Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az ötödik évad hogy tetszett összességében?

Jó volt. Kicsit lassúnak érzem néhol, főleg a Targaryen szálat. Gyakorlatilag egy helyben topog. A legjobb továbbra is észak, azon belül is a fal. Tetszett még

Sersei megalázása is

. :D Összességében egy nap alatt lement, és nem akartam most abbahagyni.

 

Ha behozol minket és eljutsz a nyolcas részhez érdemes megnézni

az előzetest ami a jövő hét hétfői részhez készült. Egyébként a teljes évados költségvetés mintegy harmadát erre az epizódra költötték :)

Mindenképpen megnézem majd. Biztos látványos lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó volt. Kicsit lassúnak érzem néhol, főleg a Targaryen szálat.

Megmondom őszintén, én ezt a Daenerys-hype-ot (ha már ez a szó felmerült a Sport topicban) soha nem értettem, szerintem faék egyszerűségű a karakter, néhol már idegesítő is, ráadásul a színésznő sem tartozik a legjobbak közé (sőt, szinte mindenki nagyságrendekkel jobb színészi kvalitásokkal rendelkezik, mint Emilia Clarke).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért szeretik, mert sokat látjuk meztelenül karizmatikus karakter, jó a melle szerintem távolról sem faék egyszerűségű, jó a hátsója ráadásul nagyon szép ívet fut be a jelleme fejlődése. Persze tényleg néha idegesítő, de ez távolról sem egy rossz vagy unalmas karakter jellemzője. Egy jól megírt karakter is lehet idegesítő pont a jól megírt jelleme miatt. Lásd: Cersei vagy Lady Stark. Engem például az utóbbi is a jelleme miatt idegesített sokszor.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudtak mit kezdeni a lehetőséggel. Pedig pont a hozzá illő közegbe került. Szerintem legutóbb (itt a második évadra gondolok) azért működött jól, mert akkor követték a könyv történetét (nagyjából), ami teljes egészet alkotott, itt meg összekavarták a szálakat, és így nem is sikerült kerek egésszé formálni a történéseket

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tyrion-szála kapcsán: szerintem pont hogy nem neki illő közegben van. Az összes karakter akivel érdekes interakciója lehetne az egy kontinenssel arrébb van. A város amit ural egy lábjegyzet a nagy történetben. A rabszolgák sorsa öszintén valakit érdekel? Akkor most fel lesznek szabaditva vagy nem? Nagyjából tök mintegy. Különösebb kavarás nem történt: a könyvekben is itt van a városban csak ki kell várni hogy végre az essos-i kompánia irányt vegyen Westerosba. Remélhetőleg ettől max két részre vagyunk (mellesleg a könyvek igazából ebből a szempontból sokkal rosszabbak: Tyrion-szála nem csak hogy egyáltalán nem kerek hisz még értelmes vége sincs, de az utazásai ráadásul velőt rázóan unalmasak... csak annyit mondok: Penny.... egyike azon sok karakternek aki hála istennek ki lett vágva a TV sorozatból)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek, ez sokkal inkább a könyv sara. Szerintem amúgy Tyrion már az előző évadban is gyengébb volt, mint annak előtte. A Tyrion-Varys párostól én sokat vártam, de úgy érzem, ezzel nem tudtak mit kezdeni a készítők (megjegyezve persze, hogy még így is színvonalasan megírt párbeszédekről van szó). Én visszasírom a jó kis Királyvárat, amikor minden egyes szereplő machinált, de hát már a könyvben is lehetett érezni, hogy a főváros vesztett a súlyából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PoI

 

Remek epizód volt, várom is, meg nem is az utolsót.

A gépeket illetően pedig totálisan Harolddal értek egyet, le velük!

 

 

Jaja nagyon szupi rész volt. És úgy tűnik "Fülöp" bátyától is megszabadultunk végre. Ej de utáltam. Remélem tényleg megpatkolt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Jaja nagyon szupi rész volt. És úgy tűnik "Fülöp" bátyától is megszabadultunk végre. Ej de utáltam. Remélem tényleg megpatkolt.

 

 

Kicsit értelmetlennek találtam, ahogy meghalt. Ezzel az erővel bevihetett volna egy pisztolyt magával, hogy lelője Haroldot, aztán neki nem esett volna baja.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Kicsit értelmetlennek találtam, ahogy meghalt. Ezzel az erővel bevihetett volna egy pisztolyt magával, hogy lelője Haroldot, aztán neki nem esett volna baja.

 

 

Hát elég hülyén oldották meg. Már az is sántít egy kicsit hogy az öreg elalélt Harry meg nem. Bár lehet hogy gyengébb volt a tüdeje. Harry azért megpróbálhatta volna újraéleszteni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Jon helyében én elbeszélgetnék Sansa-val az információáramlás fontosságáról :D

A csatával kapcsolatban: a bekerítős jelenet elég gázra sikeredett. Az a 2 méter magas emberhalom számomra komikusan hatott. Tipikusan olyan jelenetnek érzem, ami a forgatókönyvben jól festett, de kivitelezni már nem sikerült olyan jól.

Az is "kissé" furcsa, hogy Ramsey nem tudott a Völgy seregéről, holott az évad elején Kisujj kijelentette, hogy az emberei a Cailin-árkot ostromolják. Hacsak utólag nem magyarázzák ki, hogy Lord Manderly segített áthozni a sereget a Harapáson, akkor nekem ez egy nagy fekete pont lesz.

Azt is egy kicsit sajnálom, hogy Rickont meg sem próbálták felélesztetni a vörös asszonnyal (tudom valószínűleg nem működött volna, de Jontól és Sansától az lett volna a logikus, ha legalább megpróbálják).

 

Mereen viszont most kiemelkedően jóra sikeredett. Ráadásul egyúttal Tyrion emlékeztette a nézőket, hogy a Baelor Nagyszentéje alá van aknázva futótűzzel :yes: Már várom, hogy Cersei hogyan fogja elronatni Margeary tervét :D

 

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az mekkora hogy egyes 200 milliós filmek 2 órában nem tudnak olyan látványt produkálni mint a 100 millióból készült GoT 10 órában.

Nekem is pont ez jutott eszembe a rész után. Az külön durva ha hozzávesszük, hogy ez mennyivel feszitettebb tempóban készül: a nagy két órás filmek van hogy évekig készülnek, itt a stáb 10 órát az előmunkálatókkal, forgatással utómunkákkal együtt is alig egy év alatt hoz ki. És mégis a mostani rész volt az egyik leglátványosabb mozgóképes anyag amit jó ideje láttam. Végig le volt esve az állam.

 

Nem lepne meg ha a rendező Miguel Sapochnik -tavaly ő felelt a Hardhome epizódért- kapna ezek után Hollywoodból pár felkérést. Ami oké csak előtte még dirigálja le az utolsó évadok nagy részeit. Remélem visszahívják.

 

 

Kisujj akár hajókkal is megkerülhette a Nyakat. A csatáról nekem minden eszembe jutott csak a komikus nem. Én direkt keresem a középkori fantasy filmeket, rengeteget láttam de ilyen csatát még egyet se. Ha ez komikus akkor a Gyűrűk Ura csatái meg gondolom valóságos paródiák...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

A bekerítős jelenetig semmi bajom nem volt a csatával, de a jelenet amikor a vadak csak állnak és várnak, hogy bekerítsék őket, ahelyett hogy rögtön nekik rontottak volna... Sokkal jobb lett volna, ha egy ál-visszavonulással egy olyan helyre csalják őket ahol csapdába esnek, vagy azalatt kerítik be őket, amíg középen megy az abálás, de ez így, hogy a vadak csak néznek mint borjú az új kapura, elég gáz lett.

 

Az áthajózással meg az a gond, hogy azért mégiscsak egy sereg szállt partra, amit még a leggyérebben lakott északon is nehéz nem észre venni, főleg úgy, hogy a Ramsey-t támogató lordok mind potenciális partszakaszokat tartanak ellenőrzésük alatt (ugye Végső Menedék és Karhold és Rémvár is nagyjából keleten vannak). Leszámítva Lord Manderly-t, akiről többször is elhangzott az évad folyamán, hogy nem áll a Boltonok mellett, ráadásul mint Fehérrév ura hajói is biztos vannak, hogy segítse az átkelést

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Azon a ponton már mindenki eszement elnyűtt, a tény hogy a katonák nem rájuk támadnak ad egy kis időt a regenerálódásra/szusszanásra. Azt nem is biztos hogy átlátják hogy mi történik, csak amikor már régen rossz és felállt a fal. Ha a csata elején lett volna még talán problémás lenne, de így szerintem teljesen érthető. Nekem pont az tetszett hogy a csata-jelenetek átadták, hogy amikor a sűrűjében van az ember pláne ha ekkora gigászi fölénnyel szemben akkor már nem a taktikákról szól az egész. Pláne ha ilyen mocskos eszközökkel játszik a másik fél és simán belelövet a harcoló felekbe. Teljesen érthető hogy kiüt a káosz és taktikai lépések helyett ösztöni válaszokat ad az ember. Egyhelyüt tisztán látszik hogy Jon a saját emberét nyirja ki! Nekem ebbe a körbekerités és az ahogy az elnyúzott, a harcba belefáradt tekintetek követik a dolgot teljesen beleillik a képbe.

 

A Boltonokat egyedül a Karstarkok és az Umberek támogatták teljes válszélességgel. Ramsay meg is jegyezte hogy a többi lordnak igazából nem kell a támogatása neki ennyi elég. Szerencséjére a többiek kellően gyávák voltak ahhoz hogy kardot emeljenek ellene. Viszont aligha problémáztak ha egy Ramsay-t letaroló sereg átengedéséről volt szó. Ehhez lehet hogy néhol be kellett vetnie Kisujjnak a mézes mázos szövegét, esetleg meg kellett néha mutassa Sansa segítségkérő levelét, de Ramsay népszerűségét elnézve -az egyik lordot konkrétan megnyúzta például a tavalyi évadban- nem igazán meglepő hogy Kisujj nyugodtan feljöhetett.

 

Észak a Starkok alatt össze tartott, de ez most egy teljesen más Észak.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

 

Az nagy ember kupac nekem is kicsit fura volt. Nem volt akkora nagy a csata hogy ennyi hulla keletkezzen egy csomóban. Egy ilyen hulla csata a Gyűrűk Urában lett volna logikusabb ott sokkal többen voltak mind2 oldalon. Am nem is értem miért írták bele. Egy kisebb halommal és a Bolton-Umber gyűrűvel is meglehetett volna oldani hasonlóan mint itt: De nem akadok fel ezen így még brutálisabbnak hatott a csata.

battle%2Bof%2Bthe%2Bblack%2Bgate.png

 

 

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó hogy be lett szúrva ez a kép: a Király visszatérben aztán tényleg semmi értelme hogy a csatára felállt sereg miért úgy áll fel hogy körbe lehessen venni és amikor szorul a hurok miért nem hátrálnak ki. De ettől még működik a jelenet. Ahogy Aragorn megindul az orkok felé ("For Frodo") azaz egyik legjobban sikerült jelenet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT

 

 

Ok, mondjuk a lenti térkép alapján a völgy seregei akár a Hornwood területeken keresztül is átjöhettek volna, hisz a sorozatban ők Jonék mellé álltak (a könyvben addigra már kihaltak és a Boltonok és a Manderly-k bekebelezték a területeiket), de akkor meg az a furcsa, hogy Lord Hornwood miért nem közölte Jonékkal, hogy egy baráti sereg tart feléjük kisegíteni őket. Az egyetlen logikus partraszállási hely Fehérrévnél van, amit később még bele is lehet szőni a történetbe azzal, hogy Lord Manderly ezzel segítette a Stark ügyet, csak azt bánom, hogy most nem tűnt fel egyetlen sellős lobogó se sehol.

 

2142572-ihzBnl.jpg

 

A körbe vevős jelenetről annyit, hogy azt meg is érteném, hogy Jon és Tormund emberei miért torpantak meg, de Davos emberei azért futottak, hogy harcoljanak, és egy ilyen lerohanáshoz nincs is jobb célpont, mint egy még nem teljesen felfejlett harcsor. Nekik nincs mentségük, hogy miért álltak meg, és miért nem rontottak rögtön a bolton katonákra.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo

 

A sorozat és a könyvek világa között nincs egyenlőségjel. A történelmet és a házak felépitését többször is rugalmasan kezelték. Nem azt kell nézni, hogy a könyvekkel passzol-e a történet -rengeteg helyen nem de nem is akar- hanem hogy saját magán belül van-e ellentmondás. Egyelőre semmi olyan nem láttunk, hallottunk ami miatt nem jöhetett fel a Völgy serege Északnak.

 

Davos ijászokkal jött fel, nagyon nem tudtak volna nekirontani senkinek. Belelőhettek volna párat a pajzsokba. Ha Davos esetleg nem egy felkapaszkodott csempész lenne talán valami okosat parancsolhatott volna, de hát ő nem egy hadvezér.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo

 

A sorozat és a könyvek világa között nincs egyenlőségjel. A történelmet és a házak felépitését többször is rugalmasan kezelték. Nem azt kell nézni, hogy a könyvekkel passzol-e a történet -rengeteg helyen nem de nem is akar- hanem hogy saját magán belül van-e ellentmondás. Egyelőre semmi olyan nem láttunk, hallottunk ami miatt nem jöhetett fel a Völgy serege Északnak.

 

 

Jó, de ahol nincs konkrét ellentmondás, ott feltételezhetjük, hogy van átfedés. Eleve az évad során láthattuk, hogy a "kit lehetne meggyőzni magunknak" haditanács alatt a bábuk nagyjából a könyvnek megfelelő helyen álltak (leszámítva a Hornwoodokat)

Névtelen.jpg

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.