Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Láttam az évadokat, épp azért írom amit. :) Nekem így jött le. Sok helyen az se tetszett, hogy olyan stílusú helyeken forgattak, mint felénk a panelházak pincéje. Az ilyen megoldásokon látszik, hogy nagyon low-cost a sorozat. Hiába írja Bomarr, hogy de mégis űbereli a Firefly-t és a BSG -t látványban, ez szerintem akkor sincs így.

Nem értem lehet van egy kis félreértés: mi Riddick-el folyamatosan az ötös-hatos évadokról beszélünk. Mint írtam abban egyetértek, hogy az újraindulás vagyis a 2005-östől a 2009-es évadokig sokszor olcsó volt a látvány, de utána a Moffat-érában, tehát az ötösben és a hatosban minden beállitás, minden effekt és minden makett első-osztályú. Ez a látvány még neked is kifejezetten tetszett mikor végignézted. Tőled idézek:

 

Az utolsó évad már kifejezetten látványos is volt

 

Ha kiváncsi vagy mikor mondtad ezt: 2011.12.23 18:36

 

Nem fogok képeket kivágni már mert akit érdekel az majd megnézi és szerintem maga is láthatja, hogy első-osztályú a látvány. A sorozat magáért beszél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom mit mondtam, nem kell beidézni mint valami dedósnak. :) De ez esetben Te se értettél meg, mert itt most az összehasonlításon volt a hangsúly más szériákkal. A Pirx kapitány is kifejezetten látványos, de ha pl. a 2001 -hez mérem akkor blőd. Nekem a lentebb említett szériák látványvilága jobban bejött mert minőségibbnek tartom őket. Mondjuk ez nem is lehetne vita tárgya, mert pl. egy ST sorozatra nagyságrendekkel több pénzt költöttek, ami meg is látszik rajta. Így nem kellene megsértődni azért, ha nem vagyok oda a DW látványvilágáért a globális felhozatal fényében. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg ugye a kedvenc mondatunk (bár én a Dzséjt-féle verziót nagyon komálom :P) -> "Ízlések és ficamok!" :P:D

 

(Jól mondod Ody, az anyagi háttér igen sokat számít... és a DW kis költségvetésű, de amit kihoznak a kis költségvetésből az nem csak, hogy parádés, hanem szvsz tanítani kellene!)

 

Egyébként egy kicsit azt érzem (megjegyzem abszolút meglehet, hogy tévedek) de néhány korábbi hozzászólásodból kiindulva kicsit valóban az az érzésem, hogy te elhatároztad, hogy márpedig ez lesz a véleményed a DW-ről és kész. Erre ráerősít, amikor azzal 'vádoltál', hogy már nem nézek TCW-t a DW miatt, és hasonló utalás jellegű dolgok. Mondom simán lehet, hogy rémeket látok, de tényleg látom őket :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen félreértesz, ha sértődést látsz. Ez csak értetlenség. A DW több pénzből készül ugyanis mint egy átlag sorozat (attól már rég messze vagyunk hogy kisköltségvetésünek lehessen nevezni): kevés olyan van ugyanis, hogy egyetlen részért például átmennek egy másik országba forgatni (velencei epizód például, de most a hetedik évadnál például Spanyolországba ruccannak át egyetlen epizódért). Ez azért fordulhat elő, mert a DW-nek jóval nagyobb a nézettsége, mint egy átlag amerikai sorozatnak. Csak példának: a Battlestar Galactica 2-3 milliós epizódonkénti nézettsége áll szembe a Doctor Who 9-10 milliójával. Szerintem a beleölt plusz pénz látszik és pusztán csak annyi, hogy annyira egyértelműnek érzem a DW előnyét az amerikai sci-fikhez képest, hogy öszintén meglep, ha valaki másképp látja. De ha igy látod hát igy látod. Távol álljon tőlem hogy ezen megsértödjek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem helyezem semmi fölé vagy alá a DW -t, csupán a látványvilágát vizsgáltam más sorozatokhoz képest. Ennyi történt, ebből lett világháború. :) Továbbra is nézem, mert érdekel hova vezet majd a történet. A véleményemet továbbra is tartom, bár az amerikai sci-fi -ket leszólni a DW miatt nem tudom mennyire jó ötlet. Mondjuk a Transformersnél biztos jobb. :)

 

Ja és igen, Riddick. :) Az, ha valaki nem rajong úgy a DW -ért vagy másképp látja az még nem jelenti azt, hogy utálni akarja. :) A TCW -s megjegyzésem szerinted nem volt jogos egy SW fórumon melynek oszlopos tagja vagy? :) Csak egy kis lökés volt, de meg volt a szíved joga, hogy tojj rá. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem látok világháborút. Csak a véleményemet mondtam el. Az amerikai sci-fiket pedig nem szóltam le, csak annyit mondtam, hogy a DW szerintem látványosabb. De egyébként épp nagy örömmel nézem újra a Firefly-t, amit úgy ahogy van zseniálisnak érzek. A DW-vel szemben nem is rangsorolnám úgy általában mert teljesen más műfaj. Újabban pedig elkezdtem tök elölről a Stargate SG-1-et (ez nekem teljesen új, eddig csak a mozifilmet láttam) és eddig az is nagyon tetszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Firefly nekem egyszer nézős volt és akkor még finom voltam, de azért hajrá. :D Nekem az ST sorozatai jönnek be. Azokban csipetnyi filozófia is van.

ST-vel régóta szemezek, pláne hogy a mozifilmek nagy részét szeretem, de nem tudom melyik sorozattal lenne érdemes kezdeni. Nálad melyik a kedvenc?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody... nem tojtam rá, mert előbb elkezdtem nézni, pedig egyben akartam ledarálni. És véleményeztem is a részeket, mint ahogy pár órája a 4x20-at is, de arra valóban tojtak :P :P :P

 

Bomarr... érdekelne majd a véleményed, ahogy haladsz a SG-1-al. Szerintem az is egy kiváló sorozat, csak úgy mint a spin-off StarGate Atlantis is (A StarGate Universe nekem már nem igazán jött be sajnos). Én is szeretem a Firefly-t és máig siratom, amiért ilyen galádul elbántak vele (bár sosem tetszett annyira, mint a StarGate-ek)... de tény és való, hogy mindazok ellenére, hogy imádom az amerikai sci-fiket (StarGate-ek, Babylon 5, Firefly - nálam ezek a kedvencek USA fronton) mégis a DW-ben valami pluszt érzek. Én mondom ezt, aki a SG-1-et 4x az Atlantist 2x, a Firefly-t 2x és a Baylon 5-öt 5x láttam!

 

Egyedül a Star Treket nem szeretem, kivétel a 2009-es mozifilm, az nagyon tetszett és a folytatását is várom. De szerintem a Trek nálam meg is marad ezekben az új filmekben. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ST-vel régóta szemezek, pláne hogy a mozifilmek nagy részét szeretem, de nem tudom melyik sorozattal lenne érdemes kezdeni. Nálad melyik a kedvenc?

Természetesen az amelyiket sokan utálják: a Voyager. :D De ebben is van egy prequel széria, ami az összes film és sorozat előtt játszódik, címe Enterprise. Szerintem azt érdemes kipróbálni. Ha jól emlékszem az még Dzséjtnek is tetszett. :) Scott Bakula a főszereplő.

 

Ody... nem tojtam rá, mert előbb elkezdtem nézni, pedig egyben akartam ledarálni. És véleményeztem is a részeket, mint ahogy pár órája a 4x20-at is, de arra valóban tojtak :P :P :P

 

Bomarr... érdekelne majd a véleményed, ahogy haladsz a SG-1-al. Szerintem az is egy kiváló sorozat, csak úgy mint a spin-off StarGate Atlantis is (A StarGate Universe nekem már nem igazán jött be sajnos). Én is szeretem a Firefly-t és máig siratom, amiért ilyen galádul elbántak vele (bár sosem tetszett annyira, mint a StarGate-ek)... de tény és való, hogy mindazok ellenére, hogy imádom az amerikai sci-fiket (StarGate-ek, Babylon 5, Firefly - nálam ezek a kedvencek USA fronton) mégis a DW-ben valami pluszt érzek. Én mondom ezt, aki a SG-1-et 4x az Atlantist 2x, a Firefly-t 2x és a Baylon 5-öt 5x láttam!

 

Egyedül a Star Treket nem szeretem, kivétel a 2009-es mozifilm, az nagyon tetszett és a folytatását is várom. De szerintem a Trek nálam meg is marad ezekben az új filmekben. :)

Én nem tojtam rá, válaszoltam. :P Az új ST nekem nem jön be.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Trek 2009-es mozifim után(ami nagyon tetszett) neki akartam állni megnézni valamelyik ST-sorozatot(a hatvanas években készültekre nem voltam kiváncsi), így egy nagy ST-rajongó barátom elhozta nekem az össze ST: Voyager részt. Rakom be a lejátszóba és HUNENG. Azaz angolul és magyarul beszélnek egyszerre. Baromi gyorsan vettem ki a lemezt a lejátszóból. Így nem láttam a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ideig már azt hittem, csak engem érdekel. Akkora lett itt a Doctor Who és a Spartacus hype, hogy ki se látni közülük...

Nagyon elült a téma, nem hozzuk fel, aztán senkinek nem jut eszébe beírni bármit a 24 filmről. Ha van bármi, itt szívesen olvasom, még ha máshol nem is igazán követem.

 

Remélem a Csengetett MyLord megvolt!? :D

Mekkora volt már az a sorozat. Pedig annyira nem jön be az angol humor, de ez még nekem is tetszett :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ha befejeztem a Doctor Who-t, ledarálom az original Star Treket és a The Next Generation-t. Ez a kettő ami érdekel, mert igazából ezek ivódtak be a pop-kultúrába. Tavaly viasat 6-on láttam egy-két Kirk kapitányos részt és nagyon bejött a sorozat hangulat (a látottak közül a Trouble with the Tribbles c. rész tetszett :D)

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Angol komédiákból nekem a Monty Python Repülő Cirkusza mellett a Fekete Vipera és a Halló, halló a kedvenceim.

A Fekete Viperát azért is ajánlom mindenkinek, mert viszonylag rövid, (4x6 rész + 3 "special") és Rowan Atkinson mellett feltűnik kedvenc angol humoristám, Stephen Fry (Sherlock Holmes 2-ből Mycroft), továbbá Miranda Richardson (Harry Potter 4- Rita Vitrol) és Hugh Laurie (House doki) is állandó szerepekben.

Ráadásul a sok poén mellett jó történelemleckét is adnak az epizódok :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dei, te, mint ősDoctorWhofan, tudnád rangsorolni a Doktorokat?

 

Az ősDoctorWhofan megnevezés egy kicsit túlzás :D Amúgy csak csak az első és utolsó négy Doktort ismerem annyira, hogy rangsoroljam őket.

1. Matt Smith

2. Christopher Eccleston

3. William Hartnell

4. David Tennant

5. Paul McGann

 

Primevalból láttam pár részt. Az első évadot pl végig és a 2. évadból aszem vagy 2 részt. Gondolkodom is rajta, hogy folytatni kellene. :)

 

Érdemes tovább nézni, mert évadonként egyre jobb lesz. Eddig 5 évad jött ki és úgy néz ki nem is lesz több.

Viszont indul egy spin-off sorozat, Primeval: New World címen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Matt Smith

2. Christopher Eccleston

3. William Hartnell

4. David Tennant

5. Paul McGann

Rohadtul örülök, hogy másnál is Matt az első! :) Mondjuk én lányokat próbálok meggyőzni, de hát érthető okok miatt nehezen megy... :D

 

Frenkie: a Terra Nova nem volt rossz. Aranyos családi sorozat kis sci fis beütéssel. Szerintem még így is érdemes megnézni, mert nem volt olyan hatalmas cliffhanger a végén. Nekem tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na egy kicsit elmaradtam a 4. évad második felével, bocsi.

 

Doctor Who 4.évad második fele

 

Silence in the Library, Forest of the Dead - Két szuper rész Moffattól, az elején a könyvtár is bejött, de a legjobb volt a vége, hogy átkerültek abba az álomba. River Song megjelenése is nagyon tettszett, hogy a jövőböl jött, és tud mindent a Doktorról. (Vagyis a Doktor jött a múltból, nem ő a jövőböl. Vagy igen? Vagy nem.. Ki érti ezt :D ) Szóval Donna a gyerekeivel nagyon aranyos volt szerintem. :)

Midnight - A Doctor saját része, companion nélkül. Nagyon jól mutatja be az emberi érzelmeket, de nem volt olyan különösen jó rész. Mondjuk az tetszett, hogy direkt elrontott minden szórakoztatóipari egységet, hogy beszélgessenek. :)

Turn Left - Ez meg Donna saját része. Azzal együtt, hogy Donnát még idáig sem kedveltem meg, ez egy nagyon bejövős rész volt, mert többször gondolkodtam ezeken, hogy mi van ha egy picit máshogy dönt az ember, és minden máshogy alakul. :) És hogy minden döntésnél létrejön egy párhuzamos világ, és betekinthettünk most egy ilyenbe. Ja és az olasz digó csávó nagyon jó arc volt. :)

Stolen Earth, Journey's End - A Végjáték! Grande Finale! Minden fontos szereplő, és persze a Dalekok ellen. Jó volt mindenkit újra látni, és látni hogy mind együtt dolgoznak. Csak az maradt bennem, hogy ezután a következő évadnak mi lesz a lezárása? Ennél nagyobbat már nem lehet csinálni. (Mármint nem ennél jobb részt, hanem ennél nagyobb finálét.) Nem lehet, hogy a követzőben is mindekit visszahoznak, vagy ilyesmi. De nem aggódtam sokat, ez jó volt és kész. :)

 

Special részek:

The Next Doctor - Az a kavar hogy, most Doktor, vagy nem Doktor, kissé érdekessé tette a részt, de különösebben nem tetszett.

Planet of the Dead - Lady Christina karaktere nagyon jó volt, amúgy egy átlagos rész.

Waters of Mars - Na ez már rész! Tele érzelmekkel, a fájdalommal, hogy van akit el kell veszíteni, és nem menthet meg mindenkit a Doktor. A bevágások a jövőbeli adatlapról is nagyon jók voltak. Meg hogy vigyenek biciklit az űrhajóra. :D

The End of Time - A második Grande Finale! :D Az előző nagyobb volt, de azért ez sem volt kutya! Tennant utolsó része! Vége nincs többé! Amilyen nehezen kezdtem el megszeretni a 2. évadban, olyan nehéz volt elengedni most. Szépen elvarrt minden szálat, és PUFF jön Matt Smith. Érdekes Matt Smith, már az elején szimpi volt, Tennantnek kellett pár rész hozzá, hogy belopja magát a szívembe.

 

Ennyit a 4. évadról! Köszönjük Tennant, fantasztikus voltál! Allons-y!

 

 

 

 

 

Olyannyira elmaradtam, hogy közben befejeztem az 5.et is fél órája, úgyhogy arról is írok, hogy ne kelljen megint elmaradást pótolni.

 

Doctor Who 5. évad

 

 

The Elventh Hour - avagy Matt Smith színre lép. Nem is akárhogyan! A rész maga nem volt egy nagy durranás, de Matt Smith játéka, illetve Amy karaketere és előtörténete nagyon tetszett. :) Meg az elején, mikor még nem tudja pontosan Matt Smith, hogy mit szeret és mit nem, és akkora káoszt csinál Amy-nél. :D Nekem Amy első-látásra-szerelem. ;):love: Szép is, jó színész is, jó karakter is, meg minden. Kissogram. :lol:

The Beast Below - Szerintem mondjuk egy kicsit kevésbé komplikáltabb helyre is mehetek volna elsőre. Ez nekem olyan "in medias res" volt, hogy Amy azt sem tudja ki ez a Doktor, de már rögtön bármi bajba utána megy, meg megbízik benne. Amúgy egy olyan közepes rész. Se nem túl jó se nem rossz. (Mondjuk rossz rész még nem volt... :D )

Victory of the Daleks - Ez is egy kicsit túl hamar jött... Dalekok a második részben? Na mindegy, azért nagyon jó rész volt, Churchill nagy barátja a Doktornak. :D

The Time of Angels, Flesh and Stone - Na, ez a kettő viszont szuper volt. :) Örömmel láttam viszont az angyalkákat, és River Song-ot is. :) Illetve annak örültem még, hogy volt egy egész évadot átölelő összefüggés (a repedés), és így az egymástól független részek is kapcsolódtak egymáshoz valamennyire.

The Vampires of Venice - Blablabla... Nem tudom... Nem volt rossz rész, nem volt olyan jó sem. Olyan közepes. Rory karaktere azért tetszett. És hamár máshol nem említettem, Amy iránt sem veszítettem semmit a kezdeti lelkesedésemből. Szerintem szuper. (A Matt Smith is, de ezt nem kell külön kiemelni, a Doktorok mindig nagyon jók, nem? :) )

Amy's Choice - Fantasztikus rész! Ez az ide-oda váltogatás a két világ között nagyon tetszett, viszont nem értettem meg, hogy végülis ki csinálta ezt az egészet, vagy hogy ki volt az a teleportálgató ürge... De az egész szuper volt, a madárcsicsergéssel, és a Nagy Döntéssel. :)

The Hungry Earth, Cold Blood - Jó részek voltak, főleg az alapötlet, hogy a Föld középpontjában lehibernált Homo Reptiliák élnek, akik előttünk éltek. :) Rory halála kicsit rémisztő volt, "de jól megoldották, hogy ne sokat sírjon utána Amy" gondoltam akkor, most, hogy láttam az egészet, örülök, hogy visszatért. :)

Vincent and the Doctor - A LEGJOBB! Ebben az évadban legalábbis mindenképpen. Ha valaki kérdezné, hogy mi az a Doctor Who, ezt a részt mutatnám meg neki. (Vagy a Blink-et) Van Gogh egyszerűen zseniális, az életének bemutatása is szuper, az élete kissé szomorú, de vicces, ahogy a festményeivel bánik. :) És a végén aztán mikor Bill Nighy elmondja, hogy mit gondol róla, meg mikor megjelenik az új festmény a falon, majdnem sírtam. Kétszer! (Valaki tudja amúgy, hogy mi értelme annak, hogy Bill Nighy uncredited szereplőként van jelen?)

The Lodger - Jó kis rész, nem magáért a rejtélyért amit a végén megold a Doktor, hanem inkább azért, hogy hogyan tud "emberként" élni. :) Nagyon vicces, ahogy próbál beilleszkedni, és valami szuper ahogy focizik.

The Pandorica Opens, The Big Bang - Szerencsére lehet még tetézni, az előző évad fináléját. Ez ha olyan "nagy" nem is, de legalább olyan jó volt, sőt, jobb is. (A "nagy" alatt azt értem, hogy minden összeér, mindenki ott van stb.) Ez az időben teljesen össze-vissza ugrálás, pl. Rory 2000 éve, meg a Doktor első halála, szépen kimondja, hogy "Ne is próbáld megérteni, nem fog menni!" :lol: Szépen visszapörgött a végén az egész évad, egy kis visszatekintés gyanánt, és aztán PUFF a Doktor beugrott a repedésbe és meghalt. Onnan lehetetlen visszajönni, nem? Persze csak majdnem lehetetlen. ;) Jól állt a cilinder Matt Smith bugyuta fején. :)

 

 

 

És most kezdem a 6. évadot. Vagy játszom egy kis Mass Effect - Infiltratort a húgom iPadján. :)

 

Riddick, elégedett vagy? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.