Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Pletyka: Állítólag Matt Smith ebben az évadban lesz utoljára Doctor.

A karácsonyi rész után búcsúzik a nézőktől.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/LucasMend/news/?a=76202

Ezt nem kell komolyan venni. A Sun -ami kb. a brit Story magazin és ami a hír forrása ezügyben- néhány havonta lehozza ezt a hírt. Már tavaly is ez ment. Matt Smith ugyanakkor már jelezte, hogy a nyolcadik évadban még itt lesz, ahogy Moffat is jelezte, hogy ő azt szeretné, ha Smith addig maradna ameddig csak lehet. A legvalószinübb forgatókönyv szerint Smith csak akkor fog távozni amikor már nem Moffat lesz a sorozat showrunnere (esetleg közbe szólhat az ha Smith megunja a szerepet, de egyelőre ennek az ellenkezője látszik).

 

Bomarr tényleg, nézed még a Vikings sorozatot? Ha igen, akkor az új részek hogy tetszenek?

A második rész kellemesen meglepett. Byrne karaktere ugyan csúnyán el lett baltázva, de sokkal tempósabban haladunk mint számitottam rá. Pláne a vége okozott kellemes csalódást

a főhösök ártatlan szerzeteseket mészárolnak? Na ez történelem hűség a javából

A hármas-négyes le van töltve de még nem volt rá időm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Többször olvastam, hogy azt nyilatkozták, még marad Matt a Doctor. Inkább hiszek ebben a variációban.

Nem mellékesen, ha karácsonykor távozna, addig le kellene rendezni a

 

Silence, Trenzalore és ami körülötte van- szálat. Ez persze akkor volna lehetséges, ha az 50. évfordulós rész/részek képesek lennének megcsinálni normálisan, mert a 7. évadban erre már nem fog sok kerülni.

 

A Doctor örök, így nem lehet a 12. az utolsó. Ha a sorozat véget érne valamikor, akkor is úgy hagynák abba, hogy egyszer csak fel lehessen venni a fonalat újra, legalább is én így gondolom :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy egy csaj ismerősöm ott lesz az HBOs mozis GoT 3x1 vetítésen. :D Vihetett plusz egy főt de nem rám gondolt... :( Na nem mintha tudtam volna menni. :D Cosplayes és be lesz öltözve Danynek. :)

 

226777_400363566717433_1717896280_n.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj Moffat, de rossz vagy. :D

Prequel a Bells of St. John-hoz. :)

 

Hát ez aranyos. :)

 

Itt egy újabb klip.

 

DW hírek

 

Doctor Who’s Producer Marcus Wilson isn’t only making a huge deal out of the Clara mystery, he has also promised that fans will never guess the Doctor’s greatest secret.

 

He says in TV & Satellite Week: ‘It will make viewers’ jaws drop. You thought you knew everything about the Doctor? Well, you never saw this coming.”

 

So does that rule out it simply being his name, which is the mystery many are speculating to be revealed?

 

Some other intriguing details from Wilson:

 

The Rings of Akhaten features an “alien cast of thousands; more than you’ve ever seen on screen before, aliens of every stripe, size and colour.”

Cold War The Ice Warriors have been given a scarier reboot. The set “was based on references to Russian submarines and a retired sub that Steven and I visited in New York.”

Hide has an alien that will “live in your nightmares. We spent a lot of time in the edit going, “‘Can we show that much? I’m not sure…’ It was freaky to be stood next to it on set. [Neil Cross] has created a real nightmare fantasy there.”

Journey to the Centre of the Tardis: Fans finally get to see the library and the swimming pool!

The Last Cyberman: “We wanted to make the Cybermen a bit quieter and faster. They’ve always had a body horror. Neil Gaiman, finds a great new way to take that idea on. We also see inside one of them, in quite an explosive way.”

The 50th anniversary: “Steven has written a script that would make James Cameron weep. It’s a story that sprawls through space and time. It will be a huge epic.’

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha valakit érdekel...

 

Trónok harca S2

 

 

 

 

Annyira jó dolog visszatérni egy kedvelt sorozat világába, annyira jó, mikor pár napra újra elmerülhetünk valamiben, amit szeretünk. Sok sorozatnál sajna nem adatik meg, hogy eljussunk a második évadig, így alaposan felértékelődik a Tűz és Jég dala monumentális történetének második felvonása. Közben meg lehet dörzsölni a kezünket is, hisz a harmadik évad elkészült, és úgy néz ki, jó pár évig elleszünk a Vastrónért vívott harccal.

 

Ez nagyon jó volt. Jobb, mint az első évad, követhetőbb, izgalmasabb, látványosabb. Miután már képben vagyunk a karakterekkel - nem kell azon tűnődni, hogy ez most kicsodának a kicsodája -, sokkal könnyebb beleélni magunkat a kusza történetbe, amit az író elénk tár. Pedig az első évad világa azért bővül is új helyszínekkel és új szereplőkkel, jóval összetettebb, nagyobb ívű is az egész. A főbb figurákat alaposan szétszedte térben a sors, így gyakorlatilag folyamatosan 5-6 szálon és helyszínen futnak az események, a közel 9 órás játékidő ellenére többnyire izgalmas és látványos módon. Kedvenc eseménysorom így nem is igazán van, összességében nagyon élveztem az egészet: egy icipicit talán csak Daeneryshez és sárkányaihoz húz jobban a szívem.

 

A Lannisterek szála Királyvárban, a királyi udvarral hasonlít a legjobban az eddigi HBO sorozatokra. Az ármánykodás, a gusztustalan játszmák egy nyilvánvalóan elmebeteg suhanc királlyal, az egész légkör csillivilli mocska kiváló lett. Ismét sikerült néha undort kiváltani belőlem a komplett családdal szemben, leszámítva természetesen a törpe Tyriont. Szerintem az egész sorozat legzseniálisabb figurája ő, eszével, humorával toronymagasan viszi a prímet. Királyvárhoz tartozik az évad legnagyobb és legjobb eseménye, az ostrom, gyakorlatilag a komplett kilencedik epizód. Sorozathoz képest nagyon jól megcsinált képek – ugyanakkor keserű szájízzel vettem tudomásul, hogy gyakorlatilag lemásolták a Helm szurdok ostromát..

 

Robb Stark és környezete, a tábor, az ott történtek a maguk morális kérdéseivel nagyszerűek lettek, s az új spiné, Talisa pedig elbűvölő. Kicsit talán még sajnáltam is, hogy oly könnyen megmutatta bájait a kamerának, így valamicskét veszített sejtelmes izgalmasságából. A szőke herceg fogsága kifejezetten karakterromboló látvány, Cat Stark, az anya figurája pedig a vállára rakott nehéz terhekkel borzalmasan összetett és együttérzésre sarkalló… Talán csak a kevés csata róható e szál számára, inkább morális és stratégiai mederben folyik a történet, amit tökéletesen egészít ki (és hatással van rá) a Deresben történő várfoglalás, de még talán a Baratheon fivérek viszálya is. A sztori bizonyos pontjain már öt király van a porondon – ékes példája és leképzése ez akár a mai kornak is: ha egy vezér elmegy, megindul a marakodás a csonton és a hatalmon. Mindig és mindenhol.

 

Nagyon tetszett az egész Arya szál. A Tywinn Lannister pohárnokaként eltöltött idő minden perce feszült volt – a lebukás veszélye végig a levegőben lógott, ami jócskán izgalmassá tette az eseményeket. Jaquen H’ghar figurája egy nagyszerű új szereplő, búcsúja pedig megdöbbentően hatásos – erősítendő a fantasy jelleget. Arya pedig, mint a legkisebb Stark lány örökké belopta magát a szívembe. Ahogy azonban már említettem a legjobban nekem a Khaleesi, azaz a szőke csaj története tetszett. Nem is csak a története miatt, hanem valahogy a meleg, az arab/perzsa világot megidéző képek, város, a sárkányok mind szerepet játszottak benne. No persze önmagában Emilia Clarke látványa is el tudott varázsolni, de az előző évad pont általa kezdett fantasy-jelleg kiteljesedése nagyon ínyemre volt. Kíváncsi vagyok, a kifejlett sárkányokkal majd ki tudja megállítani később..

 

S ha már fantasy: ebben a sorozatban aztán tényleg van minden. Sárkányok, fekete árnyember, zombik… A legutolsó képek brutálisan jók - bár kicsit Karib tenger kalózait idézik-, a falon túli világ és lehetőségei a maguk titokzatosságával már az első perctől tetszettek. Ráadásul Havas John egy borzasztó szimpatikus arc (ellentétben Theon Greyjoyal), a szőke vadóc, akit meg talált magának, egyelőre a dumájával is levett a lábamról. Érdekes kontrasztokat eredményezett a Falon túli jég és Qarth városának forrósága, amik a nagyjából realista, erősen középkorra hajazó látványvilágú történet két ellenpontja a fantasy szempontjából: az egyikben a zombikkal, a másikban a sárkányokkal. Észak és Dél, a két véglet – s a Hét Királyságot kívülről fenyegető két természetfeletti csapás. A fantasy utat tör a birodalomba, de amitől tartottam, egyáltalán nem jött be: igenis jól áll a sorozatnak e természetfeletti motívum. Elnézve pedig a harmadik évad trailereit – nos, az sem lesz rosszabb…

 

 

 

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lengthy wait until Series 8 now looks likely according to Jenna-Louise Coleman:

“There could be a big gap ­until the next series,” she said.

 

“I think the writer Steven Moffat is off doing Sherlock and there’ll be a lot of preparation for the 50th anniversary special.”

 

Don't expect Series 8 until Autumn 2014 at the earliest.

 

Bázzé. Szóval Ha most véget ér a 7. évad, akkor lesz egy jó nagy szünet, novemberben lesz a 50. speciál, 3D meg minden, aztán utána egy év kihagyás? Ne már. :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is soknak érzem ezt a nagy szünetet. Ha jól rémlik, tavaly is csak egy fél évadot láttunk, már akkor is csúszott a 7. évad. Tulajdonképpen úgy néz ki, hogy az 50. évforduló miatt kimarad egy teljes évad, mert jövőre már a 9-nek kellene jönnie. Na mindegy, remélem, az 50. évforduló filmje(i) megérik a várakozást és a nagyobb szünetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Dr Who -t se lehet örökké folytatni, egy idő után elfogynak a sztorik. Már így is eléggé átláthatatlan az átlag nézőnek, csak az tudja igazán értékelni aki sokat foglalkozik vele. Én pl. alig tudom már mik a kapcsolódási pontok, és az apró finomságok. Pedig ebben rejlene a sorozat erőssége. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a hetedik évadnak is jót tett, hogy tartottak egy kisebb szünetet. Ha az kell az iró-gárdának a feltöltödéshez hogy fél évet csúsznak akkor szerintem semmi baj.

Moffat korábban egyébként azt mondta hogy akár azt is el tudná képzelni, hogy a Doctor Who újra több évre visszavonuljon (ő persze arra az időszakra gondolt, amikor majd otthagyja a franchise-t, de szerintem ez egy reális forgatókönyv... kicsit olyan ez mint a James Bond: néha eltűnik, néha újra divatba jön).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a Dr Who -t se lehet örökké folytatni, egy idő után elfogynak a sztorik. Már így is eléggé átláthatatlan az átlag nézőnek, csak az tudja igazán értékelni aki sokat foglalkozik vele. Én pl. alig tudom már mik a kapcsolódási pontok, és az apró finomságok. Pedig ebben rejlene a sorozat erőssége. :(

Nem tudom szerintem pont az az erőssége a DWnak hogy végletelen lehetőség van benne. Bármikor hozhatnak be új állandó karaktereket,új főszereplőt, és hát a térben és időben való utazásban rejlő lehetőségeknek csak a kreativitás szabadhat határt. :) És az egyre jobb évadok nem azt mutatják szerintem hogy fáradna, de persze ez csak az én véleményem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A lehetőségek száma valóban végtelen... kérdés hogy olyan írók lesznek-e a jövőben is a franchise-nál akik ezzel tudnak élni. Kiváncsi leszek ki veszi majd át Moffat után a stafétabotot, ami szerintem már nincs is olyan messze (két max három év?). Az szerintem nálam komoly választóvonal lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk a DW szerintem pont ezért túlélő, mert folyamatosan cserélődik a stáb. A legtöbb sorozat abba bukik bele, hogy évekig ugyanazok irányítják, akik biza belefásulnak, ellustulnak, jönnek az önismétlések, a borzalmas ötletek. Egy sorozatot úgy lehet csak jól tovább vinni, ha időről időre cserélik a gárdát, legalább az írókat, de sokszor jó a szereplőket is. Erre jók a spin-offok, mivel azért a legtöbb sorozat nem élhet a regenerálódás jótékony hatásaival. Viszont az se ér semmit, ha a spin offokat ugyanazok gyártják (lásd Star Trek, ahol pont az a két sorozat fulladt ki, amelyet a TNG-s stáb csinált, és az új alkotókkal feltöltött DS9 volt nagy siker; vagy ott a Stargate, az Atlantis akkor pörgött fel, amikor új írók vették át az irányítást, az Universe meg jól behalt az SG-1 csapatával, akik ugye tizenkét éven át folyamatosan Stargate-t írtak).

Na meg persze az sem utolsó, ha a nézők is elfeledhetik egy időre, mert amúgy meg ráunnak. Most hét évada fut a DW, ha egy-két új évad után eltűnne mondjuk öt évre, és aztán egy teljesen új stábbal térne vissza (esetleg az átmenetet, hogy ne legyen olyan rejtélyes, mint a 8-ról 9. Dokira váltás, egy-két filmmel megoldhatják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egyelőre még nem szeretném, hogy bárhaová is tűnjön a DW. Ez az 1 éves szünet is elég rémisztően hat. Bár anno 2 LOST évad között is várni kellett olykor bő 9 hónapot, és azt is ki lehetett bírni.

Még az sem lehetetlen, hogy a hosszú szünetben komolyabban ráfekszek a klasszikus évadokra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem bejövős. Valószínű, hogy nem életem legjobb sorozata, de rendkívűl szórakoztató és a sziget titka is érdekel. Mindenesetre ez egy üde szinfolt a mai lepusztult (kivéve a régi nagy klasszikusok) sorozatkínálatban, már ami a kereskedelmi adókon megy.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a barátnőm ajánlása után kaptam most rá a Modern Családra. Hát gyerekek, csak ajánlani tudom! Egyrészről vicces, másrészről tényleg valós családi problémákkal foglalkozik (legalábbis amíg én láttam), úgyhogy nagyon ajánlós. Más esetleg nézi innen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.