Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Trónok harca 4x01 - Eddigi legjobb évadnyitó!

 

Bővebben a véleményem (nem írok könyves spoilereket, aki látta a részt nyugodtan olvashatja):

 

 

Ez a második alkalom, hogy a showrunner páros Benioff és Weiss rendezőként is kipróbálják magukat. Mikor legutóbb a direktori székbe ültek volt pár egészen remek párbeszéd nélküli jelenet (gondolok itt például arra, amikor az öreg Tullyt temették és Edmure képtelen volt eltalálni a nyilával az egyre távolódó csónakot, vagy amikor a Kistanács tagjai Tywin körül helyezkedtek a székeikkel) és úgy tűnik ez lassan névjegyűkké válik, mert itt is rögtön egy kíváló "néma" jelenettel indítunk: Tywin felolvasztja a Starkok ősi valyriai kardját és két kisebb kardot kovácsoltat belőle. A szimbolika teljesen egyértelmű: a háttérben szóló castemer-i esőknél és a tűzbe vetett farkasbundánál már csak az lenne egyértelműbb ha megjelenne Tywin felett egy neonfelirat azzal a szöveggel, hogy "A Lannisterek cseszettül legyőzték a Starkokat". Ám a triviális jelentés semmit nem von le a jelenet hatásosságából. Megkockáztatom, hogy ez az egyik legszebb jelenete a sorozatnak. Az pedig külön tetszett, hogy később egy pár mondatos gyorstalpalót is kaptunk a valyriai kardok mibenlétéről.

 

A rész egyik főszereplője Jaime volt, aki Királyvárban -kevés sikerrel- próbált magára találni. Tetszett, hogy a jelenete Tywin-nal nagyon jól visszhangozta a harmadik évad nyitórészét: ott Tyrion látogatta meg az apját a Kaszter-hegy öröklése ügyében. Most a szoba és a téma is ugyanaz volt, csak Tywin pozíciója változott: ezúttal ő akarta kierőszakolni, hogy a másik fia végre hivatalos örökössé lépjen elő.

A könyv rajongói is kaptak pár kikacsintást: előkerült a Testőrség Fehér Könyve és Joffrey rátalált Duncan a Magas hőstetteire (ez Martin spin-off sorozatára utal; vezet ugyanis egy novella-sorozatot, ami 100 évvel a Trónok harca előtt játszódik és ennek a főszereplője Duncan, a Magas)

 

Ahogy azaz évadindulásoknál szokás kaptunk pár új szereplőt is. Azok után hogy három évadon át beszéltek a szereplők Dorne-ról (főleg a boraikról és a nőikről) végre feltűntek az első dorne-iak is. Oberyn Martell pedig egész egyszerűen szenzációs. Rajongói körökben óriási volt a hüledezés amikor kiderült, hogy a nagy fan favoritot egy szinte ismeretlen színész fogja alakítani, de az a helyzet, hogy Pedro Pascal erre a szerepre született. A bejelentésekor én is nézegettem a Youtube-on a régebbi szerepeit (korábban főleg vigjátékokban tűnt fel) és bevallom én se éreztem úgy, hogy ő lenne az igazi, ám abban a pillanatban ahogy belépett a színre egyértelművé tette, hogy ő a megtestesült Oberyn. Ennyi.

 

Mellette kaptunk egy igazi over-the-top gonoszt is a Thennek vezetője Styr személyében. Én a magam részéről ugyan imádom, hogy ebben a sorozatban szinte minden szereplő összetett karakter, aki jó és rossz vonásokkal egyaránt fel van vértezve, de ugyanennyire csípem azt a pár szélsőséges figurát is akiket egyszerűen csak jó utálni. Joffrey ebben a műfajban természetesen verhetetlen, de már most üde színfoltnak érzem a kannibál vadvezért is. Ha Tormundék egymagukban menetelnének a Fekete Vár ellen az azért nem lenne annyira izgalmas: ahhoz túlságosan is kedvelhetővé váltak az előző évadban. A vadak fenyegetése így vált komollyá. Az pedig mennyire menő, hogy a thenneknek külön vargjuk van, aki egy baglyot használ tájékozódásra?

 

Viszont úgy érzem, hogy kell pár rész mire megszokom az új Daario Naharist. Na nem mintha rossz lenne az új srác. Épp ellenkezőleg: sokkal szerethetőbb figurának tűnik. Annyira, hogy az már koncepció-szinten erősen el is tér a harmadik évados Daariotól, aki akárcsak a könyvekben a pökhendisége miatt egy elég irritáló jelenség volt. Szoknom kell Daariot, a szimpatikus nőcsábászt. Ami változatlan, hogy az epic jelzőt Dany továbbra is kisajátítja magának. Amint feltűnik lehet tudni, hogy mindjárt valami eszement látványos dolgot fogunk kapni: ezúttal kecskehullát falatozó sárkányokat, akik már anyura is rámorognak.

 

Az új arcok mellett egyébként kaptunk régi ismerősöket is: Fekete Vár helyi s*ggfejét, Alliser Thorne-t az első évad óta nem láttuk, Janos Slynt pedig a második évad elején tűnt fel utoljára, amikor Tyrion száműzte a Falra. Örültem a visszatérésüknek, de messze nem annyira, mint annak, hogy Havas Jon végre kezd magára találni. Három teljes évad ment el úgy, hogy szinte mindig ő volt a hülye a bagázsban. Őt kellett kiokítani arról, hogy miért előnyös ha Mormontnak segédkezik, miért nem kéne elrohannia a fenébe polgárháborúsdit játszani, ha pedig levetkőzik neki egy nő hova tegye a pöcsét stb. Talán ez az első, hogy ő oktat ki másokat. És határozottan jól áll neki. Ahogy Janos Slynt-et helyre tette az egészen gyönyörű volt. Remélem Jon ebből a tempóból a továbbiakban sem vesz vissza.

 

De bármilyen jó is volt az első 40 perc, az utolsó 10 olyan elementáris erejű volt, hogy szinte minden korábban látott eseményt záró jelbe tett. Óriási katarzis volt látni, hogy egy Stark bosszút állt. A Vörös nász után olvasók-nézők egyaránt érezhették azt, hogy a Starkoknak ez annyira nem megy, hogy talán az életben maradt fiúk-lányoknak jobb lenne ha önkéntes száműzetésbe vonulnának egy lakatlan szigetre. Akkor talán nem mészárolja le őket senki. Bár ha van pár mongúznál nagyobb állat, talán már ez se biztos.

Ám ahogy Arya kinyírja a barátja gyilkosát Pollivert az egyszerre felemelő és ijesztő: az látszik ugyanis, hogy Aryának a bosszúálláshoz el kell vesztenie az emberségét. Az biztos, hogy ha Ned Stark látta volna mivé válik a lánya bizonyára elborzadt volna. De bármennyire is sötét ez az ösvény, amin Arya halad mégis valahogy képtelenség sopánkodni felette. Én elnéznék ám egy külön spin-offot is, amiben csak Arya és a Véreb kalandjait mutatják.

Ez a jelenet ugyanis nem csak a fontossága miatt ilyen jó: önmagában nézve is briliáns darab. A feszültség onnantól hogy belépnek a fogadóba, olyan kézzel tapintható, mintha csak egy Tarantino filmben lennénk. Csak ment a duma, de lehetett tudni, hogy bármikor jöhet az a kis szikra, amitől elszabadul a pokol.

Itt megint kiütközött a showrunner páros rendezői tehetsége: olyan intenzitású akció-jelenetet raktak össze, ami kenterbe ver minden korábbi összecsapást a sorozatban.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint a könyvek nem ismerője, és a sorozat imádója azt mondom: soha jobbat! Frenetikus nyitány volt, mindenki megkapta a neki járó műsoridőt, és még az újaknak is jutott bőven. Ha tovább folytatják a The Rains of Castamere beültetését a háttérzenébe, még jobban meg fogom szeretni ezt a nótát. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi marad a maradék 8 részre, ha már a 2. részben ilyen fontos történések zajlanak? :hmm:

Sok minden :D

GoT nyitó

 

Fantasztikus nyitás volt. Az elején a kardos jelenet szerintem is elsőrangú. Azt hittem, hogy lemarad az intro, de nem, volt intro. Ez is jelzi, mennyire lényeges volt megmutatni előtte ezt a jelenetet.

Oberyn és Arya mindent vitt. Számomra a könyvben is nagyon szimpatikus volt a dorne-i pasas, és a sorozatban is bejön eddig. Simán kedvenc mellékszereplő. Persze az Eliáról szóló párbeszéd inkább szólt a nézőknek, mint Tyrionnak, de egész jól oldották meg, hogy képben legyünk ezen a téren is.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO hosszú ideje tartja magát ahhoz, hogy minden sorozatból, legyen az bármilyen sikeres is egyszerre csak egy új évadot rendel be. A következő hosszabbítással mindig megvárják mig kijönnek a nézettségi adatok az új szezon nyitó részéhez.

Most először viszont a Trónok harcából egyszerre berendelték az ötödik és a hatodik évadot is. Az ok részben nyilván az, hogy a négyes évad első része rekord nézettséggel nyitott (a Sopranos zárása óta a legnézettebb HBO produkció volt).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Tyrion Lannisterrel kapcsolatban-könyves spoilerek is

 

Én az első évados és második évados Ördögfiókát sokkal jobban csíptem. Amikor keresztül kasul beutazta Westerost, levizelt a Fal tetejéről :D, a bőrét mentette a hegyi emberekkel..A második évadban falta az életet, taktikusan felkészült a harcra... A 3 évadban és 4, évadban egy helyben toporog, látható rajta, hogy kínlódik Királyvárban, már nem az a pajkos kis kópé ki volt, hanem aggódó, egy kicsit depressziós emberke.

Ezért lesz jó ismét a kalandozásait látni a következő évadban a Keskeny tenger túloldalán. Igen, nekem ez a Tyrion tetszik! Alig várom már, hogy elérkezzen Danny-hez a messzi keletre..

 

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

Tyrion Lannisterrel kapcsolatban-könyves spoilerek is

 

Én az első évados és második évados Ördögfiókát sokkal jobban csíptem. Amikor keresztül kasul beutazta Westerost, levizelt a Fal tetejéről :D, a bőrét mentette a hegyi emberekkel..A második évadban falta az életet, taktikusan felkészült a harcra... A 3 évadban és 4, évadban egy helyben toporog, látható rajta, hogy kínlódik Királyvárban, már nem az a pajkos kis kópé ki volt, hanem aggódó, egy kicsit depressziós emberke.

Ezért lesz jó ismét a kalandozásait látni a következő évadban a Keskeny tenger túloldalán. Igen, nekem ez a Tyrion tetszik! Alig várom már, hogy elérkezzen Danny-hez a messzi keletre..

 

 

Mondjuk Tyrion elég depressziós/magába fordult az essos-i utazgatás közben. Nem tudom ezt mennyire fogja átvenni a sorozat. Nekem mindenesetre tetszik, hogy a karaktereknek van egy lelki útjuk amit bejárnak és szerintem az egyik legérdekesebb fejezet Tyrion szálában pont az idei lesz. A háttérbe szoritott második fiúból bűnbak lesz. Dinklage-nek ez nagy lehetőség lesz, hogy brillirózzon. Az egyik showrunner mondta, hogy csak Tyrion cellájában vagy 70 percnyi jelenet fog játszódni. Én a magam részéről nagyon várom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most először viszont a Trónok harcából egyszerre berendelték az ötödik és a hatodik évadot is. Az ok részben nyilván az, hogy a négyes évad első része rekord nézettséggel nyitott (a Sopranos zárása óta a legnézettebb HBO produkció volt).

Nagyszerű :)

 

Hmm, ha ez a 70 perc igaz, akkor nagyon várom a következő epizódokat :)

Én is, szerintem az említett illető szála a legjobb ebben az évadban. Bár az övé mikor nem jó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca 4x01 - Eddigi legjobb évadnyitó!

 

Bővebben a véleményem (nem írok könyves spoilereket, aki látta a részt nyugodtan olvashatja):

 

Köszönet az összefoglalóért, ezt elolvasva tisztább a kép az epizód után. Jól volt elosztva a játékidő, csak Branéket hiányoltam egy kicsit...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Syfy berendelte sorozatnak a James A. Corey-féle Leviatán ébredését!

http://insidetv.ew.com/2014/04/11/syfy-the-expanse/

 

 

Ennek örömére lassan belekezdek a könyvbe. Ideje már..

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D.: 1x17 Turn, Turn, Turn - baz' meg!

Csatlakozom :o

Angol felirattal néztem meg, mivel magyar szombat éjszakáig nem született. Sokat dumálnak, de szerencsére a szöveg nem shakespeare-i.

 

Az utolsó képek alapján Ward a Látnok, ugye? Én teljesen így értelmeztem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Agents of S.H.I.E.L.D. 1x17.

 

Nem, Garrett a Látnok, Ward pedig "csak" egy alvó HYDRA ügynök. A Látnok egy 8-as szintű ügynöknek kellett lennie, Ward csak 7-es szintű. Szóval szerintem ő is szimplán HYDRA-ügynök. De én egyelőre azt sem tartom kizártnak, hogy Coulson és Hand így akar bejuttatni egy ügynököt a HYDRA soraiba.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Once upon a time - 1-2 évad: Egyszerre kezdtem el a Grimm-el, de egyszerre két mesés sorozat kicsit sok volt, és míg ennek a sorozatnak az eleje nagyon tetszett, addig a Grimm marha gyér volt így maradtam ennél és azt kell mondanom nem bántam meg. Az alap sztori arról szól, hogy a mesevilág össze szereplőjét megátkozzák, és átkerülnek a mi világunkba úgy, hogy semmire sem emlékeznek kik voltak azelőtt. Egyszerre követhetjük, párhuzamos szálon, hogy mi volt velük a mesevilágban, - ami koránt sem annyira mesés mint az elsőre hinné az ember - és ami itt történik velük. Persze minden átkot meg lehet törni. :) Az első évad eleje nagyon tetszett, új volt, kreatív és tele jó karakterekkel. Aztán a közepére marhára kifáradt, és iszonyú szenvedős lett, ott volt pár rész amikor abba akartam hagyni, de szerencsére nem tettem mert a vége, és a 2. évad pedig zseniálisan jó. A 2. évadban nem volt rész ami ne tetszett volna. Míg az első csak egy 6/10, addig a 8,5/10 a második évad. Tele újabb remek karakterekkel, történetekkel, varázslattal és még több érdekes helyszínnel és naná hogy az évadzáró megint úgy ért véget, hogy mi a fene lesz itt! :D Azt hittem hogy egy lányos sorozat, és vannak is benne olyan részek bőven, de simán elnéztem és izgultam rajta. Zörgőfürge - Rumpeltstiltskin - a király egyébként. :D Robert Carlyl egy állat. :D Sok mindent írnék még róla, de az már spoilere lenne... :(

once-upon-a-time-season-2-cast.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca 4x02: Aztak*va!

 

Martin kommentárja a részhez rövid de velős :lol:

 

 

617832586N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

 

Új Walking Dead regény érkezik Október 14-én (USA), főszereplője Lilly Caul lesz aki a börtönbeli harc után megpróbálja újjáépíteni Woodbury-t. 4 kötetes lesz, első kötet címe Descent.

 

Walking-Dead-5.jpg

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok Harca 4x02: Aztak*va!

 

Martin kommentárja a részhez rövid de velős :lol:

 

 

617832586N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Wáhááá :clap::lol: :lol: :lol:

 

Szerintem ez is nagyon jó Martintól: :D

 

 

I'm the reason marriage rates have been declining.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már vártam egy ilyesmi véleményre az epizóddal kapcsolatban :D

 

Nem mondom, hogy 100%-ban meglepetés ért, mert sejtettem hogy okkal mutatják már 20 perce az esküvőt de azért meglepődtem így is :D Itt tényleg nincs senki sem biztonságban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

How I Met Your Mother

 

Befejeztem a sorozatot és eléggé csalódott vagyok. Kicsit olyan ez, mint a Lost-nál, hogy nem tudom úgy visszanézni a régebbi részeket, hogy ne jutna eszembe a vége.

 

A finálé bizonyos szempontból tetszett. Egyrészről örültem annak, hogy szembe ment a happy end-el és megmutatta azt, hogy az élet és a szerelem (jelen esetben a házasság) nem arról szól, hogy elandalognak a naplementébe, mint a Romantika TV-n. Ezt mindenképpen díjaztam, mivel eleinte azt gondoltam, hogy egy szokásos sablon befejezést kapunk, ahol összejönnek utána pedig minden szép és jó! Sajnos mindösszesen ennyi volt a pozitívuma számomra a lezárásnak, mert ahogyan ezt meglépték az már egyáltalán nem volt szimpatikus, sőt...

 

Dramaturgiailag olyan hibákat követtek el itt, hogy az valami botrány volt. Ilyen böszmeségeket legutóbb talán a Dexter záróévadában láttam utoljára. Mondjuk az inkonzisztenciát tekintve messze veri a HIMYM a Dexi-t. Lehet már nem sokan emlékeznek rá, de a 8. évadban voltak olyan jelenetek, ahol Robin + Lily együtt borozgatnak és arra emlékeznek vissza amikor Robin vigyázott pár percig Marvinra a babakocsinál. Ezzel szembe itt kiderül az utolsó részből, hogy már kb. egy évtizede nem is látták egymást a közeli jövőben!!! :roll: Ez még sajnos csak a kisebbik rossz...

 

Amit Barney-val műveltek az egy olyan írói hiba, hogy nem is értem ezen a szinten (akik nyilván jobban értenek hozzá, mint én) hogy lehet ilyet elkövetni :? Már a 7. évad végén rúgtak egy hatalmas öngólt azzal, hogy a szezonzáróban megkéri annak sztriptíztáncosnőnek a kezét. Nagyon szépen fel volt építve meg minden, erre az évad utolsó jelenetében kiderül, hogy ja, hát nem ő lesz Barney felesége, hanem Robin! :para: Ezek után tanítani valóan (elrettentésnek) kínosan zárták le ezt a kapcsolatot a követező évad elején. A zárószezonban sok hullámvölgyön keresztülevickélve eljutnak az esküvőig, majd gyakorlatilag egy tollvonással félresöprik az addig (asszem a 4. évad óta) építgetett szálat! :clap: Én értem azokat, akik szerint Barney akkor volt igazán :cool: , amikor még szingli volt, de így kvázi az egész karakterfejlődését kidobták az ablakon. Annak se örültem mikor anno megtudtam, hogy Robin lesz Barney felesége, mert kicsit olyan szaga volt, hogy na akkor hozzunk össze mindenkit a bandából, de akkor miért szenvedtünk ezzel 2 évadot???

 

Végül pedig a legnagyobb hibája a sorozatnak a szememben - a Mother! Először is, leszögezném nem a személyével van bajom. Konkrétan megkedveltem ebben az utolsó évadban. Amikor először megláttam a 8. szezon utolsó snittjében olyan semmilyen volt... legalábbis nem ilyet képzeltem Ted-nek. Most viszont ott tartok, hogy kifejezetten megkedveltem a karakterét és a színésznőről is az a véleményem, hogy egyáltalán nem volt rossz választás. Viszont a 'Mother' a sorozat relációjában belül egy óriási átverés! Ugyanis nem róla szól a sorozat (ez még hagyján), de még csak nem is arról, hogy Ted miként ismeri meg! :facepalm: A sorozat, mint a végén kiderül igazából arról szól, hogy Ted mennyire szerelmes Robinba. Ezzel egyrészt, a végére felépített Anya szerepét degradálják le, értéktelenítik el, másrészt a sorozat koncepcióját köpik szembe csak azért, hogy a saját kis insider csavarjuk meglegyen és "keretet kapjon a történet". Ez esetben tényleg csak arra kellett a 9 évad, hogy minél több pénzt kiszivattyúzzanak a koncepcióból (mivel már 7-8 éve leforgatták a gyerekek záró jelenetét) emiatt pedig úgy érzem jogos a felháborodásom, egyszerűen átvertek. Közbe saját maguknak mondtak ellent, mivel számtalanszor egyértelműsítették, hogy ők ketten nem működnek, de a - valamiért elengedhetetlennek érzett - csavar miatt csak bele kellett erőltetni ezt a karakterekbe, úgy hogy közbe szisztematikusan tönkretették a széria legnépszerűbb figuráját! :clap:

 

Az elmúlt időszakban 3 sorozat volt amit befejeztem (Dexter, Breaking Bad, HIMYM). Említettem a Dexter utolsó évadát, de magánál a finálénál ennyire nem volt rossz érzésem annál a sorozatnál, mint itt. Persze az se tetszett, de az nem feltétlenül az utolsó jelent miatt, ott az egész évad belejátszott ebbe. Itt - még ha túl is húzták - a 9. évad történetvezetésével nem volt bajom, egészen a fináléig! A BB-nél nem akartak semmi nagyot, igazán epic-et, valami mindfuck csavart a végére berakni, hanem a lehetőségekhez mérten szépen, stílusosan hagyták abba. Ezt vártam volna itt is, sajnos ezt - hogy egy másik hasonló sitcom-ot idézzek - elmónikázták! :(

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca 4x02

 

(könyvspoilerek nélkül)

 

Valszeg ezzel egyedül leszek, de nekem az egyik kedvenceim a rémvári jelenetek voltak. Michael McElhatton szerintem telitalálat lett Roose Bolton szerepére. Számomra ő a tökéletes gonosz figura. Tud kegyetlen is lenni, de ugyanakkor végtelenül pragmatikus, az érzelmei pedig nem tudják befolyásolni mert olyanjai valszeg nincsenek is. Ramsay-ra pedig egyébként is ráfért, hogy valaki egy kicsit helyre tegye.

Nagyon örültem, hogy a Cailin árok végre előkerült viszont kiváncsi lennék, hogy mi erről a véleménye azoknak akik nem olvasták a könyveket. Kicsit a semmiből jött nem? Eddig nem is hallottunk róla (illetve Renly Baratheon a második évadban megemliti, hogy Észak a Faltól a Cailin-árokig tart és e kettő között nyugodtan uralkodhat Robb, ha megnyerték a háborút... de azért ez nem annyira emlékezetes megjegyzés hogy bevésődjön). Most meg hirtelen kiderül, hogy a vasemberek kezén van és ráadásul annyira fontos hely hogy amig vissza nem foglalják, a Boltonok serege vissza se tud térni Északra.

Érdekesség: eredetileg a harmadik évadban, hasonlóan a könyvek cselekményéhez Robb nem a Kaszter-hegyet hanem a Cailin árkot akarta volna elfoglalni. Csak rájöttek a showrunnerek hogy ami a könyvben működik az egy Tv-sorozatban kevésbé: ha a közönség azt látja hogy Robb kiszáll a Lannisterek elleni harcból és visszavonulót fúj, akkor egyértelművé válik, hogy a karakterének nincs jövője és ki fog nyiffanni.

 

Nagyon tetszett Bran látomása is, amiben egyszerre elevenedtek meg képek a múltből és a jövőből(?).

 

Stannis: szerintem ő az egyik legfélreértettebb karakter az egész sztoriban. Én legalábbis több helyről is hallottam azt, hogy vallási fanatikus lett, ami szerintem nagyon fura értelmezése ennek a cselekmény-szálnak. Ahogy a harmadik évadból úgy most ebből a jelenetből is kiderült: Stannis nem igazán az a hívő típus, de a Fény Ura az egy másik kategória: ő nem csak imákban és szent könyvekben van jelen, hanem konkrétan egy árnyszerű lényen keresztül kinyirta Stannis egyik legfőbb ellenfelét Renlyt és valószerű látomásokat adott Stannisnek. Ez egy létező erőnek tűnik amivel talán érdemes haverságban lenni. Amikor Stannis utoljára hallgatott Davos jótanácsára és Királyvár ostroma előtt otthon hagyta Melisandre-t a flottája nagyrésze az öböl fenekén kötött ki.

Szerintem ebben a részben nagyon jól látszott: Stannis praktikusságból Melisandre mellett áll, de nincs elájulva ettől a szövetségtől. Ahogy lebigyesztett szájjal nézi az égetést, majd a vacsoránál megjegyzi, hogy "Sok mindent gyűlölök, de attól még elviselem" az szerintem telitalálat. Mint szinte mindenhol a szinész itt is telitalálat lett.

 

Királyvár: bár csak többször megengedhetné magának a sorozat, hogy egyfolyamban húsz percig egyetlen helyszinen legyen. Így most volt idő és tér felvezetni a végső nagy csattanót, amit azt hiszem jó páran már régóta vártunk. Nagy fel Jack Gleeson-nak: eszement jól alakította Joffrey-t. Fura, de hiányozni fog. A karakterét imádtam utálni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Trónok harca 4x02

 

(könyvspoilerek nélkül)

 

Nagy fel Jack Gleeson-nak: eszement jól alakította Joffrey-t. Fura, de hiányozni fog. A karakterét imádtam utálni

 

 

Ebből is látszik hogy ki a jó színész:

 

 

aki olyan jól alakít egy negatív karaktert hogy, az ember már az őt játszó embert is agyonütné :D Amúgy sajnálom hogy visszavonul a színészkedéstől, nagy ugródeszka lehetett volna neki.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.