Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

The Expanse: a Kiterjedés könyvsorozat televíziós sorozatának kezdése nagyon ígéretesen nyitott. A hangulatot szerintem nagyon babán eltalálták, kicsit olyan, mintha a Firefly-t beleoltották volna a Battlestar Galacticába és az Alienbe. Van benne egy kis vadnyugatiasság, egy kis sötétség, és mindez pusztán funkcionális űrhajókon és űrállomásokon játszódik. A látvány is pazar, rengeteg megépített díszlet, az olcsóság halvány jelét sem mutató CGI effektek. A Canterbury nagyon jól nézett ki, de az se semmi, amikor először találkozunk a Ceres állomással.

Az első rész egész szorosan követi a Leviatán ébredése első néhány fejezetét, bár azért vannak kitérők. Például már most megismerkedhetünk Avasaralával, méghozzá egy, a Kalibán háborújából átemelt jelenet keretében. És egyelőre úgy tűnik, az ő története a sorozat készítőinek fejéből pattant ki (ami azért nem csoda, hiszen Avasarala az első könyvben egyáltalán nem szerepelt). Mellesleg, ennek kifejezetten örülök, hiszen Avasarala az egyik legjobb karakter a Térség-sorozatban.

Egy könyvadaptációnál sarkalatos pont, hogy mennyire sikerült jó színészeket találni. Nos, sajnos az első epizódban a főbb szereplők közül még senki sem kapott elég időt, de egyelőre nem tartom őket olyan rossznak - Holden és Miller egyértelműen sokkal fiatalabb lett, mint a könyvben voltak, de ez nem válik a kárukra. Millert szerintem jól eltalálták, Holdent még szoknom kell, bennem egy Harrison Fordra emlékeztető figura volt, Steven Strait sajnos egyelőre nem tűnik elég karizmatikusnak, de hát Holdennek is bele kellett rázódnia a szerepébe. Egy biztos, jó szokását, miszerint nem tud ellenállni az igazság szétkürtölésének, már most megkezdte (arra nem emlékszem, hogy ez benne volt-e a könyvben, már kicsit régen olvastam). Aki még szerintem telitalálat, az Amos. Nem igazán emlékeztem arra, hogy ki játssza, de amikor megláttam, egyről rávágtam, hogy ez Amos. És ő volt az. :D

Na, összességében a The Expanse jól kezdett, de persze, aki olvasta a könyvet, az tudja, hogy mindez csak a jéghegy csúcsa. A hangulat pazar, a látvány remek, a szereplőket szerintem meg lehet szokni, a többit meg majd a következő epizódok eldöntik. Én maradok, mert esélyes, hogy hosszú idő után végre újra lesz egy remekbe szabott űrhajós sci-fink.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Expanse: Én is láttam és tényleg egy ígéretes darabnak tűnik. Könyvet nem olvastam úgy hogy nem sok mindent tudok a történetről ami még nem indult be igazán mert ez egy dupla epizódos premier első része volt ami feldobtak a netre legálisan majd a 2.részbe fog elkezdődni a dolog de amit eddig láttam belőle az tetszett de am igazán meg fog az CGI sztem nagyon jól nézett ki.

 

A könyv olvasókhoz lenne néhány kérdésem:

Itt meglehet valósítani évad/könyvet (évad 10 rész)? Mert olvastam hogy 2. könnyben eléggé beindulnak a dolgok és a GoT 2. könyvtől túl sok a történés hogy egy évadba elehessen mesélni.

Másik ami a további könyvhöz kapcsolódik hogy látványilag TV-s szinten meglehet-e valósítani az ott lezajló dolgokat? Itt vizuálisan értem. Azt olvastam elég epic dolgok leszenk.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy belefér-e egy évadba egy könyv, azt nem tudom, ez inkább megvalósítás függő. A Leviatán ébredése szerintem simán belefér, a Kalibán háborúja és az Abadon kapuja a sok politikai csűrés-csavarás és csata miatt már nem biztos. De ismétlem, ez attól függ, hogyan állnak neki.

Látványilag szerintem simán megvalósítható. Azért nem ez az első eset, hogy epik dolgot tesznek egy tévésorozatba. Még csak a SyFy csatornán sem lenne új, hiszen láttunk mi már epikus űrcsatákat a Stargate SG-1-ban és a Stargate Atlantisban, de anno, vagy húsz évvel ezelőtt már a Star Trek: Deep Space Nine is olyan csatákat vonultatott fel, hogy azt semmi más nem tudta azóta sem überelni a sci-fi sorozatok palettáján. Egyedül a tengerészgyalogosok által használt csatapáncél az, ami talán nem úgy lesz megvalósítva, mint a könyvekben (az leginkább a Starcraft-ban használt páncélokra hajaz), de ki tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány napja megnéztem, csak elfelejtettem írni a The expanse bevezetőjéről. Eddig rendben van. Miller már a trailer alapján bejött, ellenben Holden nem, és ez az epizód sem tudott meggyőzni arról, hogy jó volt a színészválasztás. Viszont az Avasaralát alakító színésznő kellemes csalódás, csak még az nem derült ki, hogy hozza-e majd azt a stílust is, amiért annyira csípem a karakterét :D Elképzelhető, hogy azért kapott már most szerepet, hogy a politikai kavarások már az elején hangsúlyosabbak legyenek/előrébb hozzák őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Doctor Who: nem az volt, amire számítottam, de nekem kifejezetten tetszett. Jobban, mint az elmúlt pár évben megejtett évadzárók.

 

Na, ahogy sejtettem, Clarát azért csak nem ölték meg. Vagyis hát, megölték, de csak úgy, mint Amy-t és Rory-t. Ráadásul simán benne maradt, hogy bármikor feltűnhet a két halhatatlan lány a TARDIS-szal. Apropó, tök jó volt a retro TARDIS. Ezek szerint Gallifrey is elvan az univerzum legvégének peremén, Rasilon is új életre kelt (gondolom kicsit megsínylette a Mesterrel vívott csetepatét), szóval nekem minden klappolt. Innen már szabadon lehet ténykedni.

Talán csak ezt a hibrid dolgot nem sikerült jól átadni. Túl nagy jelentőséget kapott ahhoz képest, hogy tulajdonképpen semmi jelentősége nem volt. Bedobták elméletbe, hogy Ashildr az, hogy a Doktor az (ezek szerint mégis áll a nyolcadik Dokis filmből, hogy félig ember), hogy a Doktor és a társa az... De aztán ennyi, ottmaradt a levegőben.

De ezt leszámítva nagyon bejött, különösen a vége. A Doktor újra a Doktor, most meg pláne, hogy megkapta az új szonikus csavarhúzóját. Jobb ez, mint aza hülye szemüveg.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hogy jó volt a Doki évadzáró, hanem egyenesen zseniális lett! Imádtam! Jelenleg eléggé a hatása alatt vagyok, szóval majd később, de Moff ezzel most végre megint nagyot alkotott, nem úgy mint az elmúlt időszakban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jessica Jones

Megütötte a Daredevil szintjét. Itt talán több pozitív szereplő hullott el, mint a MCU filmekben összesen, amitől sokkal nagyobb tétje volt az egésznek. David Tennant hatalmas volt benne, szinte élvezni, amikor rávesz másokat, hogy öljék meg magukat. Egy gyengébb rész volt, de gondolom azzal ágyaztak meg a következő évad eseményeinek (IGH). Ha a Netflix tartja ezt a szintet szinte jobban fogom várni ezeket, mint a filmeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jessica Jones

Megütötte a Daredevil szintjét. Itt talán több pozitív szereplő hullott el, mint a MCU filmekben összesen, amitől sokkal nagyobb tétje volt az egésznek. David Tennant hatalmas volt benne, szinte élvezni, amikor rávesz másokat, hogy öljék meg magukat. Egy gyengébb rész volt, de gondolom azzal ágyaztak meg a következő évad eseményeinek (IGH). Ha a Netflix tartja ezt a szintet szinte jobban fogom várni ezeket, mint a filmeket.

Valahol egyetértek azzal amit írtál, de sajna én úgy vagyok vele hogy az egész évadot Tennant vitte el.

 

nélküle úgy hiszem totál semmilyen lesz az egész. A többi karakter számomra annyira nem volt színes, hogy Kilgrave nélkül is nézzem tovább. Sőt JJ sokszor idegesített is, ami egy főszereplő esetében elég rossz.

 

De a drámai rész meg az egész évad tényleg brutál jól fel lett építve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a végső megoldás volt egy kicsit csalódást keltő, mert ott szerintem tudta mire megy ki a játék

Igen igen.

 

és kezdem unni hogy az eredetileg velejéig romlott gonoszokat a marvel ilyen kis érzelmes nyuszikká teszi. Kilgrave is..."szeress szeress kis Jessica" lett a végén. Ahogy annó ugye a Kingpin sem olyan volt mint a képregényekben.

 

Mind1, akkor is Kilgrave!! :D

giphy.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz az infót!

Enyhe, Star Warsszal kapcsolatos spoiler

 

A december 17-ei rész az ep7 premierjéről fog szólni. :D Leonard, Raj, Howard és persze Sheldon készülnek az új Star Wars filmre. Sheldon nem várt módon. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jessica Jones

Remek sorozat volt, tetszett :) Ismét egy t*kös csaj a középpontban, csípem Marveléket :) Tennantnak meg piszok jól állnak a negatív figurák. Sok pozitívumot jelentett, hogy a filmes Marveles világra több utalás volt, és még egy szimpatikus cameo is bekerült az utolsó részbe.

 

SHIELD

 

Tudtam, hogy átkerül a Földre a Hydra-ellen, de azt nem gondoltam volna, hogy Ward képében. Vagyis azért egy idő után megsejthető volt, de az epizód elején még nem. Muszáj volt most már kinyírni, de úgy tűnik, az arcát mégis meg akarták hagyni a sorozatban, mintha a rajongók nem bírnák ki a színész nélkül... vagy mi a szösz...

Willt sajnálom :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a nap híre sorozat fronton:

 

Folytatást kap a Wayward Pines! Bár az első évad (komoly eltérésekkel ugyan, de) feldolgozta a teljes regénytrilógiát a folytatás már saját ötleten fog alapulni és a sorozat végén látott felállást (nem a könyves befejezést, nyilván) fogják tovább szőni. A folytatás 2016 nyarán várható. Rettenetesen várom! :)

 

(Most olvasom a sorozat első évadának alapjául szolgáló regény trilógiát és hát..... kegyetlen jó!!!) :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a sorozat és nagyon örülök, hogy berendelték a 2. szezont. A könyvtrilógiából még csak első könyvet olvastam, de az meg még jobb! Szóval nagyon örültem a hírnek! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nagyon tetszett a sorozat és nagyon örülök, hogy berendelték a 2. szezont. A könyvtrilógiából még csak első könyvet olvastam, de az meg még jobb!) Szóval nagyon örültem a hírnek! :)

 

A fene se tudja... most már érdekel, hogy mit hoznak ki belőle, de remélem az alap idiótaságokat maguk mögött tudták már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fene se tudja... most már érdekel, hogy mit hoznak ki belőle, de remélem az alap idiótaságokat maguk mögött tudták már.

 

Nekem az idei év abszolút meglepetése volt sorozat fronton. A semmiből jött, de nálam azonnal győzött is. Nagyon szeretem azt a témát, amit feszegetett a sorozat. És az külön öröm számomra, hogy biztosított egy még nagyobb élményt nyújtó könyv-trilógiát olvasnivalónak!!! Ez a nekem való! ;)

 

Már az openingtől lebabáztam. Nincs benne semmi extra, de akkor is már az első részben megfogott. Aztán ahogy bontakozott ki a sztori egyre jobban ütött számomra, főleg ezzel a zenével:

 

(És hát ebben is volt egy remek brit színész. A britek mindenhol ott vannak! ;))

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 sorban leírná valaki, hogy miről szól? :)

 

3 sor??? ;)

 

Egy ügynök egy kisváros mellett tér magához, fogalma sincs, hol van, és nem is érti, milyen fura helyre került. Nyilvánvaló, hogy valami nincs rendben, a kirakatváros titkára viszonylag hamar fény derül (eddig misztikus), onnantól egy jó kis társadalompszichológiai sci-fi.

 

Bővebben (spoilermentesen) itt - igaz, sokszor két sorban:

 

Wayward Pines

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi. Akkor ezt is felírtam a listámba. :)

 

 

Rövid trailer magyarul:

 

És erősen ajánlom a sorozat forrásául szolgáló regény trilógiát is!!! (Blake Crouch - Wayward Pines Trilógia)

 

Az első évad (ami a regény trilógiát fel is dolgozza itt-ott erős eltérésekkel a könyvhöz képest) mindössze 10 epizód. És mert 10 részbe sűrítettek egy könyv trilógiát meglehetősen pörgős is!

 

Én ebben a videóban találkoztam vele először még szeptemberben. Korábban nem is hallottam róla (Wayward Pines-ról 0:49-től 2:10-ig esik szó):

 

Ja és még valami: Wayward Pines-ban nincsenek tücskök!

 

:)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.