlik, mivel ez sok extra kiadást jelent és ez elég meredek egy olyan sorozat esetében ami már eleve annyiból készül, mint egy nyári blockbuster film (csak itt ugye nincsenek jegybevételek).

A TV-zés történetében pedig lement már 40-50 év úgy hogy nem voltak nagy statisztákkal előadott, látványos csaták mégis számtalanszor belefogtak nagyivű történetekbe és újra és újra bebizonyitották hogy lehet igy is (nem mintha lett volna más választásuk), mert ha egy történet igazán jó akkor azt is elviseli hogy csak utalunk a csatákra. A Trónok harca most inkább szabályt erősitő kivétel, hogy ide ilyesmi is került. Nekem csata nélkül is le van esve az állam a "production value"-tól.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonos neműek egymással való szexuális tevékenységéről nem is beszélve. :)

 

Ja, amúgy nem akarom elvenni a kedved a sorozattól, tényleg nagyon jó, és nem csak ezekből a jelenetekből építkezik :D (de azért Martin szerintem ennek a könyvsorozatnak a megírásával elégítette ki perverzióit... :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfi nemi szervet szerintem ha egyszer látunk. Azért a női vonalat sokkal erősebben tolják (igazából aki már látott történelmi HBO sorozatot az nagyjából képben is van az arányokkal: Róma, Gengszterkorzó tök hasonló ilyen szempontból). A férfiszerelem meg elég visszafogott: Frenkie már nézett Spartacust ugyhogy szerintem meglepetések itt nem érhetik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonos neműek egymással való szexuális tevékenységéről nem is beszélve. :)

 

Ja, amúgy nem akarom elvenni a kedved a sorozattól, tényleg nagyon jó, és nem csak ezekből a jelenetekből építkezik :D (de azért Martin szerintem ennek a könyvsorozatnak a megírásával elégítette ki perverzióit... :D )

 

 

Ez annyira nem gáz a Spartacus után. Sőt ha az azonos neműek hölgyek nem fogok tiltakozni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.