Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Walking Dead 4.10

 

 

itt azért már vannak problémák. Azt mondta Brian hogy rossz emberek vagytok. Tényleg ezt mondta? És ha neked azt mondják hogy a testvéred egy tömeggyilkos barom akkor azt is elhiszed? Kételkedni esetleg? Hitler mit is mondott? Hogy a zsidók alsóbbrendüek és ki kell őket írtani. Ott sem gondolkodtak. Akkor te miben is vagy különb egy ostoba idióta nácinál? Aki látta a részt az tudja miről beszélek. Remélem a végén látott manus nem egy Kormányzó-féle elmebeteg f*szkalap.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Walking Dead - 4x10

 

 

Azért a testvérem és egy vadidegen csoport közt van különbség. "Brian" normálisnak tűnt az alatt a rövid idő alatt, ami során Tara megismerte. És még ha naiv is volt, nem furcsa, ha elhitte egy olyan ember szavát, akiben az addigi tettei alapján megbízott. De később belátta, hogy elcseszte a dolgokat, ezt ecsetelte is Glennek. Én nem igazán tudom elítélni.

 

A rész végén lévő trió képregényes karakterek hármasa. Valószínűleg nem fognak nagyban mást nyújtani, mint a képregényekben. Spoiler mögött röviden, ha érdekel...

 

twd_www.kepfeltoltes.hu_.png

Eugene Porter, Abraham Ford és Rosita Espinosa. Elméletileg mindhárman a "jófiúk" csapatában fognak játszani, Rickék oldalán. A következő Kormányzó-féle pszichopata egy Negan nevű fickó lesz, bár ha miden igaz, nem a közeljövőben fog debütálni a sorozatban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zsinorban két Castle epizód, amiben nem tudtam kitalálni, hogy ki a gyilkos. Ráadásul a múlt heti tetszetősen misztikus is volt, és az e heti is igen jól sikerült. Látszik, hogy jön az évad közepe.

 

Vajon Y2K gyilkos tér vissza vagy Kate anyjának ügyét melegítik fel? Esetleg - ha már idénre úgyis jutott időutazás és telekinézis - megmentik az univerzumot? Mert ugye a trend eddig ez az évadközepi duplarészekkel:

2. évad: megmentik Kate-t az FBI-jal.

3. évad: megmentik New Yorkot egy terrorista támadásától.

4. évad: megmentik a világot a harmadik világháborútól.

5. évad: na? A naprendszer, a galaxis, az univerzum? A jövőt már megmentették, szóval a tér-idő kontinuum nem játszik, bár ha vissza jönne Castle vagy Becks a jövőből, és véletlen találkoznának egymással, akkor tényleg elpusztulhat az egész világegyetem, bár szerencsés esetben csak a mi galaxisunk. :D

 

 

 

A múlt heti Almost Human is meglepő volt. Megint egy nagyon baba bűnügyet kaptunk, aztán sikerült úgy kavarni a dolgot, hogy végül csak nem az jött ki, amit gondoltam. :) És mennyire érezhető volt már megint, hogy az előző részeket keverték.

 

Bár ez az epizód már a helyén volt, a rész egyértelműen azután következett, amiben Dorian és Rudy "összeköltöztek".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt heti Almost Human is meglepő volt. Megint egy nagyon baba bűnügyet kaptunk, aztán sikerült úgy kavarni a dolgot, hogy végül csak nem az jött ki, amit gondoltam. :) És mennyire érezhető volt már megint, hogy az előző részeket keverték.

Jó epizód volt a múlt heti, és remélem, hogy innentől már beállunk sorrendbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A múlt heti Almost Human is meglepő volt. Megint egy nagyon baba bűnügyet kaptunk, aztán sikerült úgy kavarni a dolgot, hogy végül csak nem az jött ki, amit gondoltam. :) És mennyire érezhető volt már megint, hogy az előző részeket keverték.

Jó epizód volt a múlt heti, és remélem, hogy innentől már beállunk sorrendbe.

Vagy nagyon egyet gondolunk, vagy kimaradt egy idézet. :D Amúgy állítólag most már sorrendben jönnek a részek, szóval aggodalomra nincs ok. Aztán majd kiderül. Mondjuk úgy érzem, kezd beindulni a fősztori, így már csak ezért sem lenne jó, ha továbbra is random adnák az epizódokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elkezdtem nézni a Doctor Who-t (most a 3. évadnál tartok). Láttam korábban, hogy itt sokan követitek a sorozatot. Az lenne a kérdésem, hogy a Torchwood, illetve a Sarah Jane Adventures mennyire tartozik hozzá az egészhez? Jobban mondva kell-e az összkép megértéséhez, vagy közvetlen kapcsolódási pontjuk nincsen, hanem tényleg csak egy mellékágak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abszolúte csak mellékágak. Annyi, hogy lesz majd egy DW sztori amibe becsatlakozik az összes spin-off sorozat szála is, de azt is kiválóan lehet majd érteni ezek ismerete nélkül is. Eleve más közönségnek is készültek: a Torchwood kifejezetten felnőtteknek, a Sarah Jane kalandjai pedig a kissebb gyerek közönségnek készült.

Egyébként pedig szerény véleményem szerint meg se közelitik a DW szinvonalát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SJA tényleg elég gyerekes, de azért azokat a részeket amikben a Dokik benne voltak megnéztem, de még azok is épp hogy csak elmentek viszont a TW az más tészta, mert habár az első két évad tényleg gyenge, - vannak jó részek, de összességében gyenge - viszont a 3.nál váltás van és már nem epizódikus, hanem átváltanak egy évad egy sztorira. Szóval az már elég sötét és ütős is szerintem, viszont 4.et mindenkinek meg kéne néznie, mert az valami eszméletlenül jó. Nem is kell megnézni a korábbi részeket, elég csak a 4. évadot mert az sokkoló, és olyan problémákat vet fel, hogy csak tátott szájjal néztem, és ezt a remek sztorit nem cseszték el a végén, de adtak neki egy igazi Dokis befejezést. szóval ha mást nem is, azt nézzétek meg,...meg hát mégis csak Jack Harkness! :)

http://www.youtube.com/watch?v=il3r4I7ydo8

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez csatlakoznék. A Torchwood rajongás elég távol áll tőlem, de a negyedik évad meglepően jó lett. Mondjuk szerintem még igy sem egy DW, de ez már abszolút méltó a franchise-hoz. Voltak itt-ott döccenések benne, de néha nagyon meglepődtem hogy milyen komoly irányba indulnak el meg milyen fordulatokkal operálnak. Egy próbát tényleg megér.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A SJA tényleg elég gyerekes, de azért azokat a részeket amikben a Dokik benne voltak megnéztem

 

Ez, ha jól néztem utána, akkor két epizódot jelent (The Wedding of Sarah Jane Smith, Death of the Doctor), ha nem így van akkor nyugodtan javítsatok ki. Lehet ezeket én is megnézem majd.

 

A Torchwooddal később teszek még egy próbát, de - lehet csak tényleg a korábbi évadok voltak középszerűek - nekem nem igazán tetszett. Nem tudom, hogy fejezzem ki, amit érzek, de valahogy az a miliő, ami a DW esetében bejön, a TW-nál nem működik. Másrészt én ezt az egész szervezetet sokkal misztikusabbnak, rejtélyesebbnek és egy fokkal professzionálisabbnak (kiterjedtebbnek) gondoltam az alap sorozat alapján, mint ahogy a saját szériája bemutatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Broen - a Híd - első évad: Nos hamisítatlan skandináv sorozat, és az eddig legjobb amit láttam ebből a lassan építkező fajtából. Na ezt ajánlom annak aki szereti a hangulat, lassú, de a végén a pofádba csapó sorozatokat. Persze tényleg csak a végén. Engem sem a gyilkos ügy, sem a wallander, annyira nem tudott felizgatni, mert bár tényleg hangulatosak voltak, de iszonyú lassúak és sok az értelmetlen mellékszál. Utóbbiak itt is vannak, de mégis érdekesebbek, és a fő ügy is marha jó, ami már az első részben is látszik, de aztán egy sokkal nagyobb horderejű dologgá növi ki magát. A karakter is jól el lettek találva. Ha jól tudom Öresund, europa leghosszabb hídja; na itt történik az első gyilkosság, ami rögtön érdekesebbé teszi az egész sztorit. Persze ezek a skandináv sorozatokat nagyban jellemzi és talán azért is ilyen lassúak, mert elég sok benne a társadalom bemutatás. Na mind1. Összességében bár nem az én sorozatom, mégis tetszett, főleg a vége ütött nagyot, szóval csak ajánlani tudom:8/10

http://www.youtube.com/watch?v=ZdcrN9Vggck

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, engem sokkal jobban érdekel, hogy ez az immár több, mint 50 éves brit csoda hogy tetszik neked?

 

Huh, hát erről még igazán markáns véleményt nem mernék alkotni, de nagyon tetszik. Néhány nap alatt megnéztem az első két évadot (pedig nem nagyon szoktam darálni semmit) és egészen különlegesnek találtam, mind a hangulat, mind a történetvezetés szempontjából. Igazából nem tudnék mondani még egy hasonló televíziós szériát. Mondjuk még inkább az ismerkedés fázisában vagyunk (én és a sorozat), sok mindenről még nem tudok. Ha befejezem, akkor mindenképpen írok majd róla egy érdemi értékelést is, mert már most több olyan motívumot is megfigyeltem benne, ami rokonítható hasonló jelenségekkel...

 

Egyébként az első Doctor (csak ebben a 2005-óta tartó ciklusban az első) miért távozott már egy évad után, ha a hozzá köthető mellékszereplőket csak a második szezon után cserélték le? Itt volt egy váltás... akkor gondolom annak anno valami külön oka volt, nem :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Torchwooddal később teszek még egy próbát, de - lehet csak tényleg a korábbi évadok voltak középszerűek - nekem nem igazán tetszett. Nem tudom, hogy fejezzem ki, amit érzek, de valahogy az a miliő, ami a DW esetében bejön, a TW-nál nem működik. Másrészt én ezt az egész szervezetet sokkal misztikusabbnak, rejtélyesebbnek és egy fokkal professzionálisabbnak (kiterjedtebbnek) gondoltam az alap sorozat alapján, mint ahogy a saját szériája bemutatta.

Nekem pont ugyanezek voltak a bajaim. Túlságosan kicsi banda, azok is bénák, az esetek se érdekesek. A negyedik évadot viszont már egy teljesen más stáb csinált (brit-amerikai koprodukció volt), ráadásul ekkora az eredeti csapat jó pár tagja már nem is él. És nem részenként vannak esetek, hanem az egész egyetlen nagy egybefüggő sztori arról -és ez nem spoiler mert az első részből kiderül és a trailer is elmondja- hogy a Földön megszűnik a halál és mindenki életben marad bármit is tesz. Ami elsőre egy csodának tűnik de aztán borzasztó következményei lesznek. Néhol vannak benne B-kategóriás megoldások, de néha meg baromi érdekes, hogy mit hoztak ki ebből. Azt nem mondom, hogy életed sorozata lesz, de ez egyértelműen érdekesebb és jobb cucc, mint amiket előtte produkáltak.

 

Korai Doktor csere: Eccleston összebalhézott a stábbal és kérte, hogy irják ki. Jó hosszú néhol nehezen követhető irodalma van ennek, de röviden ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korai Doktor csere: Eccleston összebalhézott a stábbal és kérte, hogy irják ki. Jó hosszú néhol nehezen követhető irodalma van ennek, de röviden ennyi.

De persze azt is tegyük hozzá, hogy azért mert egy Doki távozik, még nem biztos hogy az utitársa is lelép vagy épp fordítva. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy nagyon egyet gondolunk, vagy kimaradt egy idézet. :D Amúgy állítólag most már sorrendben jönnek a részek, szóval aggodalomra nincs ok. Aztán majd kiderül. Mondjuk úgy érzem, kezd beindulni a fősztori, így már csak ezért sem lenne jó, ha továbbra is random adnák az epizódokat.

Bocsánat, elszúrtam az idézést :oops:

Köszi a hírt, ennek igazán örülök. És a fő szál az, amit egyelőre eléggé hiányolok ebből a sorozatból, szóval jó lenne ezen a fronton kezdeni valami komolyabbat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit az az érzésem, hogy kezd túl sok szál megnyílni.

 

Jelenleg ott van John barátnőjének és a terroristáknak az ügye, a szintetikus-gyártó pacák ügye és most bedobták Dorian álmait is. Tizenegy rész alatt három szál nyitása, ráadásul mindezt olyan rejtélyes dolgokkal megspékelve, mint a szintetikus lelkek, a fal, ami mögé még az őrültek sem merészkednek, vagy éppen a kocka, kicsit sok.

 

Mintha az új showrunner, aki az első tizenegy rész után vette át a stafétabotot (a régi showrunner epizódjait kuszálták úgy össze), totál másfelé akarná vinni a sorozatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 3. évad: azt a k*rva! :shocked: Ez nem volt semmi.

 

Ahonnan elindultunk és ahová kilyukadtunk... Ezt nevezem cselekményvezetésnek. Szegény Palmer, csúnyán belebukott ebbe a napba, na persze, tényleg ő volt az igazi hibás, azok után, amit Sherry eddig tett, nem szabadott volna hozzá fordulnia. (Amúgy miért is bocsátotta meg Sherry-nek azt az apróságot, hogy segített egy atombombát becsempészni az országba? Palmer kicsit elhülyült karrierje végére... :45: ). Rá kellett volna eszmélnie, hogy mindig akkor volt sikeres, ha a nő ellen dolgozott és távol tartotta magától, és akkor gyűltek össze a bajok, sínylette meg a karrierje, amikor a közelébe került. Erre önként odahívja. Ennél az is jobb lett volna, ha egyből bérgyilkost küld Melikre (mondjuk az tetszett, hogy Sherry szavakkal kinyírta azt a kicsinyes sz*rházit). Amúgy Palmer ritka rossz emberekkel vette körül magát: Sherry, Melic, Wayne, Mike... Mindegyik nagyjából egy féregtetű szintjén volt, bár Sherry leginkább a darazsak szintjét ütötte meg. A lódarazsak királynője!

Az se semmi, hogy technikailag mindenkit kinyírtak, akinek halálát korábban kívántam. Nina és Sherry agyonlövése valami csodálatos volt. :clap: Azzal, hogy ez a kettő kinyúvadt, a Végítélet Óráját vissza lehet állítani egy fél órával. Nina hála az égnek még szenvedett is kicsit előtte, de azért remélem, hogy Sherry is szép lassan halt bele abba a gyomorlövésbe. Viszont itt van Chapelle... Hát ő nem érdemelte ezt. Az első két napon inkább egy magát minden áron biztonságba tudni akaró aktatologató senkiházi volt, de akárcsak George, róla is kiderült, hogy azért helyén van az esze, ha olyan helyzet adódik. Sokat segített ezen a napon a CTU-nak, rá is cseszett. Azért ilyen helyzetbe kerülni, durva. Persze Jacknek sem lehetett könnyű.

Na és Jack... Őszintén szólva, nem vagyok abban biztos, hogy jobb ember lenne, mint Saunders, csak ő a másik oldalon áll. Ugyanúgy könyörtelen, minden alárendel a céljának, senki élete, beleértve a sajátját is, nem számít neki ha küldetésen van. Simán agyonlőtte Chapelle-t, feláldozta volna Michelle-t is, Saunders lányát is lazán beküldte volna a karanténba, börtönlázadást szít (ahol azért jó pár őr meghalt), a drogprobblémáiról már nem is beszélve. Ha a nap végén nem tör ki sírásban, azt mondanám, hogy szegény megborult, és ugyanolyan, min Saunders, de ott azért megmutatja, hogy tényleg elfolytja az érzelmeit. Ám ez hosszú távon nem jó, ez az ürge lazán pszichopatává válhat, ha csak nem az már most.

Tony-t meg akkor most lecsukják? De jó... Oké, főnöknek nem mindig volt jó, de akkor is, a CTU koordinálása közben már legalább annyiszor mentette meg az országot, mint Jack, és amikor tényleg egy ilyen lehetetlen helyzetbe kerül, inkább kicsesznek vele (akkor is, ha igazuk van). Azért remélem, hogy Jack ráveszi az elnököt, hogy adjon kegyelmet Tony-nak. Ha Sherry-t nem lövették agyon egy atombomba becsempészése miatt, nehogy már Tony-t csukják le, mert meg akarta menteni a feleségét.

És akkor a vírusirtás... Ez se semmi. Nincs utolsó pillanat (na jó, volt a legvégén, de addigra a vírus már úgyis kinyírt vagy ezer embert), a vírus elszabadul, a karanténból is kitör. Az biztos, hogy ez egy baromi pocsék nap volt. (Abba is belegondoltam, hogy ez csak nekünk 24 óra, a szereplőknek valójában jóval több, hiszen ők nem az évad elején kelnek fel, hanem akkor már dolgoznak egy ideje. Jack az első évadban szerintem minimum 48 órán át volt ébren.) Iszonyú pocsék nap, de egy baromi jó évad. És végre Kim sem idegesített, a CTU-ban tudtak vele mit kezdeni az írók.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mennyire lesz itt még valaki aki hozzá tud szólni. Én imádom a 24et, benne van a top-ban, de fogalmam sincs melyik évadban mi történt, és annak mik lettek a következményei a következőben, az is biztos. Persze nagyobb dolgokra emlékszem, de ilyen részletességig biztos nem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.