Ugrás a kommentre

Sorozatok


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Érdemes majd az évad után megnézni. Sokk új információ van Robert lázadásáról ami ugye nagy hatással volt a sorozat történetére de vannak videók a különböző házak múltjáról, Éjjeli őrségről, vallásról, Targaryen dinasztiáról stb.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a csatornán le van fordítva sokk BlueRay extra amik különböző múltbeli események elbeszélése. Ezek a videók sokkal jobban megérteti a sorozatot. Sokszor vissza utaltak ezekre a dolgokra.

https://www.youtube.com/channel/UCKffosRyF3jvFg3wiS4oOFw/videos

Köszi a linket, ezt én sem ismertem.

 

Én is, de sokszor láttam jó sorozatnak rossz befejezést.

Na igen. Lost vagy Dexter, hogy mást ne mondjak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a csatornán le van fordítva sokk BlueRay extra amik különböző múltbeli események elbeszélése. Ezek a videók sokkal jobban megérteti a sorozatot. Sokszor vissza utaltak ezekre a dolgokra.

https://www.youtube.com/channel/UCKffosRyF3jvFg3wiS4oOFw/videos

Köszi, belenézek én is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a linket, ezt én sem ismertem.

 

 

Na igen. Lost vagy Dexter, hogy mást ne mondjak.

A Lost NEM!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ráadásul még csak negatív kicsengése sincs a végének, szóval abszolút nem ül. Aki meg nem vette a fáradtságot a kérdések letisztázásához, az így járt, hogy azt hangoztatja, hogy rossz volt a befejezés, pedig pazar volt. Szomorú.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mis is volt a lényeg ott? Igazán leírhatná valaki mert nekem se tiszta ennyi idő után. :D

 

A szigettel párhuzamos történések a 6. évadban a valósággal párhuzamosan egy halál utáni síkon játszódtak (ugye előbb-utóbb az összes szereplő meghal valahol, valamikor, és ebben az időtlen síkban "összevárták egymást", hogy közösen oldják meg a problémákat) , ahol a legtöbb szigetlakó megváltást nyerhetett a valóságban felmerülő problémáik HELYES kezelésével, és továbbléphettek a túlvilágban a következő helyre, ahol valószínűleg végső nyugalomra lelhettek. Mindez párhuzamosan zajlott a Sziget eseményekkel, ahol sokan feláldozták magukat, voltak viszont olyanok is, akik végül túlélték (Ben, Hurley). Nekem nagyon tetszett, mert azon túl, hogy lezárta a Sziget eseményeket, konkrét spirituális elképzelést vázolt a halál utáni életről, arról, hogyan oldozhatja fel magát az ember saját gyarlóságai alól és találhat ezáltal megnyugvást. A szereplők élete a lezuhanást követően annyira összekapcsolódott, hogy együtt tudták megtalálni a közös megoldást és a végső nyugalmat (nem mindenki, pl. Annabel), ezért együtt léphettek tovább ebből a megváltós állapotból a végső békességbe (fényesség felé mentek, nem biztos, de valószínűséggel ez várt rájuk).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én vettem a fáradtságot, de továbbra sem tartom kielégítőnek a magyarázatot, amely viszont ha emlékeim nem csalnak, csak a Te teóriád, és nem hivatalos álláspont (de mintha ezt már beszéltük volna itt). Ahogy Mészöly mondaná, át lettünk verve. Szerintem az egész hatodik évad, de konkrétan a befejezés is rossz volt, amelynek tükrében az előző öt évad szemfényvesztésnek is tűnhet.

 

Persze továbbra is a Lost marad életem egyik legmeghatározóbb sorozata, az epizódok és évadok közötti teóriagyártásokat, töprengéseket és vitákat már nem veheti el senki tőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, újra kellene nézned. :) Én most újrázom a lányaimmal, és figyelem az apró utalásokat, amelyek esetleg utalhatnak arra, amit írtál, hogy

már az elején meghaltak.

Egyébként vannak ilyen apró utalások, de nem egyértelműek, és amúgy is a Donát által röviden vázolt spirituális megoldás sokkal jobban tetszik.

Egyrészt a pozitív lezárás miatt, másrészt azért is, mert a másik lehetőség, hogy mégis együtt haltak meg a zuhanáskor, már azért sem állná meg a helyét, mert volt a történetben sok olyan szereplő, aki nem utazott a gépen, mégis benne volt a sztoriban - azok akkor hogy kerültek oda? De tényleg, nem is ilyen logikai úton szeretném ezt a megoldást kizárni, hanem leginkább azért, mert értelmetlenné tenné az egészet. És ugyan miért akarták volna értelmetlenül befejezni ezt a zseniális történetet? Az pedig különösen tetszik, hogy a vége nincs a szánkba rágva, és lehet rajta gondolkozni.

 

 

Nute, akkor Te magad miért veszed el magadtól a pozitív befejezés lehetőségét? :) Szerintem a másik megoldásra csak rá kell hangolódni. Én az újranézésnél most még erősebben érzem, hogy az a jó megoldás, mert egyébként az egész értelmetlen lett volna - ezt pedig nem akarhatták a készítők.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lostot illetően Donát értelmezése a legszimpatikusabb számomra is. Persze már nem emlékszem, hogy annak idején miféle teória elemei forogtak a fejemben az utolsó epizód után - azt hiszem, a lentebb vázoltak magja megvolt benne -, de határozottan tetszett a befejezése. Volt egyfajta nagyon pozitív hangulata, amihez még különösebb magyarázat sem volt szükséges.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, akkor Te magad miért veszed el magadtól a pozitív befejezés lehetőségét? :)

Felőlem lehetett volna negatív kicsengésű a befejezése is, ezzel nem is lenne gondom. Én csak szimplán rossz évadnak tartom a sorozat lezárását, amely azt bizonyította, hogy a készítőknek fogalmuk sem volt még az elején, hova fog kilyukadni a sorozat, random egymásra pakolgatva a sehova sem vezető, soha meg nem magyarázott rejtélyeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy a megváltásukat találták meg, az valóban az én elméletem. Az viszont, hogy a 6. Évad párhuzamos síkja egy halál utáni rendezése a dolgoknak, az nem. Az hivatalos kell, hogy legyen, lévén csak ennek van értelme. A 6. Évadban ugyanis lezárják a sziget eseményeket amivel párhuzamosan játszódik egy *nem zuhantunk le a szigetre* sik. Az elején még lehetett azt hinni, hogy ez egy a Jughead felrobbanása miatt keletkezett alternatív szál, de ahogy haladtunk előre az évadban, egyre több dolog szólt ez ellen, míg végül jött a lezárás, ahol közösen elsétáltak a fénybe és Cristopher és Jack párbeszédéből kiderült, hogy egy ÚJABB halál utáni síkba mehetnek át. Nem nagyon van hely ehelyütt az egyéni értelmezésnek. Emellett lezárták a Sziget szálat is, aminek megint csak akkor van értelme, ha az ottani dolgok valósak voltak. Sajnos, aki nem érti a végét, az nem érti az egész sorozatot, de hát ez nem feltétlenül a sorozat hibája, elég szép számú kulcs infot helyeztek el ahhoz, hogy össze lehessen rakni a sorozat megfejtését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor még egyszer: én értem a végét, csak nem tetszik, hogy erre futtatták ki az egészet. Ennyi.

 

 

Évadról-évadra dobálgatták a rejtélyeket a füstről, a Dharmáról, a négyujjú lábú szoborról, a hieroglifákról stb. (csak néhány felsorolás kapásból), amelyekről ehhez képest kiderült, hogy mind lényegtelen. Biztos vagyok benne, hogy a készítők még az ötödik évad elején sem tudták, hogyan fogják lezárni a sorozatot.

 

 

A te verziód pedig továbbra is csak egy teória a sok közül, emlékeim szerint emellett olvastam hasonló színvonalú, de eltérő végkövetkeztetésű gondolatmeneteket is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ha jól emlékszem akkor eleve a valóságba vezető szakadás úgy jött létre, hogy a lény kitört az árnyékvilágból, amikor betörte a laboratóriumban a falat, elszabadult és itt kezdődött a pilot epizód.

Ő szabadon tudott ki be járkálni a falon Willék házában, azon a fatörzsön keresztül az erdőben, amit akár ő nyitott/zárt, akár nem lehet, hogy eltűnt és bezáródott, lehet, hogy nem. De az az átjáró, ami a laborban volt, ahol a lény elsőnek lépett ki a valóságba, ahol kiütötte a falat, ott mentek be (és gondolom ott is hozták ki) Willt... az mindig is nyitva volt, nem záródott/nyílt, mint mondjuk a fatörzsön lévő átjáró. Ezért gondolom, hogy az nyitva van még és esetleg a sötétzsaruk őrzik, mert ugye volt egy jelenet a végén, ahol elbeszélgettek a rendőrfőnökkel.

Az meg szerintem nem biztos, hogy 11 meghalt. Megkockáztatnám, hogy a folytatásban egy nagy wtf pillanat keretében egyszer majd megjelenik.

 

 

Köszi, ezek a részletek úgy tűnik, hogy az éjszakai filmnézés oltárán feláldozódtak nálam.

Annak örülnék, ha Eleven megjelenne. :)

 

 

 

 

Évadról-évadra dobálgatták a rejtélyeket a füstről, a Dharmáról, a négyujjú lábú szoborról, a hieroglifákról stb. (csak néhány felsorolás kapásból), amelyekről ehhez képest kiderült, hogy mind lényegtelen. Biztos vagyok benne, hogy a készítők még az ötödik évad elején sem tudták, hogyan fogják lezárni a sorozatot.

 

Ha ez igaz, akkor még inkább le a kalappal a készítők előtt. Lehet, hogy nem tökéletes befejezés, és nem magyaráz meg mindent a 6. évad, de ezzel együtt is jó volt egy ilyen különleges lezárást látni ehhez a nem mindennapi sorozathoz. De persze elfogadom, hogy Te mást vártál és csalódtál.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nute, tehát mégegyszer:

 

Az, hogy amit a végén látsz, az egy állomás az élet és a túlvilág között, az hivatalos infó, azt nem lehet másként értelmezni. Bővebben itt: http://screenrant.com/lost-finale-explanation-kofi-61464/. A megváltós fejtegetést lehet, megjegyzem, szerintem ez a leglogikusabb, hiszen a szereplők feloldották az életben egymással kapcsolatban kialakult problémáikat, gondjaikat, lásd Ben és az apja, Ben és Alex, Locke és Jack, Jack és az apja és még lehetne sorolni. Ettől még elfogadom, ha másnak ez a része máshogy jött le, de szerintem elég kézenfekvő, amit anno fejtegettem.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

GoT:

Szóval maradt bennem pár kérdés. És persze lesz újranézés, lehet, hogy nagyon rövid időn belül, de azért pár szóban;

 

 

Arya senki-képzése tehát sikeres lett, úgytűnik. De nem áll be közéjük. Elsajátított egy képességet és továbbáll?

Korábban azt hittem a csarnok arcaira, hogy valamiféle túlvilági gyűjtemény és mindenki aki meghal, ide kerül. De csak az kerül ide akit Ők ölnek meg pénzért, ha jól értem?

Akkor ez egy bérgyilkos szekta? Akkor miért segített a "férfi" Aryának eleinte és persze ingyen szolgálta.. vagy valahol eltájoltam magam?

 

Jon származása. Tehát R+L=J..

Szóval nem Ned Stark fattya. Hanem Rhaegar Thargaryen és Lyanna Stark lánya.

Tehát Ők kavartak? És ezt nekem tudnom kéne? Ezt a két nevet, nem igazán hallottam a sorozatban.

Az a Stark-hölgy akit Ned és Robert sokat emlegetett az 1. évadban?

De Rhaegar-ról még ennyit sem sejtek, ha fentieket egyáltalán jól sejtem.

 

 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasz

 

 

Robert felkelése annak idején azért tört ki, mert Rhaegar (a koronaherceg) elrabolta Ned húgát, Lyannát, aki Robert jegyese volt. Dióhéjban ennyi, mert azért a körülményekről jóval többet tudunk.

 

 

Azért ez a sztori elég sokszor előjött a sorozat során, kiváltképp a korábbi évadokban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Válasz

 

 

Robert felkelése annak idején azért tört ki, mert Rhaegar (a koronaherceg) elrabolta Ned húgát, Lyannát, aki Robert jegyese volt. Dióhéjban ennyi, mert azért a körülményekről jóval többet tudunk.

 

 

Azért ez a sztori elég sokszor előjött a sorozat során, kiváltképp a korábbi évadokban.

 

aha, köszi. Az én figyelmemet sikerült elkerülnie első nézésre..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, főleg Daenerysnek emlegetik, amikor a családjáról beszélnek, de könnyű elmulasztani ezeket. A GoT-ban még azok neveit is nehéz megjegyezni, akik részről részre szerepelnek, nemhogy azokét, akik a sorozat előtt 20 évvel meghaltak :D

 

 

Aryanak a vallásából kiindulva segített (Arya mindenféle ok nélkül megmentett 3 embert, ezáltal elvette őket a sokarcú istentől, és ezt Jacqeun úgyérezte, hogy vissza kell fizetnie). Később látott benne potenciált ezért akarta magával vinni, de ugye akkor Arya még a családjához akart visszajutni, ezért adta neki Jacquen a braavosi érmét.

Az arcnélküli csarnokban pedig nem csak az áldozataik arcai vannak, hanem sokan mennek oda meghalni a vallásuk miatt.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, igaz. :D Én betéve tudom, melyik lord kinek a vazallusa, melyik ház hol uralkodik, hol van a székhelyük stb. De azért nem ez az általános, valljuk be.

 

De éppen ezért jó az általam linkelt oldal, mert ott könnyedén kikereshető minden.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csoli

 

Bérgyilkos és vallásos szekta egyben. Nem csak a pénzre hajtanak. Egy csomóan felkeresik a Fekete és Fehér Házát (az a templomféleség ahol vannak), akik egyszerüen csak meg akarnak halni békében. Az ő arcuk is felkerül a csarnokba.

Aryát azért szolgálta a "férfi" mert a hite szerint tartozott neki. Megmentette az életét, de vele két másikat is, akik tűz halált haltak volna, ami szent halál a Vörös Isten szemében tehát le kellett róni a tartozást.

 

Rhaegarról jó párszor szó esett a sorozatban csak nagyon elszórtan. Az első évadban Robert emlegeti, meg Jorah azt mondja, hogy Rhaegar volt az "utolsó sárkány". Barristan Selmy, az ősz szakállú fickó szolgált Rhaegar alatt és a harmadik és az ötödik évadban is sztorizik róla Dany-nek: hogy mennyire kedves ember volt és hogy mennyire szeretett zenélni, néha kiment az utcára inkognitóban és a pénzt amit gyűjtött a szegényeknek adta vagy jól berúgtak a pénzből Barristannal.

Az ötös évadban Kisujjnak van egy sztorija Rhaegarról: elmondja hogy volt egy torna Harrenhalnál, aminek a végén a Targaryen herceg győztesként nem a feleségét tüntette ki a "Szerelem és szépség királynőjének" ahogy az szokás volt, hanem Lyanna Starkot. Ekkor Sansa mondja neki hogy hát igen Rhaegar megerőszakolta a nagynénjét, mire Kisujj vet rá egy olyan pillantást amiből sejthető, hogy nem egészen igy történt ez.

 

Azt hogy Lyannát Rhaegar elrabolta Robert hitte és terjesztette, de valójában minden valószinüség szerint szerelmesek voltak. Lyanna nem akart Robert felesége lenni ezért inkább lelépett a Targaryen herceggel és a világ elöl elmenekültek délre Dorne-ba az Öröm tornyába, amit láttunk is a vissza emlékezésben. Itt szülte meg Jont.

 

Nute írásához annyi kiegészitést, hogy miután Lyanna eltünt, Ned Stark apja és a bátyja elmentek Királyvárba, hogy követeljék a királytól: adja vissza Lyannát. Csakhogy az Őrült király inkább kivégeztette őket. Igazán ez volt az a pont, ami után jött a felkelés: ami részben Lyanna visszaszerzéséről szólt, de legalább ennyire cél volt a halott Starkok megbosszúlása. Ráadásul az idősebbik Stark halála után az eleve paranoiás király végleg meg akart szabadulni a korona ellenségeitől igy a háború ezen a ponton már elkerülhetetlen volt.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Akkor érdemes arról is megemlékezni, hogy Rhaegar és Lyanna hogyan találkoztak (ez ugyan kimaradt a sorozatból, és a könyvben sem 100%-os, de azért érdekes):

 

A már említett harrenhall-i tornát valószínűleg Rhaegar herceg szervezte, hogy összegyűjtse a Hét Királyság legnagyobb urait abból a célból, hogy megbeszélhessék az Őrült Király leváltását, aki akkor már csak teher volt a birodalomnak. Ennek a híre Varysnak köszönhetően eljutott a király fülébe, és mindenki nagy meglepetésére évek után először elhagyta a Vörös Tornyot, és ellátogatott a tornára.

Mint említettem az összes nagy ház itt volt a Martellektől kezdve a Lannistereken át egészen a Starkokig, de a kicsik sem maradtak messze. Kíváncsiságból a Nyak ura is (Északtól délre eső mocsaras terület, ahol a Cailin árok is található)ellátogatott, holott a bajvívás és egyéb lovagias cselekedetek messze álltak cölöplakóktól. Ez az ember Howland Reed volt, aki mellesleg ott volt Neddel az Öröm Tornyánál, és túl is élte azt (ő szúrta hátba ser Arthur Dayne-t), és nem mellesleg ős Jojen és Meera apja (a két srác, akik Brant kísérték).

Namármost az egyik napon 3 fegyverhordozó nagyon megalázták és megverték Howlandot, akire a Stark gyerekek találtak rá, és gondjaikba vették. Másnap a viadalon egy titokzatos lovag jelent meg (a címere egy nevető varsafa volt), aki párbajra hívta a 3 fegyverhordozó urait. Mind a 3-at legyőzte, és kárpótlásként csak annyit akart, hogy a 3 lovag tanítsa tiszteletre a tanoncait. Ezután amilyen hirtelen tűnt fel, olyan hirtelen tűnt is el az ismeretlen lovag.

Az Őrült Király paranoiája okán megparancsolta a fiának Rhaegar hercegnek, hogy kutassa fel a titokzatos lovagot, de végül nem egyértelmű, hogy sikerült-e neki (azért sejteni lehet, hogy mi lett a vége)

Csak annyi a biztos, hogy Rheagar pár nappal később megnyerte a tornát, és hagyományokkal ellentétben nem a feleségének Elia Martellnek (Obery húga, akit később a Hegy megerőszakolt és megölt) adta a szépség és szerelem koronáját jelképező kék rózsakoszorút, hanem a már Robert Baratheonnak eljegyzett Lyanna Starknak.

A torna után pár hónappal Rhaegar a királyi testőrség pár tagjával megszöktette Lyannát, és elvitte Dorne-ba. Ezt követően kereste fel Lyanna apja és idősebbik bátyja az Őrült Királyt, de ezeket már Bomarr leírta.

 

Mellesleg ezen a tornán került be Jamie Lannister a Királyi Testőrségbe 15 évesen

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.