Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

True Blood 5. évad:

 

Hát ez egy érdekes évad volt. Nem lesz a kedvencem az tuti.Valahogy nem a megszokottan épült fel. Most inkább több apró szál volt, de a végén nem kapcsolódtak össze, hanem út közben lemorzsolódtak így szerintem az évadzáró sem volt akkora durranás, nem maradt annyi izgi szál csak egy, ami ugye Bill vámpíristenné való alakulása. De azért voltak itt még olyan dolgok hogy még a 3000 éves vámpírt is simán le lehet vadászni egy pill alatt. Ezt mondjuk jobban megoldották a vámpír naplókban. tetszett a lángdémonos szál. A farkasos is teszett de jobb lett volna ha összekapcsolódik a végével, így csak átlagos lett. Jó sokan meghaltak főleg az obamás szál miatt, de az még be is jött. viszont ez az őrség meg a puccs annyira nem jött be, főleg miután Roman meghalt. de ez a cliffhanger tetszett. kíváncsi vagyok mi lesz itt még.

 

Összességében átlagos volt, volt már sokkal több jobb évad is, de várom a folytatást. 6,5/10.

True-Blood-Season-4-Promo-Posters.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle legújabb. Szokásos jó rész volt, Dzséjt jól összefoglalta a lényeget.

 

 

Engem néhol idegesített Castle töketlensége. Ennyire ne legyen már papucs... Azokkal a boci szemeivel úgy tud nézni, mint egy kiskutya. egy kemény határozott férfi nem ilyen. Castle nem is az. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7. évad kritika

 

 

Mint egy elég nagy "die-hard" DW fan, számomra nem volt annyira lehengerlő a 7. évad. Hogy miért? Nos, először is az első 5 részben főként úgy tűnt, mintha Moffat nem is nagyon erőltette volna meg magát. Minden rész alatt eddig úgy éreztem mintha valami hiányozna. Lehet, hogy jók az effektek, de például az új karaktereknek sokszor alig vannak kidolgozva és sok dolog csak azért van ott/vagy történik úgy-ahogy egy részben, mert a sztori megkívánja és nem adnak semmi különösebb, még csak ilyen "wibbly-wobbly, timey-wimey" típusú magyarázatot sem. Nem figyelnek oda a kontinuitásra. Az Asylum of the Daleks-nek egyenesen létre se kellett volna jönnie, mivel a dalekok azonnal meg szokták semmisíteni a hibás egyedeket. Plusz, a végén kitörlik a dalekok mind az 50 évnyi rivalizálását a Doktorral? Na ne... Ez most komoly? :facepalm: Egyébként ígértek itt "nagy dalek találkozót", holott csak egy-két régi dalek bukkant fel itt-ott a háttérben pár másodpercig. Némelyik rész olyan volt, mintha csak egy random agymenés alapján jött volna létre. Például a Dinosaurs on a Spaceship. Én eleve erőltetettnek éreztem a Pondok marasztalását, mert igazság szerint már a 6. évadban le kellett volna zárni a sztorijukat. Igazából az első 5 rész nem nagyon adott hozzá semmit a DW-hoz, pár jó ötleten és ügyes effekten kívül, de ennyi. Nagyon sajnálom, hogy így kell beszélnem a DW-ról, de legyek akár mekkora fan, ezek fölött nem tudok szemet hunyni és talán épp ezért. Csíplek Moffat bácsi, de ha nem adsz az évad végére magyarázatot ezekre dolgokra és nem kapok legalább egy 6. évados színvonalat, akkor nem leszünk jóba. :nana: A karácsonyi rész számomra egy üde felfrissülés volt az első 5 rész kavalkádja után, habár itt sem erőltették meg magukat, de legalább a sztori mozdult valamilyen irányba. Részemről innen kezdődött el igazán a 7. évad. Jó volt a komor viktoriánus kor hangulata. Clara nekem szimpatikus, sokszor még túl is szárnyalja a Doktort és ahogy sejtettem, valóban ő volt Oswin is. Úgy tűnik, valami kis rejtély mégis csak lesz itt az évad során. Várom a fejleményeket, pláne, hogy idén lesz az 50. évforduló. Remélem lesz Doktor összejövetel.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW Season 7 Dalek kérdés

 

 

A szóban forgó rész végi nagy WTF jelenet, mikor a Dalekok Oswin segítségével elfelejtették a Doktort és ezerrel Doctor Who-ztak, tuti, hogy nem végleges. A konfliktus a Doktor és a Dalekok között "örök", ennyivel 100%, hogy nem lesz lezárva!! Viszont a jelenet tényleg WTF-ként működött és a sok Doctor Who-zás szerintem egyértelműen a 6. évad utolsó szavaira utalt. Ezen túl a karácsonyi rész kapcsán már tudjuk, hogy Clara körül nem akármilyen rejtély van, aminek a Dalekos epizód is erősen része.

 

Én magam, amellett, hogy megértem a csalódottságotokat egy percég sem vagyok csalódott az eddigi részek kapcsán, sőt mi több egészen biztos vagyok abban, hogy ami a 7. évadból még hátra van illetve az 50. évforduló olyan meglepetéseket fog tartalmazni, hogy letesszük a hajunkat minimum 2x és a most még esetleg csalódásként megélt első 5 rész is más megvilágításba kerülhet. Pontosan ezért nem szándékozom még semmiféle értékelést írni erről az 5 + 1 részről, hanem majd a teljes évadról. Anno írtam egy kis "szösszenetet" de áramszünet miatt elszállt, mielőtt elküldhettem volna... szóval így tényleg a teljes évados értékelés marad részemről... ha eljön az ideje. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7. évad

 

Nekem speciel az Asylum of the Daleks a kedvenc DW részem per pillanat. Végre a Doktor nemezise tényleg ijesztő/érdekes és tényleg van egy müködő birodalom, ami nem a semmiből lett előkapva -szemben a Russel érával- hanem már meglett alapozva a Victory of the Daleks-ben. Az Asylumban pedig nem hibás egyedek vannak, hanem őrültek, akik elképesztő mértékben gyülölnek és mivel a dalekok egyetlen kifejthető érzelme a gyülölet ezt tisztelik és nem pusztitják el. Ez ellett mondva a részben. Maga a Doktor is megkérdezi ugyebár hogy miért nem nyirták ki őket.

A vége pedig valoszinüleg az egyik legjobb csavar eddig:

1, felold egy óriási plot hole-t: ha már nincs szüksége a dalekoknak a Doktorra, de van egy jól felszerelt Birodalmuk akkor miért nem nyirják ki? Hát mert azt se tudják kicsoda. Csak igy tud a Dalek Birodalom szerves része maradni a DW univerzumnak (és hála istennek hogy nincs az összes megint elpusztitva a végén ala Russell)

2, Könnyen lehet hogy megalapozza a végső nagy csattanót: miért számit az Első Kérdésnek az hogy "Doctor Who?" - nos mióta kezd kitörlödni mindenhonnan a Doktor egyre többen viszhangozzák ezt beleértve a Dalekokat is

3, Ujrainditja a dalekok és a Doktor kapcsolatát amire köztünk legyen szólva nagyon ráfért a reboot. Aki tényleg nyomon követte a régi sorozatot az tisztában van vele, hogy a Doktor és a dalekok kapcsolatát százával boritják be a logikai fekete lyukak mivel a régi sorozatban állandóan újra és újragondolták az egész dalek fajt. Nagyon kellett már egy ilyen.

 

A Dinosaurs in a Spaceship pedig nem random agymenés hanem valoszinüleg az egyik legjobb fun sztori. Olyan amilyen mondjuk a sontár meg egy rakás másik sztori akart lenni a Russell érában csak nem volt benne se igazi móka, se ötlet se igazán jól müködő humor... amikor állnak a parton és kifakad Rory apja azon az ötödik nézésre is elnevettem magam. Óriási.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 7. évad

 

 

A dalekok kapcsolatát valóban mindig újraalapozták régen, de mindig ott volt az az "ősellenség" kapcsolat is. Tehát, a dalekok mindig tudták, hogy ki a Doktor. És mindig volt kronológia. A Russell érában meg nem csodálom, hogy el akarták törölni az összes dalekot, mert már elve az eddigi évtizedek során kicsit túlzásba vitték őket. Egyébként azt sem értem, hogy mit kerestek a dalek parlamentben a Russell érás arany dalekok, elvégre a Victory of the Daleks-ben tisztán és érthetően kijelentették, hogy azok alsóbbrendűek és meg kell őket semmisíteni. De mondom, ha később tudnak értelmes magyarázatot adni rá, akkor elfogadom.

Amúgy van egy MrTARDIS nevű fickó a YouTube-on, aki pont az ilyen hibákra szokta felhívni a figyelmet a sorozatban, annak ellenére, hogy ő is kemény DW fan.

 

Itt van például az Asylum of the Daleks-es kritikája:

http://www.youtube.com/watch?v=n0al-NSWkXc

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is nézem MrTardis videóit és szegény nagyon nem érti az egészet. Nem fogást talál hanem kötekedik. Amit ő logikai hibának lát az általában egy fél mondattal megmagyarázható. Ő az a fajta rajongó mint nálunk SW fanoknál a régi trilógia fanok. Ami régi az rózsaszin. Ő is általában nagyon dicséri az egészen gyenge régi részeket is (pedig aztán a régiek is tele vannak logikai hibákkal), de az újaknál még ott is forrong ahol egyébként nincs min.

 

Ja igen: a Victory of the Dalekben az alsóbbrendü dalekok ellettek pusztitva. Minden új dalek az új fajból jött létre. Annyi hogy lemásolták a páncélt, de a dalekok már mások amik benne ülnek.

A dalekok túlhasználása egyébként pont nem a klasszik epizódok sara szerintem. Volt olyan Doktor aki csak egyszer találkozott velük. Russell volt az aki állandóan előhozta őket hogy aztán jöjjön a szokásos totális megsemmisités ami semmit se ér.

És igen: a dalekok és a Doktor állandóan ősellenségek voltak, amire épp ráfért egy újitás. Ahogy Moffat is mondta: a DW sorozat ha minden jól megy örökké fog tartani. De hogy örökké ősellenségek és mégsem öli meg egyik a másikat... na ez röhej amit épp ideje volt egy kicsit átirni. És ezután újra lehet épiteni a kapcsolatukat, ami szerintem sokkal érdekesebb mint a bevált receptet ismételni a végtelenségig

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap végeztem Doki 6. évaddal. Nekem 4. évad vége óta valami nagyon hiányzik a sorozatból, ami előtte meg volt. Ettől független kedvenc, csak annyira nem tudom magam beleélni mint a 9-10. Dokinál.

 

Nálam is ez a helyzet. De azért Moffat-nak is vannak jó pillanatai, de ő nem igazán a drámára koncentrál, hanem inkább a poénokra, a kalandra és a fordulatokra. Emiatt zseniális. Viszont, akárcsak Russell, ő is szokott túlzásokba esni. Russell inkább a drámában volt jobb, gondolok itt a The Second Coming-ra, Christopher Ecclestonnal, és a Casanovára, David Tennanttel, amiket szintén ő írt.

 

Itt van speciel egy jelenet a The Second Coming-ból, ami szerintem zseniális lett:

http://www.youtube.com/watch?v=--S8yIAhDB8

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én is nézem MrTardis videóit és szegény nagyon nem érti az egészet. Nem fogást talál hanem kötekedik. Amit ő logikai hibának lát az általában egy fél mondattal megmagyarázható. Ő az a fajta rajongó mint nálunk SW fanoknál a régi trilógia fanok. Ami régi az rózsaszin. Ő is általában nagyon dicséri az egészen gyenge régi részeket is (pedig aztán a régiek is tele vannak logikai hibákkal), de az újaknál még ott is forrong ahol egyébként nincs min.

 

Ja igen: a Victory of the Dalekben az alsóbbrendü dalekok ellettek pusztitva. Minden új dalek az új fajból jött létre. Annyi hogy lemásolták a páncélt, de a dalekok már mások amik benne ülnek.

A dalekok túlhasználása egyébként pont nem a klasszik epizódok sara szerintem. Volt olyan Doktor aki csak egyszer találkozott velük. Russell volt az aki állandóan előhozta őket hogy aztán jöjjön a szokásos totális megsemmisités ami semmit se ér.

És igen: a dalekok és a Doktor állandóan ősellenségek voltak, amire épp ráfért egy újitás. Ahogy Moffat is mondta: a DW sorozat ha minden jól megy örökké fog tartani. De hogy örökké ősellenségek és mégsem öli meg egyik a másikat... na ez röhej amit épp ideje volt egy kicsit átirni. És ezután újra lehet épiteni a kapcsolatukat, ami szerintem sokkal érdekesebb mint a bevált receptet ismételni a végtelenségig

 

 

 

Azt értem, hogy újra akarják építeni a Doktor és a dalekok kapcsolatát(már ha tényleg erről van szó és nem csak az Első Kérdés miatt van ez), nade, ha eltörlik az ellenségeskedésük gyökerét, akkor mi értelme lesz ezután ennek az egész dalek-Doktor párharcnak? Bár, mondjuk az újraindított sorozat a kiborgok kapcsolatát is újraértelmezte a Doktorral, elvégre a jelenlegi példányok egy párhuzamos világból jöttek, az eredetiek meg már kihaltak(ha minden igaz).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azt értem, hogy újra akarják építeni a Doktor és a dalekok kapcsolatát(már ha tényleg erről van szó és nem csak az Első Kérdés miatt van ez), nade, ha eltörlik az ellenségeskedésük gyökerét, akkor mi értelme lesz ezután ennek az egész dalek-Doktor párharcnak? Bár, mondjuk az újraindított sorozat a kiborgok kapcsolatát is újraértelmezte a Doktorral, elvégre a jelenlegi példányok egy párhuzamos világból jöttek, az eredetiek meg már kihaltak(ha minden igaz).

 

 

Már hogyhogy mi értelme? Hát annyi mint mindig is volt: a dalekok elsődleges célja hogy kiirtsanak az univerzumból mindent, ami nem dalek. Az Asylum szerint már dalek táborok is vannak ami már egy sokadik párhuzam a nácik és a dalekok között. A Doktor eddig se csak azért harcolt ellenük mert őt személy szerint utálták vagy mert állandóan belekötöttek, hanem mert egy iszonyúan káros fajról van szó (ami mellesleg kiirtotta a faját). Ez nem változott, tehát a párharcra minden adott. Csak ezúttal a Doktornak nagyobb sansza van/lesz lecsapni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap végeztem Doki 6. évaddal. Nekem 4. évad vége óta valami nagyon hiányzik a sorozatból, ami előtte meg volt. Ettől független kedvenc, csak annyira nem tudom magam beleélni mint a 9-10. Dokinál.

 

Igen, a 10. Doktor és Russell távozását sokan máig siratják, egyesek egészen odáig mennek, hogy gyűlölik Matt Smith-t és Moffat-et is. Nos, nekem is új és más volt a váltás után a sorozat, de hogy rosszabb lenne? szvsz egy frászt... szerintem kifejezetten jobb lett!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért kicsit túlzás, hogy Matt Smith "A" Doktor. Még Tennant idején is felvont szemöldökkel olvastam az ilyen állításokat, pedig őt aztán nagyon bírtam. Mindegyik színész, aki a Doktort játszotta, a magáévá tette a szerepet a saját maga módján. A Doktorban az a jó, hogy mindenki tud valamilyen szinten azonosulni vele. Nagyon sok emberi tulajdonság van benne, idegen létére. Egyébként, ha megfigyelitek, a Doktor inkarnációira mindig rányomja a bélyegét az, hogy milyen események sorozata vezetett a regenerációhoz, amikből születtek. Például a Kilencedik volt a komor, háborús hős, akibe szépen lassan életet lehelt Rose Tyler, majd ennek hatására a Tizedik inkarnációja már egy teljesen emberi, érzelem dús Doktor volt, aki nyilvánvalóan legfőképp Rose-hoz kötődött. Persze a túlzott érzelmi kötődései miatt vált később önpusztítóvá és ez lett a veszte. Aztán jött a Tizenegyedik, aki új lappal kezdett és mivel a kis Amy Pond volt az első, akibe belebotlott, ő is amolyan "nagy gyerekké" vált. A Doktor most éli újra a gyerekkorál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az azért kicsit túlzás, hogy Matt Smith "A" Doktor.

De hát ezek csak vélemények. Nyugodtan szeretheted az összes Doktort ugyanugy. Nekem speciel az tetszik a 11-esben, hogy ahol a 10-esnek torka szakadtából kell üvöltenie hogy jelezze milyen dühös, ott a 11-esnek elég csak úgy néznie, ha pedig emel a hangján akkor ott megfagy a levegő (amihez hasonlót Tennantál sose éreztem). Nem tudom hogy ennyivel jobb szinész Smith vagy ennyivel jobbak a rendezői, de amit csinál az nálam idézőjelbe teszi az elődjeit. Nálam!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam fej fej mellett vannak. Tennant szimpatikusabb, Smith doktoribb. Egyébként Bomarr: ez nem csak a rendezés / színészi tehetségből fakadhat, de abból is, hogy Tennant és Smith másfajta doktort személyesítenek meg. Tennant még sokkal fiatalabb doktort hoz, aki érzelmesebben reagál, és ráadásul sokkal rutintalanabbul kezeli a vészhelyzeteket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aztán jött a Tizenegyedik, aki új lappal kezdett és mivel a kis Amy Pond volt az első, akibe belebotlott, ő is amolyan "nagy gyerekké" vált. A Doktor most éli újra a gyerekkorál. :)

 

Szerintem mintha óvatosabb is lenne, inkább kirakta Amyéket a 6. évad végén, gondolom nem akart úgy járni mint előző útitársaival.

 

Nekem 10. Dokiba pont az jött be, hogy emberibb lett, halála előtti búcsúzkodás volt a fénypontja, meg hogy nem akart meghalni. Hát én se akartam hogy távozzon. Amúgy hála a sorozatnak, azóta számolom az árnyékom :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sajnáltam, hogy a vége felé a 10. Doktor már inkább csak szenvedett. Talán jobb lett volna, ha ő is mosolyogva távozik, mint a Kilences. Szerintem megérdemelte volna. Apropó, a 9. Doktor maradhatott volna sokkal több ideig. Mondjuk, vegyünk alapul egy másik verziót. A 9. Doktor a 2. évadig marad és a Doomsday-ben végleg elveszti Rose-t és regenerálódig. Akkor jön a 10. Doktor a 3. évaddal, tiszta lappal kezdve, a Rose szál nélkül és marad egészen az 5. évadig. Utána jön a 11. Doktor a 6. évaddal stb. stb... Megnéztem volna hogyan teljesít Tennant Moffat alatt még 1 évad erejéig. Tehát, ugye jön az 50. évforduló... Talán régen egy kicsit több teret kellett volna engedni Moffatnak. Russell jó volt a karakterfelépítésben, meg az érzelmi szálakban, de Moffat meg a csavarokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öhüm?

Csak egyet értettem.

 

De hát ezek csak vélemények. Nyugodtan szeretheted az összes Doktort ugyanugy. Nekem speciel az tetszik a 11-esben, hogy ahol a 10-esnek torka szakadtából kell üvöltenie hogy jelezze milyen dühös, ott a 11-esnek elég csak úgy néznie, ha pedig emel a hangján akkor ott megfagy a levegő (amihez hasonlót Tennantál sose éreztem). Nem tudom hogy ennyivel jobb szinész Smith vagy ennyivel jobbak a rendezői, de amit csinál az nálam idézőjelbe teszi az elődjeit. Nálam!

És újfent.

 

Annak én is örültem volna, ha a kilencedik tovább marad, de a tizedik távozását már nagyon vártam a végén. A tizenegyedik pedig a best. A folytonos ökörködése teszi igazán mókássá a részeket, de ha bekomorul, bedühödik, akkor jobb elrejtőzni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.