Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha hallasz valami susogást magad mögött, akkor az Dzséjt lesz az egy bozótvágó késsel. :D

 

Ajaj, ettől féltem... :)

 

 

Bozótvágó, ugyan, túl gyors...

 

R2, te hangyányit nagyon félreértetted ezt a sorozatot... minden létező módon, ahogy egy alkotást félre lehet érteni. Ezek után szerintem a Star Trek sorozatok közelébe se menj. Na jó, a Deep Space Nine-t azt nézd meg, az tetszene. Bár arra meg ráfogható, hogy a Babylon 5-öt másolta. :hmm:

 

 

Bizonyára így van, mert valami okának kell lennie annak a hihetetlen népszerűségnek, ami körbeveszi a Firefly-t. Ennek ellenére ez a lovaglós sci-fi nem az én világom.

 

Találok valahol valami írást tőled erről?

 

 

Csak egyetérteni tudok veled. :) Engem se fogott meg az az egész világ pont azért amiért téged se. Most valamit vagy csináljunk jól vagy ha nincs lóvé akkor meg ne. Engem kínozni lehetne a Firefly univerzumával. :D

 

 

Köszi! Engem kínozni azért nem lehet, meg végül is nem bántam meg, hogy láttam, de nem lesz a kedvenc univerzumom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért hozzáteszem, hogy imádom a FFt és szuper lett volna hogy nem úgy bánik vele a csatorna ahogy, akkor talán még ma is menne. :D

 

Person of interest - A célszemély - 2. évad. - Hát mit mondhatnék. Ha az első évad remek volt, akkor ez szuperdupermegaállat. :D Az első szép alapozás volt erre az évadra. Kicst egyszerűbb volt az egész, amit most eléggé megkavartak. Szinte csak az évad felében voltak megszokott ügyek, a többieben azért vitték előre a cselekményt. Vagyis az első végén lévő cliffhangerrel kapott egyet a sorozat. Még mindig tökéletesen hozza a csavaros történetek, a lebilicselő akciók és a remek poénok egyvelegét. Nolan kisöcsi ehhez is nagyon ért.

 

NAgyon tetszett, hogy több mellékszereplő is előlépett a sötétből. Elias is többször volt, Leon, a csaj aki kapcsoaltokkal rendelkezik stb, a kutya is remek ötlet volt, bár szerepelhetne kicsit többet, viszont talán egyedül Shaw nem tetszik még annyira. Meg kell szoknom, mert már van egy John-unk csak most lányban is. Kicsit irritál. A zsaru vonal is jó volt, Fisco-val kicsit többet foglalkozhatnának, meg segíthetnének neki. Nem értem akár Carter vagy Fusco miért nem kéri Johnék segítséget akár a HRben akár bármi másban. De most hogy a gép életre kelt, egyre durvább dolgok lesznek úgy érzem. A végén, a God mode-ban egyszerűen csak néztem. Hogy tényleg mindent látnak és tudnak...pfff, zseniákis volt. És hogy a gép elvitette saját magát. :D áááá.

 

Megvárom megint a szinkronos 3. évad végét, mert nagyon jó a szinkron, Michael Emerson hangját amúgy is úgy szoktam meg. De aki nézi, Karrde, leírhatná hogy eddig tényleg jó e a 3. évad. :)

Erre a mostani én 9/10et adok, mert iszonyú jól szórakoztam rajta és csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

poi2222-710x400.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért hozzáteszem, hogy imádom a FFt és szuper lett volna hogy nem úgy bánik vele a csatorna ahogy, akkor talán még ma is menne. :D

 

 

 

És még az is lehet, hogy a Serenity film világa irányába mozdult volna az egész, több látványosabb epizóddal, kevesebb lóval. A sorozat második felében legalábbis voltak erre utaló jelek.

 

Akár meg is szerethettem volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

alálok valahol valami írást tőled erről?

Hát hogy a fenébe ne? :D Itt írtam a Firefly-ról:

http://dzsejt.sfblogs.net/2007/05/19/firefly/

 

Itt meg a Serenity-ről:

http://dzsejt.sfblogs.net/2009/04/01/serenity/

 

Én is úgy vagyok vele, mint Bomarr, a Firefly nagyon bejött, a Serenity már sokkal kevésbé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fura nekem pont a Serenity film nem tetszett (bár kétség kivül látványos volt), a Firefly viszont nagyon bejött.

 

Nekem meg pont az volt benn a jó, hogy olyan "valódi" sci-fi jellege lett. Űrhajókkal, hologrammal, technikai kütyükkel ahogy én a jövőt elképzelem. Ráadásul most, újranézve a karakterek motivációi is tisztábbak voltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De aki nézi, Karrde, leírhatná hogy eddig tényleg jó e a 3. évad. :)

Nekem határozottan tetszik :) Olyan irányt (is) vett a történet, ami eszünkbe se nagyon jutott volna, szóval tudtak újat behozni, nem mintha eddig bármilyen gond lett volna a sorozattal... Röviden, mert többet nem érdemes, majd meglátod :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hogy a fenébe ne? :D Itt írtam a Firefly-ról:

http://dzsejt.sfblogs.net/2007/05/19/firefly/

 

Itt meg a Serenity-ről:

http://dzsejt.sfblogs.net/2009/04/01/serenity/

 

Én is úgy vagyok vele, mint Bomarr, a Firefly nagyon bejött, a Serenity már sokkal kevésbé.

 

 

Köszi, éjjel elolvasom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találok valahol valami írást tőled erről?

Dzséjt írása a Firefly-ról és a Serenity-ről

 

Szerk.: egy kicsit elkéstem, de ez van, ha elhúzódik az olvasás, és nem frissítek válasz előtt :)

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát hogy a fenébe ne? :D Itt írtam a Firefly-ról:

http://dzsejt.sfblogs.net/2007/05/19/firefly/

 

Itt meg a Serenity-ről:

http://dzsejt.sfblogs.net/2009/04/01/serenity/

 

Én is úgy vagyok vele, mint Bomarr, a Firefly nagyon bejött, a Serenity már sokkal kevésbé.

 

 

Na, elolvastalak, remek írás mindkettő. A Fireflyban tulajdonképp semmi olyat nem írsz, amivel ne tudnék egyetérteni, csupán nekem nem jött be ez a duplikált western illetve sci-fi világ...

 

 

De tényleg: neked hihető, hogy az emberi faj, aki képes elhagyni a Földet, technikája van hozzá, képes terraformálni bolygókat, mert technikája van hozzá, akkor egy új bolygón 19. századbeli körülményeket biztosít magának?? Nekem ez olyan fura volt - arról ne is beszéljünk, hogy meghódítják a Galaxist, és egyetlen idegen fajjal nem találkoznak... Még egy különleges állattal sem... Amiket ezen kívül írtál, a csapatról, a nézőpontokról, az mind úgy van, láttam és értettem, de a körítés sajna háttérbe szorította ezt.

 

 

A Serenityvel már nehezebb egyetértenem, számomra a kettő közül az jelenti a vérbeli fantasztikus filmet. Mivel én is ezt láttam előbb, ezért sok esemény valóban idegen volt - most azonban, a Firefly után újranézve, más szintre emelkedett a film. Minden összeállt - külön jó volt Riverék szökése - működött a dráma is. De tényleg csak a Firefly után.

 

Köszi az írásokat. Remélem a bozótvágót félreteszed... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy hihető, sőt, sokkal reálisabb, mint amit te vársz (annak ellenére írom ezt, hogy én is jobban szeretem azt a felállást :) ).

 

Az ember a sok túl optimista sci-fi sorozat és film miatt hajlamos abba a hitbe ringatni magát, hogy ha kijutunk az űrbe, nemhogy idegen civilizációk ezrei fogadnak minket, de a ránk szakadó technikai fejlődés egy gyönyörű, high-tech világot teremt, amiben a legkisebb polgárnak is van űrhajója, lézerfegyvere, és gondolatokat kitaláló, kacsalábon forgó háza. Pedig a jelenlegi feltételezések szerint ha egyszer el is jutunk a csillagok közé, ott igen csekély valószínűséggel fogunk idegen civilizációra lelni, még kisebb az esélye annak, hogy az emberszerű lesz. És a kolóniákon nagyon sz*r lesz az élet, legjobb esetben is az aktuális technológiai vívmányokhoz képest elmaradott lesz a fejlettség. Azért, mert a legmodernebb dolgok drágák, a kolóniák pedig távol esnek majd a központi világoktól, így a szállításuk is pénzbe, és ami rosszabb, időbe fog telleni. Ezért a kolóniák lemaradnak az anyabolygótól, ráadásul kénytelenek lesznek saját, olcsó, tartós és viszonylag gyorsan kivitelezhető megoldásokat használni.

Csak egy egyszerű, nem is annyira elrugaszkodó lehetőséget képzelj el. Az első kolónia a Marson. Korlátozott élelmiszer és készletek. Mondjuk van egy Mars rover, de elromlik egy alkatrész, és mivel kikaptak egy peches szériát, a tartalékok is beadják az unalmast. Mit csinálhatnak? Gyáruk nyilván nincs, a kolonizációt nem autógyárak felhúzásával kezdik. Szóval rendelhetnek a Földről alkatrészt, ami majdnem egy év alatt érkezik csak meg. Addig mászkálhatnak gyalog, vagy kitalálhatnak valamit, amivel áthidalják ezt a problémát. Mondjuk összeraknak a hibás alkatrésznek megfelelő, de megoldásaiban annál kezdetlegesebb alkatrészt (jó példa erre az Apolló 13, amikor a kerek széndioxid szűrőt a négyzetessel kapcsolták össze, földi körülmények között ezt valószínűleg kifinomult, elegáns módon oldották volna meg, de a hajó fedélzetén valami otromba, csúnya, kezdetleges valamit sikerült összerakni). És ezzel máris elkezdett lemaradni a kolónia a Földtől. És ha ehhez hozzátesszük, míg odaért a rover, használták évekig, majd megérkezik az új alkatrész, és használják tovább, az ugyanaz a rover marad, ami mondjuk tíz évvel azelőtt érkezett az első hajóval. Közben a Földön valószínűleg már szebb, jobb roverek készülnek, csak a Mars nem kap újat, amíg nincs rá szükségük (vagy akkor sem), mert az ugye pénz, idő és helyigényes, és ezek olyan dolgok, amiket hasznosabb cuccokra is fordíthatnak.

Vagy egy másik szitu, és ez közel állhat a Firefly világához is. A Mars kolóniáján nyilván nem lesz mindenkinek rovere. Szerintem, ha már 10 db a rendelkezésükre áll majd, akkor irreálisan nagy számot mondtam (az 1-2 reálisabb). De tételezzük fel a legeslegjobbat. Van tíz rover, és a lakosság mondjuk 50 fő. De ha 15 embernek, vagy annál is többnek kell kivonulnia valamiért egy helyszínre, akkor máris van egy probléma, nincs autó. De mondjuk már van belélegezhető levegő, és már önellátó annyira a kolónia, hogy vannak farmjaik. Mi a megoldás? Hát a lovaglás. Jól bevált évszázadokig, miért ne használhatnánk más bolygókon, ha a szükség úgy kívánja. Már pedig egy Földtől távoli kolónián nagyon valószínű, hogy azt fogja kívánni. Mert az űrhajókat nem lehet autókkal teletömni, még a betelepülések idején sem. És, pláne, ha függetlenedni akarnak az anyabolygótól, nem lesz az első és legfontosabb egy autógyár felhúzása. Egy kolónia nagyon gyorsan olyan helyzetbe kerülhet, hogy autója csak a magasabb beosztásúaknak van, míg a kisemberek bizony lovakra szorulnak. Egyszerűen azért, mert autógyáruk még nincs, de az anyabolygóról elhozni egy gépjárűvet nem olyasmi, amit egy kisember kifizethet. Egy szó mint száz, a jövő kolóniáin nagyon sokáig a luxuscikk, sőt, valószínűleg státuszszimbólum lesz az autó. Persze addig, amíg kinövi magát a kolónia, de ahhoz évszázadok kellenek.

És ez volt a Firefly esetében is. Kitették a bárkákról az embereket néhány állattal és fegyverrel, aztán éljenek meg, ahogy tudnak. Legalábbis a külső világokon. A bárkákon pedig több milliárd ember élt, mire elérték az új otthont, egy komplett generáció született meg, nőtt fel és halt meg (az első bárkák 2097-ben indultak el és 2220 környékén érkeztek meg a verzum csillaghalmazába; 2220-ban kezdődött meg az első bolygókat, a Londiniumot és a Shinont, utóbbi szerepelt az 1x01 Serenity-ben, itt vették fel Bookot, Inarát és a Tam tesókat). Szóval, ilyen túlterheltség és hosszú út mellett nem valószínű, hogy autókat, vagy a modern kor minden vívmányát magukkal vitték. Annál is inkább, mert a hajókon nem volt rájuk szükség. Legfeljebb a terveket vitték, és ezekkel dolgoztak az út végén is. 2220-ban 2097-es technológiával. Viszont hiába vannak terveid, ha nem áll rendelkezésedre technológia, hogy legyártsd. Eleve, le kell gyártani a kívánt terméket gyártó dolgot is. Ez pedig nem juthatott el minden kolóniára. A legtöbb ilyen fejlett cucc a magvilágokban kötött ki, ott épültek fel a gyárak, azok látták el a külső világokat, már miután nekik már nem volt rá szükség, mert túltermelés lett, stb. Szóval, amikor ők már jólétben éltek. De addigra a többi világ lemaradt.

De ebben nincs semmi irreális, nézz csak körül a Földön. Azt állítottad korábban, hogy már ma sem lovaglunk. Ez nem igaz! Nem csak sport céljából pattanunk pacira, de az amerikai és ausztrál farmokon, vagy Afrikában, de sok ázsiai országban még ma is használják a lovakat teher- és emberszállításra. De nem csak lovakat, tevéket is, stb. Ezek az emberek miért nem használnak autót? Hiszen annyi kocsi van a világon, nem igaz, hogy nem jut oda. Hát nem, mert azt a kocsit le kell gyártani, el kell szállítani, és annak a szerencsétlennek, akinek élelemre alig futja, meg kéne venni, holott lehet, hogy az a szájbatekert kocsi el sem megy azon a területen. Marad a ló, az ökör, a teve, a kutya, stb. De battya meg a paripa, nem is kell óceánokat átszelni, pár hete voltam a nagymamámnál, hivatalosan városban lakik (jellegére továbbra is falu), aztán vagy három lovaskocsit láttam.

Vagy vegyük a tálib terroristákat. Lóháton derítik fel az ellent, és egyszerű ruhákba öltözve harcolnak az USA high-tech felszerelésével megáldott, lassan már nyakig kevlárban masírozó katonái ellen. És mivel lőnek rájuk a tálibok? AK-47-essel. Egy 64 éves fegyvertípussal harcolnak a tökéletes katonák ellen. Ők is 2013-ban élnek, miért nem használnak G36-ost, P90-est vagy M4A4-est? Mert nekik nem jutott, mert az 1980-as években a Szovjetektől ezt kapták és az elmúlt harminc évben sem váltották le, mert nincs miből leváltaniuk, sem lehetőségük, hogy leváltsák, sem kedvük hozzá.

Vagy említhetném az USA tengerészgyalogságát, aminek a speciális divíziója a Colt M1911-est használja oldalfegyverként. Azt a pisztolytípus 1911-ben rendszeresítették. Persze van benne itt-ott modernizálás, de küllemre, felépítésre még mindig ugyanaz a fegyver, mint a 103 évvel ezelőtti példányok. Ergo, amit a Firefly-ban te AK-47-esnek látsz, lehet akár AK-2500-as is. Fegyverropogás hangja teljesen más, szóval minden zokszó nélkül ráfoghatjuk, hogy a belső szerkezete már nem ugyanaz (mint ahogy az AK--74-es és az AK-12 i-ess eléggé hasonlít külsőre egymásra, egy laikus valószínűleg simán összekeverné őket).

Szóval, mindent összevetve, az, amit a Firefly prezentál, sokkal, sokkal reálisabb, mint amit mondjuk a Star Trek: Enterprise mutat, ami azt feltételezi, hogy alig 90 évvel az emberiség háromnegyedét kiirtó harmadik világháború után már a Föld jelenlegi legjobb életkörülményeit biztosító városait felülmúló kolóniáink lesznek, a Föld pedig egy high-tech, virágzó társadalom olvasztótégelye lesz. Eh...

 

A másik, amit durván félreértettél: a Firefly univerzuma nem ölel fel egy egész galaxist. A verzum mindössze öt naprendszerből áll. A Fehér Nap körül keringenek a központi világok. A Határt két naprendszer alkotja: a Georgia és a Vörös Nap. A Gyűrűt pedig szintén két csillag, a Kalidasa és a Kék Nap teszi ki. Ennyi. Egy csillaghalmaz, nagyjából negyven fényévnyire a Földtől. Bár az írásomba másik galaxisként hivatkoztam rá, sajnos ez azért esett meg, mert 2007-ben még nem olvastam a Serenity: The Official Visual Companiont, amely tartalmazta azt a Whedon-interjút, amiből kiderült, hogy nem egy másik galaxisban van a Verzum. A sorozatból sajnos csak az derül ki, hogy néhány csillagból áll a hely, illetve ezt megerősíti a Serenity is, amiben mutatnak egy csillagtérképet. Viszont 2005-ig a rajongók körében vitatott volt, hogy a Verzum a Tejútban vagy egy másik galaxisban van-e. S mivel akkoriban nem igazán tudtam még angolul, így a forrásom egy magyar honlap volt. Meg is lett az eredménye (a dátumot is tévesen írtam, nem 2507-ben, hanem 2517-ben játszódik a Firefly). De aztán tavaly hozzájutottam az említett könyvhöz (meg sok-sok más dologhoz, van csillagtérképem is, meg a Serenity űrhajó tervrajzai :D), így azért sikerült kiművelnem magam.

De visszakanyarodva, a Firefly univerzum igen kicsi más fikciós univerzumokhoz képest. És mindegyik bolygó lakhatatlan volt, az emberek terraformálták. Lakhatatlan világokon pedig igen kicsi a valószínűsége, hogy élőlényt találnak. Viszont Whedon alapjáraton egy sokkal misztikusabb, idegenebb vonalat akart belevinni, amit végül a Serenity-vel jól elcseszett, lealacsonyított egy egyszerű biológiai kísérlet szintjére, amire valami elmebeteg marhaság volt az indok (megjavítsák az emberek, mi van? :facepalm: ). A fosztogatók egy sokkal földöntúlibb valamik voltak az eredeti elképzelés szerint, olyan emberekből állt, akiket valamiféle hatás ért, amikor megpróbálták elhagyni a Verzum határait. A sorozatban mondják is, hogy nem tudják, honnan jönnek (erre aztán a Serenity-ben pontosan tudják, hol van a fészkük... :45: ), mi teremti őket. Később erre magyarázatot kaptunk volna, mint ahogy arra is, miért nem terjeszkedik az emberiség, miért tilos elhagyni a Verzumot, miért van az ennyire körülhatárolva. River kapcsolódott volna ehhez, de egyáltalán nem úgy, ahogy az a filmben végül lett. Bár Whedon sosem árulta el, mik is voltak, de egyes elméletek szerint a két kékkezű csávó valójában idegen lények voltak emberi testben. Csak sajnos a FOX nem is adott esélyt arra, hogy mindez kibontakozzon, az Universal meg kidobta Whedon eredeti forgatókönyvét.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt szokás szerint elég jól összefoglalta.

 

Ehhez csak annyit irnék, hogy emellett az emberi történelemben nem egyszer előfordult, hogy tömegesen fejlödött vissza a technológia. Például lehetne emliteni Dél-Amerikát, ahol a maja kultúra egy nagyon komoly virágzás után gyors hanyatlásnak indult és a felhalmozott tudásból nagyon sok odaveszett, még azelött, hogy az európai hoditók betették volna a lábukat. Néha csak egy apróságon múlik az egész: az ókorban például Egyiptomon keresztül egész Európa elvolt látva papirusszal igy a tudás terjesztése nagyon olcsó és egyszerű volt. Aztán az iszlám gyökeret ver Észak-Afrikában és Európa elveszti korábbi természetes szövetségesét, ami azt jelenti, hogy írni már csak állatbőrből készült pergamenre lehet, ami viszont méreg drága, ezért az irástudatlanság eszement mértékben kezd el terjedni a kontinensen és ez lesz az egyik fő motorja annak, hogy az európai civilizáció elkezd visszafejlődni az ókori önmagához képest. És mindez egy apróság miatt. Csak mert nehéz behozni a papiruszt.

Képzeljük el, hogy létrejön egy kolónia egy olyan bolygón ahol nem lehet vagy csak méregdrágán lehet hozzájutni olyan alapanyagokhoz amikből számitógépes alkatrészeket lehet gyártani. A Földről viszont ritkán vagy egy gazdasági nehézség miatt egyáltalán nem hoznak utánpótlást vagy épp odahaza is kifogyóban vannak. Bumm.... innentől kénytelenek analóg technológiákra hagyatkozni a kolónián, számitógépek nélkül, függetlenül attól hanyadik században élnek.

Egyetlen találmány sem számit Jolly Jokernek, ami biztositja, hogy onnan már csak előrébb visz az utunk és sose fogunk visszalépni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, de azért jó néha a sok high-techy-techy mellett lepukkant dolgot is látni. Jó, mondjuk én baromi sok sci-fi sorozatot nézek (meg eleve, az egész életem szorosan kötődik a sci-fihez, nem csak, mint rajongó, hanem azt gyarapító is, abban dolgozó), nekem talán ezért is jön be a megszokottól eltérő. Csak, amikor a Firefly-jal megismerkedtem néztem párhuzamban a Stargate SG-1-t, a Stargate Atlantist, akkortájt daráltam be először a Babylon 5-öt, néztem újra a Star Trek: Deep Space Nine-t, a Star Trek: Voyagert és néztem meg először a Star Trek: Enterprise-t. Szerintem egy Andromeda és SeaQuest újrázás is volt akkortájt. Meg futott még a Battlestar Galacitica is. Ezek meg világukat tekintve mind egy kaptafa: sok emberszerű idegen, akik már évszázadok óta járják az űrt, mégis a friss játékos emberek a domináns faj. Basszus, ezt így leírva hogy nem lett még csömöröm mindettől? :)

 

Mondjuk hozzáteszem, hogy a manapság futó sci-fi sorozatoktól én is amiatt viszolygok, amiért neked sem jött be a Firefly. Nem elég sci-fisek. Csak a mostaniakban nem a western a gáz, hanem az, hogy a Földön játszódnak, a jelenben... Tisztelet a kivételnek, mint a Doctor Who... ami nagyrészt a Földön játszódik, a jelenben... Oké, tisztelet sztornó. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who-ban azért a jelent elég jól hanyagolják (kb. 1-2 rész évadonként), de több földönkivüliség az jöhetne.

A 11-essel igen, de előtte a 10-essel és a 9-essel nem csak 1-2 rész volt a jelenkorban. Különösen a 10-es szobrozott sokat a jelenkori Londonban. Ráadásul ha nem is minden rész, de sok részben ideig-óráig feltűnik a jelen. Ami annyira nem lenne baj, ha tényleg aztán több idegenség jönne, nem valami földi korszak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sleepy Hollow - Álmosvölgy legendája - így az évad felénél. Az hiszem az idei év egyik legjobb újonca. Nem is kell más bizonyíték, mint hogy már rég berendelték neki a 2. évadot, így a mostani csak 13 részes lett. Még mindig azt mondom, mint amikor írtam az első rész után, hogy aki szereti a természetfelettit, démonokkal harcolós, jó poénos sorozatokat annak ez kötelező. Odaát-osaknak szintén! :) Röviden a történet annyi, hogy Icabot megöli a Lovast, de a vérük összekapcsolódik. Így mikor Icabot feléled a jelenben, a Lovas követi őt. Persze elég sok minden követi őket majd még, démonok, boszik, stb stb. Szerencsére Krane-t összehozza a sors egy helyi rendőrnővel, akivel együtt veszik fel a harcot. Ja és úgy néz ki mostantól több részben fog szereplni a Fringes Walter, és nagyon állat szerepet kapott is. Jó újra látni. Csak ajánlani tudom, mert nincs üres járat a sorozatban, eddig talán csak egy gyengébb rész volt, de még az is jó volt. Eddig 8/10 és egyre csavarosabb és akciódúsabb a dolog! :)

 

Ahogy eddig a Supernatural 9. évadja is nagyon jól teljesít. A 8. is nagyon jó volt, ami kellett a rettenető gyenge 7. után. Szerencsére maradt a színvonal és ez az új sztori amit behoztak nagyon tetszik, és megmaradt a 8. évadban behozott bunker is. :) Jók a komoly részek is, de most az utóbbi kettő eléggé poénosra sikerült, amit én egyáltalán nem bánok, mert Deanéknek ez is rettenetesen jól áll. Remélem nem lesz az utolsó évad, és még nézhetjük a Winchester fiúk démonvadászatát. :)8/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen hogy itt vagyunk két hétre az évfordulótól, és még semmi nem jött ki, egy teaser, egy trailer részlet, ááá. Vagy ez lesz az év durranása és Moffat erre készül, vagy...nem tudom, de remélem a Nagy Durranás lesz. :D

És már csak másfél hónap a karácsonyi részig! :D :D

 

Oké, ahogy ezt leírtam ezt találtam!!!! :D

tumblr_mvv2x4R8ly1qijoeyo1_1280.png

És van még 3-4 eléggé semmitmondó, de azért menő kép is a részből! :)

 

tumblr_mvv454YkjX1qijoeyo1_1280.jpg

tumblr_mvv3cj2GoL1qijoeyo1_1280.jpg

tumblr_mvv3yyK5yX1qijoeyo1_1280.jpgtumblr_mvv4pnCX5m1qijoeyo1_1280.jpg

 

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DW 50. évforduló:

 

 

 

Engem aztán nem érdekel a fangirlök agyon hypeolása, bennem attól függetlenül Mr. Tennant Doktora mély nyomot hagyott és hát mondanám kedvenc Doktoromnak, tehát ott van még Mr. Smith is. :) Az évfordulós rész alapján meg szerintem majd a rajongók ezentúl a kettőt egyszerre akarják majd a képernyőn látni! :rock: Hmmm... Nem is lenne rossz, a Metakrízis Doktor megunja Pete világát, átesik egy idő-repedésen és elszegődik útitársnak a 11-es mellé, John Smith néven... :hmm:Mr. Smith and the Doctor, na az lenne ám a jó spin-off! Mindjárt fel is hívom a BBC-t... :D

 

http://www.spoilertv.com/2013/11/doctor-who-50th-anniversary-day-of_6262.html

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS ITT VAN! :D DOCTOR WHO 50hez a trailer!!! :rock:Innen jobb minőségben rögtön le is lehet tölteni! :)

 

 

Még megnézek 30x, kikockázom, aztán írok róla! :D

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mennyire megzabálom ezt a nőt. :D iszonyú cuki. :D

Szerintem borzalmas, de nőkön nem fogunk összeveszni sztem. :D

 

A DW előzetes nem rossz, most már pariban némely újabb ST látványvilágával. Reméljük a történet megállja majd a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.