Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Csatlakozom a többiekhez. Örülök, hogy Dzséjtnek bejön a Trónok Harca.

Várom én is az élmény beszámolót.

Még arra lennék kíváncsi, hogy a sorozat hatására tervezed e Dzséjt végig olvasni a könyveket? Egyszer neki kezdtél, de aztán abbahagytad emlékeim szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még arra lennék kíváncsi, hogy a sorozat hatására tervezed e Dzséjt végig olvasni a könyveket? Egyszer neki kezdtél, de aztán abbahagytad emlékeim szerint.

Jól emlékszel, három fejezetig jutottam, aztán feladtam. Hogy a sorozat hatására elolvasom-e, hát, jó kérdés. Kedvet kaptam hozzá, de annyi könyvet akarok elolvasni jelenleg, hogy nem valószínű, hogy a közeljövőben belekezdek. Most is két könyvet olvasok egyszerre, az egyik ráadásul négykötetes, és akkor még van két futó sorozat (Térség és Vaják), aminek új részei jelentek meg e hónapban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha szabad megkérdezni melyik részt néztétek meg együtt?

A rideghoni csatát néztük. Az ötlet úgy jött, hogy a társaságban volt aki újrakarta nézni ezt a részt és végülis a többség már látta az összes évadot. Nyilván nem pont a legideálisabb beavató, mert ugyan meghozza a kedvet de pont úgy hogy majdnem a végét mutatja ahol most épp tartunk. Ugyanakkor nem tudom, hogy lett volna-e bármilyen más jelenet, ami például Dzséjtnek meghozza a kedvet a felzárkózáshoz. Ezt mondjuk ő tudná elmondani, ha végzett az eddigi évadokkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk valószínűleg a 3x04 is meggyőzött volna - az eddig látottakból -, de tulajdonképpen szerintem tökéletes volt beszippantatásra is. :)

 

Arra már az elején lehet számítani, hogy lesz csata a másokkal, technikai demonstrációnak sem rossz és igazándiból spoilert nem tartalmaz. Szóval én azt mondom, jó választás volt akkor és ott (egy politikai adok-kapokot úgyse nagyon értettem volna, ráadásul hány óra volt már, hajnali kettő, szóval nagyon fel sem fogtam volna).

Az mondjuk jópofa volt, hogy alig jártam a negyedik résznél, amikor elárultam havernak, hogy elkezdtem nézni - ő nagy rajongó és már egy ideje rágta a fülem, hogy én is nézzem -, mondtam neki, mennyire rühellem Joffrey-t és az anyját, erre nagy lelkesedésében: hát Joffrey pár évad múlva meghal, de az anyja még mindig ott van, de igazándiból arra leszek majd kíváncsi - 5. évad vége spoiler -

, mit szólsz majd Jon halálához.

Nincs olyan gif vagy mém a neten, ami lefestené a reakciómat, még úgy is, hogy Joffrey haláláról tudtam.

 

Esetleg még a feketevíz csata lehetett volna ilyen jó demonstráció, bár abban azért van pár fordulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ilyenek a haverjaid, milyenek az ellenségeid? :D

Nekem olyanokra már nincs szükségem. :D

 

Egek, ezt a történést ilyen módon lelőni.

Azért az események mikéntjén még izgulhatok, szerencsére időben rászóltam, hogy részleteibe ne menjen bele. Meg mázli, hogy van még éppen elég más karakter. Akiket sokkal jobban kedvelek.

 

Jont nem igazán kedvelem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leggyengébb pedig nálam valszeg már örökre az első évad marad, aminek az első hat része nem igazán tudott úgy isten igazán beszippantani, meg ott még az egész valahogy túl szimpla.

Szerintem ezzel sokan így vagyunk. Egyetlen mentsége, hogy valahogy el kellett kezdeni, és sok szempontból jó volt akkor, amikor

még béke volt, és egy ilyen történetben a béke elég unalmas, hiába látszik a kialakuló feszültség.

No és be kellett vezetni a nagyszámú karaktert is, ami szintén nem volt egyszerű. Az első évad elejét beáldozták erre. Megjegyzem, hogy könyvben ugyanígy volt. Amikor belekezdtem, sokáig nem értettem, mit esznek ezen annyira azok, akik a sorozatot úgy istenítik. :)

 

A lányommal mi is elkezdtük nézni elölről 1-2 hónapja, neki teljesen új, én ismétlek. És igen, az első évadon nehezen verekedtük át magunkat, több nap is eltelt egy-egy rész között. A második évadtól viszont szinte naponta haladtunk, és most a harmadiknál már napi több epizód is jól esne, ha jutna rá idő. Mostanra már azt is megértette, miért van ott a 18-as karika, hát nem véletlenül...

 

Azért az események mikéntjén még izgulhatok, szerencsére időben rászóltam, hogy részleteibe ne menjen bele. Meg mázli, hogy van még éppen elég más karakter. Akiket sokkal jobban kedvelek.

 

Jont nem igazán kedvelem.

 

Például Tyriont biztosan kedveled. :D

 

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, kétféle reakció lehetett:

 

 

a könyv-szűz valószínűleg tényleg brutálisan ledöbbenhetett. Azok viszont, akik olvasták a könyveket, már a mészárlást megelőző percekben érezhették a torkukban a feszültséget. A készítők nagyon szépen adagolták a feszültséget, érdemes nézni a hátteret, az előkészületeket (siető katonák, ajtók bezárása, feszült pillantások, zenészek...).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja, kétféle reakció lehetett:

 

 

a könyv-szűz valószínűleg tényleg brutálisan ledöbbenhetett. Azok viszont, akik olvasták a könyveket, már a mészárlást megelőző percekben érezhették a torkukban a feszültséget. A készítők nagyon szépen adagolták a feszültséget, érdemes nézni a hátteret, az előkészületeket (siető katonák, ajtók bezárása, feszült pillantások, zenészek...).

 

 

Én olvastam előtte, tehát ez evidens volt, hogy melyik. Viszont ami igazán érdekes, hogy a könyvben sem sokkolódtam le. Annyira jól volt adagolva a feszültség, hogy éreztem, hogy valami baj lesz, és a násznép egyik felének kampec.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre gondoltam a "hűb*szdmeg faktor" alatt :D Az a jelenet zseniálisan van megkomponálva. De a legszebb az egészben, hogy az évadban több apró részlet is előrevetíti a gebaszt, de ezeket egy könyvet nem olvasó szinte lehetetlen, hogy kiszúrja, pedig ott vannak.

 

Mostmár csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek-e azok a karakterek, akiket sokkal jobban kedveltél?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mostmár csak arra lennék kíváncsi, hogy ezek-e azok a karakterek, akiket sokkal jobban kedveltél?

Hála az égnek, nem.

 

Bár bírtam Robb Starkot, a nejét és az anyját is, egyikük sincs azon öt karakter között, akiknek "szurkolok".

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a legszebb az egészben, hogy az évadban több apró részlet is előrevetíti a gebaszt, de ezeket egy könyvet nem olvasó szinte lehetetlen, hogy kiszúrja, pedig ott vannak.

Ezek közül az egyik legjobbak...

 

Tywin állandó levélírkálásai. Egy alkalommal le is szögezi Cerseinek, hogy bármire képes, hogy visszaszerezze Jaime-t, miközben ott szöszöl az egyik levéllel. Hogy mi az a bármi az a Vörös Násznál kiderül

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg mázli, hogy van még éppen elég más karakter. Akiket sokkal jobban kedvelek.

 

Jont nem igazán kedvelem.

 

 

Nekem meg ő az egyik kedvencem Tyrion és Dany mellett. De Aryát, Brienne-t is nagyon kedvelem, és mostanra Jamie-t is.

És kik vannak benne az ötben?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És kik vannak benne az ötben?

Erre a kérdésre majd akkor válaszolok, ha a végére érek. Volt már olyan, akit az elején bírtam, a végére nem, és olyan is, akit az elején rühelltem, most meg már benne van a top5-ben. Szóval, majd a végén, amikor biztos lehetek abban, hogy ez az öt öt marad. :) Tegnap befejeztem a harmadik évadot, holnap jön a negyedik. Szóval szerintem jövő héten ki is végzem a GoT-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... ez... most... durva... volt... :shocked::o:|:bumm:

 

3x09 valaki rázzon fel!...

 

Én is hasonlóan levoltam sokkolva mikor ezt a részt láttam

 

Számomra ez a jelenet a legkegyetlenebb az egész sorozatból, épp azért mert itt már tényleg elhittem, hogy valami jó is történik végre a karakterekkel aztán mikor Talisa terhes hasába beledöfik többszörösen a kést, ott megdermedtem. Ez volt az a pont ami után minden jelenetnél ahol bármi pozitívum van bekészültem valami mégnagyobb kegyetlenségre, meglepetések persze így is értek szép számmal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap befejeztem a harmadik évadot, holnap jön a negyedik. Szóval szerintem jövő héten ki is végzem a GoT-t.

Majd ne lepődj meg, de a negyedik évadtól egy teljesen új színész játsza Daario Naharist, mivel az eredeti szinész lelépett hogy az új Transzporterben játszhasson. Ha így egyből nem ugrik be hogy ki az a Daario:

 

A zsoldos, aki kinyirta két vezetőtársát csak hogy felajánlhassa szolgálatait Daenerysnek. Ehelyett:

 

468px-Daario_Naharis.png

 

Ez jön:

 

5362c79e6ae42e3674048d5a_daario.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Majd ne lepődj meg, de a negyedik évadtól egy teljesen új színész játsza Daario Naharist, mivel az eredeti szinész lelépett hogy az új Transzporterben játszhasson. Ha így egyből nem ugrik be hogy ki az a Daario:

 

A zsoldos, aki kinyirta két vezetőtársát csak hogy felajánlhassa szolgálatait Daenerysnek. Ehelyett:

 

468px-Daario_Naharis.png

 

Ez jön:

 

5362c79e6ae42e3674048d5a_daario.png

 

Ó! Ezt jó, hogy elmondtad, mert a csávó nevét nem jegyeztem meg, így lehet, hogy nem vágtam volna, ki az új arc. Megjegyzem, előnyére változott, az eredeti színész nekem eléggé unszimpatikus volt.

 

Én is hasonlóan levoltam sokkolva mikor ezt a részt láttam

 

Számomra ez a jelenet a legkegyetlenebb az egész sorozatból, épp azért mert itt már tényleg elhittem, hogy valami jó is történik végre a karakterekkel aztán mikor Talisa terhes hasába beledöfik többszörösen a kést, ott megdermedtem. Ez volt az a pont ami után minden jelenetnél ahol bármi pozitívum van bekészültem valami mégnagyobb kegyetlenségre, meglepetések persze így is értek szép számmal.

 

Pont így voltam én is ezzel.

 

Elragadott a hangulat, örültem, hogy végre nem csak a sz*r folyik, erre jött a mészárlás. Remélem az a vén f*sz, meg a másik tetű brutális halált hal. Pedig az még fel is tűnt, hogy a katonák jönnek-mennek, de azt hittem, csak a buli miatt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen kiment a fejemből, hogy az a bizonyos zene itt is elhangzott dalként korábban a sorozat folyamán:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mIUyVeDsHfs

Persze ez a változat az igazi:

 

 

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Én olvastam előtte, tehát ez evidens volt, hogy melyik. Viszont ami igazán érdekes, hogy a könyvben sem sokkolódtam le. Annyira jól volt adagolva a feszültség, hogy éreztem, hogy valami baj lesz, és a násznép egyik felének kampec.

 

A könyvben én is éreztem, hogy valami gond lesz, de a kampec mégis túlment a határon, amit el tudtam volna képzelni. Ez a jelenet egyébként az egész eddigi ismert történet tragédia mélypontja. Itt éreztem azt, hogy ezután bármi megtörténhet.

 

 

 

Ezek közül az egyik legjobbak...

 

Tywin állandó levélírkálásai. Egy alkalommal le is szögezi Cerseinek, hogy bármire képes, hogy visszaszerezze Jaime-t, miközben ott szöszöl az egyik levéllel. Hogy mi az a bármi az a Vörös Násznál kiderül

 

Tywin Lannister-ről:

 

Nekem csak másodszori nézésre tűnt fel az irkálás, ember legyen a talpán, aki ezt elsőre gyanúsnak találta. :)

 

Amikor Tywin Harrenhall-ba ér, és megmenti a foglyokat a teljesen értelmetlen kínzástól, valamint az ottani jelenetei Arya-val szinte már szimpatikusnak kezdték mutatni az öreg Lannistert, mint aki nagyon agyafúrt hadvezér, de mégis emberséges. Hogy milyen ember valójában, azt mégis mindennél jobban megmutatta, ahogy Tyrionnal bánt a feketevízi csata után, no és persze ez a húzása, ahogy megrendelte Robb és családja, emberei lemészárlását minden gátlás nélkül.

 

 

 

 

Nekem meg ő az egyik kedvencem Tyrion és Dany mellett. De Aryát, Brienne-t is nagyon kedvelem, és mostanra Jamie-t is.

És kik vannak benne az ötben?

 

Nálam is ők a kedvencek. :)

 

 

Teljesen kiment a fejemből, hogy az a bizonyos zene itt is elhangzott dalként korábban a sorozat folyamán:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mIUyVeDsHfs

Persze ez a változat az igazi:

 

 

Szeretem ezt a dalt, a gyászos szereplése ellenére. A DVD-n ez a 3. évad menüjének kísérőzenéje is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tywin-ről

 

 

A Vörös Nász csak azért szörnyű, mert számunkra ismert szereplők haltak meg. A háború többi részéhez képest viszont egyáltalán nem durva, hiszen amikor a Hegy emberei felégetnek falvakat, nőket erőszakolnak meg, patkányokkal kínoznak stb. azok sokkal kegyetlenebbek. Itt viszont az elit legalább egymás között rendezte le. Tywin nem gonosz, csak racionális, hidegen számító, az ő szemszögéből érthetőek a lépései. És még a kezét sem mocskolta be soha. A pórnép is gondolhatta, legalább most nem őket sanyargatják homályos jelszavak meg örökösödési törvények jelszavai mögött.

 

Ráadásul a mészárlás gyakorlatilag lezárt egy véres háborút. Kegyetlen, de hatásos lezárás volt, amely a további értelmetlen szenvedéseknek véget vetett. Az meg, hogy a továbbiakban nem egy Tully, hanem egy Lannister szedi be az adót, mindegy. :) Fontosnak éreztem megvédeni Tywint, ő az egyik kedvenc szereplőm

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tywin

 

Én is pont valami ilyesmit készültem írni mint Nute. Annyi még ennek kapcsán, hogy Tywin szerintem azok közé tartozik aki kegyetlenségeiben nagyon racionális ugyanakkor a hatékonyságát az is növeli, hogy az emberéletet szinte egyáltalán nem tiszteli. Amire jó példa, hogy amikor ki kellett irtani a Targaryen családot akkor a csecsemőket is levágták. Ami teljesen logikus persze csak pont ez a logika állandó győzedelme az emberség felett teszi a figurát hátborzongatóvá. Ugyanakkor egyértelmüen nem tartozik a gonoszok közé mint például Ramsay vagy Joffrey, akik többnyire kegyetlenek a kegyetlenség kedvéért.

 

Tywin majdnem tökéletes megfelelője szerintem Roose Bolton. Annyi éllel hogy Roose-nál ez a pragmatikusság még betegesebb szintre fejlődött.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tywin-ről

 

 

A Vörös Nász csak azért szörnyű, mert számunkra ismert szereplők haltak meg. A háború többi részéhez képest viszont egyáltalán nem durva, hiszen amikor a Hegy emberei felégetnek falvakat, nőket erőszakolnak meg, patkányokkal kínoznak stb. azok sokkal kegyetlenebbek. Itt viszont az elit legalább egymás között rendezte le. Tywin nem gonosz, csak racionális, hidegen számító, az ő szemszögéből érthetőek a lépései. És még a kezét sem mocskolta be soha. A pórnép is gondolhatta, legalább most nem őket sanyargatják homályos jelszavak meg örökösödési törvények jelszavai mögött.

 

Ráadásul a mészárlás gyakorlatilag lezárt egy véres háborút. Kegyetlen, de hatásos lezárás volt, amely a további értelmetlen szenvedéseknek véget vetett. Az meg, hogy a továbbiakban nem egy Tully, hanem egy Lannister szedi be az adót, mindegy. :) Fontosnak éreztem megvédeni Tywint, ő az egyik kedvenc szereplőm

 

Van igazság abban, amit írsz, de azért az alábbiakat nem szabad elfelejteni:

 

A háború borzalmai szörnyűek, és sokkal többen szenvednek tőle ártatlanul, mint ahányan a Vörös Nászon áldozatul estek. De ez utóbbiak ünnepelni mentek oda, nem számítottak semmi ilyesmire, az adott szokások között vendégként fogadták őket. Számomra az álnokság teteje a megbocsátás hamis leple alatt titokban a kiirtásukra törni. Az mondjuk igaz, hogy ehhez kellett két olyan partner is, mint Walder Frey és Roose Bolton, de nem hiszem, hogy Tywin nem volt beavatva a módszerbe, és hogy azt ezt kizárólag utóbbi két "úr" találta ki.

 

Valóban lezárták vele a háborút, amit viszont nem a Starkok kezdtek. Jeoffrey ostobaságának köszönhették, hogy kitört, amikor esztelenül lefejeztette Ned Stark-ot, aki pedig kezébe adta a békés megoldás lehetőségét. Az könnyen lehet, hogy előbb-utóbb kitört volna valami más indokkal, hiszen az addigi béke annyira volt stabil, mint egy puskaporos hordón ülni, ami csak idő kérdése hogy felrobbanjon. De mégis, így lezárni, a becsület és tisztesség minimum szintjét sem tartva (holott ahová csak nézünk, lovagok vannak, nem holmi gonosztevők) - nekem ezt nem veszi be a gyomrom. Biztos túl romantikus vagyok.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

(holott ahová csak nézünk, lovagok vannak, nem holmi gonosztevők) - nekem ezt nem veszi be a gyomrom. Biztos túl romantikus vagyok.

 

 

 

Ezek alapján igen, túl romantikus vagy. Ebben a világban a gyilkoláshoz nem kell "gonosztevőnek" lenni... A lovagok épp úgy "gonosztevők", mint az utolsó szajha Bolhavégen. :) Az élet tisztelete a legtöbbjüktől épp úgy távol áll, mint Tywin esetében, csak ők sokkal kevésbé racionálisak, mint Tywin.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.