Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ezt mondja Kisujj az előzetesben:

 

"A káosz nem vesztőhely, a káosz lehetőség." - mondja Kisujj, miközben felvillannak a szereplők. "Sokan, akik megpróbálják uralni, elbuknak és soha többé nem próbálják meg újra. A bukás végez velük. De vannak, akik tesznek még egy kísérletet, mert ragaszkodnak a birodalomhoz, az istenekhez vagy a szerelemhez."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még mindig nem mutat semmit. :D

Ráadásul az HBO "On Demand" szolgáltatásában csak február 25-én fog felkerülni az első nagy elözetes. A Youtube-on az ilyenek ugyan pár nappal korábban szoktak kijönni, de ez azt jelenti, hogy szűk két hét azért még mindig van az első igazi trailerig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes marketing stratégia... Tavaly ilyenkor már lemenet pár hosszabb előzetes..

 

Vesződtek azzal az animációs előzetessel, inkább fél percben pár sejtelmes képkockát mutattak volna a 3. évadból..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO a Gengszterkorzónál is ezt csinálta a harmadik évadnál. Szerintem úgy vélik, hogy mostanra már kialakult a közönségük és nem kell vadászniuk az új nézőkre.

(Egyébként melyik animációs előzetesre gondolsz? Mert ha a rajzolt kisfilmekre: azok a II. évad Blu-rayére kerülnek - összesen 19 darab a világ hátterét/történelmét bemutató filmecske lesz rajta - azzal pedig, hogy felraktak mutatóba párat a netre csak magát a Blu-ray kiadványt promozták)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Egyébként melyik animációs előzetesre gondolsz?

 

A háromszemű hollóra, ami végigrepül a háztömbök között, és közben szól a Lannisterek dala :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Castle 5x13, végre újra egy remek rész, és ezúttal nagyon szépen megcsavarták a dolgot, taps az íróknak.

Ez a rész nekem is nagyon bejött hasonló okokból.

 

Na, ez a GoT előzetes sem mutatott semmit, ehh... a végén még egyszerűbb lesz inkább a sorozatot kivárni, mint vadászni az előzetesre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spartacus S03 EP 1-3:

 

Hát akinek eddig az volt a baja hogy túl brutális a sorozat és tele van szexszel az ezt az évadot ne nézze meg. Gyakorlatilag az első két rész szinte folyamatos harc, de valami olyan brutalitással hogy az első 2 évad babazsúr ehhez képest. Most már én is túlzásnak érzem a tengernyi vért és leszakadt végtagot. Persze történet is van ,de nem valami izgalmas és fordulatos. Az új fővezér Marcus Crassus akit Spartacus ellen küldenek elég szimpatikus. Nem nézi le a rabszolgahad vezetőjét, hanem megtanulja legyőzni. Az a baj a karakterével hogy egy tisztességes ember akit nem lehet utálni. Méltó ellenfele lesz Spartacusnak. Még Julius Caesar is szerepel a sorozatban mint egy tejfelesszájú kölyök. Furcsa látni hogy a későbbi császár ilyen kis csávó volt. Bár kétlem hogy a valóságban is harcolt volna Spartacus ellen.

Szóval eddig szerintem a legrosszabb évad amit persze érdemes nézni, de közel sincs benne olyan drámaiság mint elődeiben.

 

 

Walking Dead S03 EP09:

 

Na hát ezen felhúztam magam rendesen. Bocsánat de ezt spoiler mögé kell írnom:

 

 

Nézzük a szitut. A nyomorult Kormányzó(hogy dögölne meg :D) ott áll és a két testvért egymás elleni harcra kényszeríti. Erre az arénára rászegezi fegyverét Maggie akit borzasztóan megalázott ez az ember, a szerelmét meg összeverette. És ott áll Merle aki szintén verte ezen szerelmes ifjút. Erre a hölgy egy álldogáló embert lő le. :facepalm: A legelső lett volna hogy a Kormányzóba egy tárat, Rick pedig Merle mellébe a másikat. Megszabadultak volna két pszichopatától, és a káoszban lelépett volna Daryl. Persze Daryl azt hite volna hogy a bátyja a lövöldözésben halt meg. Mert mit értek el? Kihozták a vadbarom Merlét aki persze nem hazudtolta meg magát, és iszonyú bunkó volt, nemhogy megköszönte volna hogy megmentették. Nyilván nem vihetik vissza főleg azért amit a kinaival tett. Emiatt elvesztettek egy jószívü embert Darylt aki jó harcos is volt. Nagy taps Ricknek. Ja és a Kormányzót ellenséggé tették aki nyilván jön a börtön ellen.

Itt ragadjam meg a szót újra hogy elképesztő komolyan hogy válságos helyzetben az emberek egymást ölik mikor össze kéne fogniuk és együtt egy élhető környezetet alkothatnak. Ha csak naponta megölnek 200 zombit előbb-utóbb elfogynak. Nem, a hülye Kormányzó ártatlanokat öl(a katonákat). Hogy lehet valaki ilyen idióta beteg állat hogy nem embertársain segít hanem a világvége után még az élők ellen fordul? Na ezért utálom ,de nagyon.

Rick meg kezd megőrülni, régen nem aludt, iszonyú a felelősség a vállán, rajta maradt egy kisbaba a felesége halott, és még felelős az emberekért is. Nem csodálom hogy nem akar még újabb embereket csatlakoztatni a társasághoz.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

Marcus Crassus azért egy elég híres történelmi személyiség volt, többek közt ő volt Caesar egyik társa az úgynevezett I. triumvirátusban, no meg persze ott volt neki a leghíresebb rabszolgafelkelés leverése is. Caesar pedig igazából nem volt császár, ennél ez azért jóval bonyolultabb történet azon túl, hogy maga a szó a nevéből jött, de szerintem a törit ennél jobban ne bolygassuk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Walking Dead S03 EP09:

 

Na hát ezen felhúztam magam rendesen. Bocsánat de ezt spoiler mögé kell írnom:

 

 

Nézzük a szitut. A nyomorult Kormányzó(hogy dögölne meg :D) ott áll és a két testvért egymás elleni harcra kényszeríti. Erre az arénára rászegezi fegyverét Maggie akit borzasztóan megalázott ez az ember, a szerelmét meg összeverette. És ott áll Merle aki szintén verte ezen szerelmes ifjút. Erre a hölgy egy álldogáló embert lő le. :facepalm: A legelső lett volna hogy a Kormányzóba egy tárat, Rick pedig Merle mellébe a másikat. Megszabadultak volna két pszichopatától, és a káoszban lelépett volna Daryl. Persze Daryl azt hite volna hogy a bátyja a lövöldözésben halt meg. Mert mit értek el? Kihozták a vadbarom Merlét aki persze nem hazudtolta meg magát, és iszonyú bunkó volt, nemhogy megköszönte volna hogy megmentették. Nyilván nem vihetik vissza főleg azért amit a kinaival tett. Emiatt elvesztettek egy jószívü embert Darylt aki jó harcos is volt. Nagy taps Ricknek. Ja és a Kormányzót ellenséggé tették aki nyilván jön a börtön ellen.

Itt ragadjam meg a szót újra hogy elképesztő komolyan hogy válságos helyzetben az emberek egymást ölik mikor össze kéne fogniuk és együtt egy élhető környezetet alkothatnak. Ha csak naponta megölnek 200 zombit előbb-utóbb elfogynak. Nem, a hülye Kormányzó ártatlanokat öl(a katonákat). Hogy lehet valaki ilyen idióta beteg állat hogy nem embertársain segít hanem a világvége után még az élők ellen fordul? Na ezért utálom ,de nagyon.

Rick meg kezd megőrülni, régen nem aludt, iszonyú a felelősség a vállán, rajta maradt egy kisbaba a felesége halott, és még felelős az emberekért is. Nem csodálom hogy nem akar még újabb embereket csatlakoztatni a társasághoz.

 

 

Szerintem ez alap emberi természet. Én mindig mondom, ha nem egymás b*sztatásával foglalkozna az emberiség már rég űrbirodalmunk lenne. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emilia Clarke reklámozza egy kicsit a Trónok Harcát.

Beszél a karakteréről, meg egy kicsit a következő szezonról. Elég meggyőző videó, azt kell hogy mondjam. :yes:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Merlin 4. évad: Hát igen ez az évad már nagyon jó volt, persze még mindig voltak benne fillerek, főleg az elején, de aztán a végére, második felére megint nagyon belecsapott. És hát az évadzáró...megint epic volt, ahogy az évadnyitó is. Egy valamit hiányolok, de azt hiszem minden más megvolt.

 

Új belső ellenség, Morgana mint főellenség, Merlin egyre többször Emris, amit imádok, és a drámai szál is egyre jobb. Itt az évadzárónál kicsit meg is könnyeztem egy jelenetet. Lancelot azért hiányzik, nem értem miért kell megölni, visszahozni gonoszoként, aztán megint kiírni. De legalább bekavart, és mé drámaibbát tette az évad végét. Vajon a fehér sárkány miért élesztette fel Morganat? mert még meg van valami írva a sorsában? :o:D

 

Ez már nekem 8/10es volt. Szinte minden összeállt egy jó kis végjátélkhoz. Félek az utolsó évadtól, mert sejtem mivel fog végződni, és azt nem akarom...

Bomarr szerintem érdemes még egyszer nekiugranod. Főleg így darálva egészen más, mint hétről hétre, ez biztos. Kíváncsi vagyok neked hogy tetszene.

merlin-season-4-vol-1-ep-16-2011-r1-c-inside-cover-98198.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt ezen a fórumon egyikünk sem tudna ennyire lealjasodni akármi is van. Pedig emberek vagyunk.

Én nem vagyok benne biztos. Az egy teljesen más világ, mindenért meg kell harcolni, az ember gyakorlatilag leállatiasodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én tudom, hogy mikor jön, napi szinten követem a winteriscoming.net híreit, meg twitteren is :) (most hétvégén is lelkesítettek, hogy hétvégén a HBO valami GoT tartalmat fog kiadni, hátha az új trailer... a fenét ... csak S1-es videó volt... csalódottak voltak ők is )

 

Én csak kesergek, hogy miért csinálja ezt velünk a HBO, hogy ilyen későn indítja be a gőzhengert.. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az kizárt volt, hogy most jöjjön az új trailer. Arra volt sansz, hogy leadnak egy új werkfilmet, ami helyett csak újból közzé tettek egy régebbit.

Egyébként így is több mint egy hónappal a premier előtt adják le az első előzetest. Ha ez a módszer nem lenne működőképes, akkor az HBO nem alkalmazná ilyen régóta: már pedig szinte minden bevált sorozatuknál halasztgatják a marketinges gőzhenger beindítását. A már említett Gengszterkorzó mellett ott van például a tavalyi True Blood évad: május közepén jött az első trailer, a premier pedig június 10-én volt.

 

Jelenleg a legnagyobb reklámot a következő évadnak a II. évad Blu-ray megjelenése biztosítja, aminek az eladási mutatói iszonyúan pörögnek, sorra hozzák le róla a dicsérő cikkeket (a Blu-ray.comon minden technikai paramétere megkapta a maximális pontszámot). És mindegyik dobozon ott virít, hogy a következő évad jövő hónapban már indul is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válaszcsapás S3

 

 

Valami érezhetően megváltozott: s szerintem egyáltalán nem előnyére…

 

A korábbi évad(ok) jellemző vesztek el ezzel, ami ugyan önmagában még nem lenne baj, de a Strike Back feeling nálam erőteljesen sérült ez által. Kezdjük azzal, hogy a duplaepizódos történetmesélés nagyjából a múlté. Legalábbis az eddigi, kötöttebb formában: még ugyan ki lehetett hozni a cliffhangereket és a lezárásokat a páratlan és a páros epizódok végére, de az érezhetően előtérbe tolt főszál sokat ront az összképen. Ehhez kapcsolódik, hogy végig Afrikában vagyunk, a korábbi évadok üde sokszínűsége itt beleolvad a forró harmadik világ folyamatos látványába: ezáltal azonban egy újabb védjegy tűnt el a sorozatból...

 

A sztori nagyjából annyi, hogy egy fehér ember (?) hőn szeretett kontinensét (?), Afrikát nukleáris arzenállal próbálja kiemelni a sárból (?), a négy indítófej visszaszerzéséért hőseink pedig természetesen mindent megtesznek. Lekaszabolnak iszonyat mennyiségű afrikait, akik szinte direkt futnak bele a gépfegyvertűzbe, Scott ismét végigmegy majdnem az összes elérhető nőn, Strombridge pedig egy súlyos drámát is kénytelen feldolgozni közben. Kemény, harcos, lövöldözős ez az évad is, sőt egynémely eseménye miatt a drámaiságra sem lehet panasz, nekem mégiscsak hiányérzetem maradt. Az egy helyben toporgás, a Dél-Afrikában letett bölcső miatt hiányzik a különböző népek, kultúrák, országok bemutatása, Afrikán belül nekem minden fekete egyforma volt. Ráadásul a sorozat készítői itt sem vették a fáradtságot, hogy a kontinens valós problémáira rávilágítsanak – sőt a végén Knox motivációját is elbagatellizálták -, mikor odáig jutott volna a sztori, gyorsan csináltak egy hatalmas akciójelenetet, tömegesen hulló statisztákkal. Aztán lehet, a hiba megint nálam van, az élet velejárója a változás, a SB készítői pedig változtattak. Ezáltal még inkább eltávolodtak az angol originál évadtól, felvettek egy pörgős, de ízig-vérig amerikai stílust: kvázi valóban csináltak egy 24 copyt, csak itt két Jack Bauer van.

 

Dicséret illeti azonban az új figurák beillesztését. Grant után Dalton egy újabb női – nagyszerű – parancsnok, tetszett a barbár csaj, Markunda is, az ellenfél oldalán pedig rögtön három kiváló figurát ismerhetünk meg: a főgecit, Knoxot, elsőszámú fullajtárját, Matlockot, illetve a zakkant Hansont. Mind kiváló karakter, nagyszerű színészi alakítással. A háttér, Afrika forrósága, kilátástalansága és keménysége nagyszerűen van megcsinálva, mint ahogy az akciójelenetek koreografálása is. Az más kérdés, hogy néha túlzottan hosszúak lettek: de kellett a golyózápor – mint ahogy kellett Scott, meg a dugásai is. Nos, ez érdekes kérdés: a sorozat közben két olyan numera is volt, ami bosszantóan életszerűtlenre sikeredetett, míg az utolsó három részben már egy sem akadt!!!! Vélhetően csak nem tudtak már kit Scott elé tenni, de ha így maradna, én akkor sem bánnám.

 

Az évad mindkét (sőt, három) drámai halálesete üt rendesen, az már más kérdés, a következményeik mennyire jól kidolgozottak. Különösen a katona esetében, hisz utána Dalton egy primitív forgatókönyv nyomán megírt akciót csinál, ami talán az egész évad leghiteltelenebb és idegesítőbb képsora. Egyébként is: úgy érzem, hogy Chris Ryan öröksége a múltba veszett, a kemény, ámde hiteles bevetések végleg áldozatul estek a nézettség és a popularitás oltárán. Ettől persze a sorozat totál szerethető, a két főszereplő elviszi a hátán, de nem csodálkoznék, ha hamarosan elkaszálnák az egészet. Jobb esetben a Sky visszaveszi…

 

 

.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A heti The Walking Dead is jó volt, hozta a formáját. Kis karakterdráma, kis akció kellő egyensúlyban...

 

Várható volt, hogy a kormányzó nem hagyja annyiban a dolgot, ahogy remélhetőleg Rick is észhez tér, és minimum megtorolja a történteket! Daryl jó, hogy észhez tért, egyre jobb emberré válik a körülmények ellenére. Az, hogy az emberek ilyen krízis szituban is egymás ellen háborúznak, sajnos nem meglepő, sőt reális... mivel java részük önző és felszínes, csak akkor cselekszik "jót", ha az érdekei úgy kívánják, bőven kinézem a társadalmunkból, hogy ha valaki igazán szomjas, akár egy pohár vízért is megölné, vagy elárulná a legjobb barátját. Tisztelet a kivételnek persze...

Azt nem értettem, hogy Maggie-nek mi baja volt Glennel? Mintha a srác hibája lett volna, ami történt. :pfff:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.