Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Chuck

 

A következő rész előzetesének spoilere kapcsán... :o

 

Shaw visszatér?! :rock::yes::yeah::psycho:

Nem azért örülök ennek ennyire, mert olyannyira szeretem a karaktert, hanem mert mindig is húztam a szám a 3. évad végén, amikor a tettei után simán csak kiütötték és ment a sittre. Remélem lassú és fájdalmas halála lesz! :angry::death:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

olyan ember, aki az 5. évadig saját elmondása szerint óriási rajongója volt a sorozatnak, de a 6. évad saját szavaival élve "kegyetlen sz*r lett". Az ő dolga... de attól még fura :D

Te most a Lakatos Isvtánról beszélsz? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor S06E02

 

Nem értek semmit. :lol: Vagy is sok mindent. :P

 

 

Tehát Amy falán azt a repedést a csend fickók csinálták? De ki az a kislány? Talán Amy lánya? De miért úgy regenerálódott, mint egy időlord? Nem tán a Doktor a faterja? És akkor most a Doki nem halt meg? Megannyi kérdés.... ehhh. Jó volt Nixon és a homokos tanácsadója. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te most a Lakatos Isvtánról beszélsz? :D

 

Ö... nem akartam nevesíteni... de ha már megtetted, ... igen róla beszéltem :)

 

Szerintem az évad elején /illetve közben/ felvetett kérdések jórészére (kvázi mindre) az évad végére választ is kapunk... csakhogy egy újabb "kérdés" is felemlegetődik ugyebár, aminek a megválaszolása gondolom a 7. évad feladata lesz :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az évad végére már mindent érteni fogsz... najó, majdnem mindent :D

 

Mit szóltál egyébként a Csendhez? Szerintem az egyik legjobb Doktor Who-s ellenfelek

 

Jaja, jók voltak. Megint egy remek ötlet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 6-7. évad

 

Viszont az még nincs megmagyarázva a repedéssel kapcsolatban, hogy ki és miért robbantotta fel a TARDIS-t. A repedést a robbanás okozta, de mi okozta a robbanást? A Doktor szerint valaki, aki elég nagy hatalmú, hogy távvezérléssel is megtegye ezt. Az elmúlt két évad eseményei alapján ez akár maga a Doktor is lehetett (akkor viszont a Pandorica léte tényleg helyes volt).

 

 

Sky, Chuck köv. részek spoileréhez.

 

Shaw-t kiiktatni innen nézve lehetetlen, akármit csinál vele az ember. Lelövik, feltámad. Lesittelik, kijön. Nagy mágus, de valaki mögötte is állt, és innét nézve az nem a Gyűrű volt. Kíváncsi vagyok, végül ki lesz a hunyó. Az biztos, hogy Intersect nélkül kemény lesz Chuckéknak, ha minden ellenségük, akit eddig lecsuktak, szabadlábra kerül. :)

 

 

Chuck 5x05

 

Most esett le, hogy ez volt a sorozat történetében az első olyan epizód, amiben nem hangzik el az Intersect szó, és semmilyen formában nincsen villantás. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky, Chuck köv. részek spoileréhez.

 

Shaw-t kiiktatni innen nézve lehetetlen, akármit csinál vele az ember. Lelövik, feltámad. Lesittelik, kijön. Nagy mágus, de valaki mögötte is állt, és innét nézve az nem a Gyűrű volt. Kíváncsi vagyok, végül ki lesz a hunyó. Az biztos, hogy Intersect nélkül kemény lesz Chuckéknak, ha minden ellenségük, akit eddig lecsuktak, szabadlábra kerül. :)

 

 

Hiába ő Superman, valahogy biztos ki lehet iktatni. :D Egy lőtt sérülést és az azt követő folyóba zuhanást nem nagy kunszt, ahogy Morgan is mondta, tipikus filmes húzás, de egy durvább és konkrétabbat már tuti nem élne túl. Legalábbis nagyon remélem. Érdekes lenne, ha még benne lenne az Intersect, mivel Chucknak akkor sem volt könnyű dolga, amikor az ő fejében is volt egy Intersect.

Egyébként sokáig azt hittem, hogy Decker lesz a főellenség, de a halálával szerintem ezt nyugodtan ki lehet zárni. Bár képen már láttam a fő-főellenséget, fogalmam sincs ki ő, és hogy kerül majd a sztoriba, milyen háttérrel, minden esetre kíváncsi vagyok. :cool:

 

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 6-7. évad

 

Viszont az még nincs megmagyarázva a repedéssel kapcsolatban, hogy ki és miért robbantotta fel a TARDIS-t. A repedést a robbanás okozta, de mi okozta a robbanást? A Doktor szerint valaki, aki elég nagy hatalmú, hogy távvezérléssel is megtegye ezt. Az elmúlt két évad eseményei alapján ez akár maga a Doktor is lehetett (akkor viszont a Pandorica léte tényleg helyes volt).

 

 

 

Itt még van egy nagy valaki akit nem láttunk: a Csend (ami ugye nem egy faj hanem egy szervezet) alapítóját/vezetőjét. Láttuk a szervezet katonáit, a volt nagykövetük teszelekta mását, meg az UFO-fejüeket akik az eddig látottak közül a legmagasabban állnak a hierarhiában. Azt gondolnám, hogy az akarta felrobbantani a Tardist aki a csúcson áll. Valószinüleg vele kapcsolatos az a titok is amit nem szabadna kimondani és amit emiatt mindenképp elakar hallgattatni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Chuck 5x05

 

Most esett le, hogy ez volt a sorozat történetében az első olyan epizód, amiben nem hangzik el az Intersect szó, és semmilyen formában nincsen villantás. :)

 

 

Milyen igaz! És az a durva, hogy fel sem tűnt, pedig szervesen hozzátartozik a sorozathoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Hiába ő Superman, valahogy biztos ki lehet iktatni. :D Egy lőtt sérülést és az azt követő folyóba zuhanást nem nagy kunszt, ahogy Morgan is mondta, tipikus filmes húzás, de egy durvább és konkrétabbat már tuti nem élne túl. Legalábbis nagyon remélem. Érdekes lenne, ha még benne lenne az Intersect, mivel Chucknak akkor sem volt könnyű dolga, amikor az ő fejében is volt egy Intersect.

Egyébként sokáig azt hittem, hogy Decker lesz a főellenség, de a halálával szerintem ezt nyugodtan ki lehet zárni. Bár képen már láttam a fő-főellenséget, fogalmam sincs ki ő, és hogy kerül majd a sztoriba, milyen háttérrel, minden esetre kíváncsi vagyok. :cool:

 

Chuck 5x05 után

 

Mondjuk ahogy Deckert kiiktatták, azzal Shaw is elég biztos halott lenne. :D

Sokáig én is azt hittem, hogy Decker lesz a főgonosz, ezért is döbbentem meg, mikor Verbansky csak úgy a levegőbe repítette. Bár Deckert is eléggé meglepte. :lol: Én még semmit sem tudok a főgenyáról, de kíváncsi vagyok, mit rángatnak még elő.

Viszont a Shaw vs Chuck meccs alatt Chucknak csak azért volt nehéz dolga, mert az Intersect éppen készült kiégetni az agyát. Viszont miután újra bootolt, már gond nélkül leverte Shawt.

 

 

 

Itt még van egy nagy valaki akit nem láttunk: a Csend (ami ugye nem egy faj hanem egy szervezet) alapítóját/vezetőjét. Láttuk a szervezet katonáit, a volt nagykövetük teszelekta mását, meg az UFO-fejüeket akik az eddig látottak közül a legmagasabban állnak a hierarhiában. Azt gondolnám, hogy az akarta felrobbantani a Tardist aki a csúcson áll. Valószinüleg vele kapcsolatos az a titok is amit nem szabadna kimondani és amit emiatt mindenképp elakar hallgattatni.

 

Doctor Who 6-7. évad

 

Na de a fő kérdés a Doktorral kapcsolatos, és úgy tűnik, ő semmit sem tud a dologról. Bár ott az egyes szabály. :) A Doktor hazudik. Minden esetre érdekes dolgok várnak még ránk, hiszen valamikor Rivernek is meg kell kapnia a szónikust, és mellesleg, a Dokinak a nevét is fel kell fednie előtte. Mert az biztos, hogy a könyvtáros részben a nevét mondta meg River, és nem a Tesselektáról tartott hipergyors-gyorstalpalót.

 

 

 

Milyen igaz! És az a durva, hogy fel sem tűnt, pedig szervesen hozzátartozik a sorozathoz.

 

Chuck 5x05

 

Ugye? Nekem is ezért nem esett le először, pedig imádok minden Intersectes pillanatot. Baromi hangulatos a villantás, mégsem éreztem hiányát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who 6-7. évad

 

Na de a fő kérdés a Doktorral kapcsolatos, és úgy tűnik, ő semmit sem tud a dologról. Bár ott az egyes szabály. :) A Doktor hazudik. Minden esetre érdekes dolgok várnak még ránk, hiszen valamikor Rivernek is meg kell kapnia a szónikust, és mellesleg, a Dokinak a nevét is fel kell fednie előtte. Mert az biztos, hogy a könyvtáros részben a nevét mondta meg River, és nem a Tesselektáról tartott hipergyors-gyorstalpalót.

 

 

 

Az alapján amit Churchillnek mond az utolsó részben a nagy titokról, meg hogy a végén azt vágja hozzá Dorium, hogy "egész életedben ez elöl menekültél" (valami hasonló a rész közepén is előkerül) úgy tűnik hogy a Doktor tudja miről van szó. Csak szerintem maga a titok olyan horderejű, hogy önmagában az ismerete miatt nem lehet következtetni egy adott személyre. De még azt se zárnám ki, hogy igen: már tudja kiről van szó. Végülis azt se kötötte a többiek orrára, hogy sejti hogy Amy csak egy másolat köztük. Csak mikor már 100 százalékig megbizonyosodott róla.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Az alapján amit Churchillnek mond az utolsó részben a nagy titokról, meg hogy a végén azt vágja hozzá Dorium, hogy "egész életedben ez elöl menekültél" (valami hasonló a rész közepén is előkerül) úgy tűnik hogy a Doktor tudja miről van szó. Csak szerintem maga a titok olyan horderejű, hogy önmagában az ismerete miatt nem lehet következtetni egy adott személyre. De még azt se zárnám ki, hogy igen: már tudja kiről van szó. Végülis azt se kötötte a többiek orrára, hogy sejti hogy Amy csak egy másolat köztük. Csak mikor már 100 százalékig megbizonyosodott róla.

 

Mondjuk ez igaz. Bár szerintem akármit spekulálhatunk, a végén úgyis valami olyan lesz, amire álmunkban sem gondoltunk volna. Elvégre... (6-7. évad)

 

Ki gondolta volna, hogy a Pandoricát a Doktornak építették az ellenségei? Hogy River Song valójában Amy és Rory lánya, ráadásul Idő Lord? Szerintem nem sokan. :D Tudnak valamit ezek az írók. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén hirtelen elkapott a sorozatnézési kedv, hát elhatároztam hogy megnézek egy rövidebbet. Úgy hallottam hogy valami "szentjánosbogarat" mindenki dicsér, hát én is bepróbálkoztam rajta, és azt kell mondjam hogy: Hogy a f*szba lehet az, hogy ebből csak 15 rész készült (+ egy film)? Az egyik legjobb sorozat amit valaha láttam(mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem vagyok az a nagy sorozat-függő). Ott Holywoodban tényleg ennyire IQ hiányos vadbarmok ülnek? Eszem megáll. :roll: Még szerencse hogy megcsinálták a filmet, mert anélkül eléggé lógna a sztori, és így legalább kaptunk valami lezárást- viszont nagy kár hogy bukás lett belőle, mert így százas hogy nem fogják folytatni.

 

Ódákat tudnék mesélni róla, de inkább csak két apróságot emelnék ki:

1) Starship Troopers egyenruha - nem tudom hogy rá voltak-e kényszerítve, hogy azokat használják, vagy direkt így is árnyalni akarták a Szövetséget, de én jót mosolyogtam rajta

2) Láttad az új BT-16-ost? :lol: :lol: :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén hirtelen elkapott a sorozatnézési kedv, hát elhatároztam hogy megnézek egy rövidebbet. Úgy hallottam hogy valami "szentjánosbogarat" mindenki dicsér, hát én is bepróbálkoztam rajta, és azt kell mondjam hogy: Hogy a f*szba lehet az, hogy ebből csak 15 rész készült (+ egy film)? Az egyik legjobb sorozat amit valaha láttam

Én meg ezen értetlenkedek. :) Számomra olyan átlagos volt, egyszer nézős. Meg is értem a kaszát, hogy őszinte legyek. A Doktor pl. sokkal jobb. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg ezen értetlenkedek. :) Számomra olyan átlagos volt, egyszer nézős. Meg is értem a kaszát, hogy őszinte legyek. A Doktor pl. sokkal jobb. :)

 

:P :P hát ööö...

 

1. Egyetértek (vagyis... kicsit árnyalnám a dolgot... mert azért én szívesen néztem volna belőle még pár epizódot, de nálam sem kiemelkedő sci-fi, pl a Babylon 5 is veri... ezért mondtam, hogy ízlés kérdése.... egyébként minden pozitívumát elismerem és a karakterek is nagyon tetszettek! :))

2. Mindjárt jön Dzséjt :P

 

(Zárójeben: én élveztem a Szentjánosbogarat, de nem álltam tőle tótágast /A Doktortól azt állok, már egy ideje/... ízlés kérdése) :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén hirtelen elkapott a sorozatnézési kedv, hát elhatároztam hogy megnézek egy rövidebbet. Úgy hallottam hogy valami "szentjánosbogarat" mindenki dicsér, hát én is bepróbálkoztam rajta, és azt kell mondjam hogy: Hogy a f*szba lehet az, hogy ebből csak 15 rész készült (+ egy film)? Az egyik legjobb sorozat amit valaha láttam(mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem vagyok az a nagy sorozat-függő). Ott Holywoodban tényleg ennyire IQ hiányos vadbarmok ülnek? Eszem megáll. :roll: Még szerencse hogy megcsinálták a filmet, mert anélkül eléggé lógna a sztori, és így legalább kaptunk valami lezárást- viszont nagy kár hogy bukás lett belőle, mert így százas hogy nem fogják folytatni.

 

Ódákat tudnék mesélni róla, de inkább csak két apróságot emelnék ki:

1) Starship Troopers egyenruha - nem tudom hogy rá voltak-e kényszerítve, hogy azokat használják, vagy direkt így is árnyalni akarták a Szövetséget, de én jót mosolyogtam rajta

2) Láttad az új BT-16-ost? :lol: :lol: :lol:

Tizennégy rész és egy mozifilm, a pontosság kedvéért. Sajnos a tizenötödik részre már nem futotta, az a mozifilm lett. Amit kár, hogy elkészítették, jobb lett volna, ha hagyják a levegőben lógni, mint elkövetni azt...

 

Jó lett volna, ha hozzák a sorozat könnyed sci-fi-western-humor hangulatát, ha nem ölik meg Washt és Bookot, ha mindegyik szereplővel foglalkoznak, és ha a sorozatot figyelembe veszik az írásakor -> amit Whedon megtett, csak azt a forgatókönyvet a stúdió kidobatta vele. Mert végül is csak Simon és River kalandja tök más benne, ami ugye a sorozat egyik fő mozgatórugója volt.

 

1) A Starship Troopers egyenruhákra rá voltak kényszerülve. A sorozat költségvetése hihetetlen alacsony volt. A java elment arra, hogy felépítették a Serenity belsejét, így a többire már nem igazán maradt pénz. Ezért van néhány igen puritán megoldás a sorozatban. A vége felé például már annyira nem volt pénzük, hogy a ruha, amiben Kaylee elment Mallal a bálba a párbajozós részben, az egyik stábtag menyasszonyi ruhája volt. Vagy ott volt a kis quad, amivel néha furikáztak, na az meg a stúdióé volt. A mentőrepülő pedig egy korábbi filmben leharcolt MI-24-es harcihelikopter vázából lett megépítve.

 

1. Egyetértek

2. Mindjárt jön Dzséjt :P

1. Nem értek egyet! :P

2. Már itt is van. :D

Valóban tizenkettő egy tucat sorozat volt, egy ujjamon meg tudom számolni az űrhajós sci-fi-western sorozatokat, amikben csempészek életét lehet nyomon követni mélabú és sötét hangulat nélkül, humorral és akcióval, és mindenféle idióta finomkodás nélkül (Mal meggyőző ereje szerintem máig megjátszhatatlan más sorozatokban :lol: ). A kaszának semmi értelme sem volt, pláne, hogy a sorozat bizonyítási lehetőséget sem kapott, és még a Fox is tette alá a fát a máglyán elégetéshez (hogy bizonyítson egy sorozat, ha össze-vissza adják, más időpontokban, más sorrendben?). Mintha a Doctor Who-t (hogy a példánál maradjak) elkaszálták volna az első évadnál. Mármint a 9. Doktoros első évadnál, úgy, hogy a dalekos részt adják le először, aztán az utolsó részt, aztán össze-vissza a többit, és végül a legelső részt, persze mindig más és más időpontban. Aztán persze, hogy kasza. De hát hol van az az évad a hatodikhoz képest? Sehol, és még így is túl közelit mondtam. Jó, hogy nem kaszálták el tizenhárom rész után és rendesen adták? Baromi jó! A Firefly-ból is lehetett volna még akármi, pláne, hogy már tizennégy résszel is többet tudott alkotni, mint az általam szintén nagyon szeretett Stargate kétszáz, meg egy pár résszel és még két másik sorozattal. Persze ízlések és pofonok, de azért szerintem átlagosnak nem lehet nevezni.

 

Tótágast meg nem kell állni egy sorozattól, csak élvezni. ;) Nem tudom az emberek miért várnak mindentől csodákat, és ezt most minden sorozattól független írom. Annyiszor érzem azt, hogy az emberek már inkább azt várják a sorozatoktól, hogy minden percben leessen az álluk, és közben elfelejtik, miért is vannak ezek a sorozatok. De ugyanez van a filmeknél, és érzésem szerint már a könyveknél is. Ha mindig a legjobbat várjuk, mindig csalódni fogunk. Ha mindig minden a legjobb lenne, baromi unalmas lenne a legjobb is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tótágas csak egyfajta "reflektálás" volt azon emberek hozzáállására, akik "világmegváltást" várnak egy mozifilmtől.... ez nem ide, nem neked, csak úgy :):D (Filmbuzi.hu kritikák és kommentek... de mindegy)

 

(Egyébként teljesen igazad van... nagyon egyet tudok érteni, a sok fika is abból származik, hogy "megváltást" várnak az adott műtől de értelemszerűen a "megváltás" elmarad, helyette csak szórakoztatni hivatott az alkotás... és úgy tűnik ma ez kezd kevés lenni... vagy nem tudom /nekem elég, ha elvarázsol, kikapcsol és szórakoztat/ de úgy tűnik egyre több embernek nem) ... ettől függetlenül a Doktortól én tényleg tótágast állok :P :P

 

Egyébként kiegészítettem az írásomat alant! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétvégén hirtelen elkapott a sorozatnézési kedv, hát elhatároztam hogy megnézek egy rövidebbet. Úgy hallottam hogy valami "szentjánosbogarat" mindenki dicsér, hát én is bepróbálkoztam rajta, és azt kell mondjam hogy: Hogy a f*szba lehet az, hogy ebből csak 15 rész készült (+ egy film)? Az egyik legjobb sorozat amit valaha láttam(mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy nem vagyok az a nagy sorozat-függő). Ott Holywoodban tényleg ennyire IQ hiányos vadbarmok ülnek? Eszem megáll. :roll: Még szerencse hogy megcsinálták a filmet, mert anélkül eléggé lógna a sztori, és így legalább kaptunk valami lezárást- viszont nagy kár hogy bukás lett belőle, mert így százas hogy nem fogják folytatni.

 

Ódákat tudnék mesélni róla, de inkább csak két apróságot emelnék ki:

1) Starship Troopers egyenruha - nem tudom hogy rá voltak-e kényszerítve, hogy azokat használják, vagy direkt így is árnyalni akarták a Szövetséget, de én jót mosolyogtam rajta

2) Láttad az új BT-16-ost? :lol: :lol: :lol:

 

 

Nekem is baromira bejött anno. Nathan Fillion egy az egyben Han Solo.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tótágas csak egyfajta "reflektálás" volt azon emberek hozzáállására, akik "világmegváltást" várnak egy mozifilmtől.... ez nem ide, nem neked, csak úgy :):D (Filmbuzi.hu kritikák és kommentek... de mindegy)

Persze, tudom, csak mikor a lentit írtam, már baromi fáradt voltam, így egyszerűen nem tudtam szinonimát találni a "tótágast állásra". Úgyhogy maradtam ennél az egy kifejezésnél. Amint befejeztem, feküdtem is le, de szerintem már a gép kikapcsolásakor aludtam. :D

No, kicsikét át is fogalmaztam. Mennyivel könnyebb kipihenten írni, mint félálomban. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.